הערבים בנבחרת - תשובה לאלה שצועקים / טור - זאהי ארמלי

הערבים בנבחרת - תשובה לאלה שצועקים / טור - זאהי ארמלי
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=36985&msgid=57193094

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5370152,00.html

טואטחה זה משהו מיוחד, דאבור מלא כישרון, כיאל מביא ניסיון ודיא סבע מוכשר. זאהי ארמלי התלהב מהיכולת של נבחרת ישראל במשחק מול סקוטלנד וקורא למירי רגב לעזור באיתור כשרונות נוספים במגזר

זאהי ארמלי

העובדה ששחקנים רבים מהמגזר הערבי משחקים בנבחרת ישראל היא תשובה לכל אלה שצועקים נגד ערבים וכי הם לא צריכים ללבוש את המדים הלאומיים.

במשחק מול סקוטלנד ביום חמישי ראינו נבחרת ישראל נפלאה, ששיחקה כדורגל ברמה מאוד גבוהה. זה לא רק השחקנים הערבים, אלא כולם ביחד. פשוט שיחקו מושלם. למאמן אנדי הרצוג לקח זמן להכיר את השחקנים והוא העמיד אותם בצורה טובה. הדבר הכי חשוב הוא שבפיגור 1:0 ישראל לא נשברה ושיחקה כדורגל יפה עד שניצחה. נהניתי מהנבחרת ואני מקווה שהיא תיתן הצגה גם הערב (ראשון, 21:45) בטוטו-טרנר מול אלבניה.

לגבי שחקני המגזר הערבי. טאלב טואטחה בצד שמאל זה משהו מיוחד. הילד השתנה, תודה לאל. הוא התקדם יפה מאוד בגרמניה ומחזיק בכושר גופני מעולה. בירם כיאל וביברס נאתכו, שמביאים הרבה ניסיון, עשו עבודה טובה במרכז השדה. מואנס דאבור מלא כישרון ויכולת ומוכיח את עצמו כבר כמה עונות. דיא סבע מוכשר וכל הזמן מתקדם.

אין ספק שהשחקנים מהמגזר הערבי מטפלים בעצמם טוב, הם מגיעים לנבחרת מוכנים. ההצלחה באה בעיקר בזכות עבודה קשה, בלי זה אי אפשר להצליח. יש עוד מלא כישרונות במגזר, צריך לחפש ולמצוא אותם מגיל צעיר, להדריך אותם נכון ולבנות אותם. אפשר גם להיעזר באנשי מקצוע מהמגזר הערבי. אני, למשל, יכול לעזור בהמון דברים לנבחרות, אבל אף פעם לא פנו אלי. אני יכול לעזור לאתר כישרונות, לכוון ולהדריך. וכמוני יש עוד הרבה.

הרבה ילדים במגזר הערבי משחקים לכדורגל. זה המשחק הכי פופולארי בעולם וכולם מאוהבים בו. אין במגזר הרבה אפשרויות להשתלב בענפים אחרים, כי אין תשתיות, אין השקעה ולא

מצרפים אנשי מקצוע. חשוב שגם שרת התרבות והספורט, מירי רגב, תפנה משאבים להשקעה במגזר הערבי ותעזור בהקמת אצטדיונים ראויים.

לכדורגלן הערבי יש אופי, הוא עובד קשה במיוחד כמו האפריקנים שמגיעים לצרפת ואנגליה. גם הם עובדים קשה כדי להצליח. זה תלוי במנטאליות. למי שבא מהמגזר, מהפריפריה, או מאפריקה יש מוטיבציה להראות 'אני לא פחות טוב מהאחרים, אני שווה להם ואפילו יותר טוב'.

יש לנו מדינה אחת, היא בשביל כולנו, וכולם צריכים להיות יחד למען המדינה.

2 שאלות חביבי
א אם לכורגלן הערבי יש אופי והוא עובד קשה , אז לכדורגלן היהודי יש פחות אופי והוא לא אוהב לעבוד.
זה מריח קצת, איך אני אומר זאת גזענות .
אומנם גזענות נגד יהודים אבל גזענות.
והשאלה השניה היא מקצועית , ספורטיבית יא ארמלי.
וואלה אני לא מומחה גדול לכדורגל כמוך אבל נדמה לי שהנצחונות היו קצת מקריים.
אלמלא שוערנו שתפס יום של אחד למיליון האלבנים היו מפרקים לנו ת'תחת.
פי שוט אל אוול בקושי ראו את הנבחרת, פי שוט אל תאני בכלל לא ראו את הנבחרת.
ממה בדיוק אתה כל כך מתלהב יא ארמלי??
מ 2 נצחונות מקרים על אלבניה ועל סקוטלנד (שכבר מזמן זהיא לא אותה סקוטלנד של דלגליש)?
ארמלי לא יענה לי אבל אם יש מישהו בפורום שיש לו רעיון ממה זהאי כל כך מבסוט, זה המקום להביע אותו

