לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3585135,851 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום אקטואליה

x
הודעה מהנהלת הפורום

הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות למחוק הודעות לא ראויות עפ"י ראות עיניה,
ללא דיחוי ומבלי מתן הסברים ולחסום כל כותב שדבריו מנוגדים לחוק ו/או לתקנון ולהנחיות הנהלת האתר.
גלישה נעימה
המשך >>

לצפיה ב-'ראש המכשלה במסר לזומביבים שלו.'
ראש המכשלה במסר לזומביבים שלו.
<< ההודעה הנוכחית
11/02/2019 | 15:19
173
84
שוב מנסה לעבוד על כולנו.
https://www.facebook.com/nosseihdegel/photos/a.409...

מתוך פוסט של נושאי הדגל:

בשנת 2011 ראש הממשלה נתניהו ממנה את גנץ לרמטכ"ל

בשנת 2013 ראש הממשלה נתניהו מאריך לגנץ את הכהונה

בשנת 2014 ראש הממשלה נתניהו אומר על מבצע צוק איתן "הישג צבאי אדיר"

בשנת 2019 אין לראש הממשלה נתניהו בעיה לשקר ולהשמיץ תוך כדי שהוא רוקד על הדם של הרוג צה"ל

ברגעים אלו, אגב, אתה כראש ממשלה, שולח עשרות אלפי לוחמים מצביעי שמאל להגן על הגבולות

חלשים הם לא. אתה החלש

יאללה לך לך שלם לחמאס יא פחדן

אקטואליה >>
לצפיה ב-'בינימין נתניהו - פאשיסט ודמגוג מלוכלך.ה'
בינימין נתניהו - פאשיסט ודמגוג מלוכלך.ה
11/02/2019 | 15:28
115
17
לצפיה ב-'אגב גם ביבי "הימני" ניהל שיחות עם אבו מאזן שנכשלו לחלוטין'
אגב גם ביבי "הימני" ניהל שיחות עם אבו מאזן שנכשלו לחלוטין
11/02/2019 | 15:48
112
11
לצפיה ב-'השיחות של נתניהו עם אבו מאזן נכשלו כי נתניהו לא עמד בהסכמים'
השיחות של נתניהו עם אבו מאזן נכשלו כי נתניהו לא עמד בהסכמים
11/02/2019 | 16:05
111
18
שהיו בבסיס השיחות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ביבי לא מפסיק לקרוא לאבו מאזן לשוב למו"ם'
ביבי לא מפסיק לקרוא לאבו מאזן לשוב למו"ם
11/02/2019 | 16:15
109
18
השיחות אז אולי נכשלו רישמית על מספר האסירים שישראל נדרשה לשחרר שוב , אחרי שישראל שיחררה כבר בכמה מנות אסירים רק כדי שאבו מאזן יסכים "לדבר" איתנו בצורה עקיפה דרך התיווך של גון קרי  שהתרוצץ בין רמאללה לירושלים והעביר מסרים.

אבל הכשלון נובע לא בגלל עניין האסירים עלה על דברי הרבה הרבה יותר מהותיים, לא היתה שום הסכמה בשום נושא , הערבים כרגיל לא זזו ממ מדרישות המופתי מלפני 70 שנה באף נושא, וסרבו ומסרבים להכיר במדינה הציונית כמדינה יהודית ( שההשלכה של זה היא וויתור על "זכות השיבה" ), גם בנושאים בטחוניים לא היתה שום הסכמה לגבי מי ישמור  על בקעת הירדן , ואני לא רואה שום פתורן בטחוני למעט נוכחות צה"ל בבקעת הירדן.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא מדויק.'
לא מדויק.
11/02/2019 | 16:43
31
14
ישראל התחיבה לשחרר אסירים וולא עמדה בהתחיבות.
ישראל מוכרת בעולם כ"ישראל" ולא כמדינה היהודית. אף מדינה לא הכירה בישראל כמדינה יהודית. הדרישה הזאת מטומטמת וצבועה. הכרב במדינת ישראל היא הכרה בזכותה להחליט מי נכנס אליה.
השיחות לא נכשלו בגלל בקעת הירדן וההסכמה מי ישמור שם. הגבול הירדני לא נחשב למסוכן במיוחד  ואין אף צבא שמאיים עלינו .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הכרה במדינה יהודית = וויתור על "זכות השיבה"'
הכרה במדינה יהודית = וויתור על "זכות השיבה"
11/02/2019 | 17:33
23
10
אבו מאזן אמר בעצמו שלעולם לא יכיר במדינה יהודית כי זה יפגע ב"זכות השיבה".
כך שהכרה במדינת ישראל היא בהחלט לא הכרה בזכותה לקבוע מי יכנס בה, כיוון שהערבים דורשים ודרשו במפורש את "זכות השיבה" ולא יעזרו לכם כל משחקי המילים.

שהערבים שמעו שלביבי יש דרישות בטחוניות על בקעת הירדן הם מיד הכריזו בקול רם שלא יהיה שום וויתור בנושא ולא יהיה שום כוח ישראל בבקעת הירדן גם לא זמני.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אין קשר. '
אין קשר.
11/02/2019 | 17:59
22
16
פתרון מוסכם של נושא הפליטים יהיה חלק מכל הסדר.
אף סבב שיחות לא נתקע בגלל נושא השיבה.
לכל הממשלות היו דרישות ביטחוניות בביקעה ויש הרבה דרכים לפתור את הבעיה הביטחונית ביחוד שהיום היא כבר לא ממש בעיה.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'יש קשר, גם ביבי ציין זאת וגם אבו מאזן'
יש קשר, גם ביבי ציין זאת וגם אבו מאזן
11/02/2019 | 19:30
12
הפרשנות שלך להכרה במדינה יהודית ולנחיצותה או אי נחיצותה לא מענינת את הערבים מבחינתם זה דגל אדום ששולל את "זכות השיבה".

אני מניח שביב "הימני" רצה כהרגלו לתחמן את הערבים והעולם  כמו שהשמאלנים עושים עם משחקי מילים מעורפלות, ובמקום לדרוש ישירות וויתור מוחלט על "זכות השיבה" הוא דרש זאת בעקיפין על ידי הדרישה להכרה במדינה יהודית .
כנראה שגם לביבי כמו לשמאל לא נוח להצהיר שאנו מתנגדים ל"זכות השיבה" כי זה נישמע גזעני להגיד דבר כזה ( למה האפליה בין יהודים לערבים בחוקי ההגירה )
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הפרבולה צודק'
הפרבולה צודק
11/02/2019 | 22:50
20
17
זו הפרשנות שאתה נותן למהלכים. לצד השני יש בהחלט את היכולת (ולמעשה, גם הזכות) לפרש את המהלכים אחרת.

זו הבעיה של השמאל הציוני: אתם מציגים את פתרון שתי המדינות על פי האופן שבו אתם הייתם רוצים שיתקיים, בלי לשאול את עצמכם - אם אתם הייתם בצד השני - האם הייתם מקבלים פתרון כזה כבסיס לסיום הסכסוך וביטול כל טענותיכם?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אם אני מעמיד את עצמי בצד השני אז כן אני מקבל את '
אם אני מעמיד את עצמי בצד השני אז כן אני מקבל את
12/02/2019 | 08:53
2
12
הדרישה הישראלית להכרה במדינה יהודית ( על הגבולות אפשר להתמקח ) שיהיה בה רוב יהודי ותהיה אפליה בחוקי ההגירה על פי מוצא אתני ( ליהודים ).
שהרי לי כערבי יש כבר 22 מדינות לאום ענקיות שבהם יש רוב ערבי וחלקם מוגדרות כמדינות איסלמיות , מה גם שאין לי שום קשר ושום געגוע לאדמה שסבא שלי טוען  שהיתה פעם שלו בתוך הקו הירוק אז אני לא דורש את  "זכות השיבה" , לכן לא איכפת לי שתהיה מדינת לאום לעם יהודי (  ( ולא מדינת כל אזרחיה! ).

אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה נחמד מצידך שאתה קובע עבור אנשים'
זה נחמד מצידך שאתה קובע עבור אנשים
13/02/2019 | 19:03
1
3
שמשפחתם חיה בארץ ישראל כבר יותר ממאה שנים (ובדרך כלל כמה מאות) שיתאים להם לעזוב את הבית ולעבור לגור במדינות ערב.

