ראש המכשלה במסר לזומביבים שלו.

tgranot

New member
ראש המכשלה במסר לזומביבים שלו.

שוב מנסה לעבוד על כולנו.
https://www.facebook.com/nosseihdegel/photos/a.409323169277633/1023230891220188/?type=3&theater

מתוך פוסט של נושאי הדגל:

בשנת 2011 ראש הממשלה נתניהו ממנה את גנץ לרמטכ"ל

בשנת 2013 ראש הממשלה נתניהו מאריך לגנץ את הכהונה

בשנת 2014 ראש הממשלה נתניהו אומר על מבצע צוק איתן "הישג צבאי אדיר"

בשנת 2019 אין לראש הממשלה נתניהו בעיה לשקר ולהשמיץ תוך כדי שהוא רוקד על הדם של הרוג צה"ל

ברגעים אלו, אגב, אתה כראש ממשלה, שולח עשרות אלפי לוחמים מצביעי שמאל להגן על הגבולות

חלשים הם לא. אתה החלש

יאללה לך לך שלם לחמאס יא פחדן

ספי111

New member
השיחות של נתניהו עם אבו מאזן נכשלו כי נתניהו לא עמד בהסכמים

שהיו בבסיס השיחות.

הפרבולה

New member
ביבי לא מפסיק לקרוא לאבו מאזן לשוב למו"ם

השיחות אז אולי נכשלו רישמית על מספר האסירים שישראל נדרשה לשחרר שוב , אחרי שישראל שיחררה כבר בכמה מנות אסירים רק כדי שאבו מאזן יסכים "לדבר" איתנו בצורה עקיפה דרך התיווך של גון קרי שהתרוצץ בין רמאללה לירושלים והעביר מסרים.
&nbsp
אבל הכשלון נובע לא בגלל עניין האסירים עלה על דברי הרבה הרבה יותר מהותיים, לא היתה שום הסכמה בשום נושא , הערבים כרגיל לא זזו ממ מדרישות המופתי מלפני 70 שנה באף נושא, וסרבו ומסרבים להכיר במדינה הציונית כמדינה יהודית ( שההשלכה של זה היא וויתור על "זכות השיבה" ), גם בנושאים בטחוניים לא היתה שום הסכמה לגבי מי ישמור על בקעת הירדן , ואני לא רואה שום פתורן בטחוני למעט נוכחות צה"ל בבקעת הירדן.

ספי111

New member
לא מדויק.

ישראל התחיבה לשחרר אסירים וולא עמדה בהתחיבות.
ישראל מוכרת בעולם כ"ישראל" ולא כמדינה היהודית. אף מדינה לא הכירה בישראל כמדינה יהודית. הדרישה הזאת מטומטמת וצבועה. הכרב במדינת ישראל היא הכרה בזכותה להחליט מי נכנס אליה.
השיחות לא נכשלו בגלל בקעת הירדן וההסכמה מי ישמור שם. הגבול הירדני לא נחשב למסוכן במיוחד ואין אף צבא שמאיים עלינו .

הפרבולה

New member
הכרה במדינה יהודית = וויתור על "זכות השיבה"

אבו מאזן אמר בעצמו שלעולם לא יכיר במדינה יהודית כי זה יפגע ב"זכות השיבה".
כך שהכרה במדינת ישראל היא בהחלט לא הכרה בזכותה לקבוע מי יכנס בה, כיוון שהערבים דורשים ודרשו במפורש את "זכות השיבה" ולא יעזרו לכם כל משחקי המילים.
&nbsp
שהערבים שמעו שלביבי יש דרישות בטחוניות על בקעת הירדן הם מיד הכריזו בקול רם שלא יהיה שום וויתור בנושא ולא יהיה שום כוח ישראל בבקעת הירדן גם לא זמני.

ספי111

New member
אין קשר.

פתרון מוסכם של נושא הפליטים יהיה חלק מכל הסדר.
אף סבב שיחות לא נתקע בגלל נושא השיבה.
לכל הממשלות היו דרישות ביטחוניות בביקעה ויש הרבה דרכים לפתור את הבעיה הביטחונית ביחוד שהיום היא כבר לא ממש בעיה.

הפרבולה

New member
יש קשר, גם ביבי ציין זאת וגם אבו מאזן

הפרשנות שלך להכרה במדינה יהודית ולנחיצותה או אי נחיצותה לא מענינת את הערבים מבחינתם זה דגל אדום ששולל את "זכות השיבה".

