לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3598735,987 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אקטואליה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 
 
 הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעות לא ראויות עפ"י ראות עיניה,
ללא דיחוי ומבלי מתן הסברים ולחסום כל כותב שדבריו מנוגדים לחוק ו/או לתקנון ולהנחיות הנהלת האתר.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'הקדוש רבי יעקב ישראל דה-האן הי"ד'
הקדוש רבי יעקב ישראל דה-האן הי"ד
<< ההודעה הנוכחית
26/05/2019 | 10:46
125
98
יום שישי (11 ביוני 2010) חל בתאריך העברי ליום השנה לרצח הדיפלומט המחונן והחרדי – רבי יעקב ישראל דה-האן (כ"ט סיוון תרפ"ד). 86 שנה אח"כ עדיין דמו מפעפע ומזכיר – ככתובת אדומה על קיר העימות הציוני פלסטיני – כי היתה גם אפשרות אחרת,  שפוספסה. היה זה הרצח הפוליטי הראשון בארץ הקודש, דווקא בימים שמתח דתי בין מוסלמים ליהודים לא היה מושג עובדתי. סיפורו של הרצח איננו רק עניין "עובדתי" שיש להעבירו מדור לדור לשם "אמיתות העובדות", אלא גם סיפורה של היסטוריה במעבר בין תקופות פוליטיות וקולוניאליסטיות בארץ הקודש. מי שאינו מכיר את אותה תקופה ואת הרקע שלה, לא ידע ולא יבין להעניק ניתוח ופיתרון אמיתי לסכסוך ההיסטורי בימינו אלה. 
    עד שנת 1917, לפני בוא המנדט הבריטי, עדיין עמדה התנועה הציונית בצל העשיה וההחלטות הפוליטיות בארץ ישראל. המהפך ברחוב היהודי בארץ ישראל החל עם בוא הכידונים הבריטים, ותפס תאוצה שנה אח"כ (1918), עם סיום מלחמת העולם ה-1. בחסות הבריטים השתלטו הציונים על הנהגת הישוב היהודי, הזיזו ממעמדו את ה"ראשון לציון" הספרדי ואת הרבנים החרדים האשכנזים, ואת מקומם תפסו עסקני הציונים ובראשם חיים ויצמן שהבריטים פרשו עליו את חסותם. יתרה מכך, כדי לשנות את אופי התכנים הרוחניים ביהדות ולשלוט בהם, הוקמה אז ה"רבנות הראשית לישראל" והעמידו בראשה את הרב קוק, ללא קשר לאימון הציבור היהודי הוותיק בו. הכוונה הציונית היתה ברורה: הפיכת החברה היהודית מישוב פעיל אך רגוע לרוב דומיננטי וכובש. על כך לא נחלקו ז’בוטינסקי, ויצמן או "פועלי ציון" על כל פלגיהם.
 
בשנת 1919 נראה היה שהנה הגיע האיש ששוב יאזן את התמונה וימנע מתוכניתו האימפריאליסטית של הרצל לקרום עור וגידים. האיש הלה היה שמו בישראל פרופסור יעקב ישראל דה-האן שהגיע מהולנד. היה זה פרופסור ומשפטן, סופר, עיתונאי ומשורר ששורה ארוכה של הישגים דיפלומטיים נזקפו לזכותו. האיש גדל במשפחה חילונית בהולנד ועם השנים התקרב ליהדות, כאשר ציונות ויהדות היו לגביו גוף אחד. מיד עם בואו החליט להכיר את כל זרמי היהדות בארץ ישראל וכך נודע לאנשי "העדה החרדית". עד מהרה הבין שיהדות וציונות הם תרתי דסתרי וקיבל את הנהגתם של אנשי "העדה החרדית" ובראשם הרב הגאון והקנאי יוסף חיים זוננפלד. כמו כן התנגד לגזענות הציונית כנגד הילידים הערבים שהגיעה עד לכדי אי קבלת ערבים כאורחי מלונות יהודיים. דה–האן חריף הדעת הבין כי הציונות מובילה לשפיכות דמים שמי ישורנה תוצאותיה. הכיוון שלו השתנה במהרה והוא החליט לרתום את ניסיונו וכישוריו לטובת הישוב הישן והחרדי. כאשר חיים ויצמן וקולונל פדריק קיש פעלו באופן דיפלומטי להשתלט על הארץ ולסנוור עיני ההנהגה הערבית בפגישות סרק,  לימד דה–האן את ה"עדה החרדית" שיעור בפוליטיקה ויזם קשרים הפוכים עם ההנהגה הערבית.
 
כבר משנת 1921 החל הרב דה-האן לקשור קשר ופגישות עם ראשי הציבור הערבי במזה"ת ובראשם מלך חיג’אז – המלך חוסיין ושני בניו, האמיר עבדללה (לימים מלך עבר הירדן) והשריף פייסל מלך עירק. המנהיגים הערבים הבינו שדרכה של היהדות החרדית לשלום וכל מטרתה היו חיי דת ורוח ללא התגרות לאומית או נטילת השלטון לידיה. הציונים – מן העבר השני  – זעמו על כך ש"הסולידריות היהודית" נשברה ועל דה–האן החלו להישמע איומי רצח. האיומים לא נעצרו אך ורק כלפי דה–האן אלא גם רבני העדה החרדית החלו להיות מאוימים אם כי במינון נמוך יותר. הציונים החצופים הבינו שפגיעה ברבנים – ויהיו אלה השנואים ביותר עליהם – היא נקודת חושך בתעמולתם העתידית. שנית, הם ראו בדה-האן בוגד כפול: לא רק בהשקפתם כיהודים מורדים, אלא כאחד שנמנה עליהם, עלה לארץ מטעמם אך לבסוף הפך גבו ומאיים לנפץ פוליטית את חלומם.
 
האיומים לא הועילו ולא הפחידו וב-23 ביוני 1923 קרמה עור וגידים הפגישה לה ציפו החרדים והערבים גם יחד. למול הפגישה הערבית –ציונית שנכשלה התקיימה בעיירה שונה שבעבר הירדן המזרחי הפגישה בין ה"עדה החרדית" למנהיגות הערבית ההאשמית בערב ובמזה"ת. בראש המשלחת החרדית עמד הגאון רבי יוסף חיים זוננפלד ועמו הרבנים שלמה יונגרייז ואברהם יפה, וכמובן רבי יעקב ישראל דה-האן. את הצד הערבי ייצגו מלך חיג’אז, המלך חוסיין, ובניו עבדללה ופייסל. הושגה הבנה מלאה ובכללה הרצון לביטול הצהרת בלפור. כמו כן, סוכם על היתר ערבי ליהודים להתגורר ולעבד אדמות בעבר הירדן המזרחי. שני הצדדים ראו את התנועה הציונית כ"סכנה רוחנית" וחפצו ב"המשך חיי הדת והמסורת במזרח הערבי". הצלחת הפגישה והחתימה על הסכם משותף רק הגבירו את הטרור הציוני ואת איומי הרצח נגד דה-האן. גם פעילותו המשותפת של דה–האן עם "ברית שלום" וה-פ.ק.פ. הקומוניסטית היו לצנינים בעיני הציונים שהחלו לחשוש שמא חלומם האימפריאליסטי מתנפץ. באוויר החלו לעמוד אפשרויות פוליטיות חדשות, כמו החלפת השלטון הבריטי בתוך שנה ועם כך ביטול הצהרת בלפור. האיומים על דה-האן גברו ודמו ממש הותר לרציחה. במיוחד עלה על כל המסיתים מר בן ישי, עורך העיתון "על המשמר", ששוב ושוב קרא לדה-האן בוגד והטיף כי "דינו של בוגד זה אינו אלא מוות". לימים לא הפריע לעיתון זה לצרף לסיסמת הציונות שלו שתי סיסמאות נוספות: ל"סוציליזם" ו"לאחוות עמים".
 
