אני מאוכז מגנץ

Henry0

Well-known member
אני מאוכז מגנץ

אוהבים את ביבי, או שונואים אותו, כרגע זה לא חשוב. ביבי נבחר.

גנץ צריך כעת להכריז שהאופוזציה לא תנסה להפיל את הממשלה.
הכרזה כזו תעניק לביבי את האפשרות לבנות ממשלה, בלי הסחיטה הגועלית של המפלגות הקטנות.

כך צריך לפעול אדם שטובת מדינת ישראל חשובה לו.

רוב הזמן נח

Well-known member
באמת מוזר שהוא לא התייעץ איתך

אפילו לא לפני שהקים את כחול לבן.
&nbsp
&nbsp

Henry0

Well-known member
לולא הייתה עונה

אי אפשר היה לדעת עד כמה אתה אידיוט.

Henry0

Well-known member
אני כבר לא בנושא הזה.

לפני שנים, במכון וויצמן, עסקנו עם פרות.

ניסינו להכניס לוורידי הפרות "ראשן מגנטי", מן מגנט קטנטן בחזית של "זנב" פלסטי, ולהוביל אותו עם שדה מגנטי חיצוני לאן שכוונו, למשל כדי לפתוח סתימות, לפצח קרישים וכ'.

ניתקלנו בבעיות קשות, כי הדם אינו נוזל, ומשוואות הזרימה לא עבדו היטב. הדם הוא פלסמה.
פרופ' אלתרמן מהמחלקה לאסטרופיזיקה באוניברסיטת תתל-אביב חקרה את משוואות הזרימה של הפלסמה של השמש, ומצאנו בזאת אנאלוגיה מסוימת לזרימת הפלסמה של הדם.

התוצאות לא היו מאד חד משמעיות, אבל מספיק מעניינות שאחת מחברות התרופות הגדולות ביותר בעולם, כמובן בשוויץ, הציעה לי לפתוח ענף למחקר שלהם בנושא.
והשאר זה היסטוריה.

ד"א, המכון הישראלי שלנו ברחובות, עובד עד היום בשתוף פעולה מדעי עם מכון וויצמן.

רוב הזמן נח

Well-known member
אני מקווה שהם לא יודעים שאתה מקלל בפורום

Henry0

Well-known member
לעולם איני מקלל, ותמיד אני דובר רק אמת

קראתי לך אידיוט לא כקללה,
קללה זה דבר לא לוגי, לא מוסיף שום מידע לאף אחד.

קראתי לך אידיוט רק בגלל שאני תמיד אומר אמת.

katomish

New member
זה נשמע כמו קישקוש אפילו בשבילך פרופסור

הדם הוא לא נוזל הוא פלסמה ?
כמחצית מהרכב הדם הוא פשוט מים - מים הם נוזל.
הפזלמה או הפלזמה היא הנוזל שבו "שוחים" תאי הדם הלבנים והאדומים והיא מהווה 55% מהרכב הדם כשמעל ל 90% ממנה הם מים.
זרימת הדם בגוף מושפעת בעיקר מפעילות הלב, ופעילות של העורקים שיודעים לווסת את הדם רווי החמצן למקומות בהם הוא נצרך.
&nbsp
פלזמה בשמש - היא מצב הצבירה הרביעי והתנועה שלו מושפעת מבלי להבין יותר מדי מאיזורי חום בשמש הביקועים הגרעיניים השדה המגנטי והגרביטציה של השמה.

Henry0

Well-known member
אתה כותב כאילו יש לך מושג על מה שאתה כותב

תורת הנוזלים זו תורה, של תנועה של מולקולות, כשכולן אותן מולקולות.
כאשר כל החלקיקים זהים, אפשר לדבר על טמ"פ של הנוזל (שזה מהירות הרעידות המולקולריות), והתורה מתבטאת בכמה משוואות זרימה קלאסיות (משוואות אוילר).

בנורת נאון למשל התזוזה אינה של מולקולות זהות.
יש יונים חיוביים שנעים בכוון אחד, ואלקטרונים שליליים שנעים בכוון הפוך.
אי אפשר להסתכל רק על חלקיק מסוים ולהתייחס אליו כזרימה, כי ישנן התנגשויות וחיכוכים בין החלקיקים השונים שיש להם מסות שונות, נעים במהירויות שונות, יש להם מטען חשמלי שונה.
לכן בתוך נורת נאון אין "נזול" אלא יש "פלסמה",
ולכן אי אפשר לדבר על טמ"פ של מנורת נאון, לכל סוג של חלקיקים יש טמ"פ שונות.

