"אור־לי ברלב המציאה מודל עצמאי למנהיגות אזרחית"

• פותח הנושא ayb1
  • פורסם בתאריך

ayb1

Well-known member
"אור־לי ברלב המציאה מודל עצמאי למנהיגות אזרחית"

שלי יחימוביץ', חברת כנסת מטעם המחנה הציוני: “עבור רבים מאוד אור־לי היא סמכות בלתי מעורערת במאבק בשחיתות.
יש לכך סיבות טובות. היא אומרת דברי טעם, נמנעת מקלישאות, לא מסתתרת מאחורי המקלדת, ויוצאת לרחובות

מאת - דיאנה בחור ניר 09.09.17

"אור־לי ברלב היא לוחמת חברתית משוכללת, שבאופן מודע ועקרוני מתרחקת מפוליטיקה וממפלגתיות. היא יצרה מודל עצמאי משלה למנהיגות אזרחית, ובשנים האחרונות היא ראש החץ והמוח כמעט בכל מחאה כלכלית וחברתית משמעותית. האקטיביזם שלה לא רק סוער, אלא גם חכם.

"בשנה האחרונה היא היתה ממובילי ההפגנות בפתח תקווה,
ובמשך חמש שנים היא ממובילות המאבק האזרחי נגד מונופול הגז. ברחובות, בכנסת, ברשתות החברתיות, בתקשורת.

[אור-לי ברלב, אקטיביסטית ועיתונאית, בת 45]

"בכנס כלכלי במלון יוקרה כלשהו עסק אחד המושבים במתווה הגז. דיבר מי שהיה אז השר להגנת הסביבה וכיום יו"ר העבודה אבי גבאי, דיברתי אני, והיה גם פאנל של נציגי חברות הגז ומומחים עתירי תארים.
בקהל ישבו גם מתנגדים למתווה, ובהם אחת, עיקשת במיוחד, שלא הפסיקה לתקן את הדוברים ולקרוא קריאות ביניים. זו היתה אור־לי.

"המנחה ביקש ממנה להפסיק, אבל כמה אנשים בקהל, ובהם אני, מחאנו לה כפיים וביקשנו לאפשר לה לסיים את דבריה.
המנחה ויתר והעלה אותה על הבמה. היא התיישבה בחן על הכיסא וקרעה לגזרים טיעון אחרי טיעון של שוחרי המתווה, בעודה מפגינה בקיאות מוחלטת בכל תג ופרט.

“מחאת 2011 צרבה את השיח הישראלי והשפיעה עליו עמוקות. בשביל אור־לי המחאה לא היתה אירוע שמתרפקים עליו בנוסטלגיה, אלא יריית פתיחה למאבק אזרחי שממשיכים ומשכללים אותו כאורח חיים. בעיקשות, בסיזיפיות, בנחישות.

"היא בוחרת שדות קשים ולא חרושים.
- נאבקת בשחיתות,
- נאבקת בקשרי הון־שלטון וברפיסותם של רגולטורים.
עבור רבים מאוד היא נהפכה למנהיגה ולסמכות בלתי מעורערת, והם קשובים לכל פוסט ולכל ציוץ שלה.
יש לכך סיבות טובות. היא אומרת דברי טעם, נמנעת מקלישאות, לא מסתתרת מאחורי המקלדת, ויוצאת לרחובות.

"יש בה גם הזעם, האומץ וחוש הצדק הנחוצים כל כך לשם הטענת אנרגיה בלתי פוסקת, וגם חריפות שכל יוצאת דופן.
היא לוחמת חכמה וידענית, מבינה את העובדות ויודעת להסביר אותן לציבור.
ואיש לא יעז 'להסביר' לה בהתנשאות או לבטל אותה.
אם היו לנו עוד מאה כאלה, היינו במקום טוב יותר".
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3720766,00.html

למעלה