ב-30 ביוני 1924 השיג הטרור הציוני את פירותיו הבאושים. בדיוק שנה לאחר הפגישה הערבית-חרדית נרצח הרב דה-האן בפקודתו של מי שלימים יוכתר כ"נשיאה השני של מדינת ישראל"- יצחק בן צבי. הרוצחים נסו והתחבאו במעונה של אשתו של בן צבי, רחל ינאית בן צבי, שהיתה באותם ימים פוליטיקאית בכירה אף יותר מבעלה בתנועה הציונית. לא לחינם נבחר יום הרצח ונקבע לאותו היום. ביום שלמחרת עמד הרב דה-האן לנסוע לבריטניה ולהיפגש עם אלה שהיו אמורים ליטול את השלטון החדש בבריטניה ולבטל בעצתו את הצהרת בלפור. השלטון הבריטי החדש עמד להתחשב גם בעובדה שלא רק החרדים הם אלה החפצים בביטול הצהרה זו, אלא עוד מספר זרמים יהודיים שאינם דתיים דווקא. לאחר תפילת "מעריב", בצאתו מבית הכנסת שבביה"ח "שערי צדק" (אז עוד שכן בית החולים  ברחוב יפו בירושלים), השיגוהו שתי היריות שירה בו אחד משני הרוצחים. היורה היה אברהם תוהמי, לימים מפקד ה"הגנה" ובהמשך – מפקד "הגנה ב"(האצ"ל). לצדו פעל חברו יוסף הכט.
 
למעלה מ-60 שנה סרבו קברניטי הציונות, ובראשם אנשי מפלגת העבודה, להודות ברצח. עד שבאמצע שנות ה-80 הופיע אותו רוצח נאלח – תוהמי שמו, ומעל מרקע הטלוויזיה הודה ברצח ואף הסביר את מניעיו. הופעתו של הלה היתה כ"ציוני נלהב" לשעבר, רחוק מארץ הקודש שם פיקד בנעוריו על אירגוני הטרור הקולוניאליסטיים של הציונות הימנית אך גם "השמאלית". השידור עמו נעשה מ…הונג קונג הרחוקה! בכך באה לסיומה תעלומת הרצח הפוליטי ה-1 בארץ ישראל על שקרי והכפשות הציונות סביבו.
 
הרבה משמעויות היו לרצח הזה, ובראשן – נטרול היהדות החרדית ממרכז המו"מ הפוליטי עם הערבים, מתוך פחד מנהיגיה שרצח כזה לא יישנה, חס ושלום. הרצח הלה עודד את הציונים בכל יכולתם להטיל טרור פשיסטי נגד כוחות השלום היהודיים שעוד נותרו (והסתתרו בקיני סלעים), ולשעוט לעבר המשך הקולוניאליזם ונישול הערבים, תוך הפקרת דם יהודי של חפים מפשע שפחדו – מחמת אותו רצח –  לזעוק לעצירת שפך הדם הזה. חמש שנים לאחר מכן נקצרו פירות הוואנדליזם הזה על ידי מה שכונה – "מאורעות תרפ"ט". הפעם הפקירו הציונים את דם ותיקי היישוב הישן מחברון, צפת, ירושלים וטבריה, בלי שתקום מנהיגות נגדית כנגד אותן הרפתקאות ציוניות קשות. בנמצא כבר לא קם דה-האן שני. שבע שנים אח"כ (1936) המשיכו האסונות להתגלגל ("המרד הערבי") ולימים באו אסונות חדשים כה"נכבא" של 1947–1949, "מימשל צבאי" של קרוב ל-17 שנה ולימים כיבוש שטחים עם משטר ללא זכויות על מיליוני בני אדם ולמעלה מארבעים שנה. כמו כן, חיים תמידים ליהודים סביב גיוס לצבא הנמשך לאורך כל החיים, סיכון יהדות העולם משכניה עקב הפרובוקציות הציוניות ועוד כהנה וכהנה צרות.
 
ברצח דה-האן לא הסתיימו ניסיונות הרצח הפוליטיים–הציוניים נגד פעילי שלום. אורי אבנרי ומאיר וילנר חוו ניסיונות כאלה פעמיים ובדרך נס ניצלו. יצחק רבין לא נמלט מגורל דומה לגורלו של דה–האן. כאשר "נערי רבין" הדליקו נרות לזכרו בסוף 1995 איש לא דאג לספר להם כי אילו אותם אלה שקדמו לרבין במפלגתו לא היו רוצחים את רבי יעקב ישראל דה- האן אזי, הכל היה נראה אחרת, וכי  הרצח של 1924 לא רק שהיה מיותר, אלא אף החל שרשרת של שפך דמים שעד היום איננו רואים את האור בקצה המנהרה.
 
על שמו של האחראי דה יורה לרצח, יצחק בן צבי שמו, קראו בש
אקטואליה >>
לצפיה ב-'המשך המאמר'
המשך המאמר
26/05/2019 | 10:47
59
12
על שמו של האחראי דה יורה לרצח, יצחק בן צבי שמו, קראו בשמות של רחובות ובניינים ואף לנשיא הוכתר. שמו מתנוסס, יחד עם שם אשתו ושותפתו, על כל עץ רענן ותחת כל קתדרה אקדמית. גומרים עליו את ההלל ומכתירים אותו כאיש רוח דגול, היסטוריון בחסד ומדינאי למופת. תארו לעצמכם , קוראים יקרים, שרחובות , בנייני ציבור ומכוני שלום יקראו בעתיד על שמו של מר יגאל עמיר וזו שנישאה לו לא מכבר.
 
"יהי זכרו של רבי יעקב ישראל דה- האן ברוך ונשמתו צרורה בצרור החיים".  
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אדם יכול להיות "קדוש"? מה הם הקריטריונים להיות "קדוש"?'
אדם יכול להיות "קדוש"? מה הם הקריטריונים להיות "קדוש"?
26/05/2019 | 10:50
57
13
כמה בולשיט...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה בכלל אתם עושים יום זיכרון?'
למה בכלל אתם עושים יום זיכרון?
26/05/2019 | 11:26
56
15
הרי לשיטתכם אין הבדל בין אדם למלפפון, שניהם סוג של אוסף תאים ותו לא. אין אלוקים, אין נשמה ואין רוח.
אז מה יש להתאבל ולזכור ולעמוד דום לזכר מלפפונים שהתפגרו?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'יש נשמה ויש רוח שהם פעילות המוח. אלוהים זה מה שאין.'
יש נשמה ויש רוח שהם פעילות המוח. אלוהים זה מה שאין.
26/05/2019 | 11:29
15
7
לצפיה ב-'אז אתם עומדים דום וצופרים לזכר פעילות המוח?'
אז אתם עומדים דום וצופרים לזכר פעילות המוח?
26/05/2019 | 11:31
14
8
לצפיה ב-'אנחנו עומדים דום לזכר אנשים שפעילות מוחם חדלה.'
אנחנו עומדים דום לזכר אנשים שפעילות מוחם חדלה.
26/05/2019 | 11:35
13
8
לצפיה ב-'אבל לשיטתכם האנשים הם לא יותר מאוסף תאים ומולקולות ותו לא.'
אבל לשיטתכם האנשים הם לא יותר מאוסף תאים ומולקולות ותו לא.
26/05/2019 | 11:38
12
10
בדיוק כמו מלפפון.
אז מה יש לעמוד דום לזכר מלפפון?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'טי.מ.טומך מזעזע. מלפפון זה אדם חרדי כי אין לו תאי מוח.'
טי.מ.טומך מזעזע. מלפפון זה אדם חרדי כי אין לו תאי מוח.
26/05/2019 | 11:41
11
6
לצפיה ב-'חוץ מלקלל אותי ואת החרדים אין לך באמת תשובה'
חוץ מלקלל אותי ואת החרדים אין לך באמת תשובה
26/05/2019 | 11:46
10
9
נתפסת עם המכנסיים למטה אז עברת לקללות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'יש גבול להסברים כשאתה בחרת להיות בור בלתי משתכנע.'
יש גבול להסברים כשאתה בחרת להיות בור בלתי משתכנע.
26/05/2019 | 11:55
9
8
כשאינך מבדיל בין מלפפון העשוי אטומים למוח אנושי העשוי אטומים.
כשאינך מבדיל בין חבורה קטנה של 40.000 למיליונים.
כשטובים בעיניך מעשי זימרי , עכן, חפני ופנחס.
יש גבול כשפסיכופט, סוטה מין, ראש כנופיית פשע מתקרא "רב" .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז תאיר את עייני ותחכים אותי'
אז תאיר את עייני ותחכים אותי
26/05/2019 | 12:13
8
14
מה בדיוק יש בבן אדם שאין במלפפון?
 