אבל, אם זה שאתה חושב, ברור שאין לנו בסיס לדיון משותף ונאלץ להסכים שלא להסכים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הוא לא דיבר על הערבים שכאן'
הוא לא דיבר על הערבים שכאן
13/02/2019 | 22:48
4
אלא על הפליטים של מחנות הפליטים הן ביש"ע והן במדינות ערב, שאנשים נורמאליים היו משקמים את עצמם מזמן ולא מסתובבים עם מפתחות של בתים שלא קיימים ומספרים את הטרגדיה של הסבים רבים שלהם כאילו הייתה שלהם. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מדוע שהצד השני לא יקבל את הפתרון'
מדוע שהצד השני לא יקבל את הפתרון
12/02/2019 | 11:19
16
11
הרי גם הם רוצים לסיים את הכיבוש בשטחי הגדה המערבית. וע"י הסכם שלום יוכלו להתנהל באופן עצמאי. מבינה זו, יש להם ולשמאל הסכמה משותפת.  לגבי שאלת הפליטים , לא.  זאת הסיבה המרכזית שלא הגענו להסכמות עד הלום.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה באמת חושב שאנשים יסכימו להיות אזרחים מסוג נחות'
אתה באמת חושב שאנשים יסכימו להיות אזרחים מסוג נחות
13/02/2019 | 19:04
2
6
במדינה שבה הם נולדו וחיים?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הערבים אזרחי ישראל בכלל לא צד במו"מ'
הערבים אזרחי ישראל בכלל לא צד במו"מ
13/02/2019 | 22:53
7
לצפיה ב-'איך הגעת לזה מדברי?'
איך הגעת לזה מדברי?
14/02/2019 | 08:21
1
לצפיה ב-'ואתה בטוח שהצד השני יסכים לקבל פיתרון'
ואתה בטוח שהצד השני יסכים לקבל פיתרון
13/02/2019 | 19:06
12
5
שבו יש להם תת-מדינה, על שטח מצומצם, מחולק למספר חלקים, עם הגבלות על האופן שבו הם יכולים להגן על עצמם, ובלי עתודות הקרקע הכי חשובות (בקעת הירדן, שתמשיך להיות בשליטה ישראלית לאורך זמן, על פי התוכניות הכי מרחיקות לכת שממשלות ישראל הציעו עד כה)?!
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני תומך בגישה'
אני תומך בגישה
14/02/2019 | 08:46
10
5
1) שצריך פתרון שתי מדינות על בסיס קווי 67 עם חילופי שטחים  - זה גם יאפשר קצת חמצן לחלק העזאתי וגם להם. 

2) בקעת הירדן בשליטה ישראלית אין פירושו שצריך להתנחל בה, רק לשלוט במעברים, ובכל מני סיכוני דאע'ש למינהם.

3) ממה בדיוק הפלסטינאים צריכים להגן על עצמם, מעבר לכח שיטור.  המדינה צריכה להיות מפורזת לגמרי.

4)  הצד השני יקבל את הפיתרון, ברגע שיחליט לדאוג לרווחתם של אילו הנמצאים בשליטתו, ולמצוא פתרון שיקומי לאותם פלסטנאים מחוץ לגבולות מדינת ישראל, ועדיף גם מחוץ לגבולות פלסטין שתקום - אבל זה כבר עניין פינימי שלהם.  עם כל הרצון הטוב,  השטח מוגבל ואין עוד מקום לשובם של 5 מילויון פליטים.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'ממה הם ירצו להגן על עצמם?'
ממה הם ירצו להגן על עצמם?
14/02/2019 | 13:33
2
אולי מהשתלטות עויינת של איראן? או מארגוני טירור כמו דאו״ש? לא יכול להיות שאלו איומים ריאליים עליהם?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה באמת חושב ש'
אתה באמת חושב ש
14/02/2019 | 13:36
8
6
מדינה שמחולקת לשניים, כשאחד החלקים סובל מצפיפות האוכלוסין הגבוהה בעולם, שיעור אבטלה גבוה, היעדר תשתיות ומשאבים והחלק השני הוא רצועת עזה - יכולה להיות הצלחה כלכלית?

אני לא שואל אם לא יכול להיות נס, אני שואל, מהי הסבירות שזה יקרה?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ואתה באמת חושב ...'
ואתה באמת חושב ...
14/02/2019 | 15:19
7
6
שמדינה אחת עם שני לאומים שלא בדיוק מתים זה על זה בתוספת של עוד 3 עד 5 מיליון "פליטים" שיחזרו הנה כן תוכל להתנהל.  תשובתי אלייך - ראה מה קרה רק 70 ק"מ צפונית מחיפה.  הפלסטנאים יכולים להתפתח נהדר עם רק יתנהלו נכון ויתעסקו בכלכלה במקום במלחמות.

אז נתחיל מכך שכרגע השכר הממוצע בראשות גבוהה במקצת מזה של ירדן, כלומר פוטנציאלית יש להם אפשרות לשרוד.  שנית,  גם זה בעזה יעלה עם שטח נוסף שיתקבל מחילופי השטחים על בסיס 67 .  בנוסף אם הם יפנו משאבים לשיקום הכלכלה במקום לטילים ונשק אין ספק שמצבם ישתפר.

שלישית, לאחר שיקבלו עצמאות מישראל, תמיד יוכלו לבחון את האפשרות להתאחד עם ירדן ומצרים רספקטיבית.  זה כבר עניינים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'תשובתי לך היא'
תשובתי לך היא
14/02/2019 | 20:06
6
3
שבמקום להסתכל על מדינה עם כלכלה מתפתחת, שהמבנה שלה מבחינת חלוקת השלטון והמשאבים היה בנוי על קונבנציות משנות ה-50 ושהסיבה העיקרית להתמוטטותה היתה המעורבות הסורית, שתסתכל על איחוד גרמניה כמודל.

בנוסף, אפילו לגבי לבנון, כיום המדינה משגשגת, מצבה יציב למדי והמתחים האתניים, גם אם לא נעלמו, הם הרבה פחות דומיננטיים.

אינני יודע מאיפה אתה מביא את ה-3-5 מליון. גם לפי טענתך, יש אולי 800 אלף שחיים במחנות פליטים בסוריה ובלבנון שיהיה צורך למצוא עבורם פיתרון ולא בהכרח באופן שבו הם מהגרים למדינת ישראל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בנוסף ל800 אלף פליטים בסוריה ולבנון'
בנוסף ל800 אלף פליטים בסוריה ולבנון
14/02/2019 | 20:23
5
6
ישנם רבים היושבים על תקן פליטים בירדן. ישנם פלסטנאים החיים במפרץ הפרסי.
איחוד גרמניה באמת אינו השוואה לנעשה בארץ.  שם היה רצון הדדי לכך ושם היה מדובר באיחוד על בסיס אתני.   

המעורבות הסורית בלבנון הגיעה לאחר שמראש היו בה מתחים על רקע עדתי. סיפור שמאוד מזכיר את שקורה כאן.  נוצרים שחלמו על לבנון הגדולה , ואז נאלצו להתאחד למדינה אחת.  

תודה , אבל לא תודה. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לבנון כיום היא מדינה משגשגת'
לבנון כיום היא מדינה משגשגת
14/02/2019 | 20:34
2
זה לא שאין שם בעיות, אבל יחסית לכל יצר המדינות במזרח התיכון מצבה טוב למדי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איחוד גרמניה לא איחד אנשים עם קרבה אתנית'
איחוד גרמניה לא איחד אנשים עם קרבה אתנית
14/02/2019 | 20:35
1
3
בכל אופן, לא יותר קרבה מאשר זו שקיימת בין יהודי לערבים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'באמת?? אין קירבה אתנית בין גרמנים מהמזרח למערב ????'
באמת?? אין קירבה אתנית בין גרמנים מהמזרח למערב ????
15/02/2019 | 08:17
מנהגים זהים, שפה משפותפת, תרבות משותפת.  שלא להזכיר כאלה שרק 40 שנה לפני כן היו מאוחדים ומזרח גרמנים רבים שקפוצו גדרות תיל על מנת לערוק למערב גרמניה במשך שנים.  אז בכל מקרה , איך שלא תסתכל על זה היה שם הרבה מאוד רצון הדדי להתאחד קודם כל.

אני אומנם איש שמאל , אבל לא עיוור לעובדה שהצתברה היסטוריה של עויינות בין יהודים לערבים בשטח.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'הבחירה היא לא בין אוטופיה לפיתרון המדינה האחת'
הבחירה היא לא בין אוטופיה לפיתרון המדינה האחת
14/02/2019 | 20:41
1
5
אלא בין פיתרון שתי המדינות למדינה האחת. ובסופו של דבר, פיתרון שתי המדינות מכיל הרבה יותר בעיות מאשר פיתרון המדינה האחת.

הכלל שאני נוקט, באופן בסיסי הוא, שבעיות שנמצאות תחת שליטתה של המדינה - המדינה ואזרחיה יכולים לפתור. בעיות שלא, לא תיפתרנה.

האשליה שלך היא שהמדינה הפלשתינית שתקום תוכל להפוך למדינה עצמאית ויציבה. לצערי, הכלים שאנחנו נותנים למדינה הזו הם כאלה שמבטיחים את כשלונה.

האשליה השניה שלך היא שמדינת ישראל יכולה להיות מדמנת לאום אתני ולהישאר דמוקרטית. זה בלתי אפשרי. היהודים בישראל אינם קבוצה אתנית אחת (למעשה קיימים בין הקבוצות האתניות היהודיות פערים כמעט כמו אחה שקיימים בין הקבוצות האלה לקבוצות האתניות הערביות. בנוסף - מדינת הלאום תלויה במאזן דמוגרפי שבו לאוסף הקבוצות האתניות היהודיות יש רוב - משהו שכבר כיום נתון בספק רב ושלא נחתן יהיה לשמור אותו בלי להגביל את החירויות של בני הקבוצות האלה (או של קבוצות המיעוט).

אז, מבחינתי, שתי מדינות? לא תודה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כמה עובדות,'
כמה עובדות,
15/02/2019 | 08:35
3
הפיזור האתני בין יהודים ללא יהודים בתחומי מדינת ישראל הריבונית עומד בערך על 80%  ו 20% וקצב הילודה בין האוכלוסיות הופך זהה מיום ליום בנוסף למדיניות העדפה בהגירה ליהודים, לא רואה כיצד זה עומד להשתנות במידה וישראל תוציא עצמה מהבוץ ההתנחלותי שיצרה לעצמה.

