ה'שאלה' הפרובוקטיבית של ה'עיתונאי' רונן ברגמן במינכן ותשובתו

ה'שאלה' הפרובוקטיבית של ה'עיתונאי' רונן ברגמן במינכן ותשובתו

העניינית של ראש ממשלת פולין שמושמץ ומוכפש אצלנו מימין ומסמאל כ'מכחיש שואה' - כולם פתאום 'שוכחים' שלא רק ללפיד, אלא גם למורבייצקי היו קרובי משפחה יהודיים שנרצחו בשואה וכאלה שניצלו ע"י חברים פולנים.

https://www.youtube.com/watch?v=X92ChQzhMLM

קרובי משפחה יהודיים יש גם לנשיא פולין דרך אישתו אגטה

קורנהאוזר, בתו של הסופר והמשורר היהודי-פולני יוליאן קורנהאוזר.
&nbsp
סבה - האמיתי - של אגטה היה היהודי הקרקובאי יעקב קורנהאוזר ששרד כמה וכמה מחנות גרמנו-נאציים, וביניהם מחנה פלאשוב בקרקוב (המוצג בסרט רשימת שינדלר) ומחנה דכאו בגרמניה.
&nbsp
קרובי משפחה אחרים נרצחו בשואה.

marabo

Well-known member
אני מרגיש שיש כאן דו שיח של חרשים

ראש ממשלת פולין טוען שלממשלת פולין לא היה חלק בהשמדה ושלעם הפולני כעם לא היה חלק לזה.
אז כל הזמן הסמאלנים מביאים איזה ניצול שואה שמספר על מה שעוללו לו שכניו הפולנים.
ממש דו שיח של חרשים
ראש ממשלת פולין לא טען שהיו פולנים במקומות כאלה ואחרים ששתפו פעולה עם הנאצים בהשמדה אלא שהפולנים כעם כקולקטיב לא עשה זאת.
והם שוב מביאים ניצול שואה אחר שמספר על הפולנים הרעים שלו.
משום מה את ניצולי השואה שניצלו בזכות פולנים טובי לב לא שומעים. משהו דואג שהם לא יעלו לתשקורת.
אין ספק שיש כאן מהלך מתוזמן של הסמאלנים לחבל ביחסי החוץ של ישראל.
כמו שכתבתי לא פעם, אני מאוד מחזיק מדברי הרב החכם מבריסק שקבע לגבי הסמאלנים שאין מטרתם אלא לעקור את דת ישראל מעם ישראל המדינה זה רק האמצעי. לכן היום, משראו שהיא לא משרתת עוד את המטרה הזו כי שולטים בה כוחות אחרים עם מטרות אחרות הם כבר לא זקוקים לה ולא אכפת להם לבעוט בה.
לא סתם חברת הכנסת ורבין זו ששלחה את ילדיה לכנסיה ללמוד על חג השבועות הייתה זו שצווחה בתוכנית החדשות שחייבים להיכנס בפולנים, לנתק את הקשרים וכו' וכו'. זה מסתדר בול עם דברי הרב מבריסק.

אינני מגיב על מכלול דבריך . רק על עניין אחד .

כתבת
ראש ממשלת פולין לא טען שהיו פולנים במקומות כאלה ואחרים ששתפו פעולה עם הנאצים בהשמדה אלא שהפולנים כעם כקולקטיב לא עשה זאת.
לזה יש תשובה פשוטה
הרבה עצים זה יער והרבה פולנים זה עם .

marabo

Well-known member
היו כאלה והיו כאלה

היו גם כאלה שהצילו יהודים.
צריך לזכור שהפולנים עצמם היו תחת כיבוש ומי מהם שהיה מנסה להציל או לעזור ליהודים היה מסיים את חייו אם היה נתפס.
אני באמת לא יודע את המספרים אבל גם אם נניח 20% מהפולנים עזרו לגרמנים וזה הרבה מאוד עדיין זה לא העם הפולני בכללותו.

אני יודע שבאמזונס יש יותר עצים מאשר בפולין . בכל זאת

גם היער בפולין הוא יער .
השואה ורצח היהודים בה היו יוזמה פעילה של הנאצים .
בכל זאת גם הרבה פולנים השתתפו ברצח יהודים .

evglev1

Well-known member
מנהל
אם כך יש לסמן כמשתפי פעולה עם הנאצים גם את העמים הבאים:

האוקראינים, הליטאים, הלטבים, הצרפתים והאיטלקים.

