אז למי להצביע, מהי עמדתכם.

tgranot

New member
אז למי להצביע, מהי עמדתכם.

אתר נחמד ההופך את העניין לפשוט. מבוסס על מצעי המפלגות.
בעייתי למי שמצביע לליכוד שכן המפלגה הזאת באופן מסורתי לא מחוייבת לכלום. כל השאר יוכלו לבחון עד כמה אתם מצבעים בהתאם ללמצע או באופן רגשי.

http://objectivevote.org.il

katomish

New member
לאתר קוראים הצבעה אובייקטיבית - משמע הוא הכל חוץ מאובייקטיבי

לא צריך לחפור הרבה בשביל לגלות את הדברים הבאים על דימיטרי רוטשטיין שמזדהה כמייסד האתר האובייקטיבי :
1. משתייך לארגון המשמר החברתי שממומן ע"י הקרן לישראל החדשה - 600 אלף ש"ח ב 3 שנים - (שכנראה גם מממנת אתרים שנקראים הצבעה אובייקטיבית)
2. ארגון דרכנו (לשעבר V15) בחרו להציג דווקא את דעתו כטקסט קידום לקורס שהם מעבירים על הסכסוך
3. תומך נלהב בזכויות אדם
4. מטיף לסכנות שבשינויי האקלים וההתחממות הגלובלית
5. תוכן האתר מלא במסרים שהם איך נגיד באופן עדין - לא ימניים

הניחוש הפרוע שלי - יש מי שמפיץ את הכתובת של האתר הזה ואותו מישהו גם משתייך למחנה הלא ממש ימני, וכך הגיע הקישור אליך והנה אתה משתף אותו כאתר אובייקטיבי.

אבל בסך הכל הגרף של בחירה בין יהודית דמוקרטית שלמה נחמד גם אם הוא לא מדוייק
את הסקר לא עשיתי, אני די בטוח שייצא שאני אמור להצביע למרצ.

Yam7710

New member
אפילו לא נכנסתי ללניק. יפה שעשית את הבדיקה

tgranot

New member
חבל שכתבת כ'כ הרבה..

אם לי לא יצא שאני צריך להצביע מרצ באופן מובהק יש לי ספק רב לגביך...

לא בחנתי אפילו מי העלה את זה. האתר בודק למי להצביע על פי תכנים של מצעים.
לא כזה מסובך.

katomish

New member
כמובן שהקצנתי ממה שאני זוכר מהכלים הללו יוצא לי לבחור בלפיד

עם נטיה למחנה הציוני.
כלים כאלו שבודקים "למי להצביע על פי תכנים של מצעים" פועלים בדיוק כפי ש V15 הכריז על עצמו כארגון א-פוליטי שרק במקרה מתנגד לנתניהו.
כמובן אין שום סיכוי שאדם שדעתו מוצקה לצד פוליטי כזה או אחר יושפע מכלי כזה, ולא לכך הוא נועד.
מטרת הכלי היא להסביר לקולות הצפים והמתנדנדים מה עליהם להצביע - ובדיוק כפי שאמרת להסביר להם באופן "אובייקטיבי" - 'איך לא לפעול לפי הרגש'.
&nbsp
כבר ראיתי מספר כלים כאלה בפעולה (ספציפית את זה לא בדקתי, ואני לא מתכוון לבדוק)
והמטרה היא להסביר לקולות הצפים שבוחרים לפי אישיותו של מנהיג בשם נתניהו לנטות מהימין למרכז ולשמאל, שזו המטרה המוגדרת של V15 או בשמו החדש דרכנו.
בסופו של דבר ההשפעה של הכלים הללו מועטה ובטלה אבל הכלכלה שלנו מרוויחה מהכסף שהפנטזיונרים מהקרן של סורוס שופכים על השטויות שלהם.

Yam7710

New member
והקולות הצעירים. דרכנו

זה היה מספיק .."כל השאר יוכלו לבחון עד כמה אתם מצבעים בהתאם ללמצע או באופן רגשי."

tgranot

New member
אף אחד לא אשם שלליכוד אין מצע כחלק מאסטרטגיה

כל עוד אותם פרקים מהמצע מצוטטים באופן מדוייק אין בכך פסול.

דרך אגב, הערה צדדית, הגבת באופן אקטיבי למדי עבור אחד שלא מתכוון למלא את השאלון שהועלה בשביל קצת FUN.

katomish

New member
פשוט קצת נמאס לנו פשוט מכל ה"אובייקטיביות" הזו

אם אתה תמים מספיק לחשוב שמאחורי דברים כאלו לא עומדים גופים בעלי מטרה
ושהרבה כסף מושקע במטרה...
שיבושם לך.

tgranot

New member
ישראל היום עשו את אותו הדבר.

רק ששם מי ששבסופו של דבר חושב שישראל צועדת לכיוון לא נכון מקבל את הרשימה המתקדמת אל מול העיניים. אז צריך להפעיל שיקול דעת ולא לסמוך על העזרים הללו בלעדית. אבל כמובן יש דברים שהם בעייתיים ללא כל קשר , כמו שלליכוד אין מצע לבוחר שזה המקרה הקיצוני ביותר, אך גם שאר מפלגות הימין מתחמקות מלהביע עמדה בשלל נושאים שלבוחר הישראלי הממוצע חושב שונה מהן.

tgranot

New member
תגובה לא רלווטנית כרגע.

שאלות בנושא שיגולים אינם חלק מהאפליקציה
אבל יכול להיות שאתה צודק לשם שינוי פעם במיליון.
ממליץ שתפנה לעורך על מנת שיתחשב בך ויאפשר לך להתבטא באופן חופשי יותר בנושא שבאופן בו בחרת להגיב וודאי גורם לך לתיסכול רב.

דפי64

Well-known member
מה כוונתך ב-

'המפלגה הזאת באופן מסורתי לא מחוייבת לכלום'

tgranot

New member
הכוונה היא שמפלגת הליכוד

הינה היחידה שבמשך כמה מערכות בחירות ברציפות אינה טורחת לפרסם מצע לבוחר ולכן אינה מחוייבת בשום נושא בעצם. מאוד בעייתי לדעתי האישית.

tgranot

New member
יותר מדאיג מכל דבר...

כי בכל מפלגה אחרת יכול אזרח לקחת שיקול דעת בין מה הובטח לבין מה שבוצע בפועל. ואז הסיבה היחידה שלו להצביע לליכוד היא למנוע מערבים לנוע לקלפיות באוטובוסים. חשבי עד כמה שזה בעייתי. ולא רק לשמאל.

דפי64

Well-known member
נו...

הצביעו לרבין מר ביטחון
הביא טרור
אז למי עזר המצע

tgranot

New member
נו כן... הצבעת לבית היהודי , ידועות הציפיות מהם

הצבעת לכולנו, יש עתיד, מחנה הציוני, מרצ כנ"ל. אפשר גם להצביע מתי הם מאכזבים.

אז מה ביבי, לא מר ביטחון, לא מר כלכלה. לא מר שלום, לא מר חברה, לא לגמרי מר התנחלויות.
אז מה כן בדיוק?

דפי64

Well-known member
הוא מר

כלכלה נאו ליברלית וארץ ישראל
בשביל זה לא צריך מצע

tgranot

New member
לא קשור....

תמיד טוב לדעת מה ומי מייצג את עמדתך בצורה מיטבית.

למעלה