השמאל מסרב לשלום עם רוסיה. למה?

Yam7M

New member
השמאל מסרב לשלום עם רוסיה. למה?

לדעתי הם אפילו לא יודעים את מדיניות אובמה כלפי רוסיה בזמנו

John the Savage

New member
ממש לא נכון, השמאל בהחלט בעד שלום עם רוסיה

מה שהשמאל (ובעצם כל אדם שפוי) לא רוצה זה נשיא שפועל לממש את האינטרסים של רוסיה במקום את האינטרסים של המדינה שלו, ומעדיף להאמין לפוטין במקום ל-FBI ול-CIA. בשביל שלום עם רוסיה לא צריך להיות הפודל של פוטין.

Yam7M

New member
הגעתם למצב חמור ביותר..כאשר אתם מאמינים שטראמפ

פועל כנגד האינטרסים של ארה"ב.
זה אפילו הזוי
..
תזכור שאתה מאמין בזה
מה המדיניות של אובמה כלפי רוסיה? אתה יודע?

John the Savage

New member
זה אכן חמור ... מה שטראמפ עושה

והפעם זה לא רק אנחנו. אפילו מהרפובליקנים הוא ספג ביקורת על ההתנהגות שלו בפגישת הפיסגה עם פוטין. ואפילו בפוקס ניוז הוא קיבל ביקורת (פרט ל-BFF שלו, האניטי, שתמיד מגן על טראמפ ולא משנה מה הוא עושה).

סוהי

New member
מעניין.

בצלם,שוברים שתיקה,הקרן החדשה וכיו״ב עושים את זה בקביעות למדינה שלהם ולא שמעתי משכמותך ציוץ ביקורתי אחד......רק תשואות תמיכה.

John the Savage

New member
מה קשור בצלם עכשיו?

אני גר בארה"ב וההרס שטראמפ זורע בארה"ב מעניין אותי הרבה יותר מההתגחויות הפוליטיות בביצה המקומית בארץ.

טראמפ מחזיר את ארה"ב לפסים הנכונים במיוחד אחרי

הנזקים שעשה הכושון השחור.
המפה הגלובלית השתנתה.
תראה מה קרה ביורופה? יורופה גמורה. היבשת הזאת בעוד 20 שנה תהיה יבשת איסלמית.
לא סתם טראמפ מתנהל נגד יורופה כפי שהוא מתנהג.
הטריאומוירט טראמפ פוטין ונתניהו עושים סדר חדש במזרח התיכון מחרבנים על יורופה .
הם הולכים לחלק ביניהם את השליטה בעולם הגלובלי.
עדיף אינטרסים משותפים על פני מלחמה קרה.

ספי111

New member
שני דברים.

1.למזלנו הם לא מחויבים לשקרים שלך.
2הם לא מנהלים את המדינה.

ai21

New member
המדיניות להחליף את פוטין בבובה על חוט?

זה שהקימו את "הקרן לרוסיה חדשה"?

זה בדיוק מה שהעכיר את היחסים.

זה לא שמאל, אלא סתם שטופי מוח

הקונים את כל הפייק ניוז שמלעיטים אותם.
שמאל אמיתי לא יכול להיות נגד שלום. עם אף אחד!
שמאל אמיתי חותר לשלום של כולם עם כולם, ולא נגד מישהו שלישי.

מי שתומך במפלצת הילרי קלינטון, שפרצה בקריאות שמחה בשידור ישיר כשהודיעו לה שנרצח בן אדם, זה בוודאי לא "שמאל".

ai21

New member
ומה איתך? אתה תומך בשלום בין ארה"ב לרוסיה?

אתה הרי זה שהפנה את תשומת ליבי למדיניות הנוראית שממשל אובמה והאיחוד האירופי הפעילו נגד רוסיה

מובן מאליו! אתה ענית.

ברור שאם אני מתנגד למדיניות הנוראית של המערב נגד רוסיה, אז אני תומך בהפסקת מדיניות נוראית זו לטובת שיתוף פעולה של פרטנרים שווי-זכויות.

ai21

New member
אשמח אם תפרט בנושא

איך מדיניות שיתוף פעולה שוות זכויות כזו צריכה להראות?

למשל:
באוקראינה ונובו-רוסיה,
לגבי סחר והסכמי סחר,
לגבי ביטחון ויחסי רוסיה ונאט"ו.
לגבי נושא הגרעין,
לגבי סחר בנשק קונוונציונלי,
ולגבי המצב בסוריה.

אתה הופך אותי ל"מומחה לעניינים בינלאומיים"? קטונתי!

