השרה שקד הכריעה: קנסות לצרכני זנות, לא הליך פלילי מלא

ה כ ל

New member
השרה שקד הכריעה: קנסות לצרכני זנות, לא הליך פלילי מלא

השרה שקד הכריעה: קנסות לצרכני זנות, לא הליך פלילי מלא עם העמדה לדין

פרסום ראשון: שרת המשפטים איילת שקד הכריעה - קנסות לצרכני זנות, לא הליך פלילי מלא עם העמדה לדין. על פי ההערכות במשרד מדובר בהליך אפקטיבי יותר, ויעזור יותר בהרתעה וצמצום הזנות. כעת בוחנים האם הקנס יהיה מדורג ומה יהיה הסכום

https://twitter.com/YunaLeibzon/status/999338823057371136

MissStefani

New member
כמה שיותר גבוה יותר טוב

למה היית ער ב-4:39?

ה כ ל

New member
אם העניין הוא בין שני בגירים בעלי בחירה, בהסכמה

למה המדינה צריכה להתערב? במי הם פוגעים? המדינה רוצה בעלות על סקס מסיבותיה שלה...
&nbsp
למה הייתי ער ב 4:39? בדיוק חזרתי מזונה... סתאאאםםםם

אני מתעורר מוקדם בדרך כלל, אוהב להכין קפה ולהקשיב לתוכנית הבוקר ברשת ב׳

ai21

New member
המדינה משיתה קנסות ומיסים על מוצרים ושירותים

שמהווים מותרות או פוגעים בחברה בדרכים שונות.
מיסוי גבוה על סיגריות, אלכוהול, רכבי-יוקרה - זה הכי הגיוני.
גם קנביס בדרך לשם (כיום עם תירוץ "רפואי", בהמשך זה כנראה ירד).
ועכשיו - גם זנות.

מה שלא הגיוני - זה מיסוי גבוה על עבודה ודיור.
אדם עובד קשה וקונה בית, הפעילות הכי נורמטיבית - וסוחטים אותו על זה כמו לימון?

כי המדינה עובדת לפי אגנדה פמניסטית מטורללת

אם הסיבה לאיסור על זנות היתה הלכתית עוד הייתי מבין.
אבל במדינת תל אביב על כל הפריצות שבה ומצעדי הגאווה, והלבוש החצי ערום ברחוב של ילדות בנות 12 איסור על קיום יחסי מין בתשלום בין בגירים הוא מטורלל לחלוטין .
בוא נחשוב מה יוליד האיסור הזה.
הזונות המיואשות הנרקומניות יעבדו גם עם האיסור , מכיוון שגברים יחששו ללכת אליהן הן יורידו מחירים ויסכימו לבצע כל דבר (ודי לחכימא..).
הזונות שיש להן ברירה כלומר הסטודנטיות , או סתם נשים שלא מעונינות לעבוד במינימום בסופר יברחו מהמקצוע.
זה ברור לי, זה ברור לכל כלכלן וזה ברור אפילו לפמניסטיות המטורללות.
אבל האגנדה הפמנסטית הקיצונית מעל לכל

ai21

New member
משמע - הסטודנטיות לא יזנו את עצמן

ולא יהפכו לנרקומניות מיואשות.
בהעדרן - הביקוש יתקל בפחות היצע, והזנאים ישלמו יותר.

בדרך, המדינה - תקבל כסף מקנסות על חשבון הסרסורים (יש גבול תמורת איזה סכום הזונות יסכימו למכור את עצמן),
ותשתמש בכספם של הזנאים לטובת כלל הציבור.

למשל - כדי לגרש ביתר אפקטיביות את הזונות המיובאות בתור "תיירות",
ושוב הביקוש יעלה והזנאים ידרשו לשלם יותר.

בסוף - ישבר לכם,
ותריצו את יאיר לכנסת בראש מפלגת הזנאים.

מה שאתה כותב זה משאלה ולא ניתוח כלכלי

הקנס שיוטל על צרכני זנות הוא לשם הניתוח הכלכלי מס לכל דבר.
ומס מטבעו מושת הן על הצרכנים והן על המוכרים כשלצורך הענין הצרכנים הם הגברים והמוכרים הן הזונות.
ברור לחלוטין שעקומות הביקוש וההיצע הן עקומות נורמליות לחלוטין , אני אשתמש בשתי עקומות אחת ל"זונות ללא מוצא " (נרקומניות) ואחת לזונות עם אלטרנטיבה.
לגבי הקבוצה השנייה בעקבות הטרת המס זה יגרור ירידה בביקוש ובהיצע , כלומר הרבה פחות עסקאות ומחיר נמוך יותר כי הגבר "ישמור" חלק לתשלום הקנס.
לגבי הקבוצה הראשונה כאן עקומת ההיצע היא קשיחה מאוד, הזונות ללא אלטרנטיבה, מעט מאוד יצאו מהענף והרוב המכריע ישאר .
הן יורידו מחירים בפראות ויסכימו לכל פנטזיה חולנית מכיוןו שאחרת הצרכנים יברחו .
בשורה התחתונה: הסטודנטיות יברחו ברובן לפחות, הנרקומניות יאלצו כמובן להשאר בשטח בתנאים גרועים הרבה יותר, הגברים ישלמו יותר , יצרכו פחות זנות , אבל מי שכבר יסכים להסתכן יוכל להגשים גם פנטזיות פרועות במיוחד.

ai21

New member
לכל מס וקנס יש משמעות כלכלית של דיכוי הפעילות

כשמדובר בפעילות חיובית (בניית וקניית בתים, עבודה יצרנית) - המשמעות היא פגיעה במשק.
כשמדובר בפעילות שלילית (זנות, סמים, וחומרים הפוגעים בבריאות) הפחתת הפעילות - היא חיובית.