ובאשר לאותה "חבורה קטנה" - בזמן שרצחתם את דה האן הם לא היו חבורה קטנה, מספרם בארץ היה גדול או השתווה לשלכם.
אלרח הרצח אתם השתלטתם על הישוב היהודי ודאגתם לעצב אותו לפי ההשקפה שלכם ולהביא לכאן את אנשיכם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ההבדל בין מלפפון לאדם'
ההבדל בין מלפפון לאדם
26/05/2019 | 12:40
5
14
האדם יכול לאכול מלפפון,
אבל מלפפון לא יכול לאכול בן-אדם.
 
למה?
אוסף התאים הוא בכמות שונה, ובארכיטקטורה שונה,
אבל שניהם לא אוהבים כשאוכלים אותם, ומפתחים שיטות נגד זה,
ותמיד בהצלחה לא שלמה כנגד כל הטורפים מסביב.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז אתם עומדים דום וצופרים לזכר אוסף תאים בארכיטקטורה מפותחת?'
אז אתם עומדים דום וצופרים לזכר אוסף תאים בארכיטקטורה מפותחת?
26/05/2019 | 15:07
4
9
שהלכו בדרך כל מלפפון?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אם זה משפר את התחושה שיוצרים התאים, למה לא?'
אם זה משפר את התחושה שיוצרים התאים, למה לא?
26/05/2019 | 16:35
3
5
לצפיה ב-'משפר למי? למלפפונים'
משפר למי? למלפפונים
26/05/2019 | 17:14
2
7
למה זה צריך לעניין מלפפונים בכלל?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לאוסף התאים הקרוי "מוח".'
לאוסף התאים הקרוי "מוח".
26/05/2019 | 17:15
1
4
לצפיה ב-'המוח זה אוסף תאים ותו לא'
המוח זה אוסף תאים ותו לא
26/05/2019 | 17:22
4
מה עושה כל כך טוב להתאבל על אוסף תאים שהתקלקל?
אם המחשב שלך יתקלקל אתה תשב ותבכה כדי שזה יעשה לך טוב?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כדי שאני אאיר את עינך אתה צריך להפנים שמאז המפץ הגדול לכל'
כדי שאני אאיר את עינך אתה צריך להפנים שמאז המפץ הגדול לכל
26/05/2019 | 14:12
1
9
מעשה יש סיבה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אל דבר איתי בחידות'
אל דבר איתי בחידות
26/05/2019 | 15:05
6
אינשטיין אמר פעם שאם אינך מסוגל להסביר משהו באופן קצר וברור סימן שאינך מבין אותו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה הקריטריונים לפיהם קובעים לגבי אדם שהוא "קדוש"?'
מה הקריטריונים לפיהם קובעים לגבי אדם שהוא "קדוש"?
26/05/2019 | 11:32
39
10
אם אתה לא יודע, תגיד שאתה לא יודע.
לא בושה.
אבל אם אתה לא יודע, למה אתה מתנסח על דברים שאתה לא יודע?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה אני צריך לענות - הרי אתה יודע.'
למה אני צריך לענות - הרי אתה יודע.
26/05/2019 | 11:35
26
17
אתה קבעת שזה בולשיט אז סימן שאתה יודע.
כי אם לא ידעת - איך קבעת שזה בולשיט?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה אמרת "קדוש" ורציתי לבדוק אם אתה יודע על מה אתה מדבר'
אתה אמרת "קדוש" ורציתי לבדוק אם אתה יודע על מה אתה מדבר
26/05/2019 | 11:47
25
8
וכעת אתה מחזק את דעתי בעניין:
1. אינך יודע על מה אתה מדבר
2. עניין "אדם קדוש" זה בולשיט וגם אתה לא יכול לסתור את זה.
 
מכיוון שאני מכבד אותך, אני מאפשר לך שוב להתעניין ובגמר ההתעניינות לבטח תוכל לחזור ולהציג בפנינו את הקריטיונים לקבלת מעמד של "אדם קדוש".
ואולי תתרשם כמוני שמדובר בבולשיט?
בדוק בבקשה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני זרמתי איתך שאין דבר כזה אדם קדוש'
אני זרמתי איתך שאין דבר כזה אדם קדוש
26/05/2019 | 12:10
24
12
כי האדם לשיטתך הוא בסך הכול אוסף תאים ומולקולת, כמו מלפפון.
ולכן שאלתי מדוע אתם עומדים דום ביום הזכרון לזכר מלפפונים. 
אתה הוא זה שהתחמק מתשובה
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אם אין דבר כזה "אדם קדוש", למה הבאת הודעה שכוללת "אדם קדוש"?'
אם אין דבר כזה "אדם קדוש", למה הבאת הודעה שכוללת "אדם קדוש"?
26/05/2019 | 12:21
22
7
אני אסביר לך למה, שלא תחשוב שאני לא יודע...
אתה אדם מושפע, מה שאני מכנה "טמאגוצ'י.
"מישהו" איזה כהן דת שטען שאיזה "חכם" קבע, שהרב עליו אתה מדבר היה "אדם קדוש".
ואתה בדרכך של "נעשה ונשמע" לא רק שלא פיקפקת בעניין, אלא מינפת את העניין!!
והנה, כעת אתה "זורם איתי" לשיטתך, יען אתה מבים שאין דבר כזה "אדם קדוש"...
 
זה התהליך!!
מה שאתה עברת כעת ב"קטנה", ציבור גדול מאוד של "טמאגוצ'ים" צריך לעבור בגדול!!! לשחרר אותם מכבלי כהני הדת.
לאפשר להם לחשוב, לאפשר להם "נשמע ונעשה"...
הבנת אותי?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לצורך הדיון אני מסכים איתך בכל מילה'
לצורך הדיון אני מסכים איתך בכל מילה
26/05/2019 | 12:26
21
18
אני טמגוצ'י, פרמיטיב, ניאדרטל, יש לשחרר אותי מכבלי כהני הדת.. מה שתגיד.
כעת אתה תענה, מדוע אתם עומדים דום ביום הזיכרון לזכר מלפפונים, אוסף תאים ומלקולות?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מי זה ה"אתם" עליהם אתה מדבר? אתה לא חלק מה"אתם" הזה?'
מי זה ה"אתם" עליהם אתה מדבר? אתה לא חלק מה"אתם" הזה?
26/05/2019 | 12:29
3
6
לצפיה ב-'אתם זה מי שהשקפתו על דת ישראל היא כשלך.'
אתם זה מי שהשקפתו על דת ישראל היא כשלך.
26/05/2019 | 12:33
2
15
לצפיה ב-'מה זה "דת ישראל"? בישאל יש הבה דתות בהבה נוסחים'
מה זה "דת ישראל"? בישאל יש הבה דתות בהבה נוסחים
26/05/2019 | 12:42
1
4
לצפיה ב-'יש לך השקפות שונות על הנוסחים השונים של דת ישראל?'
יש לך השקפות שונות על הנוסחים השונים של דת ישראל?
26/05/2019 | 15:08
7
נוסח אשכנז מקובל עליך ונוסח ספרד לא? או ההיפך?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'המלפפון הקרוי אדם '
המלפפון הקרוי אדם
26/05/2019 | 12:48
16
11
התפתחו בו מערכות של תאים וסינפסות,
שגורמות לו לחוש תחושות, עצב , שמחה, רצון, ערכים והיגיון.
 
אבל לא אצל כולם,
יש אנשים שמיום ליידתם נוונו פיתוחם של תאי החשיבה וההיגיון אצלהם,
ולכן הם כמו המלפפונים, לא תהיה להם היכולת לבחון את התאים של עצמם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איך בדיוק תא יודע שהוא עצוב או שמח?'
איך בדיוק תא יודע שהוא עצוב או שמח?
26/05/2019 | 15:14
15
12
משהו מ"המדענים" שלך ראה פעם במקרוסקופ תא שמח שיודע שהוא שמח?
הוא רוקד? הוא שר? איך התא יודע שהוא שמח?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'התא כתא לא מרגיש דבר. '
התא כתא לא מרגיש דבר.
26/05/2019 | 15:41
1
5
אוסף התאים  שהאבולוציה הפכה לאדם,קיבל אפשרות לעבד מידע ולזכור .
החרדים ויתרו על עניין עיבוד המידע.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז אתה עומד דום לזכר תאים עם יכולות עיבוד?'
אז אתה עומד דום לזכר תאים עם יכולות עיבוד?
26/05/2019 | 17:16
4
גם כשהמחשב שלך מקלקל אתה עומד דום וצופר צפירות?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מישהוא ראה פעם בשבב מחשב תמונה של מאדונה?'
מישהוא ראה פעם בשבב מחשב תמונה של מאדונה?
26/05/2019 | 16:49
6
הידע במחשב, ובמוח האדם, אינם נימצאים בתא יחיד או בסינפסה יחידה,
אלא באוסף של מיליוני מיליונים של תאים כאלה, כאשר הקשרים ביניהם הם היוצרים את הידע הכולל, או ההרגשה הכוללת.
 