מזרח אוקראינה: מילוי הסכמי מינסק.
כרגע קיים מצב משונה, ששלטונות אוקראינה מפירים כל מה שאפשר בהסכמים אלה, החל מהסעיף העיקרי: הפסקת האש! במקביל, הם מקבלים חוקים הסותרים הסכמים אלה, ואף מכריזים על אי-הרלוונטיות של הסכמים אלה, ומהי תגובת המערב?
סנקציות על רוסיה בגלל "אי מילוי הסכמי מינסק"

לגבי נאט"ו, אז בגדול, אני בכלל לא רואה הצדקה לקיומה. יש או"ם, יש מועצת הביטחון, אבל ארה"ב מחשיבה את עצמה לאומה נבחרת, בעלת זכות בלעדית לקבל החלטות בזירה העולמית, וזוהי בעצם נאט"ו: חבורה של ארה"ב וגרורותיה, המעניקה לעצמה זכות להיות תחליף לאו"ם ולמועצת הביטחון, לעקוף את הוטו של רוסיה ושל סין כאשר מתחשק להן לתקוף מישהו: עיק, יוגוסלביה או לוב.

ואם כבר קיימת נאט"ו, אז שלפחות תפסיק את פעולות האיבה נגד רוסיה!
כשפרצה ה"פרסטרויקה" בברה"מ של גורבצ'וב, הוא (גורבצ'וב) התחבק עם מנהיגי המערב, מיהר לפרק את ברית ורשה ולהוציא את הצבא הסובייטי מאירופה המזרחית, תמורת...
תמורה הבטחה בע"פ(!) שנאט"ו לא תתרחב לכיוון מזרח!
היום, לא רק שנאט"ו התרחבה ועוד איך, ומתכננת לצרף גם את אוקראינה וגרוזיה, ובכך להתקרב עוד 1500 ק"מ לכיוון מרכזי האוכלוסיה ברוסיה, אלא היא גם מכניסה כוחות צבא גדולים לכיוון גבולות רוסיה, מקיימת תמרונים צבאיים סביב גבולותיה, תוקפת בחריפות את התמרונים הצבאיים שמקיימת רוסיה בשטחה-היא, מציבה טילי הגנה אססטרטגיים בכוונה לשבור את מאזן האימה לטובתם, והקטנות מיללות יום ולילה על "איום" ואפילו "תוקפנות" מצד רוסיה.
מה יש לי לומר על זה? שלפחות יחזרו להסכמים הישנים משנות ה-70 להגבלות שונות באירופה, ולא ישאפו לשבור את ההסכמים.

ברוסיה: להפסיק את שיתוף הפעולה עם דאע"ש (הקיים ללא ספק באזורים שבשליטת המורדים הפרו-אמריקאים) ולקיים בחירות חופשיות תחת פיקוח נרחב וגלוי. להפסיק את הפצת ההצגות של "הקסדות הלבנות".

בוא לא נהיה נאיבים. ברורשלא יכולה לצוץ הסכמה גדולה ביום אחד, ואין טעם לדון בפרט זה או אחר, כאשר מדובר כאן רק על עצם הנכונות להידבר! נכונות, ש"ליברלים" רבים מתנגדים לה מתוך עיקרון.
מתוך עיקרון ממש לא ליברלי! אם נקרא לדברים בשמם: מתוך גזענות אנטי-רוסית. מתטוך הכרה ב"עליונותה המובנית" של ארה"ב, ב"זכותה" להיות שליטת עולם אחת ויחידה.

ai21

New member
ברור! אבל לא סתם זכית לכבוד

זה לא בגלל שניהלת פורום
אלא בגלל שהבאת מידע ייחודי - שזמין רק לדוברי רוסית ואוקראינית.
גם אם לא הסכמתי על הכל (עדיין לא) הוא בהחלט נתן תמונה רחבה יותר של המציאות.
כי אימתתי את מה שאמרת באתרים ברוסית ואוקראינית (עם תרגום אוטומטי).
בחלק מהמקרים - פשוט דיווחת על אמת אובייקטיבית,
בחלק מהמקרים - הבאת את "הצד השני" שהתקשורת הסתירה (לא בהכרח הסכמתי איתך).

תודה רבה על שפתחת את עיני.

ai21

New member
לגבי מה שכתבת

מילוי הסכמי מינסק - לזכרוני הבעיות בין רוסיה לאוקראינה התחילו בגלל סירוב של האיחוד האירופי לאפשר לנציג רוסי להשתתף בשיחות הסחר בין אוקראינה לרוסיה.
נשמע שהבריונות של האיחוד האירופי - נמשכת.

לגבי נאט"ו - לדעתי, נאט"ו צריכה להתפרק ל2 מרכיבים:
אימונים משותפים, שת"פ מודיעיני, וסיוע למדינות עולם שלישי נגד טרור (לעומת תקיפה, שהייתה עד כה, בגלל שזו הייתה "ברית") , כי זו התועלת הממשית שנותרה לנאט"ו.
ומרכיב ה"ברית" יכול להיות אירופי-פנימי בלבד (כי אירופה לא מסייעת לארה"ב, אבל דורשת שארה"ב תגן עליה אחרי שהיא מתגרה ברוסיה).
זה לדעתי גם מה שטראמפ חותר אליו עם הדרישה המופרכת ל4% תקציב ביטחון.
צמצום הברית תקצץ את הבריונות של האיחוד האירופי, ותאפשר לרוסיה לצמצם את עול התקציב הביטחוני הגבוה שלה.