שנית, מדוע אתה מראש מניח שאין למדינה פלסטינאית את הפוטנציאל להיות עצמאית ויציבה?  כשיש לה אפשרות ליצור ולסחור.  תמיד אני נזכר בסיטואציה מחיי העיסקיים שספק ומשלח מיצרי פשוט לא הבינו מדוע משלח מחברה ישראלית מתאמץ ללחוץ אותם לעבוד מהר יותר עבור הלקוח הפלסנאי שלו?  או מדוע ישראלים אוהבים את טחינת היונה משכם?  רמי לוי , לדוגמה יצר הסכם עם היצרן ומשווק את הטחינה הזאת תחת המותג שלו.   מדינה פלסטינאית לא תהיה ממוקמת בדרום סודאן, אלא לצד מדינה שכבר התקדמה טכנולוגית ובמיקום קורץ מבחינה תיירותית. ואילו רק נתוני הפתיחה. אני חולק עליך.  בהחלט ישנם מי מבחוץ שירצו להשקיע במיזם במידה וישרור כאן שקט.

שורה תחתונה:  למסחר יש הגיון ישר משל עצמו.  ומדינה פלסטנאית יכולה להצליח מעצם העובדה שלא תאלץ להשקיע מאמצים לחיסול או שינוי זהותה של מדינת ישראל לצידה.  המון כסף שנחסך על נשק יכול להיות מנוצל לצרכים המטיבים עם בני אדם כך.

שלישית, בתחומי מדינת ישראל עצמה כבר היום יש בסיס לפיו כל אזרח זכאי להצביע לכנסת ללא קשר לדתו. אומנם חוקקו פה חוקי לאום הזויים, ומוסלמים מתקשים לגור בעוד ערים מעורבות לצד יהודים , אך אילו בעיות הניתנות לפיתרון, כי בסיס לדמוקרטיה כבר קיים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה שהשמאל הציוני מציע בבקעת הירדן '
מה שהשמאל הציוני מציע בבקעת הירדן
14/02/2019 | 15:38
2
זה בערך מה שיש בדרום קוריאה, להמשיך להחזיק כוחות ישראל על הבקעה אבל עתודת הקרקע של בקעת הירדן ניתנת למדינה הפלסטינית לצרכים אזרחיים, למעשה ישובי בקעת הירדן לא נכללים בגושי ההתיישבות של השמאל והם מיועדים לפינוי בדיוק כמו "הישובים המבודדים". 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה לא יכול לזלזל ולהגיד על הגבול עם ירדן לא מסוכן'
אתה לא יכול לזלזל ולהגיד על הגבול עם ירדן לא מסוכן
11/02/2019 | 19:44
1
10
אתה לא יודע מה יהיה בעתיד.ראה מה קרה בסוריה. מעבר לזה ירדן היא לא מדינה ידידותית לישראל,רוב הירדנים כמו כל העמים במזרח התיכון חולמים ושואפים להשמדת ישראל
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ירדן זאת מדינה שיש ביכולתך'
ירדן זאת מדינה שיש ביכולתך
13/02/2019 | 08:56
4
לטוס אליה בדרך למזרח הרחוק.  אינני יכול לדעת מה יהיה בעתיד גם בישראל.
המשטר הירדני לקח עמדה מאוד ברורה בנושא דאע"ש -  נגד ומלחמה.  ומזה שנים עויינות אין לך משם.  ממלכת ירדן היא גם היחידה שהעניקה אזרחות לפליטים פלסטנאים השוכנים בתחומה. לא דבר של מה בכך בהתחשב בעתיד הסכסוך.
אהבה לא באה באינסטנט,  כי כידוע לך חלק מהבעיות של ישראל / פלסטין גולשות גם לשם. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שקרן + '
שקרן +
12/02/2019 | 11:47
4
9
תחילה קבע חבר הלאומים שכאן יהייה הבית הלאומי של העם היהודי .
אחר כך קבע האום שכאן יהייה Jewish state = מדינה יהודית .
אתה ממש אידיוט מרוב כתיבה על אוטומאט .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ואתה סתם טפש.'
ואתה סתם טפש.
12/02/2019 | 11:52
3
4
מדינה יהודית היא מדינת ישראל. זאת ההגדרה שלנו לעצמנו.      
העולם מכיר את המדינה היהודית כמדינת ישראל. בכל התיחסות רשמית מופיעה מדינת ישראל. אין מפה בעולם בה השם של המדינה הוא "מדינה יהודית"

אקטואליה >>
לצפיה ב-''
12/02/2019 | 12:04
1
6
תקרא את הצהרת העצמאות - מגילת העצמאות .
............. מדינה יהודית בארץ-ישראל, היא מדינת ישראל....................

כדי שתהייה חכם כמוני נחוצות לך לפחות 40 נקודות IQ .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'חבל שהחוכמה המרשימה שלך לא באה לידי ביטוי בפוסטים שלך כאן.'
חבל שהחוכמה המרשימה שלך לא באה לידי ביטוי בפוסטים שלך כאן.
12/02/2019 | 12:18
6
להיפך.      
קרא עוד פעם את המשפט שהבאת מודגש ונסה להבין את פירושו.
אם לא תצליח,אסביר לך. 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אכן ובגלל זה העולם קיבל את החלטה 194 '
אכן ובגלל זה העולם קיבל את החלטה 194
13/02/2019 | 06:35
3
שלמעשה קובעת שתהיה מדינה דו לאומית בקו הירוק. העולם לא מכיר בזכותינו להיות מדינה יהודית ולכן האו"ם בעד זכות השיבה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אבו מאזן לא יכול להסכים לשום דבר '
אבו מאזן לא יכול להסכים לשום דבר
11/02/2019 | 16:55
76
9
כול עוד החמאס שולט עזה
כי החמאס דוחה את תורת השלבים של אש"ף אצלהם זה הכול או לא כלום .
אבו מאזן הוא האומנם תומך בהשמדת ישראל אבל הוא יודע לשחק את ה"מתון" 
בקהילה הבנלאומית 
מי שדופק לא את ההצגה זה החמאס בעזה 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אם אכן היתה תורת שלבים,הם היו מסכימים לכל הסדר '
אם אכן היתה תורת שלבים,הם היו מסכימים לכל הסדר
11/02/2019 | 17:00
75
11
שיקדם אותם כדי להגיע לשלב הבא.

ברור לך שאתה סותר את עצמך.
אש"ף כבר הסכים להכיר בישראל ולחלק את "פלסטינה"  לפי קווי 67 ישראל דוחפת עוד ועוד אזרחים לשטחים הכבושים. זה לא מוכיח על כוונה להסדר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'תקרא שוב את הפוסט '
תקרא שוב את הפוסט
11/02/2019 | 17:33
65
17
אני כתבתי שאבו מאזן לא יכול ליישם את תורת השלבים בגלל החמאס אז אין כן שום סתירה 
ובקשר להתנחליות נכון כי נתניהו סבור ובצדק שאי אפשר להגיע לשום עם הערבים שהוא טוב למדינת ישראל 
לדעתי נתניהו רוצה להגיע למצב של סיפוח זוחל של שטחי C
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ערפאת היה יכול לישם את זה עוד לפני שהחמאס הפך לבעיה.'
ערפאת היה יכול לישם את זה עוד לפני שהחמאס הפך לבעיה.
11/02/2019 | 17:53
2
10
סיפוח זוחל של שיטחי C לא מעיד שיש כאן למישהו רצון להסדר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'עראפת היה פחות מתוחכם מאבו '
עראפת היה פחות מתוחכם מאבו
11/02/2019 | 18:17
11
מאזן 
אי אפשר להגיע להסדר עם ערבים שהוא טוב למדינת ישראל אז סיפוח זוחל הוא הפתרון כך סבור נתניהו 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'החמאס הפך לבעיה כבר בתקופת רבין'
החמאס הפך לבעיה כבר בתקופת רבין
13/02/2019 | 06:40
5
כשעשה פיגועי התאבדות ללא הרף וערפאת היה צריך לבחור בין מלחמת אחים להתמוטטות הסכמי אוסלו והוא בחר להימנע ממלחמת אחים בכל מחיר ולכן לא נלחם בחמאס ואפשר לו חופש פעולה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ומה עם שטחי A ו-B?'
ומה עם שטחי A ו-B?
11/02/2019 | 22:51
61
6
לצפיה ב-'מה דעתך על הרעיון של מרדכי קידר?'
מה דעתך על הרעיון של מרדכי קידר?
12/02/2019 | 00:24
60
7
לצפיה ב-'האם הרעיון הזה כולל מתן אזרחות ישראלית'
האם הרעיון הזה כולל מתן אזרחות ישראלית
12/02/2019 | 03:06
59
17
על כל מי שחי בשטחים שיראל שולטת עליהם? והאם זה כולל מדינה דמוקרטית שוויונית?

אם לא, אני לא מעוניין, מכיוון שאני יודע שלא הייתי מקבל את זה אם הייתי בצד שמקבל פחות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא לצאת פראייר?'
לא לצאת פראייר?
12/02/2019 | 11:34
44
16
כמה עוד אנשים צריכים למות בגלל הרעיונות שנכשלו?
מתי לדעתך העולם המערבי (הן מימין הן משמאל)  והמוסלמי יכריזו שהם נכשלו?