לכן יש להסיט את המיסוי - ממיסוי על פעילות חיובית כמו עבודה ורכש דירה,
לפעילות לא יצרנית ולא חיובית,
למשל צריכת סמים, אלכוהול, סיגריות,
וכמובן - צריכת זנות.

זונות - מתחלקות ל2 סוגים:
הסוג האחד - הוא המקומיות. "סטודנטיות" להגדרתך.
הן בדיוק אלו שבהמשך דרכן מידרדרות בהמשך להיות נרקומניות "ללא אלטרנטיבה", ולכן הן אלו שהמדינה הכי חפצה להרחיק מזנות.
הסוג השלישי - הן הזונות המיובאות כ"תיירות".
לכאורה הכי קל להפחית את הנזק מהן, אבל המדינה כנראה לא חפצה בכך.
שהרי - ירידה בהיקפי המיובאות - מעלה את הביקוש למקומיות...
הפחתת ביקושים מצד הזנאים (בגל העליה במחירים) - תאפשר גם להרחיק אותן מהארץ.
על חשבון הזנאים.

הכרתי פעם משפחה אילתית. המשפחה מאוד אהבה את העיר, אבל נאלצה לעזוב כשבנות המשפחה גדלו.
מסתבר, שבעקבות הביקוש הרב מצד התיירים, נוצרת תופעה בה התיירים מרעיפים על המקומיות כספים ותפנוקים - במטרה להזנותן,
התיירים מציעים כמובן לבנות לצרוך איתם סמים בחינם - ואיתם התמכרות והפיכה לנרקומניות.
כמשפחה חילונית - ההורים הבינו שהדרך היחידה למנוע את הזניית הבנות - היא לעזוב את העיר.

tgranot

New member
אתה סותר קודם כל את עצמך....

מצד אחד טוען , ברור לחלוטין שעקומות הביקוש וההיצע הן עקומות נורמליות לחלוטין ,

מצד שני , אני אשתמש בשתי עקומות אחת ל"זונות ללא מוצא " (נרקומניות) ואחת לזונות עם אלטרנטיבה. כלומר מבדל את השווקים הללו.

אז לפחות כשזה נוגע לנרקומניות ולקוחותיהן - אדם תחת השפעת סמים לא יתנהג באופן רציונלי - שזה הבסיס להתנהלות של עקומות נורמאליות. גם בצד של הצרכנים, מספר הגברים עם סטיה שמראש לא יבחלו להגיע לנרקומנית לא מתנהלים רציונאלית הוא פחות או יותר קבוע. אדם המוכן להסתכן בHIV לא ירתע מקנס של כמה מאות או אלפי שקלים. נרקומנית הזקוקה למנת סם בכל מקרה תסכים לכל הסטיות הללו. לכן גם כך ההצע קרוב לקשיח והביקוש קרוב לגמישות מלאה.

אז אני אחדד את מה שלא הבנת

עקומות נורמליות משמען שעליית מחיר תגרום לירידת ביקוש ועליית היצע.
הן העקומה של הזונות הסטודנטיות והן העקומה של הזונות מכפייה עונות על ההגדרה הזו.
מדובר בשתי עקומות נורמליות אלא שיש הבדל ניכר ב"גמישות" של 2 העקומות.\
העקומה של הסטודנטיות גמיה הרבה יותר שכן הן באות מבחירה וירידת מחירים שתגר ע"י הקנס תקטין מיד את ההיצע.
עקומת ההיצע של הנרקומניות גמישה הרבה פחות, הבנות חיבות כסף ורק ירידה קיצונית בשכר תבריח אותן מהמערכה.
ב לגבי הצרכנים: לדעתי ההנחות שלך אינן נכונות
1 יש היום אמצעי הגנה מאיידס וזה לא כזה שיקול גדול.
2 גבר שבקושי מוכן להוציא 300 ש"ח על זונה סביר להניח שיירתע מקנס שיכפיל וישלש את הסיפור.
3 יש גם את האלמנט של השיימינג וזה בטוח שירתיע צרכנים

tgranot

New member
הבנתי הרבה יותר ממה שנדמה לך...

כבר מזמן גמרתי לשחק בעקומות ממבוא לכלכלה ולהבין את ההחרגות שלהן שאתה מתעקש לדבוק בהן. אז צא מנקודת הנחה שאני מכיר את ההתניות של המודל הקלאסי, ונסה לקרוא שוב את שכתבתי ולבחון מה קורה כגמיש לחלוטין נפגש עם הייצע קשיח לחלוטין, או קרוב לכך.