כיום אפשר להראות לאדם תמונות של 30 אנשים או מכוניות, להכניסו למכשיר MRI, לבקש ממנו לחשוב על אחת מהתמונות, וע"ס קריאת הגלים המוחזרים מהמוח לדעת על מה הוא חשב.
כיום זה עדיין ברמה פשוטה, כי הבעייה העיקרית היא לעבד אינפורמציה מכמות אדירה של תאים, וכמות עוד יותר גדולה של חיבורים ביניהם (סינפסות).
 
המצב ילך וישתפר עם שיפור זכרון המחשבים וכוח העיבוד שלהם, ואז גם מכשיר ה MRI יקטן לגודל של קופסת נעליים (וזה מאד בקרוב), ובעיית קריאת המחשבות תלך ותשתכלל.
 
אין לנו בעייה של ידע, אנו יודעים בדיוק איך האינטראקציה בין כל שני תאים.
יש לנו בעייה, בלתי פטורה בשלב זה, של כמות הידע לעיבוד.
כך שאין לנו בעיות הבנה, יש לנו בעיות טכנולוגיות שעדיין לא ניפתרו, אך הם הולכים ומשתפרים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ההשוואה למזג האוויר'
ההשוואה למזג האוויר
26/05/2019 | 17:14
11
8
אנו עומדים בפני מזג האוויר בבעייה דומה לבעיית המוח.
מכיון שיש כל כך הרבה מולקולות שיוצרות את זרם האוויר, לאדם זה ניראה כתוצאה כאוטית שלא ניתנת להבנה לוגית, העומדת מעל להיגיון האנושי.
 
הרבנים אמרו שזו תוצאה אלוהית, ניתן להשפיע עליה בעזרת תפילה, והם אפילו טסו גבוה בהליקופטרים כדי להתקרב למקום שעליו הם אמורים להשפיע בתפילתם.
הפיזיקאים אמרו שאנו מכירים היטב את האינטראקציה בין כל 2 מולקולות באוויר, ולכן התוצאה הסופית כבר מוכתבת מראש ע"י אותן ראקציות פיזיקליות, אך מחמת הכמות האדירה של המולקולות, אין לנו כיום מחשבים עם כזה כוח עיבוד כדי לנבא תוצאות מדויקות.
 
המתח בין הכמות לידע המדויק
לא רק במוח האדם, אפילו בדבר פשוט כמו מזג האוויר, הבעייה העקרונית אינו הידע, אלא כוח העיבוד.
 
כדי להבין עד כמה הכמות מהווה אתגר אדיר, מספיק להסתכל על משחק שח.
בסך הכל 18 כלים, בסך הכל 64 משבצות, בסך הכל לכל כלי יש מספר קטן של יכולות לזוז.
אז מה כבר הבעייה לחשב בדיוק איך מתפתח כל משחק, ולאפשר לנצח בבטחון כל משחק?
מתברר שעל אף המחשבים האדירים ביותר שיש לנו, הבעייה עדיין לא פתירה.
תארו לעצמכם איך זה במיליונים על מיליונים של כלים? על לוח שחמט בגודל כדה"א?
 
אז מה עושים?
מחפשים טכניקות לא מדויקות, העובדות על מצבור גדול של דברים, כדי להגיע לתוצאות, לא מדויקות, אך טובות יותר מלא כלום.
זה מה שעושה תורת חיזוי מזג האוויר, תורת הפסיכולוגיה, תורת הבנייה, תורת החומרים...
אלו תורות שלא מבוססות על הידע המדויק הפרטני שיש לנו (תורת החלקיקים ותורת הקוואנטים), אלא בונות מודלים פחות מדויקים, אך בעלי יכולת עיבוד.
 
זה נכון שבחזית הידע הפיזיקלי אנו מנסים לגלות התנהגות של עוד ועוד חוקים, אך זו חזית הידע התאורטי.
בידע המעשי הבעייה העיקרית שלנו זה כוח העיבוד והחישוב, איך לחשב בגופים בעלי גודל יומיומי, את החוקים שאותם אנו יודעים במדויק.
 
זה מה שקורה בתחזית מזג האוויר, זה מה שקורה בחקר המוח,
עם הזמן התוצאות כל הזמן משתפרות, אך יכולת העיבוד הסופית עדיין רחוקה מרחק עשרות שנים מאיתנו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז אתם עומדים דום לזכר מעבד עם כוח עיבוד חזק? '
אז אתם עומדים דום לזכר מעבד עם כוח עיבוד חזק?
26/05/2019 | 17:19
10
11
מעניין איך אתם נוהגים להתאבל כשהמחשבים שלכם מתקלקלים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כשהאדם הוא טיפש, גם שאלותיו טיפשיות'
כשהאדם הוא טיפש, גם שאלותיו טיפשיות
26/05/2019 | 17:22
9
8
אתה לא רק טיפש, אתה גם בור,
אז עדיף שתשאל דברים שאינך יודע באמת, כדי לדעת.
ופעם ראשונה בחייך, גם כדי להבין.
 
שאלות הנישאלות ברצינות, מתוך רצון אמיתי לדעת ולהבין, אענה עליהן כמידת יכולתי, ובגבולות זמני.
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'טוב, אני מבין שאין לך תשובה אז עברת לקללות'
טוב, אני מבין שאין לך תשובה אז עברת לקללות
26/05/2019 | 17:30
8
7
ככה זה אצלכם, כשנגמרות התשובות עוברים לפלצנות או לנאצות
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אסביר למה השאלה שלך מטומטמת'
אסביר למה השאלה שלך מטומטמת
26/05/2019 | 17:47
7
11
אני לא עומד דום גם על כלב שמת.
כך שלא התאים שלא עובדים יותר, במלפפון,  במחשב, בכלב או באדם, הם הסיבה לעמידת דום.
אלא מה אותם תאים גרמו ויצרו במשך הזמן שהם עבדו.
 
כך ששאלתך אינה עומדת בשום רמה של היגיון אנושי,
ואתה מתפלא שלא רוצים לענות על שאלות כל כך מטומטמות?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה בכלל משולל כל הגיון'
זה בכלל משולל כל הגיון
26/05/2019 | 18:46
6
5
מה ההגיון לעמוד בגלל אוסף תאים שעשה משהו בעבר?
שיח המלפפונים הצמיח לך מלפפונים למאכל במשך שנים עד ששבק ועמד מלהצמיח ירקות. בגלל זה תעמוד?
הזוי לגמרי.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ההיגיון הוא להעצר לרגע מצרכי היום-יום לצורך הטמעת ערך.'
ההיגיון הוא להעצר לרגע מצרכי היום-יום לצורך הטמעת ערך.
26/05/2019 | 19:45
5
6
היה כלב ביפן, שבעליו היה מגיע יום יום ברכבת ממקום עבודתו, והכלב היה בא לתחנת הרכבת ומחכה לו.
כשהבעלים מת, הכלב בא לתחנה, חיכה וחיכה וחיכה ימים רבים עד שמת מרעב.
פיסלו לכלב הזה פסל שעומד בכיכר תחנת הרכבת.
והאנשים שעוברים שם, נעצרים לרגע, כדי לתהות על מהות ערך הנאמנות.
 
בארה"ב יש פסל של החציל הגדול ביותר שגודל אי פעם, שזכה בתחרות האמריקאית,
ואנשים שעוברים ע"י הפסל, זוכרים אולי את נושא הייצור החקלאי.
 
לא עומדים דום בגלל אנשים, כלבים או חצילים,
מי שעומד מרצונו, עומד בשביל להטעין את תאי המוח שלו, בזכרון של ערכים שהוא מעוניין לחזקם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כן, יש על זה סרט'
כן, יש על זה סרט
26/05/2019 | 19:55
9
וצחקו על זה בפיוצרמה
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה שייך ערכים לאוסף תאים? שוב חוסר הגיון.'
מה שייך ערכים לאוסף תאים? שוב חוסר הגיון.
26/05/2019 | 20:38
3
7
הרי לשיטתכם אדם ומלפפון הם אוספי תאים ומולקולות ותו' לא. איזה ערכים יש לחזק במלפפון על חצילים.
לא יכול להיות שום ערך בחפצים, גם אם יש בהם איזו יכולת חישובית.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ערכים זו החלטה, שנקבעת ע"י מערך של תאים.'
ערכים זו החלטה, שנקבעת ע"י מערך של תאים.
26/05/2019 | 20:58
2
5
אחרת איך אפשר היה לקרוא החלטה אנושית ב MRI, ולדעת מה האדם חושב והחליט?
 