מרדכי קידר מביא רעיון שהינו בעדם ..בעד החיים שלהם
בעד כולם במזרח התיכון
אקטואליה >>
לצפיה ב-'והם לא קופצים משמחה על הרעיון, מסתבר'
והם לא קופצים משמחה על הרעיון, מסתבר
13/02/2019 | 00:24
5
15
האם את היית קופצת על זה אילו היית במקומם?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'קבצן אמור להיות מאושר גם מ-10 אגורות שזורקים לו'
קבצן אמור להיות מאושר גם מ-10 אגורות שזורקים לו
13/02/2019 | 06:46
3
11
לצפיה ב-'במשפט אחד הגדרת בדיוק את הבעיה הכללית בדרך החשיבה שלך.'
במשפט אחד הגדרת בדיוק את הבעיה הכללית בדרך החשיבה שלך.
13/02/2019 | 09:28
2
5
אתה ממשיך לראות ערבים כקבצנים ולא מבין שהדרך היחידה שתוכל לחיות איתם בנחת היא כאשר יפסיקו להיות כאלה.  כשתתחיל להבין שרוב בני האדם שיש לו מה להפסיד לא ישתולל על עניינים אוויליים כמו טרור.  ואל תביא לי דוגמה כמו בן לאדן עכשיו.  אני מכיר את דפוס החשיבה שלך.  בן לאדן הוא היוצא מן הכלל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בן לאדן יוצא מן הכלל? '
בן לאדן יוצא מן הכלל?
13/02/2019 | 09:44
1
10
ומה יחיא סינואר, מוחמד דף, מרוואן ברגותי, השיח יאסין ימח שמו, רנטיסי הם עניים מרוטים שלא היה להם מה להפסיד? מה הרמה הכלכלית של עזמי בשארה וחנין זועבי שאמנם לא עוסקים בטרור אבל מטיפים לו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בן לאדן בא מסעודיה'
בן לאדן בא מסעודיה
13/02/2019 | 10:24
8
הרבה מאוד רווחה אישית והרבה מאוד רווחה סביבו.  ושם לב שגם לאורך הסיכסוך הישראלי ערבי ברוב הזמן הסעודים מימנו פרוייקטים במקום להשתתף במלחמה בפועל.  כמובן למעט אותה חטיבה יצוגית במלחמת העצמאות. 

לעומתם, תראה את הסביבה של סינואר, מוחמד דף , רנטיסי , ברגותי,  ויאסין
ותבין למה הצליחו לגייסם.  אתה חושב שלעזאתים הייתה סבלנות לשטויות שלהם במידה והיו הייטקיסטים?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איפה אזרחים במזרח התיכון כן קופצים משמחה?'
איפה אזרחים במזרח התיכון כן קופצים משמחה?
13/02/2019 | 11:37
5
אם אתה מקשיב להם ולא רק למנהיגים שלהם
אז הם לא מאושרים וקודם כל מבקרים את המנהיגים שלהם
ומה עושה העולם המערבי? מקשיב למנהיגים שלהם
..
כשאני חושבת על פתרון..זה לכל הצדדים
לא רק לעצמי. מנסה לחשוב מנקודת מבטם
..
לדעתי הרעיון שלו טוב למזרח התיכון..לכל המזרח התיכון. הוא גם מנסה לחשוב עליהם. האם זה הפתרון שיצליח? אין לי מושג
לדעתי הסביבה היחידה שדבר כזה יכשל..זה בגלל שאיפות מוסלמיות..קיצוניות
אבל אתה טוען שהם לא כאלו
אז אולי יש תקווה.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'הסיבה שכל הרעינות האלה נכשלו היא שלא לוקחים בחשבון'
הסיבה שכל הרעינות האלה נכשלו היא שלא לוקחים בחשבון
13/02/2019 | 00:25
37
15
את דעתו של הצד שיוצא מפסיד בסיפור. זה מאוד קל להחליט שאנחנו זוכים בכל הקופה ושאם הם לא מסכימים עם זה, אז שהם עוכרי שמחות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בתכנית החלוקה של וועדת פיל של 1937'
בתכנית החלוקה של וועדת פיל של 1937
13/02/2019 | 06:49
18
16
למעשה הערבים והבריטים זכו בכל הקופה והיהודים קיבלו פירורים ואף לב הפלא הערבים דחו בשאט נפש גם את החלוקה הזאת ובעצם את העיקרון, גם לתוכנית של לתת עוד יותר לערבים ועוד פחות ליהודים הם לא הסכימו. בצד השני דחו כל דו קיום עם "הישות הציונית" נדיבה ככל שהייתה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מאז ועדת פיל המציאות השתנתה בהרבה.'
מאז ועדת פיל המציאות השתנתה בהרבה.
13/02/2019 | 09:11
8
14
שלום בין ישראל שתי מדינות ערביות שגם אם הוא קר, הוא יציב לאורך תקופה די ארוכה כבר. 
יוזמה סעודית לפתרון אחת שזזה הרבה יותר קדימה מקווי ועידת פיל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מבין את השיח? '
אתה מבין את השיח?
13/02/2019 | 11:29
7
14
המזרח התיכון כיום נראה לך סיפור הצלחה?
גם איש פשוט טוען שלא
כגון מצרים..? סיפור הצלחה? וכו
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אמרתי שהשלום היה יציב'
אמרתי שהשלום היה יציב
13/02/2019 | 16:07
6
5
וכן, מיצרים אפילו דוגמה עוד יותר קלאסית לכך דווקא בגלל חוסר היציבות השילטונית בה לאחר שהורד מובראק.לא הייתה אפילו חצי תזוזה לכיוון ישראל
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מעדיף יציבות ? שמירה על היציבות?'
אתה מעדיף יציבות ? שמירה על היציבות?
13/02/2019 | 18:22
5
15
זה מה שהמערב והמנהיגים המוסלמים עושים כבר יותר מדי שנים.
והמזרח התיכון.. כישלון.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני פועל על פי תורת השלבים.'
אני פועל על פי תורת השלבים.
14/02/2019 | 08:10
4
4
יציבות משרתת את האינטרס שלי. אין בי דחפים להתנחל בתוך חרא.
מעדיף לתחזק את הבית  והגינה שיצרתי לעצמי ולשמור עליה מפני מזיקים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הגישה לשמור על היציבות מאוד ישנה. ראה האביב הערבי'
הגישה לשמור על היציבות מאוד ישנה. ראה האביב הערבי
14/02/2019 | 08:18
3
11
כדוגמא להצלחת הרעיון שלך
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הגישה להתנחל בגלל נימוק מספר הרבה יותר ישנה.'
הגישה להתנחל בגלל נימוק מספר הרבה יותר ישנה.
14/02/2019 | 08:28
2
8
ורק דוחפת אותנו לבעיות הביוב של השכן.  זה לא מונע ממך לתמוך בטימטום הזה. 
הסברתי לך שאני מעוניין לטפח את הבית והגינה שלי ולא להתעסק בריבים של השכן ואישתו. את צריכה הסברים או שהבנת את המטאפורה ? 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה יש לך להסביר? למה אתה משום מה מדמיין שלא מכירים'
מה יש לך להסביר? למה אתה משום מה מדמיין שלא מכירים
14/02/2019 | 08:32
1
10
את "דעתך"?
"הדעה" שלך חדשה?
סתם ברחו לכם מנדטים?

אקטואליה >>
לצפיה ב-'טוב, לא נסביר. בי יאמוש!!!'
טוב, לא נסביר. בי יאמוש!!!
14/02/2019 | 08:34
4
לצפיה ב-''
13/02/2019 | 11:54
1
לצפיה ב-'זה נכון שבשנות ה-40 הפרשנות של הערבים'
זה נכון שבשנות ה-40 הפרשנות של הערבים
13/02/2019 | 15:47
7
11
לגבי מה הם יכלו להשיג ומה לא, היתה מאוד רחבה ומקסימלית והם אכן הפסידו בגלל הפרשנות המוטעית הזו.

אבל הפרשנות הזו לא באמת התבססה על מה שהאנשים רצו. השאיפות הערביות נקבעו בדמשק ובדדד והפלשתינים שהיו שותפים להם (כמו המופתי אל חוסייני) היו מנותקים מאוד מהאוכלוסיה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ועכשיו? גם עכשיו מקשיבים למנהיגים ולדיקטטורים'
ועכשיו? גם עכשיו מקשיבים למנהיגים ולדיקטטורים
13/02/2019 | 18:27
6
15
לצפיה ב-'מי מחזיק באבו מאזן בניגוד לרצון האזרחים? '
מי מחזיק באבו מאזן בניגוד לרצון האזרחים?
13/02/2019 | 18:28
9
השמאל העולמי
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה באמת רע מאוד'
זה באמת רע מאוד
13/02/2019 | 18:53
4
13
וזה מה שאני מבקש לשנות
אקטואליה >>
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
13/02/2019 | 18:54
3
1
לצפיה ב-'על ידי מה?'
על ידי מה?
13/02/2019 | 19:18
2
5
על ידי החלפה של הדיקטטורים שלהם בדיקטטורים משלנו?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא. שינוי גבולות לכולם במזרח התיכון. וכל אוכלוסיה '
לא. שינוי גבולות לכולם במזרח התיכון. וכל אוכלוסיה
13/02/2019 | 19:26
1
5
שתהיה אחראית על עצמה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כדי שאוכלןסיה תוכל לדאוג לעצמה'
כדי שאוכלןסיה תוכל לדאוג לעצמה
13/02/2019 | 20:15
2
צריך שיהיה לה המינימום הנדרש. והפיתרון של קידר לא מציע לפלשתינים את המינימום הנדרש.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'השאלה מי זה הצד שהפסיד?'
השאלה מי זה הצד שהפסיד?
13/02/2019 | 11:43
17
8
במזרח התיכון..זה לא רק המערב VS העולם המוסלמי
יש להם את הבעיות שלהם בלי קשר למערב
ונקודת מבט מי הפסיד ומי ניצח ..ויחפשו את הצד המערבי שיעזור להם..
והמערב נכנס לתוך הבלגן שלהם

