אני מבקש מהשמאלנים להתחיל לחשוב עם הראש

marabo

Well-known member
אני מבקש מהשמאלנים להתחיל לחשוב עם הראש

האם זו בקשה גדולה מדי לדעתכם?
כאשר ראש ממשלת ישראל טס לחו"ל ומייצג את המדינה האם אתם מצפים שיטוס בפייפר? שיפליג בספינת מפרש? אולי בטיסות צ'רטר במחלקת תיירים לו קוסט?
האם אתם כראשי מדינה זרה, הייתם מתיחסים ברצינות לראש ממשלה צ'קמוק ואביון שמגיע להפגש איתכם בחליפה מרופטת ויורד ממחלקת תיירים?
ראש ממשלה מייצג את המדינה וככזה עליו להגיע כשטס לחו"ל בצורה מכובדת עם מטוס ופמליה. וזה לא משנה אם הוא מהימין או מהשמאל, אני מקווה שגם את זה אתם מבינים.
כעת, לשכור מטוס נוסעים מכובד לטיסה טרנס אטלנטית כזאת עולה מין הסתם מיליון או שתיים.
ראש ממשלה טס כמה עשרות פעמים בשנה לחו"ל כך שיש מצב שסך כל העלות השנתיים של שכירת מטוס מגיעה ל 100 מיליון.
בנסיבות הללו, יכול להיות שיהיה כלכלי יותר לרכוש מטוס פרטי ב 500 מיליון שישמש את ראש הממשלה ל 5-10 שנים נניח.

אני לא כלכלן ולא יודע לתת חישוב כלכלי מדויק אבל בהחלט יש מצב שמי שהיה צריך לחשב את הדברים עשה את החישוב ומצא שיותר נכון לרכוש מטוס.
כעת אני מבקש מהשמאלנים, תניחו את הקנטרנות שלכם בצד ותגידו לי היכן אני טועה.

לאIנרד

New member
ראשי מדינה רבים טסים בחברות תעופה במחלקה ראשונה

זה עולה הרבה פחות ממה שנדמה לך.

katomish

New member
ראשי ממשלת ישראל טסים מזה שנים רבות במטוס ייעודי ממוגן

ששימש בין הטיסות גם למשימות של חיל האוויר
ב 2014 קמה וועדה בראשות השופט גולדברג, שאימצה את מסקנת השב"כ, שמטעמי ביטחון הנשיא ורוה"מ הם היחידים שצריכים לטוס במטוס שיהיה ייעודי למטרה זו וללא שום שימוש למשימות שוטפות.
&nbsp
עלות המיגון של המטוס שנרכש היא העלות המרכזית של הסיפור.

tgranot

New member
כן, יודעים שאתה לא כלכלן. צריך לסיים לימודי ליבה ....

לפני שבכלל מתקבלים לחוג לכלכלה. מניסיון.
מבחינה כלכלית, אין שום הצדקה למטוס הזה שכן מדובר בכ10 טיסות שנתיות. אתה יכול לבדוק זאת בויקיפדיה.

הסיבה לשימוש במטוס הזה היא בכלל בטחונית ובהתעקשות השב"כ. לכן לפני שאתה שוב מנסה לעורר פרובוקציות ומבקש מאחרים לחשוב לפחות תעשה זאת בעצמך ותלמד את החומר על מנת להבין על מה אתה בכלל מקשקש.

marabo

Well-known member
אני במקומך לא הייתי מזכיר לימודי ליבה

במיוחד אחרי דבר ההבל שכתבת

הרי אם השבכ הוא שרוצה את המטוס אז בכלל לא ברור מה אתם מתנפחים על נתניהו, אתם רוצים שיטוס לא מוגן? שמטוסו טופל בידי טיל? אם זה השיקול אז בכלל יצאתם חומוס

tgranot

New member
אז פתאום התהפכת!!!

אתה זה שהתעקשת על הנימוק הכלכלי. אני ציינתי בפניך שהנימוק בטחוני, אז מה אתה מחזיר לי עכשיו את הנימוק הזה לפרצוף בהפוכה, חשבתי שבישיבות שלכם לפחות לימדו אתכם איך להעלות טעונים לויכוח. מסתבר שגם זה לא.

איך אומרים: יפה השתיקה לחכמים, ולטיפשים חצי נחמה. תתנחם לך.

marabo

Well-known member
אתה הוא זה שהתהפך

הרי אם יש כאן צורך בטחוני מדוע אתם מיללים בלי סוף על המטוס הזה? מה האלטרנטיבה שלכם?

ננו ננו

New member
אם אתה לא יודע חשבון אז תשאל את מי שיודע.

שכירת מטוס שלם המיועד ל-200 נוסעים לטיסה הלוך ושוב לארהב עולה בערך 200.000 $ . אם מר נתניהו טס 50 פעם בשנה לארהב זה עולה 10 מיליון $ בשנה.

אם מטוס פרטי לנתניהו ישמש לטיסות כאלה עדין יש להוסיף למחיר המטוס את מחיר התיפעול והתחזוקה שהן בערך 100.000 $ לכל טיסה.

ככה זה בחשבון ימני .

ננו ננו

New member
מחירי הטיסות לארהב מתפרסמים בכל חברות התעופה.

ההוצאה עיקרית בטיסות מסחריות היא דלק ושכר הטייסים. זו עובדה שפורסמה ברבים הרבה פעמים.

תראה בחיים יש הרבה "רושם"

וכמו שאדם הולך לראיון עבודה או לפגישת עסקים הוא מתלבש יפה כדי לעשות
לוקח הלפטופ שלו הכול כדי לעשות רושם כי מה לעשות זה חלק מהחיים ובלי לעשות רושם לא מתקדמים
אותו דבר לגבי מדינה ראש הממשלה בין שאר התפקדים שלו זה לשווק את מדינת ישראל וחלק מהשיווק זה לעשות רושם

marabo

Well-known member
מחיר התפעול והתחזוקה חייב להיות מגולם ב 200000$

שאחרת זה לא יהיה מחיר השוק ההוגן ואף אחד לא ישכיר מטוס בלי לכסות את ההוצאות האלה. אלא אם זה יהיה יותר מ 200000$
מה גם שהמשכיר רוצה גם להרוויח מההשכרה, כך שגם את זה צריך לחשב.
ואפשר גם להניח שהמטוס הפרטי ישמש גם את נשיא המדינה או אח"מים אחרים בשעה שראש הממשלה לא יזדקק לו.

רשוי

New member
אנו בתקופה אחרת,ראש הממשלה חייב לטוס במחלקת

במחלקת שאפשר לישון בה ,לנוח ,להתכונן להכין השכל חד

אבנר ג2

New member
בודאי...בתקופה אחרת....התחת של נתניהו עדין יותר מזה של בגין

חוצמזה נתניהו עוסק בדברים חשובים, שצריך לנוח ולחשוב
לא כמו בגין שעשה איזה הסכם שלום מצ'וקמק עם הגדול באויבי ישראל

marabo

Well-known member
אפשר לחשוב שרבין ופרס טסו במחלקת תיירים לו קוסט