אני מניח שביב "הימני" רצה כהרגלו לתחמן את הערבים והעולם כמו שהשמאלנים עושים עם משחקי מילים מעורפלות, ובמקום לדרוש ישירות וויתור מוחלט על "זכות השיבה" הוא דרש זאת בעקיפין על ידי הדרישה להכרה במדינה יהודית .
כנראה שגם לביבי כמו לשמאל לא נוח להצהיר שאנו מתנגדים ל"זכות השיבה" כי זה נישמע גזעני להגיד דבר כזה ( למה האפליה בין יהודים לערבים בחוקי ההגירה )

הפרבולה צודק

זו הפרשנות שאתה נותן למהלכים. לצד השני יש בהחלט את היכולת (ולמעשה, גם הזכות) לפרש את המהלכים אחרת.
&nbsp
זו הבעיה של השמאל הציוני: אתם מציגים את פתרון שתי המדינות על פי האופן שבו אתם הייתם רוצים שיתקיים, בלי לשאול את עצמכם - אם אתם הייתם בצד השני - האם הייתם מקבלים פתרון כזה כבסיס לסיום הסכסוך וביטול כל טענותיכם?

הפרבולה

New member
אם אני מעמיד את עצמי בצד השני אז כן אני מקבל את

הדרישה הישראלית להכרה במדינה יהודית ( על הגבולות אפשר להתמקח ) שיהיה בה רוב יהודי ותהיה אפליה בחוקי ההגירה על פי מוצא אתני ( ליהודים ).
שהרי לי כערבי יש כבר 22 מדינות לאום ענקיות שבהם יש רוב ערבי וחלקם מוגדרות כמדינות איסלמיות , מה גם שאין לי שום קשר ושום געגוע לאדמה שסבא שלי טוען שהיתה פעם שלו בתוך הקו הירוק אז אני לא דורש את "זכות השיבה" , לכן לא איכפת לי שתהיה מדינת לאום לעם יהודי ( ( ולא מדינת כל אזרחיה! ).
&nbsp

זה נחמד מצידך שאתה קובע עבור אנשים

שמשפחתם חיה בארץ ישראל כבר יותר ממאה שנים (ובדרך כלל כמה מאות) שיתאים להם לעזוב את הבית ולעבור לגור במדינות ערב.
&nbsp
אבל, אם זה שאתה חושב, ברור שאין לנו בסיס לדיון משותף ונאלץ להסכים שלא להסכים.

evglev1

Well-known member
מנהל
הוא לא דיבר על הערבים שכאן

אלא על הפליטים של מחנות הפליטים הן ביש"ע והן במדינות ערב, שאנשים נורמאליים היו משקמים את עצמם מזמן ולא מסתובבים עם מפתחות של בתים שלא קיימים ומספרים את הטרגדיה של הסבים רבים שלהם כאילו הייתה שלהם.

tgranot

New member
מדוע שהצד השני לא יקבל את הפתרון

הרי גם הם רוצים לסיים את הכיבוש בשטחי הגדה המערבית. וע"י הסכם שלום יוכלו להתנהל באופן עצמאי. מבינה זו, יש להם ולשמאל הסכמה משותפת. לגבי שאלת הפליטים , לא. זאת הסיבה המרכזית שלא הגענו להסכמות עד הלום.

אתה באמת חושב שאנשים יסכימו להיות אזרחים מסוג נחות

במדינה שבה הם נולדו וחיים?

ואתה בטוח שהצד השני יסכים לקבל פיתרון

שבו יש להם תת-מדינה, על שטח מצומצם, מחולק למספר חלקים, עם הגבלות על האופן שבו הם יכולים להגן על עצמם, ובלי עתודות הקרקע הכי חשובות (בקעת הירדן, שתמשיך להיות בשליטה ישראלית לאורך זמן, על פי התוכניות הכי מרחיקות לכת שממשלות ישראל הציעו עד כה)?!

tgranot

New member
אני תומך בגישה

1) שצריך פתרון שתי מדינות על בסיס קווי 67 עם חילופי שטחים - זה גם יאפשר קצת חמצן לחלק העזאתי וגם להם.

2) בקעת הירדן בשליטה ישראלית אין פירושו שצריך להתנחל בה, רק לשלוט במעברים, ובכל מני סיכוני דאע'ש למינהם.

3) ממה בדיוק הפלסטינאים צריכים להגן על עצמם, מעבר לכח שיטור. המדינה צריכה להיות מפורזת לגמרי.

4) הצד השני יקבל את הפיתרון, ברגע שיחליט לדאוג לרווחתם של אילו הנמצאים בשליטתו, ולמצוא פתרון שיקומי לאותם פלסטנאים מחוץ לגבולות מדינת ישראל, ועדיף גם מחוץ לגבולות פלסטין שתקום - אבל זה כבר עניין פינימי שלהם. עם כל הרצון הטוב, השטח מוגבל ואין עוד מקום לשובם של 5 מילויון פליטים.

ממה הם ירצו להגן על עצמם?

אולי מהשתלטות עויינת של איראן? או מארגוני טירור כמו דאו״ש? לא יכול להיות שאלו איומים ריאליים עליהם?

למעלה