רופא הותקף בידי מטופלת באשקלון: "כינתה אותי 'ערבי מסריח'"

רופא הותקף בידי מטופלת באשקלון: "כינתה אותי 'ערבי מסריח'"
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=36985&msgid=57263990

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5450665,00.html

ד"ר אלפינש רזי ביקש מהמטופלת להמתין עד לקבלת טיפול לאחר שהגיעה למרפאה ללא תור, אך היא דרשה להיכנס לחדרו וטרקה את הדלת על אצבעותיו. "מעולם לא זכיתי להשפלה כזאת, נפגעתי בצורה נוראית"

מתן צורי

רופא ערבי המועסק בקופת חולים מאוחדת באשקלון ושעבד גם בבית החולים ברזילי הגיש אתמול (שני) תלונה במשטרת אשקלון בגין תקיפה על רקע גזעני.

לדברי הרופא, ד"ר אלפינש רזי, מטופלת שביקרה עם בתה בת ה-4 בקופת החולים צעקה עליו "ערבי מסריח", דחפה את הדלת וטרקה אותה על אצבעותיו. הרופא טופל במקום והצוות הזמין את המאבטחים ואת המשטרה.

מחקירת המשטרה עלה כי המטופלת הגיעה ללא תור, והתרגזה לאחר שנאמר לה להמתין עד שהרופא יסיים את פגישותיו עם המטופלים הקודמים. "זה היה יום עמוס מאוד במרפאה", שחזר רזי בשיחה עם ynet. "האחות אמרה לי שמטרת ביקורה של האישה היא חופש מחלה, והחלטתי לקבל אותה רק כשאתפנה כי זה לא היה דחוף. כמה דקות לאחר מכן היא ניצלה את ההזדמנות שהדלת נשארה פתוחה, ונעמדה בפתח עם בתה בדרישה להיכנס.

"אמרתי לה שהיא תיאלץ להתמין כמה דקות ואקרא לה, ולפתע היא התנפלה עליי בצעקות לעיני הילדה שלה", אמר הרופא.

"ניסיתי להרגיע אותה אבל היא לא רצתה לשמוע כלום. היא אמרה לי שהיא לא אוהבת את היחס הזה, ושאני ערבי מסריח ש'מסתלבט' עליה - וטרקה את הדלת על האצבע שלי. הייתי בהלם".

רזי הוסיף: "אני רופא כבר שנים רבות, ועבדתי כרופא גם בגרמניה. מעולם לא זכיתי להשפלה כזאת. נפגעתי בצורה נוראית. אני משקיע את כל כולי במטופלים שלי ועושה הכל כדי שיקבלו טיפול הולם ומהיר". לדבריו, מדובר באישה המטופלת אצלו בחצי השנה האחרונה, ולכן החליט שלא יתן לדבר לעבור לסדר היום.

עורכת דינו של הרופא, לימור רוט חזן, אמרה כי "מדובר באירוע חמור ומביש המהווה פגיעה ברופא מכובד. אנחנו נפעל מול גורמי האכיפה על מנת שהאירוע יזכה לתגובה עונשית הולמת". המטופלת שתקפה את הרופא צפויה להגיע לחקירה נוספת בימים הקרובים.

katomish

New member
הלוואי שכל רופא שהיה מותקף ע"י ערבים היה מקבל אותן הכותרות
כך היה קל יותר למגר את תופעת האלימות נגד רופאים ביידי מטופלים אלימים, שבטוחים שהם זכאים לזכות ראשונים.
&nbsp

katomish

New member
אני לא מתרץ, אני רק אומר שאם החשיפה הייתה אותה חשיפה
הייתה פחות אלימות נגד רופאים.
&nbsp
&nbsp

tgranot

New member
ומכיוון שהלינקים שהעליתי אכן מצביעים שהחשיפה זהה
ומדווחים גם נגד ערבים וגם יהודים ובכל זאת האלימות אינה פוחתת.

