השקרים והשחיתות נר לרגליו של בנימין נתניהו / מוטי גילת

השקרים והשחיתות נר לרגליו של בנימין נתניהו / מוטי גילת
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=36985&msgid=57370278

http://saloona.co.il/blog/השקרים-והשחיתות-נר-לרגליו-של-בנימין-נת/?ref=hpc

נתניהו אומר לציבור בדרכו: אני מלך, אני קיסר, אני לא סופר אתכם חיילים עיוורים שלי. אתם אוויר, שקופים, אצבעות בקלפי, שום דבר מעבר לזה. שיהיה ברור לכם: אני מעל לחוק

מוטי גילת

נתניהו כבר לא מתבייש להיות מנהיג מושחת. הוא כבר לא מסתתר מאחורי "אין כלום כי לא היה כלום". הוא עושה את זה עכשיו ישר מהמקפצה: בורח בגלוי מאימת הדין, מתנהג כאחרון העבריינים, בונה לעצמו ולכמה מחבריו עיר מקלט בממשלה ובכנסת.
שמה של העיר הזאת בישראל: ממשלת השחיתות הלאומית. לחלופין: ממשלת הבריחה מהכלא. לחלופין: קואליציית החסינות וההגנה על פושעים. שמות לא חסרים. נבחרי ציבור שמוכנים להילחם בטירוף הזה – חסרים. בינתיים.

כן אנחנו שם, רחוק, ממש על פי התהום. אנחנו במקום מפחיד שבו החושך ושלטון הפחד מנצחים את הרוב הדומם החושש שישראל תהפוך לטורקיה. אנחנו במקום שבו נתניהו מתנהג כראש הממשלה הכי מושחת שידעה מדינת ישראל ומבקש לגרור אליו מדינה שלמה.
אני כותב זאת אף שחברים שוחרי טובת המדינה וניקיונה הציבורי הזהירו אותי לא לעשות זאת. למה? מסיבה אחת הסבירו לי: כל מאמר כזה, המבקר את ראש הממשלה בנושאים ערכיים, משרת אותו. קבלו תיקון: מחזק אותו. מעניק לו משנה כוח בקרב רבים מתומכיו שלא קראו את כתב החשדות, שלא מבינים כמה חשובה עצמאות שופטי בג"ץ, שלא יודעים שפעילת הליכוד מקרית שמונה, שנתניהו הטיח בה את משעממת אותי, אינה יחידה.

נתניהו אומר עכשיו לציבור בדרכו: אני מלך, אני קיסר, אני לא סופר אתכם חיילים עיוורים שלי. אתם אוויר בשבילי, שקופים מבחינתי, אצבעות בקלפי, שום דבר מעבר לזה. שיהיה ברור לכם: אני מעל לחוק. לי מותר לעשות מה שלכם אסור. לי מותר לקבל טובות הנאה במאות אלפי שקלים מאנשי עסקים. לי מותר לשקר לכם במצח נחושה כפי שעשיתי לפני הבחירות בעניין חוק החסינות. לי מותר לירוק בפרצוף לאנשים נורמטיביים ולהוליך אותם שולל כפי שעשיתי בראיון המפורסם עם קרן מרציאנו.

נתניהו צודק מבחינתו: הוא הצליח להנחיל לציבור גדול את תרבות השקר, המרמה, טובות ההנאה השמנות שמותר לראש ממשלה לקבל כביכול. הוא הצליח להנחיל להם את נוסחת השחיתות אינה אסון - היא נורמה, היא עוזרת למשילות.
הוא קצר הצלחה גדולה כמורה כדי שביום בחירות, למרות כל מה שנחשף עליו ונכתב עליו בטיוטת כתב האישום, ימשיך לקבל את תמיכתם.

