אדלשטיין: "לרצח רבין אין שום השפעה היסטורית"

רוב הזמן נח

Well-known member
ברק הרי הוכיח את זה

אם הערבים היו רוצים שלום, היו לוקחים מה שהציע להם. רבין הרי לא חשב בכלל לתת להם כל כך הרבה.
זה שהם דחו את ברק חשף את השקר שלהם.
&nbsp

קצה

New member
איש לא מצפה שתביא את כל הציטוט הרי עם שקרן יש לנו עסק

שום השפעה היסטורית. ואם הוא השיג מטרות, אז מטרות הפוכות ממה שהרוצח הנתעב הזה כיוון להשיג ולכן, אני אומר ואני מקווה שיבוא היום, ולא עוד עשרות שנים, שאנחנו כולנו נבין שהמסקנה היחידה של כל מה שקרה היא שאנחנו צריכים, כולנו ביחד, ימין, שמאל ומרכז, לא לטשטש את הדעות הפוליטיות, להמשיך את הוויכוח. גם בימי זיכרון לרצח רבין. אני לא משנה את עמדותיי, אני זוכר שדיברו איתי אנשים שהיו באמת מאוד קרובים לרבין ולהסכמי אוסלו, כמו שמעון פרס למשל, שאמר לי 'אתה תמיד נואם נגד הסכמי אוסלו גם ביום הזיכרון לרצח רבין?'. אמרתי לו כן, זאת הייתה העמדה שלי וזה בדיוק העניין - לא יגאל עמיר קובע את העמדות הפוליטיות שלי ולא אלימות פוליטית גורמת לי לשנות את העמדות הפוליטיות שלי".

ayb1

Well-known member
רצח רבין גרם להחלפת ממשלתו,זאת כבר השפעה הסטורית

אז ברור שהציטוט הזה שיקרי.

שקרן נאלח, רק ראש הממשלה התחלף - פיירס ירש את רבין

אחרי שאנשיו דאגו לחיסולו.
&nbsp
כל ייתר האפסים נשארו בממשלה עד שנבעטו ע"י העם שתעב אותם - בבחירות כלליות וחופשיות.
&nbsp

evglev1

Well-known member
מנהל
פרס המשיך עד כמעט שנה

והקדים את הבחירות מיוזמתו ויכול היה לסיים את הקדנציה. ואם החמאס לא היה משתולל או אם ערפאת היה מרסן אותו בזמן, פרס היה מנצח בחירות בהפרש עצום. בנוסף בניגוד להבטחותיו לבוחר ביבי חתם על הסכמי חברון והסכמי וואי. כך שאם הרצח שינה את ההיסטוריה זה בכך שפרס הפסיד בהפרש קטן ולא רבין הפסיד בהפרש עצום ושהסכמי אוסלו ממשיכים עד היום כי לפני הרצח רוב העם היה משוכנע שמדובר בטעות וערפאת עובד עלינו בעיניים.

ayb1

Well-known member
רצח רבין גרם להחלפת רוה"מ - זאת כבר השפעה היסטורית

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה רק מחזק את הטענות של הקונספירציה

אם ההשפעה ההיסטורית היא החלפת רבין בפרס, אז זה מחזק את ההיפותזה שפרס או מישהו מאנשיו או מתומכיו יזם את הרצח של רבין כדי להכתיר את פרס. לפי ברי חמיש ז"ל היו אלה הצרפתים שרבין, ביבי, ברק ושרון היו סוכנים אמריקאים בעוד פרס היה סוכן אירופי-צרפתי וזה היה ניסיון לחזק את ההשפעה האירופית באזור.

ayb1

Well-known member
נכבדי אין זה משנה כלל מי החליף את רוה"מ הנרצח.העובדה

שממשלה התחלפה עקב רצח רוה"מ רבין - והיא התחלפה - זה כבר אירוע עם השפעה היסטורית,השולל את האמירה שהביא פותח השירשור.

לאIנרד

New member
הוא צודק לגמרי

למטאור שפגע בכדור הארץ והשמיד את הדינוזאורים היתה השפעה היסטורית.
בזכותו היונקים עברו להוביל את עולם החי והקופים ירדו מהעצים.
חלק מהקופים נשארו טיפשים ופרימיטיבים כמו אדלשטיין לדוגמא.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה טומן את הראש בחול

אפילו לפי אהוד יערי רבין עמד להציב לערפאת אולטימטום של ביטול ההסכם לאור שערפאת לא נקף אצבע נגד החמאס. רצח רבין היה החדרת חמצן להסכמי אוסלו, אם כי לא בהכרח זאת הייתה המטרה של הרוצח, כי או שרבין היה מבטל את אוסלו כדי לשקם את מעמדו הפוליטי ולא להיות זכור כצ'מברלין הישראלי או שרבין היה מובס בבחירות, כי הפירות הביטחוניים של אוסלו היו פיגועי ההתאבדות של פיצוצי אוטובוסים כעניין שבשגרה.