לכל החלטה אנושית (ערך אנושי) יש מבנה מסוים של תאים וסינפסות, שמשפיעות על ההרגשה האנושית, שאותה אדם מרגיש כ"ערך", אם כי הוא לא יכול להיות מודע לכל המערך המסובך במוח, שגורם לו להרגיש כך.
 
היום אנו על סף האפשרות, להעביר הרגשה ממוח אחד למוח אחר, פשוט ע"י העברת אותה קבוצת תאים.
קבוצת חוקרים הצליחה להעביר הרגשה של רעב, והרגשה של בדידות, מעכבר אחד לאחר, ע"י העברת אותם תאים וקשרים ביניהם, מעכבר הראשון לשני.
 
בעזרת כימיה גם ניתן להשפיע על אופי ההתקשרות בין תאי המוח, ולקיחת סם מסוים יכולה לעשות אדם שמח או עצוב.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה יש לעמוד בגלל איזשהו ראקציה כימית, זה הזוי לגמרי'
מה יש לעמוד בגלל איזשהו ראקציה כימית, זה הזוי לגמרי
26/05/2019 | 23:19
1
3
ועוד קבעו בחוק שכולנו צריכים להיות עצובים שזה אומר לעשות לנו בראש איזו ראקציה כימית בגלל ראקציות כימיות אחרות שהפסיקו לתפקד.
זה עצמו הזוי, ראקציות כימיות עומדות לזכר ראקציות כימיות...לטימטום הזה אתם עוד קוראים - ערכים 
בקיצור, אם הוצאתם את אלוקים והרוחניות והתורה והמצוות מהעולם הפכם להיות אבסורדים ברמות הזויות.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא עומדים לזכר הראקציות הכימיות במוח, עומדים לזכר האישיות'
לא עומדים לזכר הראקציות הכימיות במוח, עומדים לזכר האישיות
28/05/2019 | 03:48
1
שהיא סך של הראקציות הכימיות במוח (בגוף) וכל מאורעות החיים שעיצבו אותה.
כל אגו הוא יצירה מופלאה של אלוהים (אפילו אתה..), חבל שאתם מזלזלים ביצירות האל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שוב הדגמת שאתה מתעלם מהסברים .'
שוב הדגמת שאתה מתעלם מהסברים .
26/05/2019 | 14:16
7
לאלתר מגור ולהיטלר יש ידים, רגלים, עיניים וחלקי גוף נוספים.
כשאתה מגונן על אלתר אתה מגונן גם על היטלר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'תתעסק בעיקר שזה בן גוריון והשמאל הובילו למאבק ושנאה עם '
תתעסק בעיקר שזה בן גוריון והשמאל הובילו למאבק ושנאה עם
26/05/2019 | 11:41
11
11
הערבים בזמן שהחרדים ניסו להוביל לשלום ודו קיום
אקטואליה >>
לצפיה ב-''
26/05/2019 | 12:06
1
והם ניסו להוביל לשלום ודו קיום כשבאמת היה אפשר.
לא היום כשכבר אי אפשר.
הסמאלנים לא הבינו לאן הם גוררים את עם ישראל אז כשהכניסו אותו לסכסוך עם הערבים ולא מבינים היום כשמנסים לסיים את הסכסוך.
הם פשוט לא מבינים היכן הם חיים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אנטי ציונות רגילה'
אנטי ציונות רגילה
26/05/2019 | 14:32
9
5
לצפיה ב-'למד אותנו באמת שיעורים בציונות'
למד אותנו באמת שיעורים בציונות
26/05/2019 | 15:17
8
6
אתה שרוצה לגרש יהודים מאדמתם בארץ ישראל ולתיתה לאויבינו מבקשי רעתנו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'נשמע שאתה זה שמתנגד למלחמה עם הערבים'
נשמע שאתה זה שמתנגד למלחמה עם הערבים
26/05/2019 | 15:23
7
7
ומוציא דיבה לראש הממשלה הראשון.
 
אחד שפייגלין יכול לחלום להגיע לרמתו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שלמה המלך לימד אותנו שלכל דבר יש את הזמן שלו'
שלמה המלך לימד אותנו שלכל דבר יש את הזמן שלו
26/05/2019 | 18:51
6
8
"עת מלחמה ועת שלום" - יש זמנים שבהם הדבר הנכון לעשות זה מלחמה ויש זמנים שבהם הדבר הנכון לעשות זה שלום. כשעושים את הדבר הלא נכון לזמנו מביאים לאסון.
אתם בזמן שהיה נכון לעשות שלום עשיתם מלחמה וכאשר נכון היה לעשות מלחמה עשיתם שלום, וכך הבאתם רק 100 שנה של שפך דם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא, בור היסטורי'
לא, בור היסטורי
26/05/2019 | 19:06
5
4
באותה תקופה הכישלון היחיד היה השואה.
 
