נתניהו: יעדיף "להמליך" את ליברמן, או יעדיף ללכת להישפט?

נתניהו: יעדיף "להמליך" את ליברמן, או יעדיף ללכת להישפט?

כרגע נראה שליברמן מבין את כוחו ומתעקש, מכאן שהתוצאה כרגע היא שהדרך היחידה שעומדת לנתניהו באם אין ברצונו להישפט (יען להעביר חוק חסינות) היא...
להיכנע לכל דרישותיו של ליברמן בכפוף לשכנוע החרדים להיות חלק מתהליך הכניעה.
אני משוכנע כי ברגע זה תומכי ליכוד רבים פונים לנתניהו ואומרים לו: "תיכנע לדרישות ליברמן! האמת, זאת דרך הימין! דרכנו! הגיע הזמן".

ברור שנתניהו בדרכו יינסה לכופף את ליברמן, אבל ברור גם שכל הכוח מצוי בידי ליברמן! ולליברמן יש חשבון אישי עם נתניהו ובעצם רוצה להחליף בבוא היום את נתניהו... לכן סביר שלא ייכנע ללחצים.

ואז...
סביר שנתניהו שבוע לפני פקיעת ההארכה להצגת הממשלה, יפנה אל החרדים בזאת הלשון: "ניסיתי, לא הצלחץי לכופף את ליברמן. אני הולך להסכים להיכנע לדרישות ליברמן! כו-לן. אם אתם בפנים ומסכימים לחוק הגיוס כלשונו, יש קואליציה. אם אתם לא בפנים, אני אפנה "כחול לבן" ואז אתם תאלו את כל הנקניק, הרבה נקניקים..."

ואז...
יתכן ותקום ממשלת ימין אמיתית שמגייסת חרדים!!!
מ ע ו ל ה!!!!!
אם זה יקרה, ארגיש כאילו אני ניצחתי בבחירות...

רשוי

New member
לנתנהו תפקיד קשה ,להרכיב ממשלת סחטנים ,שיפעלו לטובת המדינה

marabo

Well-known member
ממש לא נכון

קודם כל לא מדובר בסחטנים, לכל מפלגה יש קווים שעליהם היא נבחרה וזכותה המלאה לרצות לממש אותם, זו דמוקרטיה.
והתפקיד עצמו לא כזה קשה, נתניהו לא חושש מבחירות חוזרות, לימין יש רוב ברור בעם, מי שצריך לחשוש זה המפלגות הקטנות שאותם אתה מכנה "סחטנים" אלו שבקושי עברו את אחוז החסימה.

aaa123

Member
אני מעריך שבבחירות חוזרות ליברמן יגביר את כוחו

ויכול להיות מצב שיהיה לו 10 מנדטים במקום 5 מנדטים,ושוב לנתניהו לא תהיה ממשלה בלי ליברמן גם אם גוש הימין יתחזק ,ומצביעי בנט ופייגלין יצביעו הפעם למפלגות שעוברות את אחוז החסימה.
&nbsp
אם ליברמן לא יתעקש אז הוא עלול להמחק בבחירות הבאות.

ספי111

New member
אין כאן עניין של סחטנות אלא עיסקה של

המדינה תמורת חסינות.

רשוי

New member
כל האשום נגד נתניהו מתוסבך ונתון לפרשנות ולקוי בחקירה

הכל בושל ע"י שונאי נתניהו שבפרקליטות

הכל בושל ע"י שונאי נתניהו שבפרקליטות ובהצלחה רבה .

אין לנתניהו זכות שימוע
כי
הליך כזה אינו רשום בספר החוקים של ישראל .

ספי111

New member
לא מתוסבך ולא נעליים. הכל מגובה בעובדות שאפילו היועץ המשפטי

שניסה בכל כוחו להגן על הפושע,נכנע להן.

evglev1

Well-known member
מנהל
אז מדוע היועץ המשפטי הגיש את כתב האישום בכפוף לשימוע

ולא שלל מנתניהו את האפשרות לשימוע?

לדעתי נתניהו כאן בתפקיד ה"סחטן".

נראה שהוא רוצה לסחוט מהשותפות הקואליציוניות הפוטנציאליות שתסכמנה על חוק חסינות שיפתור אותו מבעיותיו המשפטיות.