הרצח הפך את דרכו של רבין לקדושה כרבין בתור "חייל שנפל בקרב על השלום" ושזה השלום הביא הרבה פחות ביטחון נשכח ולו לערפאת היה השכל להילחם בחמאס כבר בתחילת 1996 פרס היה אוכל בלי מלח את ביבי בבחירות.

והסירוב של ערפאת ואבו מאזן להצעות של ברק ואולמרט מפריך לגמרי את התזה שלו רבין היה בחיים היה שלום, כי רבין לא העלה בדעתו להציע הצעות נדיבות כאלה וזה עדיין היה מעט מדי בשביל הנהגת אש"ף. אפילו דליה רבין מודה שבשני הצדדים לא הייתה בשלות לפשרה ההיסטורית.

ספי111

New member
אפילו לפי אהוד יערי. נו באמת.

את הפירות הביטחוניים של אוסלו אנחנו קוטפים עד היום כשאנחנו עושים כרצוננו בשטחים הכבושים ומשאירים לרשות להגן עלינו ולדאוג לפינוי הזבל בשכם וטול כרם.
החשיבות של ההסכמים היא שהיא המשיכה את הקו של בגין ושמיר לכיוון הפרדה של הפלסטינים מישראל.

evglev1

Well-known member
מנהל
את הפירות של אוסלו יצרה מדיניות הקיפאון של ביבי

בקדנציה הראשונה ומבצע חומת מגן של שרון שגרמו למשטרה הפלסטינית לעשות את עבודתה, מה שלא במוחם של ערפאת, רג'וב ודחלאן לעשות כשההסכמים היו בשיאם. בעיקר העובדה שחומת מגן לא הביאה לפלישת נאט"ו לישראל כמו לקוסובו כפי שערפאת תכנן גורמת לאבו מאזן להפעיל את המשטרה הפלסטינית כי התוכנית של ערפאת לגרור את ישראל למבצע צבאי שהוא יוכל להציג כרצח עם רק קרבה בין בוש הבן לשרון והרסה את כל התוכניות שלו.

ספי111

New member
בלי אוסלו לא היו פירות לחלק ומדיניות של נתניהו

הביאה לאינטיפדה השניה.

ayb1

Well-known member
מאז רצח רבין מפלגת השלטון "העבודה" לא התאוששה ולא זכתה

בבחירות.
(נצחון אהוד ברק היה אישי בשיטת 2 הפתקים,ברק ניצח בבחירה אישית מפלגתו לא ניצחה) גם זאת היא השפעה היסטורית ישירה ותוצאה של רצח רבין.
ברק התפטר בגלל כנסת לעומתית לאחר כשנה.

רוב הזמן נח

Well-known member
כל מה שהיה צריך זה שהערבים באמת ירצו שלום

ואז הם היו מסכימים לתוכנית של ברק. אבל הם לא. אז בשלב כלשהו הם היו בורחים גם לרבין.
&nbsp
&nbsp

ayb1

Well-known member
"שהערבים באמת ירצו שלום" כתבת, השאלה איזה סוג שלום הם

רוצים?

אתה כנראה בתמימות חושב שהשלום של הערבים זהה לשלום שאתה רוצה?

להבנתי השלום של הערבים הוא:
בתנאי שהם המוסלמים שולטים בכל השטח ואתה וכל היהודים עבדים חסרי כל זכויות אדם אלמנטרית בשלטון שלהם .

evglev1

Well-known member
מנהל
ורבין היה מסכים לזה? לא

אז מה שקרה לברק היה קורה גם לרבין, אז להיפך רצח רבין נתן עוד חמש שנים של אשליה של סיכוי לשלום במזרח התיכון.

ayb1

Well-known member
למה היה רבין מסכים? פרט למה כוונתך.

היה לי מורה שצייר קבר על הלוח ןכתב על המצבה
"פ.נ. זה"
"יהי זכרו ברוך"

וכפה עלינו התלמידים בכתה, לומר בדיוק למה אנחנו מתכונים במקום המלה "זה"
"אתם" "אנחנו" "הם" וכדומה.

למעלה