בשיעורי האזרחות המפוארים האלה רשם נתניהו הישג נוסף: הוא הצליח לשכנע את הציבור שלו שאין רע בכך שהאסיר לשעבר, אריה דרעי, יחזור לממשלה ולזירת הפשע בה. שאותו עבריין סדרתי, שמאז פרשת בראון חברון נחשב למורה הרוחני שלו, שילם את חובו לחברה.

זה עולם מושגיו והוא מאוד גאה בו.

בשיעורי האזרחות האלה היה לנתניהו הישג חשוב נוסף – אולי החשוב ביותר בדרכו להרס המדינה: הוא הצליח להשחית חלק גדול מהתקשורת האמיתית והמדומה - להפוך עיתונאים לבדיחה, לקריקטורה, לאנשים חפים מערכים ומשליחות עיתונאית ציבורית. להפוך כמה עשרות מהם לכתבי חצר עלובים של הבית ברחוב בלפור - לאנשי דף המסרים שיושבים באולפנים ומדקלים את כתב ההגנה על חוק החסינות ועל תוכנית הבריחה שלו מספסל הנאשמים.

כדי למנוע אי הבנות בנושא, התראיין אתמול נושא כליו הבכיר של ראש הממשלה, ח"כ מיקי זוהר, וקרע סופית את המסכה: "אם ראש הממשלה יגיע לבית המשפט", אמר ברצינות, "הוא ילך לכלא חף מפשע". רוצה לומר: ראש הממשלה הנבחר של מדינת ישראל לא מאמין גם לשופטים – יהיו מי שישבו בדין במשפטו. הם חלק מהחונטה הסודית של מבקשי נפשו בטענות שווא. הוא יודע כבר מה הם יחליטו.
* * *
אני עוצר כאן לרגע כי קשה לי להאמין שנתניהו הוא עדיין איש ציבור. לא פשוט להכיל את העובדה הזאת. קשה לי להאמין שהאיש ששיקר לציבור בעניין חוק החסינות לא התפטר כשהתגלה השקר הגס שלו. קשה לי להאמין שלמעט גדעון סער, כל האחרים ממנזר השתקנים של מפלגת השלטון, מעדיפים כיסא בממשלה על הרחקת עבריינים מהנהגת המדינה. גורל המדינה נתון בידיים שלהם והם מפקירים אותה.

הם רואים את נתניהו מתנהג כאיש פשע חסר מעצורים - ושותקים. הם רואים אותו קורע את העם, מסית מחנה גדול נגד כל מי שמבקרים את השחיתות השלטונית - ושוב שותקים. הם משתפים עיתונאים בסודות הבית ברחוב בלפור – אבל בחוץ ממשיכים להתחבק עם הקיסר והקיסרית ולהגן על השניים. הם שומעים את נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, מזכירה להם ולחבריהם איך צמח הפשיזם בגרמניה בתחילת שנות ה-30 והרס את בתי המשפט, התקשורת החופשית ושומרי הסף של הדמוקרטיה, ועדיין שותקים.
שותקים מחמת הפחד? מחמת החשש שמחפש המקלט יסית נגדם את חייליו כפי שהוא עושה לגדעון סער? שיהפוך אותם לבוגדים, לעוכרי ישראל, לשמאלנים, לאנשים המבקשים להפילו?

זו לפחות המסקנה. השאלה היחידה היא עד מתי הם ימעלו בתפקידם. מתי יבינו שהבית נשרף וצריך להציל אותו. מתי ישבר מחסום הפחד שלהם.

** הכותב הוא עיתונאי חוקר, פובליציסט, בעל טור, מרצה לתקשורת ישראלית וחתן "פרס סוקולוב" לעיתונות

katomish

New member
שמעתי אותו מדבר פעם
לא עשה עלי רושם של אדם חכם, יותר התרשמתי ממנו שהוא סוג של בדיחה או קריקטורה.

