כולם מדברים על תחבורה ציבורית בשבת

marabo

Well-known member
כולם מדברים על תחבורה ציבורית בשבת

ואני חושב בשביל מה צריך תחבורה ציבורית בכלל?
למה אם משה כהן מרמת גן רוצה לבקר את הסבתא שלו בחדרה זה ענין ציבורי שצריך לעניין אותי? למה אני צריך לממן ולסבסד לו את הנסיעה הזו?
הרי באותה מידה למה למשל אין חנויות נעליים ציבוריות וכולנו נקנה נעליים מזכיין שקיבל זיכיון להפעיל חנויות נעליים באזור או בכל הארץ והמחיר יהיה אחיד ומסובסד כמו בתחבורה?
למה שכאן לא יהיה שוק חופשי של נוסעים ומסיעים כמו בכל תחום?
המודל של אובר בארה"ב מוכיח כמה אני צודק.
זה יפתור את כל הוויכוחים על השבת. ברגע שזה כבר לא עניין ציבורי ממלכתי לגבי אופי המדינה שהשלטון מעורב בו אלא סתם עניין פרטי בין שני אנשים נוסע ומסיע זה יהיה הרבה יותר פשוט.
ואם תאמרו שמסבסדים את מחירי התחבורה הציבורים עבור אנשים קשי יום, אז מלכתחילה אל תגבו מיסים כאלה גבוהים על דלק ותחבורה ובמקביל אל תסבסדו תחבורה ציבורית, שזה יקזז את זה כמה שאפשר ותנו לשוק החופשי להתנהל בתחרות חופשית. במצב הזה אין לי ספק שאז עלויות ההסעה יהיו סבירות גם בלי סבסודים.
מי שירצה, יוכל לקנות אוטובוס או מיניבוס או סתם סטיישן ולהסיע את מי שירצה מכאן לשם ומשם לכאן, למה המדינה צריכה להתערב בזה בכלל?
ואם תאמרו, מה יעשה מי שגר בישוב מרוחק?
למי שגר בישוב מרוחק גם היום התחבורה הציבורית לא נותנת לו פתרון, הרי לישובים מרוחקים אוטובוס מגיע כל כמה שעות ולפעמים אולי פעם או פעמיים ביום וגם אז האוטובוס עושה סיבוב בין עוד הרבה ישובים מרוחקים ולוקח לו שעות עד שמגיע ליעד כך שרוב אלו הגרים בישובים כאלה גם היום נאלצים להשתמש ברכב פרטי או טרמפים, ברגע שהכול יהיה חופשי ימצאו מין הסתם נהגי אובר שגרים באותו ישוב או מקום קרוב שיסיעו בסכום סביר את מי שגר בישוב המרוחק, וגם אם זה יעלה לו עוד כמה שקלים הוא ישמח לשלם אותם ולא לבלות שעות באוטובוס שנוסע פעם ביום בין עוד ישובים מרוחקים.

evglev1

Well-known member
מנהל
בארה"ב יש אוטובוסים ורכבות

והם לא עולים כמו מונית.

ואם כבר אז למה צריך לסבסד בתי ספר, מדוע זה עניין ציבורי לדאוג להשכלת הילדים? מדוע צריך קופות חולים וביטוח בריאות שכל אחד ישלם על ההשכלה ועל הבריאות מכספו והשוק יפתור את בעיית המחירים.

marabo

Well-known member
בארה"ב יש גם אובר

כך שלאף אחד אין מונופול על הסעת נוסעים.
ובאשר לבתי ספר, ובריאות, זה היינו הך, שהמדינה לא תגבה מיסים ועבור בריאות וחינוך ושכל אחד יחנך את ילדיו על חשבונו.