הדם הוא פלסמה
בדם יש יותר מסוג אחד של מולקולות נעות, וכל סוג לא זורם לבד, אלא הוא מתחכך במולקולות שונות, ניגרמים הרבה יותר מערבולות, קשה הרבה יותר להגיע לזרימה לומינרית, ומשוואות הזרימה מסתבות בצורה אדירה.

מכאן שלדם הזורם אין גם לחץ, אלא כל סוגי המולקולות הנעות מפעילות לחצים אחרים.
כאשר הרופאים מודדים לחץ דם הם טועים, הם לא יודעים שזה לא נכון.
הם מודדים את הלחץ שכל המולקולות מפעילות על דופן הוורידים, אבל זה לא הלחץ של הדם.
בפלזמה אי אפשר לדבר על טמ"פ או לחץ של הפלזמה.

הלחץ שהרופאים מודדים המופעל על דופן הווריד, כיוון שהוא נובע מפלזמה, הוא נתון לשינויים שונים מאשר נוזל, למשל בשינוי טמ"פ ולחץ אוויר לחץ הדם יתן תוצאות שונות.

הרפאוה לא זקוקה לדעת את הלחצים בדיוק מוחלט, זה לא פיזיקה, וטעות של 2-3 מ"מ כספית לא משנות לרופא.
לכן מדדידת לחץ דם היא אינדיקטור חשוב, אבל הוא לא מודד לחץ דם, ולא ממש מדויק.

ברור לי שלא כל אחד צריך לדעתך מושגי יסוד בפיזיקה.
אבל אם לא יודעים, צריך להיות אידיוט כדי להביע דעה.
סתם להעתיק בלי להבין מה, רק מוכיח את רמת הטמטום שאנשים מרשים לעצמם.
בושה וחרפה.

katomish

New member
אז מה שאתה אומר שבמקום ליצור תערובת פשוטה שתתפקד כמו דם

(או אפילו שימוש בדם עצמו) ולהזרים את התערובת או הדם דרך צינורות דקים המדמים עורקים, ואז לבדוק תנועה של גוף בעל מסה גדולה יותר בתוך הזרימה הזו תוך שינוי צורתו ותפקודו כדי להשיג אופטימיזציה של התנועתיות בתוך התערובת בעלת המשתנים הכל כך לא מוכרים לכם, ולגרום לגוף לנוע לאיזורי זרימה נמוכה באמצעות נווטים שונים בהם שדות מגנטיים, פשוט החלטתם ללכת על ניסוי חי ויהיה מה שיהיה ?
&nbsp
ואז כדי להבין למה זה לא עבד, השתמשתם בנוסחאות שאמורות לפתור את התנועה בתערובת תוך השלכה מנוסחאות המתייחסות לזרימת פלזמה כמצב צבירה בחללים שאינם מוגבלים במקום להתמקד בבעיות האמיתיות של זרימת תערובת בתוך המבנה העורקי ?
&nbsp

אספרסו2

New member
אתה מקשקש לריק

אם תכתוב את זה בגרמנית השוויצרים יראו לך את הדלת.

סוהי 7

New member
ספר לחכמולוג המתנשא עוד משהו....

ביוב הוא נוזל?....קפוצ׳ינו זה נוזל?........מרק עוף זה נוזל?

לאחר בדיקה יסודית שעשיתי מתברר שהם אכן נוזלים,ובכל זאת מורכבים ממולקולות שונות.....הרבה בכמות והרבה בשוני.

katomish

New member
טכנית זה מוגדר כתערובת משום שלא מדובר בנוזל אחיד

נוזל הוא מצב צבירה, חמצן שבטמפרטורת החדר הוא גז, בטמפרטורות נמוכות יהיה במצב נוזל ויקרא - חמצן נוזלי
מים שבטמפרטורת החדר הם במצב נוזל - מתחת ל 0 הם במצב מוצק ונקראים כמובן קרח.
&nbsp
אם תוסיף מלח למים, זו תהיה תמיסה עם ריכוז אחיד, מלח הוא חומר מסיס והפיזור שלו במים הופך להיות אחיד ברמה הכימית.
סוכר למשל הוא לא כזה.
&nbsp
ההתנהגות של כל התערובות שציינת מאוד דומה להתנהגות של נוזל,
וההסבר של הנרי על מערבולות שנוצרות כנראה נכון, אבל נשמע כמו קישקוש שנועד לנפנף במידע שאין בו צורך ואינו מהווה את החלק המהותי בהתנהגות הזרימה של הדם בגוף.
&nbsp

מאיפה אתה יודע שהוא 'לא התייעץ' עם HEINRICH אפס?

לפי הביצועים שלו (בראיונות, ב'נאום הניצחון' וכד') נראה שהם דווקא היו כל הזמן בקשר הדוק.

למעלה