כולם מדברים על תחבורה ציבורית בשבת

evglev1

Well-known member
מנהל
זה המצב בכל מדינות המערב ואף אחד שם לא עובד 24*7

ואפילו הרוב נחים ביום ראשון. ישראל אולי המדינה היחידה בעולם שבה אין תחבורה ציבורית ומסחר ביום החופש הרשמי.

marabo

Well-known member
ואיך אתה רוצה שהרוב ינוחו בשבת

אם אתה רוצה שתחבורה ציבורית תעבוד וחנויות תהיינה פתוחות?
וכמובן שזה יגרור כל מיני עסקים נילווים.
תשאר אולי עם 50 אחוז נחים בשבת במקרה הטוב.
ומי אמר שכל מה שטוב במדינות המערב טוב גם כאן?
ואגב בשוויץ למשל אסור לך אפילו לעבוד בבית שלך בשבת

DANIAVNI

Well-known member
יש בזה משהו

יכלו למשל לקבוע ש:

1. כל מי שרוצה להפעיל מונית יכול לעשות זאת בלי מספר ירוק ושטויות
ואפילו רכב רגיל עם סוג של צ'קלקה מתאימה על הגג.
2. להוזיל עלויות דלק ורכישה למוניות
3. להוזיל מחד תעריפי נסיעה בפיקוח ומאידך לקבוע שנהגי מוניות ישלמו
מס נמוך מאוד.
4. לאפשר נסיעות שירות לכל מונית כך שלא תהיה בלעדיות על קו.
מה הבעייה שמונית תיקח כמה נוסעים מחיפה לת"א

מה שהיה קורה שהכביש היה מתמלא במוניות שהיו נותנים מענה מהיר
וזול לצורך להגיע ממקום למקום.

אנ רואה סרטי דרמות תורכיות ושם כל העמכה נוסע בלי סוף במוניות
שהן כנראה מאוד זולות שם.

marabo

Well-known member
סעיף 3 מיותר וגם 4

מרגע שתאפשר שוק פתוח שכל מי שרוצה יכול להסיע ברכבו את מי שירצה בלי "רגולציות" ושאר זיבולים ותסיר את המיסים הדרקונים על דלק ותחבורה חוקי השוק כבר ינהיגו מחיר נוח לכולם

tgranot

New member
סע לניו יורק ולך בדוק את מצב התחבורה הציבורית שם.

פועלת 24\7. למעשה היא פועלת כ'כ טוב שאתה צריך להיות ממש מזוכיסט להחזיק רכב בעיר הזאת ולאכול פקקים.

דרך אגב, גם היום יש חאפרים המפעילים מוניות שירות בחלק מהמקומות בשבתות. ודמויי אובר יש באפליקיית MOVIT.

הזהר לשחק באש ליצן. כי אם לגמרי נלך לפי הקו האווילי החדש שאתה מנסה להטריל מהר מאוד נפסיק לממן כל שירות ציבורי באשר הוא אתה תכרות לעצמך את הרגלים, שכן דווקא המשרצה שלך הניזונה הכי הרבה על כספי ציבור.

האבסורד הוא שדווקא בחוקי כלכלה חופשית "לסמאלנים" חילונים יש את מירב הכישורים הדרושים להתמודד. תאמין לי שהתאטראות של החילונים יפרחו גם אם יקצצו מהם כל שקל של כסף ציבורי , שכן הצד השני של המשוואה הינו קיצוץ במיסים ועליה בהכנסה הפנויה למי שמרוויח יותר.

בעולם שכולו כלב אוכל כלב מי שיתפגר ראשון הינו בעלי הכנסה נמוכה, והראשונים בתור יהיו הרבה מאילו השורצים סביבך שכן אף אחד לא יתרשם ובעיקר לא ישלם על היכולת שלכם לשנן פסוקי גמרא ללא תמריץ כלכלי.

marabo

Well-known member
נו, אם זה כל כך טוב לכם

וגם אנחנו מעוניינים בזה אז למה שלא נלך על זה?

tgranot

New member
במה אתה מעוניין

כלכלה חופשית לגמרי ללא כל מימון ציבורי לשום דבר?
ממליץ שתתיעץ עם הרבנים שלך קודם. יש סיכוי שתעבור נידוי מהקהילה.

marabo

Well-known member
תתפלא

כלכלה ללא מימון ציבורי זה אומר כמובן הפחתת המס למינימום.
רוב רובם של תושבי המדינה יברכו על זה למעט הסמאלנים שלמדו בבית אבא ברוסיה הסובייטית שהמדינה צריכה לנהל את החיים.

tgranot

New member
נשארת תקוע בשנות העשרים של המאה הקודמת.