דה האן היה מביא אותנו לשואה נוספת תחת מדינה ערבית. אנטי ציוני בדיוק כמוך.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בדיוק הפוך, דה האן היה פותח את שערי הארץ ליהדות אירופה'
בדיוק הפוך, דה האן היה פותח את שערי הארץ ליהדות אירופה
26/05/2019 | 20:40
4
3
לצפיה ב-'בטח בטח'
בטח בטח
26/05/2019 | 22:01
3
2
לצפיה ב-'כלומר אתה תומך ברצח פוליטי'
כלומר אתה תומך ברצח פוליטי
26/05/2019 | 23:31
2
5
ולא מכיר בזכותם של אנשים לבחור בדרך פוליטית אחרת
גם אם אנחנו לא אוהבים זכותו היתה להיות אנטי ציוני 
אגב זה לא הרצח הפוליטי היחדי שבן גוריון המציא בן גוריון גם חיסל קציני צבא "בתאונת" מסוק
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ונשאלת השאלה למה למגנוס אתם עושים הנחות'
ונשאלת השאלה למה למגנוס אתם עושים הנחות
26/05/2019 | 23:36
1
3
למרות שהיה אנטי ציוני ותמך בזכות הערבים להיות הרוב בארץ ולהגביל את עליית היהודים . ניסה לשכנע את הממשל האמריקאי כי הקמת מדינה יהודית  עלולה להביא חורבן על תושביה הארץ היהודים והערבים 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני גם לא אוהב אותו'
אני גם לא אוהב אותו
27/05/2019 | 06:05
1
לצפיה ב-'70 שנה לא משרתים חרדים בצהל בגלל רצח דה האן '
70 שנה לא משרתים חרדים בצהל בגלל רצח דה האן
26/05/2019 | 10:53
13
19
לפי הוראת יעקב (אל קפונה) אלתר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שטויות. לא יעזור כלום. מטרת הערבים להשמיד את כל היהודים '
שטויות. לא יעזור כלום. מטרת הערבים להשמיד את כל היהודים
26/05/2019 | 11:10
1
15
לצפיה ב-'אפילו אקמול לא ייסלק את כאב טימטו. מך'
אפילו אקמול לא ייסלק את כאב טימטו. מך
26/05/2019 | 11:26
9
לצפיה ב-'אתם יצרתם את המלחמות עם הערבים - תלחמו אתם'
אתם יצרתם את המלחמות עם הערבים - תלחמו אתם
26/05/2019 | 11:28
10
24
הם מבחינתם צודקים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כן'
כן
26/05/2019 | 11:30
6
7
לצפיה ב-'יואיל ויבדוק מה רוצים ערביי עזה'
יואיל ויבדוק מה רוצים ערביי עזה
26/05/2019 | 11:45
5
11
את גוש קטיף או את כפרי השפלה שהרסתם גרשתם את בניהם
למה לא הסתפקתם בשטח שנתן לכם האו"ם?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מתכוון לערבים שנתניהו מאכיל, משקה, מרפא ומחמש בנשק'
אתה מתכוון לערבים שנתניהו מאכיל, משקה, מרפא ומחמש בנשק
26/05/2019 | 11:48
4
8
מספק להם כסף, צמנט וברזל בנין וכמובן גם כימיקאלים לייצור חומרי נפץ.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הם רוצים את האדמות והבתים ששדדתם מהם'
הם רוצים את האדמות והבתים ששדדתם מהם
26/05/2019 | 12:17
3
7
הוא בסך הכול מנסה להתמודד עם המצב שיצרתם אחרי שנתתם להם שלטון בעזה וגרשתם משם את היהודים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה גירשת משם את היהודים . יחד עם נתניהו שתמך בבריחה משם.'
אתה גירשת משם את היהודים . יחד עם נתניהו שתמך בבריחה משם.
26/05/2019 | 14:21
2
6
נתניהו לא מתמודד עם המצב . הוא ניכנע ומשלם פרוטקשן למי שניצחו אותו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני לא גרשתי אף אחד ונתניהו פרש מהממשלה על רקע הגירוש'
אני לא גרשתי אף אחד ונתניהו פרש מהממשלה על רקע הגירוש
26/05/2019 | 15:19
1
6
לצפיה ב-'אין על הסיפורים שאתה מספר לעצמך.'
אין על הסיפורים שאתה מספר לעצמך.
26/05/2019 | 15:43
6
מקיומו של אליל שמנהל את העולם ועד הפרישה של נתניהו על רקע הגירוש.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אין קשר חרדים. מי שאחראי למלחמות היה מוחמד והגרמנים העמלקים.'
אין קשר חרדים. מי שאחראי למלחמות היה מוחמד והגרמנים העמלקים.
26/05/2019 | 11:51
1
8
לצפיה ב-'אתה אל תלמד את החרדים . יהוה ציווה על אדולף לחסל יהודים.'
אתה אל תלמד את החרדים . יהוה ציווה על אדולף לחסל יהודים.
26/05/2019 | 11:56
5
לצפיה ב-'אנטי ציוני'
אנטי ציוני
26/05/2019 | 14:34
2
לצפיה ב-'את הרצח הזמין בן גוריון'
את הרצח הזמין בן גוריון
26/05/2019 | 11:36
4
13
והרוצחים היו שוטרים יהודים ממשטרת ירושלים של המנדט שסרו למרותו של בן גוריון 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'חבל שלא עשה כך לבגין האי ד. יוט'
חבל שלא עשה כך לבגין האי ד. יוט
26/05/2019 | 11:39
2
6
לצפיה ב-'חבל שלא עשה זאת גם לרבין'
חבל שלא עשה זאת גם לרבין
26/05/2019 | 11:43
1
8
הרי שנא אותו וניסה להכשילו ולא לקדמו
רק כי הגיע ממפלגת פועלים מתחרה
אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה חבל ? הרי בן גוריון שלח את יגאל אמיר....................'
למה חבל ? הרי בן גוריון שלח את יגאל אמיר....................
26/05/2019 | 11:59
6
או שזה היה נתניהו ? אני לא כל כך זוכר...............................
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה היה טעות. הוא חשב החרדים רצו להקים תנועה מתחרה לציונות'
זה היה טעות. הוא חשב החרדים רצו להקים תנועה מתחרה לציונות
26/05/2019 | 12:06
8
ולהגיע לשלום עם הערבים. הוא לא הבין מטרת הערבים היה להשמיד את כל היהודים לא משנה ציונים לא ציונים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איכס, האצ"ל הימני שרצח!'
איכס, האצ"ל הימני שרצח!
26/05/2019 | 14:22
2
6
לצפיה ב-'אותו זמן לא היה קיים אצ"ל'
אותו זמן לא היה קיים אצ"ל
26/05/2019 | 19:04
1
6
הוא נרצח על ידי שליחי ההגנה
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שהיה אברהם תהומי. מקים האצ"ל שפעל על דעת עצמו'
שהיה אברהם תהומי. מקים האצ"ל שפעל על דעת עצמו
26/05/2019 | 19:07
5
לצפיה ב-'לא חרדי ולא קדוש. נולד במשפחה דתית וחזר בשאלה'
לא חרדי ולא קדוש. נולד במשפחה דתית וחזר בשאלה
26/05/2019 | 16:50
39
12
בחייו הפרטיים חי כהומוסקסואל מוצהר,
לפחות עד שהתחתן עם גויה.
הזדהה כמארקסיסט עד שהצטרף לתנועה הסוציאל-דמוקרטית ההולנדית והיה לאחד מראשי דובריה.
עסק בעריכת דין, בעיתונאות, ובכתיבת שירה. שלט בשפות רבות.
עלה לארץ כציוני, וניסה להשיג עבודה - באחד מהתחומים בהם התמחה וזכה להצלחה רבה,
וגילה לתדהמתו - שללא קשרים אין לו סיכוי להשיג אפילו עבודה,
למעט, באופן הזוי היותר, כמנהל תלמוד-תורה חרדי-ספרדי בירושלים (למרות שלא היה חרדי או ספרדי).
 
 
בשנותיו בירושלים המשיך ביחסיו עם גברים ערבים.
ובמקביל - ייצג את החרדים משפטית, שימש כמתורגמן, והפך למנהל המדיני הרשמי של אגודת ישראל (כיוון שהסכים לא לקבל על כך תשלום).
דה האן תקף באופן קבוע את הציונות ומנהיגיה, כולל את הציונות הדתית.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אכן. ואז תהומי רצח אותו'
אכן. ואז תהומי רצח אותו
26/05/2019 | 17:20
34
13
והחרדים מנצלים את דמותו- בזמן שהוא בעיקר נודע כזה עם השיר על האנדרטה להומוסקסואלים בשואה...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ועדיין רצחתם אותו ואת הסיכוי האמתי שהיה אי פעם לשלום'
ועדיין רצחתם אותו ואת הסיכוי האמתי שהיה אי פעם לשלום
26/05/2019 | 17:28
27
11
בין היהודים והערבים.
כמו שאז לא הבנתם איזו תיבת פנדורה אתם פותחים מול הערבים ככה היום אתם לא מבינים שאי אפשר לסגור אותה.
הוא בניגוד לכם ראה נכון את המציאות, חבל שרצחתם אותו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שלום?! הוא היה אנטי ציוני!'
שלום?! הוא היה אנטי ציוני!
26/05/2019 | 17:31
26
12
זה כמו שנטורי חרטה מביאים את השלום.
 
איזה מין שלום זה?! שלום של "כן, אתם תשלטו בנו ואנחנו נקווה לא להרגיז אתכם"?!
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כמו שכתבתי למעלה על שלמה המלך'
כמו שכתבתי למעלה על שלמה המלך
26/05/2019 | 19:00
14
8
שלימד אותנו בספר קהלת שלכל זמן יש את הדבר הנכון לעשות
"עת מלחמה ועת שלום". יש את הזמן שבו הדבר הנכון הוא מלחמה ויש את הזמן בו ההדבר הנכון הוא שלום. כשעושים את הדבר הלא נכון לאותו זמן מביאים לאסון.
בזמן ההוא כאשר הישוב היהודי בארץ היה בחיתוליו הדבר החשוב ביותר היה למלא את הארץ בכמה שיותר יהודים, לשם כך הדבר הנכון לאותו זמן זה היה לא לפתוח במלחמות ומאבקים מול הערבים ומול הבריטים אלא לזרום איתם כמה שיותר על מנת לאפשר מקסימום עליה והתישבות, את המאבק לעצמאות היה הרבה יותר נכון לפתוח אחרי שהארץ הייתה מאוכלסת בכמה מיליוני יהודים.
זה מה שהבין הרב זוננפלד זצ"ל וזו הייתה האסטרטגיה שלו לטובת כלל הישוב היהודי בארץ ישראל שהוא ראה עצמו כמנהיגו. 
לכם זה פשוט לא בא טוב שחרדי לוקח כאן את הפיקוד ולכן רצחתם את שליחו המדיני דה האן.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בורות היסטורית'
בורות היסטורית
26/05/2019 | 19:06
13
4
"הדבר החשוב ביותר היה למלא את הארץ בכמה שיותר יהודים".
 
אוקיי, ודה האן עזר בזה... איך?
 
כי הערבים שהוא די היה מוכן להיכנע לדרישות שלהם די רצו לעצור את העלייה.
 