אקטואליה >>
לצפיה ב-'הצד המפסיד הוא הצד שאף אחד לא רוצה להיות בו'
הצד המפסיד הוא הצד שאף אחד לא רוצה להיות בו
13/02/2019 | 16:11
16
5
לצפיה ב-'כמו הדתיים תחת א-סיסי? כמו החילונים באיראן? '
כמו הדתיים תחת א-סיסי? כמו החילונים באיראן?
13/02/2019 | 18:25
15
18
כמו הסונים בסוריה?
כמו הכורדים
וכו
יש המון מפסידים במזרח התיכון

אקטואליה >>
לצפיה ב-'כל עוד יש מפסידים ומנצחים לא יהיה פיתרון בר קיימא'
כל עוד יש מפסידים ומנצחים לא יהיה פיתרון בר קיימא
13/02/2019 | 18:55
14
5
המפסידים של היום הופכים למנצחים של מחר והכל מתהפך. במקום זה צריך לשאוף לשותפות - יש מכנה משותף.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה רואה שותפות באיראן? בעיראק? בסוריה?בלוב? וכו?'
אתה רואה שותפות באיראן? בעיראק? בסוריה?בלוב? וכו?
13/02/2019 | 18:59
13
4
אתם ממשיכים להתייחס לגבולות
ולא לאנשים
ולכן לדעתי הרעיון של מרדכי קידר נראה לי הכי הגיוני
אקטואליה >>
לצפיה ב-'רעיון שאומר שאנשים יצטרכו לקבל מצב'
רעיון שאומר שאנשים יצטרכו לקבל מצב
13/02/2019 | 19:01
12
3
שבו הם חיים בשטחי חסות? מי שחושב שאנשים יהיו מוכנים לזה, לטווח הארוך, סובל מהזיות קשות.

סליחה שאני משתמש בלשון כלכך תקיפה, אבל באמת שצריך לשים את הדברים על השולחן כמות שהם!
אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה שטחי חסות? כל מה שהעולם גם ככה מציע לישראל'
למה שטחי חסות? כל מה שהעולם גם ככה מציע לישראל
13/02/2019 | 19:08
11
7
זה הגנה צבאית..חיילי או"ם חיילי ארה"ב..
וכו
הם מפורזים..
זה ממש שטויות ויש כאלו שמאמינים בזה.
זה פתרון לא הגיוני..וזה בגלל הגבולות כיום.. והדיקטטורים
במקום שהדיקטטורים ישלטו על האזרחים
לאזרחים תהיה יכולת לשלוט על עצמם
במקום שותפות כפויה שהביאה עליהם את האלימות

אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה לא משנה מי שותף בחסות'
זה לא משנה מי שותף בחסות
13/02/2019 | 19:11
1
5
אלו עדיין שטחי חסות!

אין שום מצב שאנשים שיחיו באמירות 'חברון' יוכלו להגיע לאיזו שהיא רמה של הצלחה, כשהם תלויים בקשרים שלהם עם 'אמירויות אחרות' שאליהן הם לא יכולים להגיע בלי לעבור בשטחים ששייכים לישראל.

אינני רואה שום סיבה שמישהו יהיה מוכן לחיות כך לטווח הארוך. אני יודע שאני לא הייתי רוצה להיות כך ולכן אין לי שום כוונה להציע זאת למישהו אחר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה חושב מצומצם. עם ההגיון של היום. תחשוב על האפשרויות'
אתה חושב מצומצם. עם ההגיון של היום. תחשוב על האפשרויות
13/02/2019 | 19:14
לצפיה ב-'את מצידך יכולה להחליט שזה המקסימום שאת מוכנה לתת'
את מצידך יכולה להחליט שזה המקסימום שאת מוכנה לתת
13/02/2019 | 19:14
8
3
ואת חייבת לקבל את המציאות: שכדי שפיתרון כזה יתקיים, הוא חייב להיות כפוי ובאופן שמשאיר את הכפייה הזו לאורך זמן.

את חייבת לקבל את המציאות: כדי לקיים את הפיתרון הזה, מדינת ישראל תצטרך להקיע המון, לאורך זמן ולהמשיך לחיות תחת איום מתמיד של טרור ספוראדי.

את צריכה לקבל את המציאות: אף בנאדם נורמלי לא היה מוכן לחיות תחת התנאים האלה. גם לא את.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הם רוצים את אבו מאזן? תנועה שחיה וקיימת רק בגלל המערב'
הם רוצים את אבו מאזן? תנועה שחיה וקיימת רק בגלל המערב
13/02/2019 | 19:16
7
4
לצפיה ב-'הם לא רוצים את אבו מאזן'
הם לא רוצים את אבו מאזן
13/02/2019 | 19:17
6
10
הרשות הפלשתינית מושחתת, חמאס ממרר את החיים אבל אלה האפשרויות שאת משאירה להם, בין אם המדינה עצמאית או בגיטאות של מרדכי קידר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני? השמאל העולמי מחזיק להם את אבו מאזן'
אני? השמאל העולמי מחזיק להם את אבו מאזן
13/02/2019 | 19:22
5
7
גטו? ומה זה מדינה? מדינה זה לא גטו?
אם תשווה לאימפריות..
יש שטח אדמה חופשי? האדם השתלט על כל פיסת אדמה
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז אולי את תלכי לחיות באמירות חברון'
אז אולי את תלכי לחיות באמירות חברון
13/02/2019 | 19:34
4
12
אם זה נראה לך כזה פיתרון מועלה.

מה את אומרת?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בשמחה אבקר אצלם. ומאוד ארצה שיצליחו'
בשמחה אבקר אצלם. ומאוד ארצה שיצליחו
13/02/2019 | 19:42
3
6
לצפיה ב-'זו חוכמה קטנה לבקר אצלם'
זו חוכמה קטנה לבקר אצלם
13/02/2019 | 20:12
2
3
בואי נראה אותך חיה איתם. בואי נראה אותך לוקחת חלק בעבודה שהם יצטרכו לעשות, תחת תנאי מרדכי קידר, כדי שיהיה להם שמץ של סיכוי להצליח.

זו חוכמה מאוד קטנה לקחת לעצמך את חלק הארי ולהטיף מוסר לאחרים להסתדר עם הקומץ.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מתבלבל. אנחנו הנקודה במפה. להם יש את המרחבים העצומים'
אתה מתבלבל. אנחנו הנקודה במפה. להם יש את המרחבים העצומים
14/02/2019 | 06:01
1
5
והנקודה הצליחה
כנראה זה לא קשור לשטח
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אגב..שום דבר לא יהיה כמו היום. חוקים הם לא לנצח נצחים'
אגב..שום דבר לא יהיה כמו היום. חוקים הם לא לנצח נצחים
14/02/2019 | 06:12
5
מן ההגיון שהעתיד ישתנה
כמו שתמיד היה
נקודת המבט שלך..שדברים ישארו כמו שהם
חוקי גבולות ישתנו
חוקי אזרח
וכו
בכל הכדור
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה הרעיון שלו'
זה הרעיון שלו
13/02/2019 | 06:44
13
11
"בראשית שנות ה-2000 העלה קידר את רעיון "שמונה האמירויות הפלסטיניות" שהוא לדעתו הפתרון היחיד לבעיה הפלסטינית. עיקרו של רעיון זה הוא פירוק הרשות הפלסטינית והקמת שמונה אמירויות בערים הראשיות ביהודה, שומרון ועזה, על בסיס המשפחות המקומיות. על פי תוכניתו, ישראל חייבת להישאר לתמיד בשטח הכפרי של יהודה ושומרון כדי למנוע הקמת מדינה ערבית עם רצף טריטוריאלי שתהפוך למדינת טרור."

וזה לא כתוב בויקיפדיה אבל בשטח הכפרי שהוא מציע להישאר לנצח הוא מוכן להעניק אזרחות ישראלית מלאה לתושבים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איך אמר לכם איש פשוט - האם אתה היית מקבל את התוכנית '
איך אמר לכם איש פשוט - האם אתה היית מקבל את התוכנית
13/02/2019 | 09:12
11
בתור פלסטינאי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'וב'אמירויות' מה הוא מציע?'
וב'אמירויות' מה הוא מציע?
13/02/2019 | 18:56
11
12
שטחי חסות שהאנשים בתוכם חיים במין מחנה מעצר, לתמיד?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הוא מציע להם בסיס להצלחה. לשגשוג ולחיים.'
הוא מציע להם בסיס להצלחה. לשגשוג ולחיים.
13/02/2019 | 19:00
10
2
לצפיה ב-'לא נכון!'
לא נכון!
13/02/2019 | 19:09
9
9
הוא מציע להם לחיות בשטחי חסות מוגבלים, כשחופש התנועה שלהם מוגבל, כשהתשתיות שלהם מוגבלות, כשאין להם עתודות קרקע וכשהם נתונים למעשה תחת שליטה של מדינה שבה אין להם אזרחות ושאין להם השפעה על ההחלטות שמתקבלות בה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז תקרא עוד על הרעיון שלו'
אז תקרא עוד על הרעיון שלו
13/02/2019 | 19:12
8
4
וכמו שכתבתי גם ככה כל הרעיונות לישראל ..זה צבא זה או האחר
ולדעתי אם ינסו משהו אחר
פחות נצטרך פה צבא
יגיע השלום והביטחון לכולם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הוא יכול לכתוב מה שבא לו על 'שגשוג''
הוא יכול לכתוב מה שבא לו על 'שגשוג'
13/02/2019 | 19:16
7
4
זה לא הופך את זה לאמת.

