ראש המכשלה במסר לזומביבים שלו.

אבל אני לא מציע לשנות את הגבולות של ישראל

להפך, אני מציע פיתרון שיאפשר לנו להמשיך להתקיים בגבולות שכוללים בתוכם את יהודה, שומרון ועזה. אני מציע פיתרון שלא מצריך פינוי של אפילו התנחלות אחת ואני מציע פיתרון שבהנף יד פותר את 'זכות השיבה' עבור רוב אלו שצריכים פיתרון.
&nbsp
ואת? האם כל מה שמעניין אותך זה לחיות במדינה שבה את אזרחים עם זכויות יתר? או שכל האזרחים הם אנשים בדיוק כמוך? האם אלו דברים שבשבילם את מוכנה לוותר על כל סיכוי למתוא פיתרון שכל הצדדים יוכלו לחיות איתו לטווח הארוך?

Yam7M

New member
אתה מציע להשיג את זה במלחמה. ואתה מתעלם לחלוטין מהבעיות

במזרח התיכון. וכל הכשלון של המזרח התיכון.
אתה אפילו מתעלם מאלו שרוצים חמאס
להתעלם ...זה המשך הבעיות

למה רק במזרח התיכון?

בואו נשנה את הגבולות בכל העולם?
&nbsp
ולמה רק גבולות? למה שלא נשנה גם את פני השטח?
&nbsp
זה בטוח יאפשר לנו לדחות את הזמן למציאת פיתרון לנצח נצחים.

evglev1

Well-known member
מנהל
להכיר בישראל ולדרוש את זכות השיבה לתוך ישראל

זה להכיר בישראל כמדינה ערבית נוספת במזרח התיכון. הדרישה לזכות השיבה מרוקנת מתוכן את ה"לשני עמים" מ"שתי מדינות לשני עמים".

מהי 'זכות השיבה'?

שני שליש מהפלשתינים שחיים עדיין במחנות פליטים חיים ביהודה, שומרון ועזה - כף שפיתרון המדינה האחת פותר באופן מיידי את עניין זכות השיבה לרוב אלו שעדיין צריכים אותו. לגבי היתר, פיתרון המדינה האחת יאפשר בניית שיתוף פעולה גם עם מדינות ערב, כדי לשקם את הפליטים במדינות בהן הם חיים כרגע.
&nbsp
זה לא שחור ולבן, ולנסות להציג את זה כך, או להיות היסטריים, רק מוריד את התוקף של הטענות נגד הפיתרון הזה.

marabo

Well-known member
באופן עקרוני לי אין בעיה עם מדינה אחת

כי אני לא מצליח למצוא שום קדושה ויתרון בשלטון המכנה עצמו מדינת ישראל, שלטון של "רגולציות" חונק ומחניק שממרר לאזרח הקטן את החיים בכל צעד שלא יעשה.
לכן לא איכפת לי שהשליטים כאן יהיו הפחה הטורקי או הממשלה האיטלקית ובלבד שיניחו ליהודים לחיות כאן בשלום, ברוווחה, בבטחון, והעיקר יניחו לאזרח הקטן לחיות בחופש.
אלא שלעניין הפליטים אני לא חושב שזה יפתור משהו, פליטי עזה כלל לא רוצים את עזה ופליטי שועפט כלל לא רוצים את שועפט, כלל לא משנה להם מי וכיצד ישלוט עליהם, הם רוצים את האדמה שנשדדה מהם על ידי השמאל הישראלי, אדרבא המדינה האחת תעורר בהם עוד יותר את מיצי הזעם, הם יוכלו להגיע ולראות את בתיהם ואדמות כאשר זרים חיים בהם.

evglev1

Well-known member
מנהל
בפתרון המדינה האחת פליטי עזה ושועפט

יוכלו לעבור לחיפה, לגליל וליפו, השאלה אם אחרי שיראו שלא נשאר זכר מהבתים שהיו לפני 70 שנה הם ירצו לקנות או להשכיר בית חדש ולפתוח דף חדש שם או שיתעקשו על אותו מקום בו עמד ביתם לפני 70 שנה וידרשו את פינוי היהודים או אפילו הערבים שגרים שם עכשיו.

tgranot

New member
לא מדויק

ישנם כ800000 פלסטנאים על תקן פליטים חסרי אזרחות בסוריה ולבנון שיהיו הראשונים לחזור בהמוניהם, פלוס מספר עוד מירדן, מצריים , סעודיה , והמפרץ הפרסי שלפחות חלקם ישקלו או יקבלו עידוד לעשות זאת.

evglev1

Well-known member
מנהל
הפליטים בירדן אמנם קיבלו אזרחות

אך עדיין נחשבים לפליטים.

ואתה חושב שבפתרון ׳שתי המדינות׳

האנשים האלה לא ירצו לחזור? ואתה חושב שמישהו יסכים לפיתרון שתי המדינות בלי חזרתם, לאדמות מהן הם ברחו?
&nbsp
אותם פתרונות שאתה מציע ל׳זכות השיבה׳ בפיתרון ׳שתי המדינות׳ יהיו תקפים גם לפתרון ׳המדינה האחת׳. הם אולי יהיו קלים יותר ליישום בפיתרון ׳המדינה האחת׳.

tgranot

New member
הם יכולים לחזור למדינה פלסטינאית שלהם.

בשביל זה הפיתרון.
זאת בדיוק הבעיה, הם מתעקשים לא להסכים. במדינה אחת שום דבר לא יהיה קל. ראה מקרה לבנון.

כלומר, לא מספיק שהרשות הפלשתינית היא כבר אסון כלכלי

עכשיו הם יצטרכו לקלוט עוד איזה 800 אלף איש. אני מניח שזו סיבה מספקת עבורם לא להסתפק בפיתרון 2 המדינות.
&nbsp
אגב, 'זכות השיבה' כפי שהפלשתינים רואים אותה, היא הזכות לחזור לאדמות שמהן הוריהם ברחו ב-48.

הג'וקי לא מקלל, הוא...

רק מגדף.

לא כבר דשנו בזה

נתניהו לא ממנה אף אחד
האם נתניהו יכול למנות אחד כמו עו"ד שפטל לדוגמא ליועמ"ש ? הרי ברור שלא
וזה נכון לגבי רמטכ"ל מפכ"ל וכול תפקיד בכיר אחר
מבצע צוק אייתן היה בלחץ הקרציות הסמולניות אוכלי החינם בעוטף עזה ובגללם איבדנו 69 חיילים
התשלום לחמאס זה בשביל שלא יפלו קאסמים על שדרות אבל ממש לא אכפת לי שהם שורפים את השדות של הקרציות הסמולניות בעטף עזה

tgranot

New member
נתניהו או שר הביטחון מטעמו לא ממנים רמטכ"ל. חחחחח

שורת התירוצים הולכת וגוברת.

אתה פטתי.

לא, יש וועדה למנוי בכירים

שבא לממשלה אין דריסת רגל
האם נתניהו יכול לקדם ולמנות לרמטכ"ל בוגר ישיבת מרכז הרב?
אגב רק בתור השכלה כללית
נתניהו מינה את גלנט אך המנוי בוטל בעקבות עתירה לבג"ץ

למעלה