מה קרה שנעצרת באיטלקים? ומה עם הסלובקים, ההונגרים, הקרואטים

הרוסים, הפינים, הנורווגים, ההולנדים, הבלגים, היוונים, השוויצרים, השבדים, הספרדים, הבריטים, האמריקאים ועוד כהנה וכהנה?

evglev1

Well-known member
מנהל
ציינתי רק את אלו שאני בטוח לגביהם

אבל צודק ההולנדים מקבלים יותר מדי קרדיט על חסידי האומות שלהם לעומת הפולנים ופחות מוזכר שיתוף הפעולה של הולנדים מאשר של הפולנים. כך שפולין בהחלט מקופחת כשמהולנד זוכרים רק את חסידי אומות העולם ומפולין רק את המשת"פים.

לגבי אמריקאים והבריטים מדובר בסיוע עקיף שהם סירבו לקלוט יהודים שברחו מהנאצים לעומת הסיוע האקטיבי של הנכבשים שגם עשו פוגרומים וגם הסגירו יהודים.

דיברגנט חדש

Well-known member
כי בפולין היו מחנות ההשמדה ההמוניות, אפילו יותר מגרמניה עצמה

בנוסף, הפולנים המשיכו להיות אנטישמיים גם לאחר השואה.

tgranot

New member
אכן יש מהלך מתוזמן של שמאלנים לחבל ביחסי ישראל...

אפילו כישפנו את שר החינוך בנט הידוע כשמאלני התורן המכהן במשרד שיזום על דעת עצמו להנחית הוראה כי ינתנו השבוע בבתי הספר שני שעורים ממוקדים בנושא מעורבות עמי אירופה ברצח יהודים בתקופת השואה. הרבה מאוד דוגמאות של פולנים יש שם. ראה לינק מצורף.https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5077664,00.html

לצערי, אני מניח שכמובן חרדים יקבלו פטור ולכן ימשך אצלם המחסור הזועק בלימודי ליבה, ולכן בעתיד צפוייות לנו עוד הערות "אינטלגנטיות" כמו זאת שהעלת שאינן מבחינות בין מעורבות הממשלה הפולנית לזאת של העם הפולני בתקופת השואה.

משה מחובר , אילן פפה , גדעון שפירו , נמרוד אלוני , תדי כץ

הם כולם שמאלנים אפילו לא כתבתי שהם ססמולנים .
הם שמאלנים המחבלים ביחסי ישראל עם העולם .

tgranot

New member
ומה כל זה קשור לטענתו האווילית של מראבו כי רק השמאלנים

נטפלים לחוק הפולני במטרה לחבל ביחסי ישראל?

יש מהלך מתוזמן של שמאלנים לחבל ביחסי ישראל .

אתה כתבת זאת בלעג ואני כותב שזו אמת .
אני עניתי לך ולא למאראבו .

tgranot

New member
אז סלח לי , או שאתה מסיט ומסית במכוון או שאתה אידיוט.

בהתחשב שאתה מתעלם מדברים שגם בנט עשה ובסלידה שהביאו גם ח"כים בימין מהחוק הזה. מה אתה מקשקש על פפה. אין שום קשר לדה לגיטימציה שהוא מנסה לעשות לממשל הישראלי ולכך שחלקים מכלל הציבור הישראלי סולדים מהחוק הפולני הזה.
תתמקד בעניין.

יש כמה שמאלנים שפועלים להזיק לישראל . הזכרתי אחדים ויש עוד

אם בגללם אתה מרגיש מותקף זו בעיה שלך .

evglev1

Well-known member
מנהל
אבל מארבו לא דיבר על השמלאנים האלה שבעיני הם לא שמלאנים

אלא לאומנים פלסטינים ממוצא יהודי בדיוק כמו נטורי קרתא, רק שנתורי קרתא קיבלו את ההכשר של אש"ף שהם חלק מהעם הפלסטיני ואילו השמאל הרדיקאלי עדיין חלק מפרויקט קולוניאלי בעיני אהובי נפשם הערבים.

אבל מארבו רצה לטעון שהתקשורת הישראלית שרובה שייכת לשמאל הציוני מנסה בכוונה לפגוע ביחסי החוץ של ישראל שזה לא הגדעון לוים אלא האמנון אברמוביצ'ים ואפילו רוני דניאלים.

אתה צודק. לא רק הסמאלנים מחבלים. יש גם מטומטמים בימין

שנגררים אחריהם. 'עיתונאים' סוג ז' בערוץ 20 למשל בכתבה על דברי ר"מ פולין, ההכרזות המגוחכות של בנט וכיו"ב.

למעלה