האמת היא שהאנשים האלה יאלצו לחיות בתחומי מושב מוגבלים, ללא תשתיות, ללא עתודות קרקע כשכל החרויות שלהם תלויות בנכונות של אחרים.

אם את ממשיכה להתעקש על 'שגשוג' ולא יודע מה בהקשר לפיתרון הזה, את עושה בדיוק מה שאת מתלוננת ש'השמאל' עושה: טומנת ראשך בחול ומסרבת לשמוע למה שהמציאות מנסה להגיד לך.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הוא לא מדבר רק עליהם. על המזרח התיכון. ויש לשנות את הגבולות'
הוא לא מדבר רק עליהם. על המזרח התיכון. ויש לשנות את הגבולות
13/02/2019 | 19:23
6
6
לא רק את גבולות ישראל

אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה אתה חושב רק את גבולות ישראל צריך לשנות?'
למה אתה חושב רק את גבולות ישראל צריך לשנות?
13/02/2019 | 19:24
2
11
בגלל שאנחנו יהודים? המיעוט שאפשר לשחק איתו?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אבל אני לא מציע לשנות את הגבולות של ישראל'
אבל אני לא מציע לשנות את הגבולות של ישראל
13/02/2019 | 19:29
1
8
להפך, אני מציע פיתרון שיאפשר לנו להמשיך להתקיים בגבולות שכוללים בתוכם את יהודה, שומרון ועזה. אני מציע פיתרון שלא מצריך פינוי של אפילו התנחלות אחת ואני מציע פיתרון שבהנף יד פותר את 'זכות השיבה' עבור רוב אלו שצריכים פיתרון.

ואת? האם כל מה שמעניין אותך זה לחיות במדינה שבה את אזרחים עם זכויות יתר? או שכל האזרחים הם אנשים בדיוק כמוך? האם אלו דברים שבשבילם את מוכנה לוותר על כל סיכוי למתוא פיתרון שכל הצדדים יוכלו לחיות איתו לטווח הארוך?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מציע להשיג את זה במלחמה. ואתה מתעלם לחלוטין מהבעיות '
אתה מציע להשיג את זה במלחמה. ואתה מתעלם לחלוטין מהבעיות
13/02/2019 | 19:36
8
במזרח התיכון. וכל הכשלון של המזרח התיכון.
אתה אפילו מתעלם מאלו שרוצים חמאס
להתעלם ...זה המשך הבעיות

אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה רק במזרח התיכון?'
למה רק במזרח התיכון?
13/02/2019 | 19:31
2
7
בואו נשנה את הגבולות בכל העולם?

ולמה רק גבולות? למה שלא נשנה גם את פני השטח?

זה בטוח יאפשר לנו לדחות את הזמן למציאת פיתרון לנצח נצחים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה רק את הגבול של היהודים?'
למה רק את הגבול של היהודים?
13/02/2019 | 19:32
1
3
לצפיה ב-'אני לא רוצה לשנות את הגבולות של היהודים, אוקיי?'
אני לא רוצה לשנות את הגבולות של היהודים, אוקיי?
13/02/2019 | 19:33
4
לצפיה ב-'להכיר בישראל ולדרוש את זכות השיבה לתוך ישראל'
להכיר בישראל ולדרוש את זכות השיבה לתוך ישראל
13/02/2019 | 06:37
8
12
זה להכיר בישראל כמדינה ערבית נוספת במזרח התיכון. הדרישה לזכות השיבה מרוקנת מתוכן את ה"לשני עמים" מ"שתי מדינות לשני עמים". 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מהי 'זכות השיבה'?'
מהי 'זכות השיבה'?
13/02/2019 | 19:00
7
8
שני שליש מהפלשתינים שחיים עדיין במחנות פליטים חיים ביהודה, שומרון ועזה - כף שפיתרון המדינה האחת פותר באופן מיידי את עניין זכות השיבה לרוב אלו שעדיין צריכים אותו. לגבי היתר, פיתרון המדינה האחת יאפשר בניית שיתוף פעולה גם עם מדינות ערב, כדי לשקם את הפליטים במדינות בהן הם חיים כרגע.

זה לא שחור ולבן, ולנסות להציג את זה כך, או להיות היסטריים, רק מוריד את התוקף של הטענות נגד הפיתרון הזה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'באופן עקרוני לי אין בעיה עם מדינה אחת '
באופן עקרוני לי אין בעיה עם מדינה אחת
14/02/2019 | 07:46
1
7
כי אני לא מצליח למצוא שום קדושה ויתרון בשלטון המכנה עצמו מדינת ישראל, שלטון של "רגולציות" חונק ומחניק שממרר לאזרח הקטן את החיים בכל צעד שלא יעשה.
לכן לא איכפת לי שהשליטים כאן יהיו הפחה הטורקי או הממשלה האיטלקית ובלבד שיניחו ליהודים לחיות כאן בשלום, ברוווחה, בבטחון,  והעיקר יניחו לאזרח הקטן לחיות בחופש.
אלא שלעניין הפליטים אני לא חושב שזה יפתור משהו, פליטי עזה כלל לא רוצים את עזה ופליטי שועפט כלל לא רוצים את שועפט, כלל לא משנה להם מי וכיצד ישלוט עליהם, הם רוצים את האדמה שנשדדה מהם על ידי השמאל הישראלי, אדרבא המדינה האחת תעורר בהם עוד יותר את מיצי הזעם, הם יוכלו להגיע ולראות את בתיהם ואדמות כאשר זרים חיים בהם.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'בפתרון המדינה האחת פליטי עזה ושועפט '
בפתרון המדינה האחת פליטי עזה ושועפט
14/02/2019 | 15:42
3
יוכלו לעבור לחיפה, לגליל וליפו, השאלה אם אחרי שיראו שלא נשאר זכר מהבתים שהיו לפני 70 שנה הם ירצו לקנות או להשכיר בית חדש ולפתוח דף חדש שם או שיתעקשו על אותו מקום בו עמד ביתם לפני 70 שנה וידרשו את פינוי היהודים או אפילו הערבים שגרים שם עכשיו. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
14/02/2019 | 16:07
4
3
ישנם כ800000 פלסטנאים על תקן פליטים חסרי אזרחות בסוריה ולבנון שיהיו הראשונים לחזור בהמוניהם, פלוס מספר עוד מירדן, מצריים , סעודיה , והמפרץ הפרסי שלפחות חלקם ישקלו או יקבלו עידוד לעשות זאת.  

אקטואליה >>
לצפיה ב-'הפליטים בירדן אמנם קיבלו אזרחות '
הפליטים בירדן אמנם קיבלו אזרחות
14/02/2019 | 16:13
1
אך עדיין נחשבים לפליטים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ואתה חושב שבפתרון ׳שתי המדינות׳'
ואתה חושב שבפתרון ׳שתי המדינות׳
14/02/2019 | 17:00
2
4
האנשים האלה לא ירצו לחזור? ואתה חושב שמישהו יסכים לפיתרון שתי המדינות בלי חזרתם, לאדמות מהן הם ברחו?

אותם פתרונות שאתה מציע ל׳זכות השיבה׳ בפיתרון ׳שתי המדינות׳ יהיו תקפים גם לפתרון ׳המדינה האחת׳. הם אולי יהיו קלים יותר ליישום בפיתרון ׳המדינה האחת׳.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הם יכולים לחזור למדינה פלסטינאית שלהם.'
הם יכולים לחזור למדינה פלסטינאית שלהם.
14/02/2019 | 19:51
1
4
בשביל זה הפיתרון.
זאת בדיוק הבעיה,  הם מתעקשים לא להסכים.  במדינה אחת שום דבר לא יהיה קל.  ראה מקרה לבנון.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כלומר, לא מספיק שהרשות הפלשתינית היא כבר אסון כלכלי'
כלומר, לא מספיק שהרשות הפלשתינית היא כבר אסון כלכלי
14/02/2019 | 20:02
עכשיו הם יצטרכו לקלוט עוד איזה 800 אלף איש. אני מניח שזו סיבה מספקת עבורם לא להסתפק בפיתרון 2 המדינות.

אגב, 'זכות השיבה' כפי שהפלשתינים רואים אותה, היא הזכות לחזור לאדמות שמהן הוריהם ברחו ב-48.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שקרן.'
שקרן.
12/02/2019 | 03:10
4
שקרן
שקרן.
שקרן.
שקרן.
שקרן.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ואתה בקשת לא לקלל את גנץ,אתה צבוע'
ואתה בקשת לא לקלל את גנץ,אתה צבוע
11/02/2019 | 19:39
1
5
לצפיה ב-'הג'וקי לא מקלל, הוא...'
הג'וקי לא מקלל, הוא...
11/02/2019 | 22:15
9
רק מגדף.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא כבר דשנו בזה '
לא כבר דשנו בזה
11/02/2019 | 16:35
52
20
נתניהו לא ממנה אף אחד 
האם נתניהו יכול למנות אחד כמו עו"ד שפטל לדוגמא ליועמ"ש ? הרי ברור שלא 
וזה נכון לגבי רמטכ"ל מפכ"ל וכול תפקיד בכיר אחר 
מבצע צוק אייתן היה בלחץ הקרציות הסמולניות אוכלי החינם בעוטף עזה ובגללם איבדנו 69 חיילים 
התשלום לחמאס זה בשביל שלא יפלו קאסמים על שדרות אבל ממש לא אכפת לי שהם שורפים את השדות של הקרציות הסמולניות בעטף עזה 

אקטואליה >>
לצפיה ב-'נתניהו או שר הביטחון מטעמו לא ממנים רמטכ"ל. חחחחח'
נתניהו או שר הביטחון מטעמו לא ממנים רמטכ"ל. חחחחח
11/02/2019 | 16:39
35
13
שורת התירוצים הולכת וגוברת.