לגבי המקרה ששובו העלה ספציפית, חלק מהבעייה הינו המנהג הפתק מהרופא שעדיין רווח במקומותנו הגורם להגעה בלתי מתוכננת למרפאות ומעיק הן על הרופאים והן על החולים. אצלי במרפאה אין את הבעיה, שכן הפקידות שם יודעות להחתים רופאים על מכתבים או אפילו באון ליין במידת הצורך.

יחד עם זאת, האלימות כפתרון לחוסר סובלנות דבק בחברה הישראלית כולה ועולה מיום ליום. זאת תופעה מדאיגה שצריך למצוא לה פתרון. ולכן אין שום טעם לייחס אותה למגזר ספציפי.

katomish

New member
שום בעיה לא צריך לייחס למגזר או מגדר ספציפי
באופן כללי גם אפשר לא לייחס את הבעיות לבני האדם, ופשוט להאשים בכלל הבעיות את המתגוררים בכדור הארץ, מבלי לנקוב בשמות או תיאורים פוגעניים.
&nbsp
והפלא ופלא כשמסתכלים על הבעיות באופן הזה הן מיד נפתרות ואפילו לא צריך לטפל בהן
כך שאין בעיה של אלימות ופשיעה במגזר אלא בעיה של אלימות בישראל
גם אין בעיה של תאונות דרכים במגזר
בטח ובטח לא בתשלומי ארנונה, או בניה בלתי חוקית
אפילו לא צריך להמציא תירוצים למה כאן יותר וכאן פחות, זה הכל בעיות של היצורים שמתגוררים על הפלנטה, אולי אלו הן בכלל בעיות של הפלנטה עצמה, אולי של כלל מערכת השמש בעצם, באמת למה להיות קטנוניים ולהעליב רק את הפלנטה הזו.
&nbsp

tgranot

New member
הפניה ימינה במחלף השלום כסמפטום
שתמיד מפוצצת ונהגים חותכים ונדחפים בראשית התור פעם אחר פעם ומסכנים עצמם ונהגים סביבם.

האם גם זאת בעיה מגזרית? תגיד לנו, כיצד ניתן לפתור בעיה שכזאת על ידי העלמת מגזר אחד ספציפי בצפון או דרום הארץ לדוגמה?

ואפרופו, בניה בלתי חוקית, אל תתפלא שהיא קיימת כשלא מקצים קרקרעות להרחבת הישובים שם, וגם לא מאפשרים לתושבים שם לקנות דירות בישובים אחרים של אזרחי סוג א מחמת חוקי לאום שלא יעלו על דעתם לשים דגש על משטר דמוקרטי אבל כן על עדיפות להתישבות של מגזר אזרחי סוג א מסוג מאוד ספציפי ומסויים.

katomish

New member
זאת בעיה אבהית, יש הרבה מאוד אנשים שהכביש שייך לאבא שלהם
ולמרות שהם חותכים ומסכנים, שיעור הנפגעים בתאונות שם נמוך
ללמדך שיש דברים הרבה יותר מסוכנים, תבדוק את אחוז ההרוגים הערבים מכלל ההרוגים בתאונות דרכים ותבין.

אני הבנתי שצוותים רפואיים פוחדים ממטופלים ערבים בעיקר מצעירים שמגיעים עם חצי כפר ויעשו בלגאן אם לא יקבלו את הטיפול לשביעות רצונם.
והצוותים שלמדו להעניק את הטיפול לשביעות רצונם של המטופלים נמנעים כך מאלימות.

tgranot

New member
מהיכן הבנת שצוותים רפואיים פוחדים דווקא מערבים?
יש לך אסמכתא לכך? מחקר. שאלון אנונימי אפילו?