אתה רוצה להחזיר אותנו

למישטר הקהילות המשפחתיות הפאודליאות שהיה עד לפני כ200 שנה המדינה לא ספקה כלום הקהילה משפחה סיפקה הכול חינוך בריאות וכו'
אדם שנפלט או סולק מהקהילה שלו אם הוא לא רצה למות היה צריך להיצתרף למשפחה קהילה אחרת כמשרת

marabo

Well-known member
זה הקו של החילונים שרוצים תחבורה ציבורית בשבת באזורים שלהם

הם למעשה רוצים בדיוק מה שאתה מציע.
תהיה קהילה פאודולית חילונית, קהילה פיאודולית חרדית, ערבית, וכו'
כל קהילה תחיה את חייה בנפרד

evglev1

Well-known member
מנהל
אז למה החרדים לא מוכנים לתת כלום בשביל חיים משותפים

אפילו דתיים כמו יולי אדלשטיין ורחל אזריה שבעצמם שומרי שבת אבל הציעו את חוק המרכולים בתמורה לתחבורה ציבורית בשבת, אבל לא רק החילונים צריכים ללכת לקראת החרדים, החרדים אף פעם לא ילכו לקראת החילוניים בשביל פשרה וחיים משותפים, רק בחרדים ודתיים צריך להתחשב ורק החילוניים ואולי המסורתיים צריכים לוותר.

marabo

Well-known member
בינתיים מי שמפר את הסטטוס קוו ופותח עסקים בשבת הם החילונים

קצה

New member
הנושא של התחבורה הוא מעבר לנקודת המבט שלך

תחבורה יעילה מפתחת את המשק והכלכלה
לא סתם משקיעים הון בדברים הללו.
לא כל מה שעובד בארה"ב טוב לשאר העולם המשק המשק שלנו לא מספיק חזק וגדול כדי שהשוק החופשי יטפל בכל הנושאים
נושא שמירת השבת לא קשור לתחבורה אלא לערכים
ההצעה שלך רק תגביר את חילול השבת

marabo

Well-known member
וכי קראתי לבטל את התחבורה

נהפוך הוא, קראתי לשחרר את התחבורה מכל התערבות ממשלתית, שכל אחד יוכל לקנות אוטובוס, מיניבוס, סטיישן, אופנוע, קורקינט ושיסיע את מי שירצה לאן שירצה מפה לשם ומשם לפה. במקביל כמובן לביטול המיסים הדרקוניים על תחבורה ורכב.
שהמדינה לא תגבה מיסים על זה ולא תממן את זה.
תאמין לי שזה יעבוד מצויין.

marabo

Well-known member
ארה"ב זה עולם שלישי?

יש שם את אובר וזה עובד מצויין ושובר את כל המונופלים על תחבורה ציבורית.

אתה שכחת מה היצעת

כל אחד יוכל לקנות אוטובוס, מיניבוס, סטיישן, אופנוע, קורקינט ושיסיע את מי שירצה לאן שירצה מפה לשם ומשם לפה
זה בעולם השלישי . לא בארהב .
בארהב יש חוקים קשים בנושא תחבורה .

marabo

Well-known member
במקביל יש להם אובר שזה בדיוק העולם השלישי

מה שמוכיח שגם הם הגיעו למסקנה שהפתרון של העולם השלישי הוא לא כזה רע

גופנים1

New member
החילונים מושלים כאן

והם מאפשרים מה שבא להם, נישואי תערובת עם ערבים ושאר גוים, גיור שלא על פי ההלכה, מאפשרים גיוס בנות לקרבי וחלקן הופכות לנכות, פרסומי שחץ נוראים, תעשיה שמזיקה לפרט ומתעללת בחיות, מקימים צבא ענק ענק ומיותר כדי להפוך את כל העם לתבנית אחת, ומהסטטוס קוו שסוכם על ידי כולם לא נשאר הרבה

לא, זה מה שההצע שלך תגרום

אי מעורבות ממשלתית תוביל לקהילות כי משהו צריך למלא את הווקום שהמדינה תשאיר

marabo

Well-known member
ומי אמר שזה כזה רע?

המעורבות הממשלתית עם מיסי החנק והרגולציות זה כזה דבר טוב?

מה מלמדים אתכם בשעורי הליבה?

בטח שזה רע לחזור למשטר הפאודלי זה רע
שוב אדם שיפלט ממהסגרת המשפחתית קהילתית פאודלית אם הוא לא רוצה למות
ישכיר עצמו כמשרת

marabo

Well-known member
מי דיבר על משטר פאודולי?

וכי קראתי להקמת נסיכויות ונסיכים?
אני מונע מאנשים חופש תנועה?
מי שגר בטבריה והשלטון הקהילתי שם לא מתאים לו שיעבור לגור בחדרה בשלטון הקהליתי שם. השילטון הקהילתי העירוני לא אמור להיות חמולה סגורה.

למעלה