ככל הידוע לי (ותקן אותי אם טעיתי) אין שת"פ בין ארה"ב לדאע"ש ברוסיה.
אתה מדבר על צ'צ'ניה ודגסטאן? או שטעית ודייברת על סוריה?
אבל כן עם ארגוני "זכויות" ברוסיה,
שמטרתן היחידה היא הפיכה למנהיג-בובה אירופי - כי הם תוקפים את פוטין ישירות,
בזמן שהוא זוכה לתמיכה אדירה (גם בקרב רוסים בישראל, שבה אין עליהם כל "איום").
אשמח אם תגיד לי אם "Firebird New Russia Fund, Ltd" הוא אחד מהם.
שאלתי אותך את זה בפורום שניהלת, בדיוק לפני שנעלמת.

לדעתי,
גם לארה"ב וגם לרוסיה - תצמח מכך תועלת אדירה - ביום אחד.
וזה אומר שכן יכולה לצוץ הסכמה (והידברות).
בין רוסיה לאיחוד האירופי - זה יקח יותר זמן.

אני מסכים עם טענתך שמדובר בגזענות מזעזעת,
אבל לא על כך שמדובר בגזענות אמריקאית,
אלא בגזענות אירופית. גזענות ממש, מהסוג הישן והרע.

במקרה של ארה"ב - לובי חברות הנשק מרוויח הרבה מאוד מניפוח מימדי "האיום" הרוסי, כי זה מצדיק השקעה אדירה בנשק, שללא איום תפחת משמעותית.
אבל - רוסיה מתנהגת אותו דבר,
ורק הידברות ישירה בין הממשלות - תצמצם זאת.

קח גם את הסכמי START: העלות של השעייתן הייתה אדירה.
והתוצאה הייתה שגם ארה"ב וגם רוסיה חזרו לעסוק בפיתוח גרעיני והפקת טריטיום - וזה פשוט נזק מזעזע לביטחון העולם, ולמשלמי המיסים.

אני לא "נעלמתי" מיוזמתי,

אלא מהסיבה שהנהלת תפוז לא אפשרה לי לצנזר הודעות זבל.
בנוגע לארגון ששאלת עליו, אני לא מכיר אותו.
עם זאת, ארה"ב מעולם לא טרחה להסתיר את מעורבותה בכל מקום בעולם!
אם כבר הזכרת את אוקראינה, הרי מי שכאילו התחיל את הבלגן היו האירופים: כל השגרירים והבכירים האירופיים שהשתתפו פיזית בהפגנות להדחת הנשיא המכהן(!) כולל שר החוץ הגרמני(!), וגם הנושא היה כאילו אירופי: הסכם סחר של אוקראינה עם האיחוד האירופי, תוך התעלמות מהיחסים הכלכליים ההדוקים של אוקראינה עם רוסיה.
כך זה נראה בהתחלה. אבל אז קפץ אובמה עם איומים על ינוקוביץ', שלא יעז "להפעיל כוח יתר על מפגינים שקטים", והגדילה עשה עוזרת מזכיר המדינה ויקטוריה נולנד, אשר באופן סמלי-הפגנתי חילקה סנדויצ'ים למפגינים באוקראינה נגד השלטון, ובכך הפגינה לכל העולם, בכוונה ובמכוון, מי באמת עומד מאחורי כל הבלגן!
דדרך אגב, אותה ויקטוריה נולנד הכריזה שארה"ב השקיעה 5 מיליארד דולר ב"חיזוק הדמוקרטיה באוקראינה".

ai21

New member
זה לא "כאילו" - האיחוד האירופי לא הסתיר את נסיונות ההתפשטות

שלו מזרחה.
וכפי שאמרת - מדיניות אירופית מוצהרת, שמשרדי החוץ האירופים - עמדו מאחוריו ישירות.
ויחס גזעני מזעזע לפוטין בפרט ולעם הרוסי/אוקראיני בכלל (שהאירופים הנעלים יגידו להם איך עם נאור צריך להתנהל, תוך דריסת הדמוקרטיה המקומית).
&nbsp
&nbsp
אשמח מאוד אם תברר קצת מה הארגון הזה עושה ברוסיה (כי הוא רשום באיי קיימן - כדי למנוע מעקב אחרי כספים).
או לברר שם של ארגון/קרן אחרים שדרכו זרמו הכספים.
5 מליארד דולר לא מעבירים במזוודות.
מי למשל מממן הפגנות?
יש מישהו שאתה מכיר שם ויכול לברר?

למעלה