די, זה נמאס

די, זה נמאס

אין תחושת בטחון ואין על מי לסמוך.
לא נאמרים דברי אמת והחיים הופכים לבלתי נסבלים.
היום בערב (לדוגמא), היו בעוטף פיצוצים ותחושת אי שקט. היה הגיוני שדובר צהל יסביר, יגיד, יבהיר....
במקום זה - נכתב שצהל בודק את מקור הפיצוצים.
מה אני אמורה להרגיש?
שלווה
בטחון
שקט נפשי........
?????
למה זה מגיע לנו? למה אין הסבר אמין לתושבים כאן?
מה נראה ליושבים למעלה?
האם אתם חושבים שאנחנו לא ברי הבנה?
עד מתי???
אם זה היה תלוי בי, אף אחד מהאזור לא היה מצביע ולא היה משתתף בקרקס הזה.
דיי

לא מעזים לספר לך את האמת:

- שאי אפשר לשמור על רוב יהודי במדינה בלי לוותר על עקרונות דמוקרטיים בסיסיים.
- שהפלשתינים לא הולכים להעלם ממדינת ישראל.
- שאין סיכוי שמדינת ישראל תוכל לכפות על הפחדתי ים הסדר שבו הם יקבלו פחות ממדינה עצמאית בכל השטחים המוחזקים מ-67, ללא שליטה בבקעת הירדן ובמעברי הגבול ובלי יישום חלקי, לפיות, של זכות השיבה.
- שהעם היהודי הוא פיקציה שמחייבת הסכמה מלאה בין חרדים וחילוניים, מזרחיים ואשכנזים וללא פערי דעות משמעותיים בין ימין לשמאל.
&nbsp
וכל עוד הפוליטיקאים שלנו לא יודו שזו האמת, נגזר עלינו לחיות בפחד, כש׳הביטחון מעל לכל׳ (כלומר, על חשבון כל הצרכים הבסיסיים האחרים של הציבור) אך ללא ביטחון אמיתי וכשל רבנים ועסקניהם יש שליטה בחיי היום-יום של כלל האזרחים.

דיברגנט חדש

Well-known member
הודעה מהמועצה האזורית מרחבים יום ד 20.2.19:

היום בשעות אחהצ יתקיים תרגיל של חיל האוויר, שתוכנן מראש. התרגיל יכלול תנועה אווירית של מסוקים לאורך שעות אחה"צ עד שעות הלילה (24:00).
באזור יישובי השובלים תורגש תנועת מסוקים.

למה זה נשלח רק

למרחבים? מה עם הישובים האחרים?
למה כשהיו הפיצוצים - לא יצא דובר צהל בהודעת הרגעה?
למה?

זה מאוד קשה

ולא ברמת הדיבור והויכוח הנצחי.
קשה לחיות ככה,
קשה להאמין לדוברים השונים....
הגרוע מכל...... שפעם בתמימותי האמנתי בכוח הצבאי, היום כבר לא.
אפילו פיקוד העורף הוריד את האפשרות להיות בטוחים בשמיעת האזעקות.
לא פעם פניתי אליהם - אמרו שייבדקו......
סמכתי על האפליקציה....
גם את הבטחון הזה לקחו.

כשאתה מפרק את המוצב הקדמי שלך שנותן לך גב ביטחוני

אתה הופך להיות המוצב הקדמי.

הפרבולה

New member
הבעיה היא החשיבה השמאלנית של הצבא

ראשי מערכת הבטחון ( כולל ביבי "הימני" ) חושבים שככל שיזרימו יותר הומניטרי לעזה ככה זה ירגיע אותם , אפילו בשמאל יש כאלו שהבינו שזה לא נכון, בעזה נלחמים רק על זכות השיבה!
http://forums.walla.co.il/viewtopic.php?f=1015&t=14743416
&nbsp
אם מתנחלי עוטף עזה לא היו כאלו שמאלנים טיפשים הם היו יוצאים וחוסמים בגופם את מעבר כרם שלום ועוצרים את האספקה לאויב מצד ישראל וגורמים לכך שהאחריות על עזה תעבור למיצריים ומדינות ערב.
הבעיה שיש שם הרבה שמאלנים טיפשים שדואגים יותר ל"הומנטירי" של האויב ששורף את שדותיהם ובשיא חוצפתם עוד דורשים מהממשלה לעקור ישובים ביו"ש כדי שאיזה אבו מאזן יסכים לרסן את האויב בעזה שמציק להם ללא הרף.

אני לא מתנחלת

(וגם אם כן, זה לא אומר כלום).
אני גרה בישוב חילוני, בתוך הקו הירוק במרחק של כ- 8 ק"מ מהגדר.....