evglev1

Well-known member
מנהל
שני ניצחונות מקריים שיכולים לשלוח את ישראל ליורו 2020
אפילו בלי לעבור את שלב הבתים. עכשיו תיקו עם סקוטלנד וישראל כבר בשלב הפליאוף של ליגת האומות. וגם אחרי שהנבחרת לא הצליחה להשיג שש נקודות בבתים מקפריסין במוקדמות יורו 2016 וממקדוניה במוקדומות מונדיאל 2018, 6 נקודות מתוך 9 אפשריות ומתוך 12 אפשריות בבית זה בהחלט הישג. מה גם שלהזכיר שאותה אלבניה הביסה את ישראל בבית במוקדמות המונדיאל.

אתה חושב שהאירופאים פראיירים?
הדרך עוד ארוכה , וחוץ מזה ביכולת הזו לא בטוח שיהיה כבוד גדול אם נשתתף ביורו

evglev1

Well-known member
מנהל
נו אלז'יר ופנמה קיבלו שישיות במונדיאל
אבל יכולים לספר על החוויה ששיחקו נגד הנבחרות הגדולות של אנגליה ובלגיה והגיעו למונדיאל. אבל אכן ביורו אין הנבחרות החלשות האלה ולא נראה שיהיו שם ליכטנשטיין ואנדורה שנוכל להיות ברמה מעליהם.

אני אומר לך מה אני חושב
ראיתי היום ווילס-אירלנד, אלו 2 קבוצות מדרג ב, יעני קבוצות יורו לגטמיות אבל לא האריות..
כל אחת מהנבחרות האלו מנצחת את ישראל ( עם זהבי ובלי זהבי) בהליכה..
"ההתקדמות" הגדולה תחת שרביטו של גאון הכדורגל מאוסטריה נראית לי יותר כאשלייה אופטית

tgranot

New member
המאמן מציב את השחקנים במערך נכון יותר עבורם
והם משחקים טקטית טוב יותר, קרי מוסרים באופן מדוייק יותר.
זאת כבר התקדמות מורגשת יחסית לקמפיין הקודם.

עיוני אנחנו ראינו אותו משחק?
אני אספר לך מה אני ראיתי.
הנבחרת שיחקה יפה מאוד עשרים וחמש דקות.
לאחר מכן האלבנים השתלטו לחלוטין על המשחק.
הנבחרת ממש ירדה לבונקר אבל ההגנה התקשתה להסתדר עם ההתקפה האלבנית
אלמלא יום יוצא דופן שתפס בן הרוש כבר במחצית הראשונה היינו גומרים עם שלושה שערים.
המחצית השנייה המשיכה בצורה עוד יותר נוראית.
שליטה מוחלטת של האלבנים, הרוש שהיה מצויין בראשונה היה במחצית השנייה אפילו עוד יותר טוב.
את השני הכנסנו ממתפרצת כאשר כל האלבנים עלו למעלה.
תשמע אני לא יודע על איזה מערך משופר אתה מדבר.
אני לא חושב שנבחרת שהכוכב הכי גדול שלה משחק בליגה הסינית והשחקן השני הכי בכיר (להערכתי טאווטחה) יושב על הספסל בקבוצה מהדרג השני בבונגס ליגה יכולה להגיע יותר מדי רחוק.
ייתר השחקנים אפילו לא משחקים בליגות באף קבוצה שנחשבת בכירה באירופה.

tgranot

New member
אני לא חושב שישראל שווה לנבחרת צרפת חס וחלילה.
גם אני ראיתי את מה שאתה ראית. ויחד עם זאת גם הרבה פחות מסירות לא מדוייקות והרחקות סתמיות בשני המשקים האחרונים יחסית לתחילת הדרך ולקמפיינים הקודמים. לגיטימי להבקיע במתפרצת. במיוחד שהיא מהירה ומתאמנים עליה.

הנקודה היא שהרצוג הצליח די מהר להפיק יותר מאותו חומר שהיה לגוטמן ואלישע דרך מערך שלושת הבלמים והקישור המעובה שבנה. תוך שהוא מנצל את המהירות היחסית של דגו והטוואטחה באגפים.

אני אסכם לך בקצרה:
הנבחרת תעלה בזכות מאמן נדיר ושילוב שחקנים אופטימלי. נקודה.
&nbsp
נתראה בשביעיות...

MP3217

New member
צריך להקים נבחרת ישראל ב'
ישחקו בה רק אויבים ערבים
את נבחרת ישראל א' צריך להשאיר נקיה מערבים
א"י לעם ישראל

למעלה