חומר מסוג "ברום"

חומר מסוג "ברום"

בעוונותיי, מעולם לא שמעתי על דבר כזה:
5 צוותי כיבוי פועלים באירוע דליפה של "ברום" בנמל חיפה
17:30יואב איתיאל
חמישה צוותי כיבוי פועלים בשעה זו (רביעי) במסוף כרמל שבנמל חיפה באירוע דליפה של חומר מסוג "ברום". הצוותים מבצעים ניטור והמשך פעילות לפי ערכי הניטור.
תגיות:
נמל חיפה
ברום

שמעתי על היסוד הכימי ברום, אולי על תרכובות ברום או משהו כזה, אבל לא על "חומר מסוג ברום". מישהו יודע? יש דבר כזה? זה שאני לא שמעתי, לא אומר שום דבר. הנכדים שלי שמעו על דברים שאני לא שמעתי

זה מזכיר לי את "החומר מסוג נוביצ'וק" מאנגליה. אניח מניח, שכל משתתפי פורום זה ללא יוצא מן הכלל מקבלים כאקסיומה את טענת המשטר הבריטי, שרוסיה עומדת מאחורי ההרעלות הכימיות באנגליה.
"הארץ" זועם על השגרירות הרוסית בבריטניה הגועה מצחוק מול כל הגרסאות המשונות של החקירה הבריטית החסויה, וסבר פלוצקר טוען בביטחון שההוכחות שדורשת רוסיה ברוב חוצפתה נמצאות ב"מרתפי התעשייה הכימית הצבאית ברוסיה".
במערב לא מטרידות אף אחד השאלות המתבקשות, לא העובדה שאפילו עיתונאי אחד, גם לא בריטי(!), לא ראה את הזוג המורעל בבית החולים או אח"כ, ולא הסיפור הבלתי הגיוני בעליל על החתול שמשום מה הומת ללא ניסיון להצילו.
ברוסיה עצמה רבים לועגים ל-HIGHLY LIKELY של הגברת מיי, חברות שונות ומשונות מנכסות לעצמן את המותג "נוביצ'וק", למשל כשם של עוגה, ורבים טוענים שזו ההנהגה הבריטית נפגעה מגאז "דוראצ'וק".

ai21

New member
רמת העיתונאים בארץ - נמוכה באופן מזעזע

הם שומעים על ברום - ואין להם מושג על מה מדובר (תרכובות-גלם לתעשיה שהן רעילות במיוחד)
אבל הם לא יטרחו לברר,
וגם העורכים יתעלמו - כי זה לא קשור לפוליטיקה.
ביזיון.

העתקתי מ"וואלה", אבל נראה לי שכולם כתבו אותו דבר.

"הארץ" נחשב כאילו לעיתון "שמאלני", אבל הוא עיתון זבל גזעני בדיוק כמו כל האחרים. דוגמה שנתקלתי בה.
בלי קשר לציוּנים כלליים, אתייחס לאפיזודה בודדת: ההרעלה הכימית בדומא בפרברי דמשק.
ההוכחה: סרטו שהפיצו "הקסדות הלבנות" - ארגון סורי "לזכויות אדם" שבסיסו בלונדון, בו צולמה כביכול הגשת עזרה לנפגעי מתקפה כימית בדומא.
שלטונות סוריה, אשר ממילא היו אמורים להשתלט על המקום תוך ימים ספורים, לא הכחישו את אחריותם למתקפה הכימית, אלא את עצם הטענה שתקיפה כזאת ארעה במציאות, ודרשו שתגיע למקום משלחת חקירה מטעם האו"ם.
הרוסים מצידם הודיעו מראש על מידע שהגיע לידיהם על כוונה לביים ולהפיץ "מידע" על מתקפה כימית.
כזכור, האמריקאים ובני בריתם, על סמך סרטון "הקסדות הלבנות", תקפו אובייקטים של צבא סוריה.
דרך אגב, איש צבא אמריקאי בדימוס אמר בראיון לתקשורת האמריקאית, שזה לא הגיו שמשטר אסד ביצע מתקפה כימית כזאת, ואז המנחה אמרה לו: בדבריך אלה אתה יוצק מים לתעמולה של פוטין!
עכשיו הקטע הכי מעניין באפיזודה זו. הרוסים איתרו את נפגעי המתקפה הכימית בדומא, שצולמו ע"י הקסדות הלבנות. "נפגעים" אלה נמצאו בריאים ושלמים, וסיפרו איך התפרצו למקום אנשים זרים, התחילו לשפוך עליהם מים ו"להגיש להם עזרה"

עכשיו אגיע אל "הארץ".
ובכן, המשלחת הרוסית הביאה לז'נבה את האנשים שצולמו בסרטון הקסדות הלבנות, ואלה סיפרו מה באמת היה באפיזודה בה הם צולמו.
על כך "הארץ" כתב: "הרוסים הצעידו בז'נבה אנשים סורים שטענו שלא היתה מתקפה כימית".

ai21

New member
אני חושב שלא הבנת את "תפקידו" של העיתון הארץ

זה עיתון שעשרות אחוזים מהשליטה בו - הם בידי אזרחי-גרמניה.
העיתון מתרגם כל כתבה שיש לאותם גרמנים ענין בו - לאנגלית,
לפי האינטרסים של האיחוד האירופי,
וכך לכאורה מייצר "קונצנזוס" עם הדעות האירופיות.
אבל גם בעברית - זה עיתון עם אג'נדה אירופית חזקה.

לשאר העיתונים בארץ (למעט אולי עיתונות ברוסית) לא אכפת מרוסיה,
וחצי מהכתבות הבינלאומיות הן תרגום גרוע של כתבות באנגלית.

לדעתי זה לא מדויק.

עם זאת, כיום, בעידן הגלובליזציה, דברים דומים אפשר לומר על כל עיתון.

ai21

New member
לגבי עניין התרגום הגרוע - אולי

עניין הבעלות הישירה - מאוד חריג

MissStefani

New member
ניסוח קלוקל ומשובש נפוץ היום ברוב אתרי התקשורת

חוסכים על עורכים לשוניים.
הברום שהם מדברים עליו זה התרכובת הדו אטומית. נוזל חום מלכלך מאוד, מסריח, ורעיל למדיי.

MissStefani

New member
לא הייתי אומרת להחריד, אבל הוא כן רעיל

לצערי עבדתי גם איתו וגם עם אמוניה. בחשיפה קצרה ובריכוזים נמוכים הם לא יגרמו לנזק משמעותי (לא מדברת על בליעה כמובן).
אמוניה אחד החומרים הכי מסריחים שעבדתי איתם. גמר לי על האף והגרון.

ai21

New member
ברום זה לא סתם מסריח - זה חומר מאכל להחריד

גומר די מהר על האף, הגרון והריאות - וגורם בהם כוויות קשות.
רעיל בערך כמו כלור.
&nbsp
אמוניה - זה חומר מסריח,
מסריח כמו שתן, וגורם לבכי.
זה עוזר לברוח ממנו מהר מספיק כדי לא להפגע.

למעלה