אתה פטתי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא, יש וועדה למנוי בכירים '
לא, יש וועדה למנוי בכירים
11/02/2019 | 17:07
34
11
שבא לממשלה אין דריסת רגל 
האם נתניהו יכול לקדם ולמנות לרמטכ"ל בוגר ישיבת מרכז הרב?
אגב רק בתור השכלה כללית 
נתניהו מינה את גלנט אך המנוי בוטל בעקבות עתירה לבג"ץ 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הוא שר ביטחון ויכול למנות את מי שהוא רוצה'
הוא שר ביטחון ויכול למנות את מי שהוא רוצה
11/02/2019 | 17:10
30
6
אלא אם יש קונפליקט בין שר הביטחון לראש הממשלה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ועדת המנויים פסלה '
ועדת המנויים פסלה
11/02/2019 | 17:15
29
5
לא מזמן מפכ"ל ונתניהו מינה את גלנט  לא את גנץ אבל המנוי בוטל בעקבות עתירה לבג"ץ 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מפכ"ל הוא לא רמטכ"ל.'
מפכ"ל הוא לא רמטכ"ל.
11/02/2019 | 17:23
28
7
מי שמינה את גלנט היה ברק.כשהתברר שגלנט גונב אדמות,המינוי שלו בוטל.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'(ג) ראש המטה הכללי יתמנה בידי הממשלה לפי המלצת שר הביטחון'
(ג) ראש המטה הכללי יתמנה בידי הממשלה לפי המלצת שר הביטחון
11/02/2019 | 17:25
27
6
לצפיה ב-'מה לא ברור ?'
מה לא ברור ?
11/02/2019 | 17:51
26
11
שר הבטחון המליץ על גלנט וומנוי אושר ע"י הממשלה אבל בעקבות עתירה לבג"ץ המנוי בוטל 
כלומר רשמית ראש המטה הכללי יתמנה בידי הממשלה לפי המלצת שר הביטחון  תוכן אבל מעשית זה מצגה 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כל מינוי נתון לביקורת. זה נכון בכל הדמוקרטיות.'
כל מינוי נתון לביקורת. זה נכון בכל הדמוקרטיות.
11/02/2019 | 17:55
3
לצפיה ב-'בדמוקרטיה העתיקה'
בדמוקרטיה העתיקה
11/02/2019 | 22:56
24
9
הקיסר היה יכול למנות את הסוס שלו לסנאט. בדמוקרטיה המודרנית יש מה שנקרא 'איזונים ובלמים' ומינוי של ראש הממשלה צריך לעמוד בקריטריונים שנקבעים עם ידי החוק.

את החוק ניתן לשנות, כמובן.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איזונים ובלמים זה רק כסוי '
איזונים ובלמים זה רק כסוי
12/02/2019 | 07:02
23
8
למטרה האמתית וזה שימור ההגמוניה של השמאל במערכת המשפט 
ארה"ב היא לא מדינה דמורקאטית ?
הנשיא יכול למנות שם תובע כללי שופטים המכשול היחידי שם זה וועדה בסנאט 
אבל זה וועדה שנבחרה ע"י הציבור 
ישראל היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שהממשלה שלה לא יכולה למנות בכירים מטעמה
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איזונים ובלמים הם מהות הדמוקרטיה.'
איזונים ובלמים הם מהות הדמוקרטיה.
12/02/2019 | 11:57
6
אתה יודע בודאי שמינוי של אובמה לשופט עליון לא עבר את הועדה?
זה בשביל לשמור על ההגמוניה של הימין בבית המשפט העליון. 
כל בכיר בארה"ב צריך לקבל אישור בסנאט. לא תמיד הסנאט או בית הנבחרים הם חותמת גומי לבית הלבן . כאן יש מתאם בין הכנסת לממשלה ולכן טוב שיש ועדה בלתי תלויה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מספיק עם הבכיינות'
מספיק עם הבכיינות
13/02/2019 | 04:57
21
4
לצפיה ב-'שומרי סף זה רעיון הזוי ודיקטטורי'
שומרי סף זה רעיון הזוי ודיקטטורי
13/02/2019 | 11:51
20
9
זה שולל את כל מהות הדמוקרטיה
איזונים ובלמים וכו
מי האדם שמעל שאר האנשים? איך זה הגיוני לכם? ובמקביל לטעון שזה הדמוקרטיה?? עד כדי כך אינכם סומכים על בני אדם? האדם הימני הברברי? האספסוף? זה כל מהות שומרי הסף...לחשוב שהשאר.. אספסוף
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא צריך שומרי סף? האדם הימני הברברי? על גרמניה הנאצית שמעת?'
לא צריך שומרי סף? האדם הימני הברברי? על גרמניה הנאצית שמעת?
13/02/2019 | 12:54
11
6
לצפיה ב-'תגיד שאתה לא מאמין בדמוקרטיה. אין צורך לחרטט'
תגיד שאתה לא מאמין בדמוקרטיה. אין צורך לחרטט
13/02/2019 | 18:20
10
5
לצפיה ב-'גם בגרמניה האמינו בדמוקרטיה בלי איזונים ובלמים'
גם בגרמניה האמינו בדמוקרטיה בלי איזונים ובלמים
13/02/2019 | 21:39
9
3
לצפיה ב-'כל מפלגה שלכם..כולל הגרמנית הזאת ..טענה'
כל מפלגה שלכם..כולל הגרמנית הזאת ..טענה
14/02/2019 | 06:08
8
7
שהם הדמוקרטיה
זה הבעיה אתכם השמאלנים
רק צרות הבאתם
בימין לא טוענים שטויות כאלו.
ראה את ההסטוריה שלך
ולמד

אקטואליה >>
לצפיה ב-'רגע, אתם אלה שאומרים שביבי הוא הדמוקרטיה ושאין לו תחליף..'
רגע, אתם אלה שאומרים שביבי הוא הדמוקרטיה ושאין לו תחליף..
14/02/2019 | 06:35
7
5
לצפיה ב-'אתה זה שמייבב שלכל אדם יש תחליף.'
אתה זה שמייבב שלכל אדם יש תחליף.
14/02/2019 | 06:55
6
5
את התלונות שלך תפנה לשמאלנים ולמנהיגים שלכם.
אם תרצה
נזרוק לכם עוד מנהיגים

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז את טוענת שיש אדם שאין לו תחליף.. דמוקרטיה עאלק (;'
אז את טוענת שיש אדם שאין לו תחליף.. דמוקרטיה עאלק (;
14/02/2019 | 07:53
5
12
לצפיה ב-'אתה רוצה שנעזור לכם למצוא מנהיג?'
אתה רוצה שנעזור לכם למצוא מנהיג?
14/02/2019 | 08:00
1
לצפיה ב-'טענה ממוחזרת "אתה לא מבין" בעוד 2......3......'
טענה ממוחזרת "אתה לא מבין" בעוד 2......3......
14/02/2019 | 08:03
3
4
לצפיה ב-'אני אמצתי את המשפט של שמוליק דגן עליך'
אני אמצתי את המשפט של שמוליק דגן עליך
14/02/2019 | 08:05
2
11
הכי מתאים
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שמוליק לא אומר זאת רק עלי.. וגם את לא....'
שמוליק לא אומר זאת רק עלי.. וגם את לא....
14/02/2019 | 08:13
1
5
אומנם לקח לי זמן, אבל קלטתי שאין בכלל טעם להתעמק מולך.
נראה כמה זמן ייקח גם לאיש פשוט להגיע למסקנה הזאת.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בסך הכל כתבתי שמה ששמוליק דגן כתב עליך '
בסך הכל כתבתי שמה ששמוליק דגן כתב עליך
14/02/2019 | 08:21
9
זה הכי מתאים.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אינך מבינה את כל הרעיון של איזונים ובלמים'
אינך מבינה את כל הרעיון של איזונים ובלמים
13/02/2019 | 19:21
7
5
את החוקים מחוקקים נציגיהם של האזרחים, והחוקים מגדירים מיהם הגופים שמנטרים אותם ובאילו תנאים.

מה שאנשים לא יכולים לחוקק זה חוקים שמטילים מגבילות על אלה שנמצאים במיעוט.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני מבינה. אתה לא מבין. אתה תראה גם את הכשלון שלכם באירופה'
אני מבינה. אתה לא מבין. אתה תראה גם את הכשלון שלכם באירופה
13/02/2019 | 19:31
6
6
גם אתה לא מאמין בדמוקרטיה. אף שמאלני לא מאמין בדמוקרטיה
כל ההסטוריה שלכם הייתה שאתם הדמוקרטיה.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'איזה כישלון באירופה?'
איזה כישלון באירופה?
13/02/2019 | 19:32
5
2
המצב באירופה מעולם לא היה טוב יותר. הכלכלה משגשגת, האזרחים חיים בשלום וביטחון והלוואי שהיה לנו בישראל את היציבות והשלווה שיש באירופה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אחרי שהשתיקו את הימנים? '
אחרי שהשתיקו את הימנים?
13/02/2019 | 19:40
4
8
והפעלתם את משטרת המחשבות?

