היום בבית הכנסת כשקראנו סדר העבודה חשבתי לי

evglev1

Well-known member
מנהל
נכנעים למציאות כשמובסים בקרב

הצד החזק לא אמור להיכנע למציאות אלא לעצב את המציאות. אחרי תבוסה במלחמה נכנעים למציאות, כשמנצחים בקרב נכנעים סתם.

evglev1

Well-known member
מנהל
אם הם וויתרו על ירושלים

למה היה צריך לשרוף את בית המקדש ולקחת חצי מיליון שבויים יהודים?

yemanim tipshim

New member
נו ברור. ידוע שחרדים נותנים דרור למחשבותיהם כאחד אדם

ולכן כל התפילות שלהם בבתי כנסת ובמיוחד באוטובוסים הם הצגה אחת גדולה.

marabo

Well-known member
בתור נציגם של אלו שעדיין הוזים על מזרח תיכון חדש

ושתי מדינות לשני עמים לא אתה תלמד אותנו על הצגות.

yemanim tipshim

New member
אין לי כוונות לסכן את צאצאי כדי שתוכל לעשות חגיגות מנגלים ..

בהר הבית. גם כך דוסים תורמים די והותר לזיהום הסביבתי.

marabo

Well-known member
מי ישמע איזה שלום הבאתם...מזרח תיכון חדש...

אם היית חס על צאצאיך היית מפסיק את פולחן האדמות הסמאלנו-חילוני שלכם ומחזירים את האדמות ששדדתם לפליטים האומללים כדי שיהיה כאן שלום.
אלא שאתם מעדיפים להקריב את ילידכם על פולחן הסלעים.

yemanim tipshim

New member
אין שום קשר למזרח תיכון חדש, ישן , או מחודש

אין שם הגיון לקחת סיכסוך מקומי ולהעצים אותו לגבי כלל האוכלוסיה המוסלמית והאוכלוסיה העולמית בכלל בשלילת זכויות דת.

למה אתה חייב לעשות מנגל דווקא בהר הבית? אם האלוהים שלך מתעקש על כך, שירד ממשכנו ויסביר זאת לכולנו.

marabo

Well-known member
כבר מזמן שזה לא "סכסוך מקומי"

חצי עולם מעורב בזה.
מבחינת המוסלמים עצם זה שאתה הקמת כאן מדינה על אדמת ווקף מוסלמית הופך את הסכסוך לדתי. עובדה שגם ככה רוב המדינות המוסלמיות בעולם רואים בך אויב.
אלא שגם כשמדובר בסכסוך דתי לא את כל המוסלמים מהודו ועד כוש זה מעניין אלא רק אלו שזה יותר רלוונטי להם במזרח התיכון.
בקיצור, את סיפורי ההפחדות האלה תספרו במקום אחר. אתם פשוט לא רוצים את הדת היהודית במדינה שלכם.

yemanim tipshim

New member
מה שאינני רוצה זה את הפרשנות האווילית שלך את היהדות.

היחוד של היהדות היא שהפכה לראשונה המאפשרת להתפלל בכל מקום ללא צורך בבית מקרש..
אם האלוהים שלך היה רוצה שתמשיך להאכיל אותו ואת הכוהנים שלו סטייקים הוא היה דואג שהמקום לא יחרב, ועוד פעמיים.

אז כפי שאמרתי , אין לי שום כוונה לשלוח את הצאצאים או הקרובים שלי לשפוך דם רק בשביל המנגל שלך. אתם גם כך תוקעים לנו את הקילשון בזבח וגונבים תקציבים ממשלם המיסים על השטויות שלכם.

marabo

Well-known member
אתה מקשקש, זה היה אילוץ שנבע מהחורבן וגזרות הרומאים

היהודים הצטוו אחרי החורבן להתפלל שלוש פעמים ביום להתפלל לבנין בית המקדש וחידוש העבודה בו.
למה? יכלו כמו הרפורמים במאה ה 19 למחוק את בית המקדש וירושלים מסידור התפילה ולהכריז שהם גרמנים בני דת משה.

וכמו שאני אמרתי לך בעבר, גם אני לפי העקרון שלך לא אשלח את ילדי להלחם למען השוד והגזל ששדדתם את הפליטים, תחזירו את מה ששדדתם ותעשו שלום, מדוע אתם רוצים שילדי ילחמו את המלחמות המחורבנות שלכם?
זה אגב בדיוק מה שהחרדים אומרים לכם.

האנשים שאת מצוותיהם אתה מקיים אשמים .

אותם אנשים קדומים אשר שינו במשך דורות את מצוות התורה ונתנו הוראות חדשות . אין בית מקדש ואין קורבנות . במקום אלה יש תפילות . לך תתפלל בכל מקום שהרבנים מאשרים .

marabo

Well-known member
אותם אנשים הורו לנו להמשיך להתפלל לבניין בית המקדש

כלומר, הרעיון לא נזנח אלא אמור להשמר לשעת הכושר.

evglev1

Well-known member
מנהל
התפילות הם שיבוא משיח

ויגרש את השולטים בירושלים ויגיד בדיוק איפה קודש הקודשים שאליו נכנס רק הכהן הגדול ורק ביום הכיפורים, כדי שנוכל לבנות את בית המקדש במקום המדויק שהוא היה לפני 2000 שנה ואז יהיה בית מקדש. כששוברים כוס בחתונה ואומרים אם ישכח ירושלים תישכח ימיני, הכוונה לירושלים שבה יקום בית המקדש. נכון שהם דגלו בפאסיביות ושהגאולה תבוא מהשמיים ולכן התנגדו לרעיון הציוני של להביא את הגאולה בעצמינו ונטורי קרתא עדיין רואים בכך כפירה איומה ומשתפים פעולה עם כל אויבי ישראל מאבו מאזן ועד חמינאי.

מה גם שהחרדים מסרבים לעבוד לא רק שהם מחזיקים את הממשלות בביצים אלא גם שמלכתחילה נאמר לאבותיהם שמגורים בארץ ישראל פותרים אותם מעבודה לפרנסתם והחסידים והליטאים ערכו מגביות במזרח ומרכז אירופה כדי לשלוח לארץ ישראל ולפרנס את היהודים הגרים בה שלא יצטרכו לעבוד. לכן גם החרדים בחו"ל עובדים לפרנסתם ומבחינת החרדים בארץ מגורים בארץ ישראל פותרים אותם מעבודה.

marabo

Well-known member
אתה ניזון מסטיגמות של הציונים החילונים

הגאון מוילנה שלח את תלמידיו לארץ במטרה ברורה לבנות ולישב אותה כשהרעיון הוא שהתעוררו מלמטה תביא להתעוררות מלמעלה מצידו של הקב"ה, כלומר אנחנו נעשה מה שאנחנו יכולים והוא ימשיך את היתר.
כך הם בנו את שכונות ירושלים שמחוץ לחומות ואת המושבות הראשונות.
החרדים שעלו בתקופות קדומות יותר דגלו בעליה לארץ ולימוד תורה בלבד וגם להם בכל זאת זכויות רבות ההתיישבות בארץ.
באשר למגביות שערכו בחו"ל לצרכי קיום, גם הציונים ניזונו מהברון רוטשילד ואחר כך כל התנועה הציונית מקקל ועד לקרן היסוד ניזונה מתרומות מחו"ל.

למעלה