אני מאוכז מגנץ

evglev1

Well-known member
מנהל
זה לא עובד ככה לימין אין אמון בשמאל

ביבי חתם בשנות התשעים על הסכם וואי עם ערפאת, והובטחה לו רשת ביטחון של השמאל, אך הוא העדיף להשהות את יישום ההסכם ולהחזיר לעצמו את הימין כי לא היה לו אמון ברשת הביטחון של השמאל.

גם יצחק שמיר ז"ל בממשלת האחדות נמנע מלהסדיר את גיוס החרדים ולשנות את שיטת הבחירות שתחליש את החרדים כי לא בטח בפרס, והסתבר שצדק כי פרס ז"ל אכן ניסה להדיח אותו בתרגיל מסריח.

גם ביבי בקואליציית ה-93 עם מופז דחה את הצעות וועדת פלסנר ולא היה מוכן לוותר על החרדים בקואליציה.

aaa123

Member
שאלה:מה קורה חוקית אם כל הנציגים של כחול לבן מתפטרים מהכנסת?

האם במצב כזה יש פשוט פחות מ120 חברי כנסת והליכוד יכול להקים ממשלה בלי החרדים אם הוא רוצה או שחברי הכנסת מתחלקים בין שאר המפלגות?
&nbsp
לא שדבר כזה יקרה עם כחול לבן אבל סתם מסקרן אותי אם מפלגה יכולה להבטיח שבמקרה של הפסד כל נציגיה יתפטרו מהכנסת כדי להקטין את הכוח של המפלגות הקטנות.

evglev1

Well-known member
מנהל
אין אפשרות כזאת

ח"כים שמתפטרים הבאים ברשימה נכנסים במקומם. במקרה שכל ה-120 מועמדים לכנסת מתפטרים אני לא יודע מה קורה. בכל מקרה כשפלאטו שרון היה מועמד יחיד וקיבל 2 מנדטים, מישהו קיבל את הקול שלו, כך שאין אפשרות חוקית שפשוט יהיו פחות ח"כים.

דיברגנט חדש

Well-known member
אם כל המפלגה מתפטרת, אין ח"כים הבאים ברשימה ופשוט לוקחים את

החלק שלהם ומחלקים בין המפלגות האחרות באופן יחסי (נירמול)

aaa123

Member
בקיצור לדעתי אם כל כחול לבן מתפטרים

אז לליכוד יש יותר מ61 רק עם ליברמן הבית היהודי וכחלון בלי שס והאגודה כך שהדבר הטוב ביותר שהם יכולים לעשות למען הקטנת הסחיטה של המפלגות הקטנות זה פשוט להתפטר מהכנסת(לא שהם יעשו את זה).

aaa123

Member
אילו זאת היתה כוונתו היה צריך להכריז עליה לפני הבחירות

לא הצבעתי לגנץ אבל לדעתי רבים ממצביעיו ציפו שבמקרה שביבי ינצח גנץ ינסה להפיל אותו.
&nbsp
אילו גנץ היה אומר מראש שבמקרה שביבי מנצח הוא לא ינסה להפיל אותו אז אני משער שגנץ היה מקבל פחות קולות ומפלגת העבודה היתה מקבלת יותר קולות.

Pלמוני

New member
ביבי/חרדים=מוטציה בלתי הפיכה

גם ''בזכות'' לפיד.
שום גאון לא יצליח לתקן את הנזק

קצה

New member
אתה מבקש ממנו מה שאף ראש אופוזיציה מעולם לא עשה

למעט אולי בזמן מלחמה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אם אין שכל ---> אין דאגות!

תמשיך להתאכז כי כבר הוכחת לנו שאין לך עקומת למידה!

סוהי 7

New member
מה ציפית מגנץ שגרם לך לאכזבה היום?

גנץ הוא פוליטיקאי טרי,חסר ניסיון ועם היכרות דלה עם העולם הפוליטי.
אתה מצפה ממנו לגדלות רוח שאולי אין לו,או ששמע צורים הם בידי שותפיו.

למעלה