ולו לא היה אכפת... הרי היו המון חרדים שהתנגדו לעלייה בטענה שהשטן בארץ ישראל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'תקרא שוב את הדברים שבפתיחת השרשור '
תקרא שוב את הדברים שבפתיחת השרשור
26/05/2019 | 20:46
12
5
במקום לקשקש מתוך בורות.
תלמד קצת הסטוריה, מה היה כאן באמת
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כן- דה האן היה אנטי ציוני מגעיל'
כן- דה האן היה אנטי ציוני מגעיל
26/05/2019 | 22:04
11
4
הוא נאבק ביישוב הציוני המאורגן, פתח במסע נגד המסים שהנציב העליון אישר לוועד העיר של יהודי ירושלים לגבותם ופעל לביטול המנדט הבריטי על ארץ ישראל. הוא ניהל מאבק עיקש נגד הרב הראשי אברהם יצחק הכהן קוק והגיש נגדו תלונות ותביעות משפטיות תכופות.
 
דה האן תקף באופן קבוע את הציונות ואת מנהיגיה. את הרב קוק ואת מנהיגי היהדות הדתית לאומית של תנועת המזרחי תיאר כפושעים. בשנת 1923 ביקר בארץ איל ההון מקס איטקן, הברון הראשון מביוורברוק (Beaverbrook), בעליו של העיתון "דיילי אקספרס". דה האן נפגש עמו, ובעקבות הפגישה התיר לו הלורד לפרסם את מאמריו האנטי-ציוניים בעיתונו.
 
הרב יוסף צבי דושינסקי שהוזמן לדבר בפני ועדת פיל מטעם אגודת ישראל התנגד להגבלת עליית יהודים ורכישת קרקעות בכל חלקי ארץ ישראל אך אמר שאיננו מורשים לכבוש את הארץ בחוזקה מידי הערבים ואמנם אם יושבי הארץ יקיימו את התורה נקווה שהערבים יטו את לבם אלינו לטובה.
 
נקווה שהערבים יטו את לבם אלינו לטובה.
 
נקווה שהערבים יטו את לבם אלינו לטובה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'העדות המלאה:'
העדות המלאה:
26/05/2019 | 22:34
10
8
כ"כ אנטי-ציונים ומגעילים - שהתנגדו להגבלת עלייה...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'והערבים ממש היו מוכנים גם'
והערבים ממש היו מוכנים גם
27/05/2019 | 06:04
9
4
לצפיה ב-'בהחלט כן, לא סתם רצחתם אותו'
בהחלט כן, לא סתם רצחתם אותו
27/05/2019 | 09:23
8
4
ראיתם שהוא מצליח וזה הוציא לכם את העיינים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ראינו שהוא בעד מדינה ערבית ולא שלטון יהודי'
ראינו שהוא בעד מדינה ערבית ולא שלטון יהודי
27/05/2019 | 09:39
2
5
את רבין רצחתם (הפייגלין שלך) על פחות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הוא היה בדיוק למען עם ישראל'
הוא היה בדיוק למען עם ישראל
27/05/2019 | 10:48
1
3
ומה שהיה נכון לאותו הזמן כאשר היה ישוב יהודי קטן כדי לאפשר לו לגדול ולהתפתח בצורה שקטה ויציבה.
בניגוד לרבין שמסר את ארץ ישראל לרוצחים מטוניס למרות שהיה לו צבא חזק ולא הייתה שום סיבה להכנע לטרור הערבי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'עם דה האן לא היינו גדלים בכלל'
עם דה האן לא היינו גדלים בכלל
27/05/2019 | 10:59
1
לצפיה ב-'רצחו אותו - כי לא יכלו לרצוח את הרב זוננפלד'
רצחו אותו - כי לא יכלו לרצוח את הרב זוננפלד
27/05/2019 | 10:34
4
7
היה להם ברור איזה מאבק זה יפתח,
אז שלחו איום - כמו שעושים במאפיה:
לא חיסלו את הרב שהתנגדו לדרכו,
אלא את ההומו שישב לידו - ושאף אחד לא באמת אהב.
 
 
אתה ידע איזה בושות היו לעדה החרדית מזה שספרי הז*מה של דה-האן הוקדשו לרב חרדי?
מכך שדה-האן תיאר איך הוא נמשך לרב בגלל יופיו?
מכך שכולם ריננו על מעשיו של אחד ממנהיגי החרדים (גם אם המתורגמן והדובר ולא הוגה הדעות ממש),
אז ההנהגה הציונית ידעה - שחיסול כזה יעבור בשקט.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הרב היה יותר מתון בהתנגדותו'
הרב היה יותר מתון בהתנגדותו
27/05/2019 | 10:41
3
11
דה האן היה שטינקר קטן.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא אסנגר על דה-האן, כי צדיק גדול הוא לא היה'
לא אסנגר על דה-האן, כי צדיק גדול הוא לא היה
27/05/2019 | 12:26
2
5
אבל את רוב דבריו - הוא אמר כשליח הנהגת היישוב הישן, ובהסכמתם.
פשוט היה קל בהרבה לתקוף את השליח בחריפות - מאשר את ההנהגה (שזכתה לתמיכה והכרה בינלאומית, עד התייצבות שלטון המנדט שהכיר בעיקר בהנהגת היישוב הציונית).
 
 
על דברי הביקורת הליברלית של דה-האן על הציונות - כל סוציאל-דמוקרט היה חותם, אז והיום.
על חשיבות רכש הקרקעות באופן מסודר ולא כמחטפים עם פיצוי בדיעבד (נוהג שהוביל בהמשך - לאיסור על רכש קרקעות),
על התנגדותו להתנהלות הלאומנית והיהירה,
על החרמת העובדים הערבים - תוך התפארות בתואר "כיבוש".
אקטואליה >>
לצפיה ב-'עבודה עברית היה נכון אז. סורי'
עבודה עברית היה נכון אז. סורי
27/05/2019 | 13:09
1
2
לצפיה ב-'מעבר להיותה האפליה לאומנית, "כיבוש העבודה" הובילה לנזק ישיר'
מעבר להיותה האפליה לאומנית, "כיבוש העבודה" הובילה לנזק ישיר
27/05/2019 | 13:28
2
ערבים מובטלים שפוטרו על רקע לאומני,
היו הראשונים לנקום ולהשתתף במעשי שוד - שהצריכו תגבור השמירה (עברית כמובן).
 
העברת מלאכות כפיים בעלות שכר נמוך ליהודים משכילים - גם הפחיתה תפוקה (איוולת כלכלית), וגם החריפה משמעותית את העוינות מול הערבים (שבפועל הייתה חרם נגדם).
התוצאה הייתה חרמות-נגד מצד הערבים - שהידרדרו במהירות לפרעות ופוגרומים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני מציע שתקרא את הביקורת שלו'
אני מציע שתקרא את הביקורת שלו
26/05/2019 | 20:48
10
4
אתה שוכח - שהוא היה דובר המפלגה הסוציאל-דמוקרטית בהולנד,
הוא מכר לחרדים את כל האידאלים האלו - במעטפת מתקתקה, כשבן-גוריון עוד פינטז על לנין.
 
הייתה לו למשל ביקורת מאוד נוקבת על כך ש"כיבוש העבודה" היא אותה בעיה שיהודים בכל העולם נלחמו נגדה: אפלייה תעסוקתית ממניעים לאומניים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אף אחד לא אמר שהקמת מדינה היא עניין קל'
אף אחד לא אמר שהקמת מדינה היא עניין קל
26/05/2019 | 22:02
9
5
לצפיה ב-'רצחתם את הסיכוי היחיד שהיה אי פעם להגיע לשלום עם הערבים'
רצחתם את הסיכוי היחיד שהיה אי פעם להגיע לשלום עם הערבים
26/05/2019 | 23:26
8
6
והכנסתם אותנו לסכסוך דמים בן 100 שנה שלא יהיה לו כבר סוף אף פעם.
הכל בגלל ההזיות שלכם, חשבתם שאתם יותר חכמים מהרב זוננפלד הזקן והחכם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אל תכפה עליי את הרב שלך, יא מתרפס'
אל תכפה עליי את הרב שלך, יא מתרפס
27/05/2019 | 06:04
7
2
לצפיה ב-'אין לך תשובה עניינית'
אין לך תשובה עניינית
27/05/2019 | 09:07
6
4
עברת לקשקש סתם
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מתרפס, שונא המדינה והעם'
מתרפס, שונא המדינה והעם
27/05/2019 | 09:40
5
5
לצפיה ב-'כמה אופיני לסמאלני, אין תשובה עניינית עוברים לנאצות וקללות'
כמה אופיני לסמאלני, אין תשובה עניינית עוברים לנאצות וקללות
27/05/2019 | 10:46
4
4
לצפיה ב-'אתה חפץ במדינה ערבית כמו דה האן השטינקר'
אתה חפץ במדינה ערבית כמו דה האן השטינקר
27/05/2019 | 11:00
3
2
לצפיה ב-'התבלבלת לגמרי, אתה הוא זה שתומך במדינה ערבית בארץ ישראל'
התבלבלת לגמרי, אתה הוא זה שתומך במדינה ערבית בארץ ישראל
27/05/2019 | 11:24
2
5
אפילו שם כבר המצאתם לה - פלסטין.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לצד מדינה יהודית, בניגוד לדה האן'
לצד מדינה יהודית, בניגוד לדה האן
27/05/2019 | 13:08
1
2
לצפיה ב-'אז אתה לא שונה ממנו'
אז אתה לא שונה ממנו
27/05/2019 | 13:58
5
שניכם מוכנים למכור את ארצנו.
ההבדל הוא שהוא רצה להביא שלום אמיתי ליהודים בארץ. הוא לא עשה את זה כי הוא דאג לערבים.
אצלכם זה כדי שלערבים יהיו זכויות בלי קשר ליהודים
תמכתם בגירוש היהודים מהרצועה גם כשידעתם ששום שלום זה לא יביא.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'נרצח כשליח-הציבור. הרי אפילו חילוני-מתבולל-והומו נרצח '
נרצח כשליח-הציבור. הרי אפילו חילוני-מתבולל-והומו נרצח
26/05/2019 | 18:00
5
7
ולכן וודאי שחרדי בתפקיד דומה היה נרצח.
זה ההסבר היחיד שיש לי לתופעה כה משונה.
 