אני לא אדבוק בהן כי ה לא מתאים לאג'נדה שלי??

כדי שנחליט שהעקומות מתנהגות בצורה לא נורמלית חייב להיות לזה הסבר מעולה.
אך שלא נהפוך בדבר נראה שנדובר במוצר נורמלי עם גמישות נורמלית בהיצע ובביקוש.
מי שעוסקת בכך כדי לשדרג משכורת תצא מהענף ככל שילחצו אותה יותר, גבר שמבקש לקבל פורקן ייצא מהעיסקה ברמה זו או אחרת של מחיר.
מעבר לכך אני מקווה שאתה מודע לכך שקצוות שאינן מתחשבות במחיר קיימות כמעט בכל מוצר.
ויש עוד נתון שמקשה על התיזה שלך: מדובר על שוק ענק של מיליוני "עסקאות" ומאות אלפי צרכנים .
שזה בוודאי כמו שאתה יודע הייטב סממן מובהק של שוק נורמלי

לאIנרד

New member
לפני שאתה קובע לגבי חקיקה אם היא מטורללת או לא

תענה לעצמך בכנות: בהנחה שהזנות תמוסד והכל יהיה נקי, חוקי ובהסכמה, היית מוכן שבנות משפחתך תעסוקנה בזנות?

ayb1

Well-known member
לצורך הויכוח.אני לא מוכן שהבת שלי תהיה קופאית בסופר.אז לבטל

את המקצוע הנחוץ הזה?
עוזרת בית
עובדת בנקוי אשפה עירונית(אוטו-זבל)
ועוד ועוד ועוד

השאלה היא:
אם בעיני מי שאמור/ה לעבוד בתחום - רוצה או נאלצת לעבוד בו - התגמול הכלכלי שווה את ההשקעה והמחיר הנפשי שהעיסוק הזה דורש ממנה.

ai21

New member
בקצב הזה, הבת שלך לא תעזוב את הבית עד גיל 64

הבחירה שלך - היא בין מקצוע סביר (קופאית בסופר), גם אם לא הכי מתגמל,
לבין מקצוע שאדם סביר - לא ירצה שבתו תעבוד בו (זונה למשל).
בלי להיכנס לנפתולי נפשה ולחוסנה הנפשי לעמוד בגבורה באונס קבוצתי.
&nbsp
וכדי שמוחך השמאלני המוגבל יבין את הדילמה המסובכת:
האם לדעתך תעדיף שהבת שלך תהיה "פועלת עמלה המספקת שירותי המין לפועלים אחרים"?
או תעבוד כמוכרת בסופר?
או תסייע לנשים אחרות, חכמות ומשכילות יותר - לנקות את בתיהם ולגדל את עולליהם.

MissStefani

New member
בעיני זונה לעולם לא. זה מקצוע שנולד מתוך ניצול והונאת החלש

קצה

New member
זאת השקפת עולם לגיטימית

ראיית הזונה תמיד כקורבן הגם שלא בטוח שזה תמיד המצב
אבל יש גם השקפות אחרות
השקפת העולם שלי דומה לשלך אבל אי אפשר להתעלם מזה שחקיקה לעולם לא עצרה את זה ולא במקרה קוראים לזה המקצוע העתיק ביותר בעולם
אפילו במדינות שמוציאות על זה להורג התופעה קיימת
לכן ההיגיון אומר שעדיפה השיטה הגרמנית של מיסוד אפילו שזה גורם לקרביים להקיא.
לפני כמה שנים נתקלתי באדם שעוסק במחקר על זנות והומלסים ממנו למדתי עד כמה התופעה נפוצה .כמות הישראלים משתמשים במין מסוג כזה הוא בלתי נתפס ביחד לגודל האוכלוסיה.

אתה שואל אם הייתי חילוני שנותן לבת שלו להסתובב בגופייה

ונשאר אדיש לעובדה שהיא מקיימת בלי הפסקה יחסי מין עם כמה וכמה גברים לפני החתונה??
לא אני חושב שאם הייתי נמצא במציאות שזכו אז להערכתי גם לא היה נופל עלי עולמי אם הייתי שומע שהן עושות זאת בעבור כסף.
למעלה מזאת אן נהיה כנים לשנייה אז בחברה שכל כך לא עושה עניין מקיום יחסי מין מזדמנים קשה להאמין שמישהו באמת מזדעזע כשהוא שומע שמישהי עושה זאת תמורת כסף
מעבר לכך מדובר בשאלה לא חכמה במיוחד.
אני יכול לומר לך בבטחון שאני ממש לא רוצה שהילדים שלי יעבדו באוטו זבל ובכל זאת מעולם לא העלתי בדעתי שצריך לחוקק חוק שיאבור על פעילות מכוניות זבל.

רוב הזמן נח

Well-known member
היית מוכן שהבן שלך יהיה טייס ניסוי או פעלולן..

שעושה דברים שיכולים להרוג אותו?
&nbsp
זה שיש מקצוע שמישהו לא אוהב, לא אומר שלא צריך שיהיה מקצוע כזה.

למעלה