katomish

New member
עדויות שמיעה, והגיון פשוט
כל יום יש קרבות בין כנופיות/חמולות בכפרים, כשזה מסתיים ברצח אתה שומע על זה.
כשזה לא מסתיים ברצח הצוותים הרפואיים שומעים על זה
כשאחד כזה מגיע למיון הוא מגיע עם כל הג'מעה
וכשהג'מעה לא מרוצה, יש תוצאות
&nbsp
לא תמצא סקרים על זה או תעודים, כי יש נושאים שלא בודקים.
יש סיכוי שתשמע על כך אם תקום מחאת ה"רופאים נגד שלטון הפאשיזם" ואז כל מקרה של אלימות נגד רופאים יקבל כותרת ראשית ויפתח מהדורות חדשות, תחת הכותרת "ביבי הרס את הרפואה ולכן מרביצים לרופאים".
ובמקרה כזה יהיה קשה לברוח מהנתונים.
&nbsp
או שתרים את הכפפה ותריץ סקר

איציק3332

New member
בשירשור הזה ניתן להסיק שאתה
צבוע ושקרן או שונא בני אדם וצמא דם. הוא עונה לך יפה וכל הכבוד לו על הסבלנות

tgranot

New member
ומתגובתך ניתן להסיק בדיוק אותו הדבר לגביך.
כמו גם שאינך מבריק במיוחד . עם כתומיש יש לי מחלוקות ודין ודברים , אבל לפחות מדי פעם הוא גם מסוגל להרחיב ולהתייחס לגופו של עניין ולא רק לזרוק משפט וחצי של פרובוקציה ריקנית.

tgranot

New member
גם לי אין מה להוסיף על הדברים שאמרתי לגביך.
אי לכך המשך הדיון הזה מיותר לטעמי.
שלום...

איציק3332

New member
היתייאשתי ממכם,אתם לא מבינים שאתם מביאים בני אדם לקצה
השקרים שלכם הגזענות שלכם צמאות הדם שלכם. אתם מגזימים במיוחד בשקרים והדיונים חוזרים על עצמם מאוסים כבר אין סבלנות אליכם

לי קרה מקרה הפוך, חייב לציין למען ההגינות
בצומת להבים, טנדר ששהגיע מדרום פנה מערבה לרהט ברמזור אדום.
אני הגעתי מצפון לדרום ועשיתי ככל יכולתי כדי להימנע מלפגוע בתא הנוסעים ונכנסתי במהירות גבוהה במטען של הרכב.
אני ומשפחתי "יצאנו בזול", רק אני נפגעתי בצלעות מחגורת הביטיחות וגיד בכף הרגל בגלל הבלימה החזרה.
יצאתי מהרכב וניגש אלי הנהג של הטנדר, ערבי, אמר לי תודה רבה, הצלתי את הילדים שלי. הוא הבין מה שקרה, אמר לי ששוטר הורה לו לעבור בצומת.
הכעתי לבית החולים ולא הבנתי למה 7 רופאים מכרכרים סביבי ושואלים מה אני מרגיש ואם אני צריך משהו...
אחר כך התברר לי שכל הרופאים האלו היו אחיו של הנהג שפגעתי ברכבו...
חודש אחר כך הוא הזמין אותי לחפלה ברהט הכוללת שחיטת כבש, אמרתי שאני לא בעניין, אז היה נחמד עם המשפחות עם הרבה מתוקים.

זה לא שחור ולבן
אפשר לטעון שיש מידה רבה של צביעות בכך שמשליכים כל רעה חולה בחברה הישראלית על המגזר הערבי ובאותו זמן להכיר בכך שגם במגזר הזה יש בעיות של אלימות אי שמירה על החוק.

katomish

New member
הערבים לא מיוחדים על הרבה מגזרים משליכים, גם על החרדים.
וסטיגמות הודבקו לכל עליה, חלק מהן משקפות את המציאות.
ובאמת יש הרבה בעיות שהן יותר דומיננטיות במגזרים מסויימים,
כנראה בשל העובדה שלמגזרים השונים יש רקעים שונים נורמות שונות ואפילו תרבות אחרת.
&nbsp

דיברגנט

New member
יש להם רגישות יתר
כנרא, יש להם סיבה

למעלה