תגובתה של תמר זנדברג על הרצח של אורי אנסבכר ז״ל

הפרבולה

New member
אוקי אז זה בהחלט לא "לעשות הכל"

אפשר היה להתנסח אחרת לעשות את המכסימום האפשרי במסגרת גבולות 67 ,
או לנהל משא ומתן תוך מוכנות לוויתורים כואבים אבל לא מעבר לקווי 67 ובטח לא מכל פלסטין כפי שהערבים דורשים.

ספי111

New member
לא מרץ ולא השמאל מרגישים חובה לחשוב את מה שאתם

מלבישים עליהם.

tgranot

New member
הטעות היא שלך...

אתה זה הקונה את הלוקש שמנהיגי הימין מאכילים אותך והפך אצלך לכשל מובנה שלתפיסתה של מרצ יש לתת לערבים את כל מה שהם רוצים.

לא כך הדבר כפי שהראתי לך. בכל זאת , בניגוד לתפיסת הימין המנסה להתחמק ממסע ומתן כטקטיקה, מר"צ מתעקשת לנסות וליזום אותו - וזאת הכוונה לעשות את הכל לתפיסתה.

הפרבולה

New member
לא אמרתי שמרצ מוכנה לתת כל מה שהערבים רוצים , להיפך

ולכן לא צריך להגיד "לעשות הכל" זה עלול להפחיד מצביעים שמאלנים פוטנציאלים שמוכנים לסגת משטחים רק עד קווי 67 .

tgranot

New member
אם אני לא מודאג, אתה לבטח לא צריך להיות.

ואני ורבים מהשמאלנים האחרים, בניגוד למקובל בקרב ימנים, לא מוכנים לתת צ'ק פתוח לאף מפלגה עלי אדמות. גם לא מר"צ.

הפרבולה

New member
אני כן מודאג

לנוכח הקיצוניות הערבית יש לשער שממשלת שמאל תוותר עוד הרבה יותר מאשר מוצהר במצעה, עכשיו אולי מר"צ מצהירים על קווים אדומים כלשהם, אבל קשה להאמין שהם יתנו ל"תהליך מדיני" להתפוצץ בגלל ענינים פעוטים כמו מספר הערבים שישראל תקלוט לשיטחה ( בתוך הקו הירוק ) במסגרת "זכות השיבה" הרי ממשלת אהוד ברק ואולמרט כבר התחילו לדון על מספרים כאלו ואחרים.
יש להניח שגם בעינים בטחוניים כל הקווים האדומים יפרצו, האובססיה של השמאל ל"תהליך מדיני" היא מסוכנת מאד.

ברור לי שלא תסכים איתי אבל זה ספק שקר ספק טימטום כי

האינטרס המרכזי של מדינת ישראל זה שיקום מיספרי של העם היהודי
אשר שליש ממנו נרצח בשואה .
זה האינטקס המרכזי ולמעשה היחיד .
כל השאר ניגזר מאינטרס זה .

tgranot

New member
מדוע שקר, זה הרבה יותר אמיתי מהאין מצע של מפלגת השלטון.

הבאתי את הפרשנות בראייתה של מרצ מתוך כוונה למנוע שקרים ואי דיוקים כאילו מרצ רוצה למסור הכל לערבים בלי כלום ולהחזיר את הפליטים לשטחי מדינת ישראל.
ההסתיגות והאלטרנטיבות האישיות שלך הן נושא בפני עצמו. לא איכפת לי שימנים מתנגדים כל עוד ידיקו בעובדות.

אני לא מדייק בעובדות ?

מתוך המצע של מרצ הבאת גדרה של האינטרס המרכזי של ישראל - לדעת מרצ .
וההגדרה הזו היא שקר .
זה הוסבר ונומק על ידי פעמים רבות .
המגוחך בכל מה שנוגע למרצ זה היות רבים מהם בעלי השכלה אקדמית
והמוצר האינטלקטואלי שלהם מבוסס על טעות עובדתית וכשל לוגי .

ספי111

New member
כשאתה קובע "אינטרס של עם" אתה מביע דעה ולא עובדה.

כל אחד יכול לראות את האינטרס היהודי באופן שונה.

אין לך שום מושג . אתה ממש לא יודע .

הקיום הוא האינטרס העליון . זו לא דיעה . זו עובדה .
כל מעשה שאינו קיומי - ניכחד הכחדה טוטואלית בדרך טבעית או בדרך לא טבעית .

איציק3332

New member
הערבים לא מסתפקים במה שמרצ מציעה

הנציגים של ערבי ישראל בכנסת אומרים בגלוי,וגם מנהיגות הפתח במיוחד הצעירים שלה,וגם בבתי הספר הערבים ביו"ש מלמדים שאין ישראל והכל זה מדינה ערבית כבושה מחנכים אותם לשינאה ולתקווה שיום אחד יחזרו לבתים שלהם בחיפה וביפו ויגרשו את היהודים. וזה בלי להזכיר את החמאס

tgranot

New member
מה אתה אומר? באמת? לא שזה מפריע לימנים מכל סוג ומין

להכניס את מרצ והערבים לאותה קלחת בוקר/ערב.

tgranot

New member
מה לא הבנת?

כמה פעמים בשניה פולטים הימנים את השטות שמרצ רוצים לתת לערבים את כל מה שהם רוצים ואף משתפים עמם פעולה? מצד אחד ימנים אומרים זאת, מצד שני אתה בא עכשיו ומנסה להסביר לי כי הערבים לא מוכנים לקבל גם את הקווים של מרצ.

יש פה סתירה, אתה לא חושב? אני אומר לך תחליט: מרצ והערבים זה אותו הדבר או לא. משם אפשר להמשיך דיון.

לעשות הכל זה

לנהל מלחמה זעירה בשטח האויב ובכך לדחוק אותו החוצה
מכל השטח של ארץ ישראל המנדטורית .
כשהם יברחו לספח את כל השטח .

evglev1

Well-known member
מנהל
מנגנון פיקוח של האו"ם לא שווה כלום

האו"ם מגן רק על ה"צד החלש" ומבחינתו שהאלבנים בקוסובו יטבחו בסרבים, שהחיזבאללה תחטוף חיילי צה"ל ושערביי חברון יטבחו ביהודי חברון.

marabo

Well-known member
מה פירוש "לעשות הכול"? לקפוץ מהגג למשל?

ללכת על ארבע?
להוריד את המכנסיים?
אנא, פרט נמק והסבר מה זה "לעשות הכול".

tgranot

New member
תתאמץ קצת יותר.

כתבתי מספיק באורים לאורכו של הפוסט הזה.

למעלה