Ron W

New member
התכוונת לביבי ? קריקטורה מי שמסוגל להקשיב לו 2 שניות
הרי רואים שהוא איש מכירות סוג ד׳ שמנסה בנדנודי ראש לשכנע אותך שהוא רציני
האמת אין לי בעיה עם השחיתות האישית שלו עם סיגרים וקמצנות כרונית שהעידו
מכל קצוות המפה הפוליטית. גם לא עם פולחן הנרקסיסטיות והניצול הציני של אחיו
אפשר למחול על ההסתה נגד מיעוטים ערבים ושמאל שהרי זו מלחמה פוליטית.
רק בנושא הכותרת הפוזה הבלתי נלאית הזחוחה שלו - לא מוכן להתפשר
לא ראוי לישראלים שכזה פרצוף של רמאי ייצג אותנו ועוד יסתמך על האהבלים
שתמיד יצביעו מח״ל ויקנו את העמדת הפנים שלו.
אולי שישים טורבן או יגדל זקן שיסתיר קצת את הבושה.

Ron W

New member
אני לא שמאל אתה צריך רופא כי התקציב עבר לממשלת סחטנות
או שאתה עיוור או מפתח שטיון אחרת לא אחדל מלעזור לך לטובת
מי שחי לצידך. לא ישאר למדינה כסף לא לרפואה ולא לקצבאות
הממשלה הרחבה משמע עוד חצי מיליארד במשך 4 שנים
מאות מליונים לתלמודי תורה והקפאת קצבאות זקנה ומיטות לחולים
רק אהבל מסכים שיקחו את כספו ואת זכותו בתגמולי הגז
ויתנו לנקניק הדוחה מטוס בשווי כל החסרון שתקציבי הבריאות
רואים מידי יום מקרים קורעי לב של צעירים מתחננים על חייהם
בגלל אהבלים שמעדיפים לבזבז את המדינה על גנבים - גנבים ללא מרכאות.
העם שנפל קורבן כבר למי שייסר אותו בעקרבים חוזר שוב לסורו.

אין ולא יהיה דיון ענייני במציאות של התנשאות/פרובוקציה.
מי שלא מבין את זה, לדעתי הוא ה"אהבל".
מי שבכל זאת יבחר לנהל מול מלכלך שמאל מסוגך דיון ענייני, לדעתי גם הוא "אהבל".
אם תכתוב את אותן ההודעות בלי "אהבל", תקבל תגובה עניינית.
פשוט, לא?
תנסה.

Ron W

New member
חמור גרם הרי הכנוי שלך הוא פרובוקציה אמבצילית נגד ה׳שמאל׳

אם הוא איש מכירות סוג ד'
ונבחר לראשות הממשלה שוב ושוב, מה זה אומר עליכם?
שאתם אנשי מכירות סוג ז'??? שאתם מייצגים אהבלים יותר גדולים כנראה..

jackie111

Well-known member
אני משוכנע שאתה לא שמעת את מרדכי גילת
כי הוא מדבר באופן מאד משכנע
ומרשים. הוא עיתונאי חוקר מליגה
לאומית כבר שנים רבות.

Ron W

New member
ועוד דוגמא לאידאולוגיה ביבית שמסתכמת בלגרוף ממון לעצמו

אם "מרימים לו להנחתה" מדוע שלא ינחית?
אני מעריך שאם יוחלט שיעמוד לדין, נתניהו "יפציץ" את המערכת המשפטית בתביעות נגד אזרחים שעלבו בו גם כאדם פרטי וגם כעובד ציבור, אזרחים שהוציאו עליו דיבה, אזרחים שדברו עליו לשון הרע.
לאחרונה נדונו בבתי המשפט תביעות רבות מסוג זה ועל כל הרשעה שילמו המלכלכים סכומים שבין 20 ל 80 אלף שקל פיצוי.
בדרך זאת יוכל נתניהו לממן את ההגנה המשפטית שלו ואפילו יישאר כסף לוילה חדשה בקיסריה...
לסיכום:
מי שחושב שהוא יכול רק "להכניס" מבלי שיכניסו לו חזרה, פשוט טועה...

למעלה