ולא צריך הרבה בכדי להוכיח לך אחרת. ראה היכן גרים מירב ההיטקיסטים - אנשים החיים את הכלכלה החופשית יום יום, ולא תהיה לך בעיה גם להיכנס לערים הללו ולבדוק את דפוסי ההצבעה שם. אם נסתר בעיניך - שמאל / מרכז.

marabo

Well-known member
אתה מוכיח את טענותי

ההיטק מצליח ופורח כי זה הענף בו יש הכי פחות רגולציות וניהול ממשלתי וציבורי.
אם זה היה ככה בכל ענפי המשק ולא היו מחוקקים חוקים ורגולציות לטובת גילדות ואינטרסנטים כל המשק היה מזנק.

tgranot

New member
אתה טענת ששמאלנים חיים בקו המנחה של רוסיה הסובייטית

לא אני. ובכל זאת אתה בורח מהתמודדות עם העובדה שרוב ההיטקיסטים תומכי שמאל מרכז. אז קודם תיישב בינך ובין עצמך את הניגוד בין הטענות שלך.

ודרך אגב, אתה טועה גם בנושא הייטק, הממשלה השקיעה, ועדיין משקיעה הרבה מאוד כספים ורגולציה לטובת הצלחתם של מייזמי הייטק. כסף ואינטרס כידוע לך. הדברים הללו לא נולדו לגמרי מהאוויר.

marabo

Well-known member
הייטקיסטים שמצביעים שמאל זה בגלל החינוך שקיבלו בבית

בדיוק כמו שהייטקיסט דתי יצביע למפלגה דתית והייטקיסט מתנחל יצביע למפלגת ימין. רוב האנשים תמיד מקובעים במה שהם התחנכו וגדלו עליו, למעטים יש ראש פתוח לרעיונות אחרים.
ובאשר לרגולציה, לא דיברתי על רגולציה תומכת אלא רגולציה בולמת.
נסה לפתוח פיציריה ונסה לפתוח חברת הייטק.
בשביל הפיצריה תצטרך אישורים מהעיריה, ממכבי האש, ממשרד הבריאות, מהג"א, מהמשטרה, ממכון התקנים מפיקוד העורף ומאנא עראף וסליחה אם שכחתי משהו..
כל אחד מהנ"ל יטיל עליך אלף דרישות ובירוקרטיות שיעלו לך כל כך הרבה כסף זמן וכאב ראש שבסופו של דבר תצטער שבכלל חשבת על הרעיון.
בשביל חברת הייטק אתה פשוט שוכר משרד, קונה כמה מחשבים ותולה שלט בחוץ.
מקווה שהבנת את הרעיון.

marabo

Well-known member
ולמה היא צריכה לממן שחקני תאטרון, תרבות וספורט וגלי צהל

למה זה צריך לעניין אותי?
לכן אני מציע שהמדינה לא תממן לא זה ולא זה, היא פשוט תוריד את המיסים למינימום ושתיתן לציבור להחליט לאן ואת מי הוא מממן

כבר הסברנו לך את ההבדל בין

תאטרון תרבות ספרוט וגלי צה"ל אתה חוזר לזה שוב?

איציק3332

New member
הצעתך תפגע רק בחרדים,ואין לי בעיה איתה

בינתיים החרדים נתמכים ע"י קיצבאות הרבה יותר מהחילונים.לי אין בעיה עם ההצעה שלך.

marabo

Well-known member
תשאיר לחרדים את הדאגות שלהם, הם יסתדרו

אתה רק תסלק מחיינו את המיסים את עושק הרווחים שלנו על ידי המיסים הדרקוניים שאנחנו משלמים.
כל היתר ככר יסתדר מעצמו, תאמין לי שבשוק חופשי מעושק מיסים כולם ימצאו איך לחיות ולהתפרנס, אפילו החרדים והישיבות.

אובר זה פיתרון רק לקבוצה מאוד ספציפי של אנשים

בני המעמד העובד לא יכולים להרשות לעצמם אובר פעמיים ביום.

marabo

Well-known member
נתתי את אובר כדוגמא

מבחינתי גם בעלי אופנועים יוכלו להסיע נוסעים מכאן לשם ומשם לכאן, זה יהיה הרבה יותר זול מהיר ובלי זיהום אויר

tgranot

New member
כן אבל עם המון נזק סביבתי.

אם נעבור למכוניות וקטנועים בלבד, מספר התאונות יעלה פלאים, ומשהו יצתרך גם לממן את זה.

למעלה