לגבי נטורי קרתא שמתאבלים על מותו:
העובדה שמנהיג פוליטי נרצח בשל ייצוג השקפתם המובהקת
(פעל לחתימת שלום עם מנהיגי ירדן וסעודיה - המותנה בכך שישראל תהיה מדינה ערבית מובהקת - בלי בית-לאומי ובלי מדינה),
מתאימה לנראטיב הרדיפה שלהם כמו כפפה.
 
 
אבל מאראבו הוא לא נטורי-קרתא אלא כהניסט חסר-ערכים,
תומך ברצח פוליטי או לאומני כשזה נוח לו,
ומתנגד כשלא.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אל תנסה למתג אותי'
אל תנסה למתג אותי
27/05/2019 | 09:20
4
5
אני לא דתי ולא חילוני, לא סמאלני ולא ימני, לא ציוני ולא אנטי ציוני.
אני יהודי שחי בארץ ישראל ורוצה את ארץ ישראל לעם ישראל, כל מי שמקדם את המטרה הזו אני איתו ולא משנה לי למי מהקבוצות הנ"ל הוא שייך.
נכון לתחילת שנות ה 20 של המאה הקודמת מי שראה נכון את המצב ופעל נכון למעו המטרה הזו היה דה האן.
נכון לזמן ההוא כשהישוב היהודי היה קטן וחלש לא היה נכון להתחיל להסתכסך לא עם הערבים ולא עם הבריטים, הדבר הנכון היה להוריד את הראש, לתת להם לשלוט ולהביא לכאן כמה שיותר יהודים ולבסס ישוב יהודי גדול בארץ. את המלחמות היה צריך להשאיר לדור אחד הלאה אחרי שיהיו כאן כבר כמה מיליונים של יהודים. ויתכן מאוד שאז כבר באופן טבעי בגלל המספר הגדול היהודים היו מגיעים לשלטון כזה או אחר בארץ גם בלי מלחמות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אם להקים מדינה מהר או לאט- אני בוחר מהר!'
אם להקים מדינה מהר או לאט- אני בוחר מהר!
27/05/2019 | 11:02
3
3
לצפיה ב-'והוא חשב אחרת. האם לדעתך זה מצדיק רצח פוליטי?'
והוא חשב אחרת. האם לדעתך זה מצדיק רצח פוליטי?
27/05/2019 | 12:29
2
4
לצפיה ב-'תהומי מהאצ"ל לא הצטיין בסובלנות פוליטית'
תהומי מהאצ"ל לא הצטיין בסובלנות פוליטית
27/05/2019 | 13:10
1
5
לצפיה ב-'אנכרוניזם: תהומי וחבריו היו אנשי הגנה ונשלחו על ידה. '
אנכרוניזם: תהומי וחבריו היו אנשי הגנה ונשלחו על ידה.
27/05/2019 | 13:18
3
האצ"ל - הוקם רק 7 שנים לאחר הרצח.
 
אלא אם לדעתך המלומדת תהומי בנה מכונת-זמן וחזר בזמן כדי לבצע את הרצח...
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ועדיין הוא נרצח על מזבח השלום'
ועדיין הוא נרצח על מזבח השלום
26/05/2019 | 17:27
3
17
בניגוד לרבין, הוא ניסה לעשות שלום בין היהודים והערבים בזמן שבו באמת היה אפשר, לא כמו הסמאל שלא הבין אז איזו תיבת פנדורה הוא פותח עם הערבים ולא מבין היום שאת הנעשה כבר אין להשיב.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'נרצח - בשל קרבתו לחרדים, שניסו להחליש'
נרצח - בשל קרבתו לחרדים, שניסו להחליש
27/05/2019 | 10:38
2
3
החלשה שהייתה נחוצה לא בגלל שהתנגדו לעליה (בעצם הם תמכו)
ולא בגלל שהתנגדו להתיישבות (ההתנגדות הייתה - לדרך ההתיישבות הכוחנית),
אלא בגלל דרישתם לקבל אוטונומיה ולהחשב כהנהגה נפרדת ומתחרה.
 
דרישה שהייתה מובילה למשל - לכך שהחרדים היו מקבלים סרטיפיקטים ישירות - ולא הקצאה דרך הנהגת היישוב (שתיעדף ציונים-חילונים על חרדים)
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה רק שוכח שבאותו הזמן הישוב הישן היה בעל כוח מקביל'
אתה רק שוכח שבאותו הזמן הישוב הישן היה בעל כוח מקביל
27/05/2019 | 10:51
1
4
ואולי גם גדול יותר ממה שאתה מכנה "הנהגת הישוב". לכן בצדק רב הם תבעו לעצמם את ההגמוניה על ההתישבות היהודית בארץ ישראל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מתאר את המצב בתקופת הטורקים'
אתה מתאר את המצב בתקופת הטורקים
27/05/2019 | 12:16
2
בתקופת הטורקים, ההנהגה הדתית הייתה ההנהגה לכל דבר ועניין, כולל שפיטה עצמית.
כי שיטת המילט - הפכה את מנהיגי העדות - לנציגות מול השלטון (כשההנהגה הספרדית שייצגה נתינים, זכתה לעדיפות מול הנהגת האשכנזים שייצגה נתינים זרים - עם מוסדות חינוך במימון קהילה זרה, ובשפה זרה).
אבל בתקופת הבריטים - הנהגה עדתית צומצמה לתחום הדת, ואפילו משרת הרב הראשי עברה מהישוב הישן לראי"ה, שהיה מקובל על הנהגת היישוב הציונית.
 
תרם לכך מצבו הקשה של היישוב הישן בתקופת המלחמה, בעוד מנהיגי היישוב הציונים היישוב גורשו מהארץ כנתינים זרים וחזרו ללא פגיעה לאחר נצחון הבריטי, או ישבו בכפרים, בקיבוצים ובמישור החוף שניזקו פחות מהמלחמה, רוב היישוב הישן בילה את המלחמה במצור קשה, ללא נגישות לכספי התרומות וללא אספקת מזון סדירה.
מצבו היה קשה ביותר - והנהגת היישוב הציונית - ניצלה זאת לחלוטין.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ואם כן, מסתבר שאצלכם רוצחים הו-מו סק-סואלים?'
ואם כן, מסתבר שאצלכם רוצחים הו-מו סק-סואלים?
27/05/2019 | 09:22
1
7

הודעות אחרונות

13:41 | 25.06.19 בוזי15
12:35 | 25.06.19 עlד אחד
11:01 | 25.06.19 ספי111
10:53 | 25.06.19 בוזי15
10:51 | 25.06.19 ננסי אגראם
06:27 | 25.06.19 חוח האחד
05:47 | 25.06.19 אבנר ג2
21:07 | 24.06.19 שובו של גוי ואבוי
13:10 | 24.06.19 חוח האחד
12:54 | 22.06.19 אוזו רוזו קוקורוזו

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