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני לא הפעלתי שום משטרת מחשבות'
אני לא הפעלתי שום משטרת מחשבות
13/02/2019 | 20:17
1
5
תלונות בעניין המשטרה הזו - נא להפנות שאלה שמפעילים אותה (לפרטים נוספים בעניין איך מפעילים כזה דבר, נא לפנות למארי לה-פן וחירט וילדרס).
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אין טעם להסביר לכם דמוקרטיה... נצטרך להוביל אתכם לשם'
אין טעם להסביר לכם דמוקרטיה... נצטרך להוביל אתכם לשם
14/02/2019 | 06:05
4
אין לכם מה לחשוש מדמוקרטיה
גם אתם מיעוט פה

אקטואליה >>
לצפיה ב-'חוץ מזה, אני מקווה מאוד שאת יודעת'
חוץ מזה, אני מקווה מאוד שאת יודעת
13/02/2019 | 20:20
1
6
שבבריטניה, השותפה הבכירה בממשלה היא המפלגה השמרנית, בגרמניה, הנוצרים דמוקרטים - אלו מפלגות ימניות שעומדות בראשות קואליציה ימנית.

גם בצרפת, הנשיא מגיע ממפלגה הממוקמת במרכז הפוליטי שהיא גם השותפה המובילה בממשלה.

למעשה, חוץ מספרד, אירלנד ושבדיה, רוב הממשלות באירופה בנויות על מפלגות מהימין והמרכז.

רק רציתי שתדעי.

אקטואליה >>
לצפיה ב-'אירופה היא יבשת שמאלנית. מאוחדת.איחוד'
אירופה היא יבשת שמאלנית. מאוחדת.איחוד
14/02/2019 | 06:03
לצפיה ב-'והעדה למינוי בכירים בודקת התנהלות בלתי ראויה.'
והעדה למינוי בכירים בודקת התנהלות בלתי ראויה.
11/02/2019 | 17:41
2
13
גלנט נפל בסוגיות של מוסר, לא ענייני פוליטיקה.  אני יודע שזיכרון של ימנונים מאוד קצר, אבל אותה ועדה אישרה מינוי של הממשלה לתפקיד מפכ"ל משטרה - ימני בוגר ישיבה מההתנחלות, ומינוי נוסף שכזה לראשות השב"כ.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'על כול אחד אפשר למצוא '
על כול אחד אפשר למצוא
11/02/2019 | 18:12
1
14

משהו כול מועמד שמסכן את ההגמוניה של הסמולנין במערכות השלטון הועדה בולשבקית הזאת תבדוק ביסודיות "תמצא" משהו בסגנון "לא החזיר את העודף לאמא כשהיה ילד"ותפסול ואם לא היא אז בג"ץ כמו גלנט 
כל מועמד כמו אלשך שלא מסכן את ההגמוניה כי הוא ימני אבל לחיץ ופריח 
היא תאשר כי אותו אפשר לאלף להיות הכלב של הסמול 
וזה מה שקרה אחרי חצי שנה שאלשך חתף על הראש מהתקשורת הסמולנית 
הוא מינה יועץ תקשורת סמולני וכך הוא נהפך לפודל של הסמול 

אקטואליה >>
לצפיה ב-''
11/02/2019 | 19:32
1
לצפיה ב-'בוודאי שראש הממשלה יכול למנות את מי שהוא רוצה'
בוודאי שראש הממשלה יכול למנות את מי שהוא רוצה
11/02/2019 | 22:53
15
10
בתחום של קריטריונים שנקבעים בחוקי המדינה.

נתניהו יכול למנות את שפטל להיות יועץ משפטי לממשלה והוא אולי יעמוד בקריטריונים - לאופוזיציה יש הזכות למחות על כך ואף למרר לממשלה את החיים על המינוי הזה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ממש לא, בכל תפקיד בכיר הממשלה בוחרת מתוך רשימת מועמדים'
ממש לא, בכל תפקיד בכיר הממשלה בוחרת מתוך רשימת מועמדים
12/02/2019 | 00:32
14
8
שהמליצה עליהם וועדה.
לעיתים הבחירה היא בין 2 מועמדים
לפעמים אפילו ההמלצה היא על מועמד אחד בלבד, אותו רוה"מ יכול לאשר או לפסול ולבקש המלצה על מועמד או מועמדים אחרים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'יש וועדת איתור להרבה תפקידים'
יש וועדת איתור להרבה תפקידים
12/02/2019 | 03:14
13
13
לראש הממשלה, שר הביטחון (במקרה של רמטכ״ל) ושר לענייני בטחון פנים (במקרה של מפכ״ל) יש יכולת לשלוח מועמדים משלהם. ועדת האיתור בודקת אם אנשים עומדים בקריטריונים ובסופו של דבר הממשלה היא זו שבוחרת - כשהם כמובן יבחרו במועמדים שהם שלחו לועדת האיתור.

בנוסףֿ ראש הממשלה והשרים הם אלה שמתחלים את תהליך האיתור וכך למשל, כל עוד הם לא יאשרו את זה, לא יתחיל הליך של בדיקת מפכ״ל.

בתהליך בחירת המפכ״לֿ גם גל הירש וגם רוני אלשייך היו מועמדים של ראש הממשלה והשר לענייני בטחון פנים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה הכול הצגה בפועל '
זה הכול הצגה בפועל
12/02/2019 | 07:29
1
9
יועץ משפטי שיסכן את ההגמוניה של השמאל במערכת המשפט  לא יעבור 
אם זה לא הוועדה אז בג"ץ 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מספיק עם הבכיינות הילדותית הזו'
מספיק עם הבכיינות הילדותית הזו
13/02/2019 | 01:31
6
בכל פעם שאתם לא מקבלים בדיוק מה שאתם רוצים, ישר מתחילים לרקוע ברגליים ולבכות שדופקים אתכם.

זה לא רציני.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ראה את זה'
ראה את זה
12/02/2019 | 11:47
10
12
את כל מה שהוא אומר
אנו לא צריכים שומרי סף
לא מאמינים באנשי על
ועוד מציבים אותם בכל מקום
כולם יהיו תחת החוק
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לימין יש רוב בוועדה למינוי שופטים כבר 18 שנים'
לימין יש רוב בוועדה למינוי שופטים כבר 18 שנים
13/02/2019 | 00:28
9
19
השופטת חיות מקורבת אצל שרת המשפטים.
ֿאפי נווה הוא חבר קרוב של שרת המשטים.

נראה לי שאת התלונות האלה תפני למי שמנהל את המדינה כבר 18 שנים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אסתר חיוט רחוקה מלהיות ימין '
אסתר חיוט רחוקה מלהיות ימין
13/02/2019 | 08:08
3
7
הרכב הוועדה למנוי שופטים הוא כך 
3 שופטים (שמאל)
2 נציגי לשכת עו"ד שעד לשנה האחרונה הצבעו עם השופטים 
2 נציגי ממשלה 
2 נציגי הכנסת ששאחד מהם אופוזציה כלומר לממשלה הנבחרת יש 3 מתוך 9 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'למה היא ׳רחוקה מהימין׳?'
למה היא ׳רחוקה מהימין׳?
13/02/2019 | 15:43
2
8
בגלל שהיא לא מצביעה ׳עוצמה לישראל׳?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא, מה פתאם ?'
לא, מה פתאם ?
13/02/2019 | 16:38
1
12
אני נגד עוצמה לישראל  תעבור פה בפורום ותראה כמה פעמים תקפתי אותם 
חיוט גם לא מצבעה לליכוד 
אבל לא זאת הבעיה הבעיה שהיא ממשכה את דרכו של אהרון ברק המערכת חוסמת כול מי שמתנגד לדרכו של אהרון ברק כומו נניח רות גביזון .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בדקת עם הגברת למי היא מצביעה?'
בדקת עם הגברת למי היא מצביעה?
13/02/2019 | 19:35
6
לפעמים נדמה לי שבכל פעם שמישהו לא חושב ועושה בדיוק מה שאתה רוצה שיחשבו ויעשו, אתה מיד מתייג אותם כ'שמאל'.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הקשבת לו? או רק קראת?'
הקשבת לו? או רק קראת?
13/02/2019 | 11:45
4
1
לצפיה ב-'הקשבתי למי?'
הקשבתי למי?
13/02/2019 | 19:36
3
9
לצפיה ב-'לא. שיתבכיין בלי לבזבז את הזמן שלי.'
לא. שיתבכיין בלי לבזבז את הזמן שלי.
13/02/2019 | 21:12
1
6
לצפיה ב-'כנראה תכיר אותו ..יותר מאוחר'
כנראה תכיר אותו ..יותר מאוחר
14/02/2019 | 06:14
3
לצפיה ב-'גם לי יש כותרת'
גם לי יש כותרת
11/02/2019 | 18:17
21
נתניהו- בן זונה שקרן וסכסכן!
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ביבי וברק מינו את גנץ מחוסר ברירה לאחר פרשת גלנט'
ביבי וברק מינו את גנץ מחוסר ברירה לאחר פרשת גלנט
11/02/2019 | 19:35
1
10
אני שמעתי מקצינים בכירים שגנץ חלש ולא יודע לקבל החלטות,אומרים שגלנט הרבה הרבה יותר מוכשר ממנו. על דיכטר מספרים שהוא מוכשר בטירוף
אקטואליה >>
לצפיה ב-'פחחח, כאילו שהיו חסרים עוד אלופים במטכ"ל.'
פחחח, כאילו שהיו חסרים עוד אלופים במטכ"ל.
11/02/2019 | 21:27
3
לצפיה ב-'נראה לי מישהו בבית אבו יאיר התבלבל'
נראה לי מישהו בבית אבו יאיר התבלבל
11/02/2019 | 21:20
12
אסטרטג העל של מפלגת אבו יאיר כנראה לגם מבציר יקב רגב ושכח שהחרא הקטן בכלל היה אמור לשחרר פוסט בעניין.
אקטואליה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