בעיני הערבים גם תושבי גוש דן

מתנחלים.
הם כמובן (הערבים), לא מענינים אותי.
לגבי הממשלה?
שתעשה מה שצריך (אני לא יודעת ולא רוצה לדעת את מה שעומד על הפרק).
שתתן לי לחיות.
שתתן לי לישון
שתתן לי
לעבוד,
בדיוק כמוך......

הפרבולה

New member
את את לא יודעת מה צריך לעשות, אז אל תבואי בתלונות

לא נצא למילחמה ונסכן את חיילינו ובסוף נגלה שהפתרון שחשבתם עליו זה לעקור ישובים ביו"ש כדי שאולי איזה אבו מאזן יסכים לשמור עליכם מפני הטרור בעזה ( מה שנקרא בפיכם "פתרון מדיני" ).

אבוא בדרישה לפתור את הבעיה.

הכלת הבעיה - אינה פתרון.
לא אמרתי מלחמה, לא כיוונתי למלחמה.
לבטח לא התכוונתי לסכן מי מבין חיילינו.
אבל - אם לא תשכיל להבין שכך זה לא יכול להמשך - אין לי יכולת אחרת להסביר לך.
אין לי יכולת לתאר בפניך - ילדי בית ספר בני 16 - 17 החרדים מכל רעש בלתי רגיל.... לא יכולה לתאר לך - בכי בלתי נשלט עקב בום על קולי.....
נכון, צריך להכיל - השאלה עד מתי? השאלה עד כמה?
קל לשבת על כורסה נוחה, לא להכיר מה זה לבלות בממ"ד, לרוץ באמצע הלילה......
הלוואי שלא תכיר. זו מציאות קשה - קשה מאוד.

הפרבולה

New member
לדעתי מה שאת צריכה לעשות זה לקום מחר בבוקר

ויחד עם עוד הרבה תושבים מהאיזור ללכת ולחסום את שיירות המשאיות שמגיעות למעבר כרם שלום ומעבירות סחורות לאויב. וככה לעשות יום יום .
&nbsp
אבל רוב תושבי הקיבוצים בעוטף עזה חושבים שהפתרון זה להגביר את האספקה ההומניטרית לעזה, התקשורת תמיד מראינת את אותם הזויים שם שמסבירים לנו כמה קשים החיים בצד השני, ושוב חוזרים על התאוריה השמאלנית הדבילית ש"השכן רעב אז יש יותר טרור".
ולצערינו ביבי "הימני" מאמץ את הגישה הזאת, וגם מערכת הבטחון מאמצת את הגישה הזאת ( אפילו נשלחו שליחים לטראמפ שלא יקצץ בסיוע לאונר"א ).
&nbsp
המפתח לפתרון היא להבין קודם כל מה האויב רוצה באמת, והוא לא רוצה יותר סולר או אספקת פטרוזיליה, הוא רוצה את האדמה שלכם ושלנו את כל פלסטין מהים עד הנהר, ולא מדובר בקומץ טרוריסטים חמאסניקים , זו מטרה משותפת לכל ערביי עזה ומדינות ערב .

ספי111

New member
המעשה הנכון יותר הוא לעלות לירושלים ולדרוש מהממשלה תשובה.

אז למה גם אתה לא מספר את האמת?

- אפשר טכנית/תיאורטית לבצע טרנספר או טבח בלא ישראלים ביו"ש. רוב יהודי יהיה כל עוד לא יתנו ללא ישראלים ביש"ע תעודות זהות ישראליות.
- אין דבר כזה "פלשתינים", יש "לא ישראלים ביש"ע ".
- אין סיכוי שבמדינה דמוקרטית כמו ישראל יתבצע הליך שלא יימצא בעבורו רוב בציבור ובממשלה ובכנסת. אין סיכוי שהסכם תבוסתני מול הטרור יקבל כזה רוב ומכאן שאין סיכוי למימושש כל שהזכרת, האופציה פשוט "לא על השולחן".
- שאלת היות העם הישראלי אמיתי או לא היא לא רלוונטית, גם אם אנחנו לא באמת עם, אנחנו מתנהלים כעם ונישאר כאלו לעולמים, אף אחד לא יחליף אותנו כאן כעם.

כשהפוליטיקאים שלנו יקבלו החלטה להכריע את האויב, מכאן שכוחות הביטחון שלנו יציעו לפוליטיקאים חלופות לביצוע, אחת מהחלופות תיבחר ותבוצע.
כך עושים שלום, כך עשו/עושות/יעשו כל המדינות בעולם שחפתות לחיות בשלום.
הסכם תבוסתני מול טרור לא רק שלא מביא "שלום", אלא מרחיק אותנו מהשלום!! מי כמונו "בוגרי אוסלו" לא מודע לזה...

שאלת היות העם הפלשתיני אמיתי או לא היא לא רלוונטית

כל עוד הם מתנהגים כעם.

למעלה