אז ליברמן בצדק אומר לו:
"רימית אותי בהסם הקואליציוני הקודם, התאהבת בהכלת הטרור ותשלום פרוטקשיין, כעת אתה רוצה אותי שוב בקואליציה ובנוסף אתה מבקש את הסמתי לחוק חסינות עבורך?
תצטרך לשלם הרבה!!!!!! הרבה מאוד!"
לזה ייקרא "צדק", לא "סחטנות"

גוטרמן4

New member
למה ברחת מהמדינה דווקא ביום הבחירות?

marabo

Well-known member
אתה טועה בניתוח שלך, לחרדים יש הרבה יותר כוח מליברמן

החרדים לא מפחדים מבחירות חוזרות, יש להם מאגר בוחרים קבוע ויציב, הם יקבלו אותם מנדטים פחות או יותר.
גם נתניהו לא חושש, לגוש הימין יש רוב ברור בעם.
היחיד שאמור לחשוש זה ליברמן, שום דבר לא מובטח לו אם תהיינה בחירות חוזרות.

marabo

Well-known member
החרדים לא מפחדים ממשלת אחדות

קודם כל, בגלל שזה פשוט לא יקרה, נתניהו לא יקח 4 נקניקים שיחתרו תחתיו כל הזמן, את בוגי יעלון אותו בכלל פיטר בכלל חוסר נאמנות, את יהיר לפיד שיגרום לו להסתכסך עם החרדים באופן בלתי הפיך, נתניהו יודע שאי אפשר לדעת מתי ואיך הוא יזדקק להם.
ואגב, אני לא יודע למה אתה חושב שאם תהיה ממשלת אחדות החרדים יתגייסו.
ניקח אפילו תסריט שבו משנים את החוק כך שהוא יחייב את כולם להתגייס בלי יוצא מן הכלל, המקסימום שתוכל זה לשלוח שוטרים צבאיים שימלאו את בתי הכלא הצבאיים, שירות צבאי לא תראה מהם.
אתה גם לא תוכל לשלול מהם שום זכות אזרחית כמו שאתה חושב, הבג"ץ לא יתן לך, חוקי היסוד של המדינה מחייבים שוויון זכויות ללא התניה של מילוי חובות, בשביל לשנות את העקרון הזה תצטרך לשנות חוקי יסוד ולהשיג רוב מיוחס, לא כזה פשוט, הערבים לא יתמכו, הסמאל לא יתמוך, הערבים לא יתמכו, יש במדינה הרבה סוגים של פרזיטים בכל המגזרים גם חוץ מחרדים שגם להם חוק יסוד כזה לא יבוא טוב.
בקיצור, אתה עושה הרבה ניתוחים שהם אולי משאלות ליבך אבל אין להם אחיזה במציאות.

לאט לאט, אתה לא מתייחס עניינית ועל פי סדר הגיוני

נניח שליברמן שמתעקש היום, ימשיך להתעקש עד ליום האחרון שיוקצב לראש הממשלה להרככיב קואליציה על פי חוק.
מתעקש על כל דרישה, ללא פשרות.
האם אתה מבין שללא היענות מלאה לדרישותיו אין קואליציית ימין?
האם אתה מבין שאחת מדרישותיו זה מעבר חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית?
ברור שאתה מבין.

ואז...
נתניהו שרוצה חוק חסינות, ככאשר הוא יודע שרק ממשלת ימין תוכל להעניק לו את החוק לו הוא זקוק, סביר שיסיכם להיכנע לככל דרישותיו של ליברמן שגם ך הן ברוח הימין, הבעיה היחידה שתיוותר זה עניין הגיוס.
ואז נתניהו יפנה לחרדים ויפציר בהם לוותר. האם החרדים יוותרו?

ואז... 2 אפשרויות מבחינתם של החרדים:
1. לוותר ולהסכים להעביר את החוק בקריאה שניה ושלישית ולהקים את ממשלת הימין.
2. לא לוותר ואז לקחת סיון שנתניהו במציאות של היעדר חוק חסינות, יפנה ל"כחול לבן" ואז... חוקה, גיוס מאסיבי, הרבה גזירות על הציבור החרדי...
מה לדעתך יחליטו החרדים? אופציה ראשונה או שניה? זאת השאלה.
אתה יול לענות עליה?
אחר כך נדון במשמעויות של אותה ההחלטה...

marabo

Well-known member
דעתי היא אחרת לגמרי

לדעתי התסריט שלך לא יקרה, בסופו של דבר החרדים וליברמן יגיעו לאיזה נוסח מוסכם כזה או אחר והממשלה תקום.
ולמה?
ממשלת אחדות לא טובה לליברמן ולא טובה לחרדים, שניהם יהיו סרח עודף שיקבלו פירורים בעוד כעת הם מפלגות מפתח שיושבות על הרבה תיקים וכוח.
זה מה שקשור למציאות.
אבל אם אתה שאלת אני אזרום לצורך הדיון גם עם מה שאתה כתבת שנניח שליברמן מתעקש על חוק גיוס והחרדים לא מסכימים ואין ממשלה.
לי ניראה שבמקרה כזה נתניהו מעדיף בחירות,אל תשכח שהוא גם מחפש חבל הצלה מחקירות, כחול לבן לא יתנו לו.
ואם בכל זאת נתניהו ירצה ללכת עם כחול לבן, הוא לדעתי יציע להם להצטרף לקואליציה של ליכוד, בית יהודי וחרדים, כדי שמשקלם בקואליציה יהיה נמוך יותר.
במקרה כזה אני לא שולל מצב שכחול לבן יתפצלו ויש עתיד ישארו בחוץ.

למעלה