איך לזהות פשיסט

jackie111

Well-known member
איך לזהות פשיסט

פשיסטים רבים שחיים במדינות דמוקרטיות מתכחשים לפשיזם שלהם וטוענים כי הם פועלים בשם הדמוקרטיה ורק רוצים לתקנה. אבל בכל זאת יש להם כמה מאפיינים משותפים בכל המדינות.
הפשיסט מתעלם מזכויות אזרח בסיסיות בדמוקרטיה, כגון זכות הביטוי וההתארגנות.
הפשיסט מאמין שהוא המייצג הבלעדי והיחיד של טובת המדינה
הפשיסט לא מכיר בזכות המיעוט להביע דעה. כל מי שמתנגד לדעתו הוא אויב המדינה ובוגד.
הפשיסט לא מכיר בחוק כקריטריון. לעבריינות מספיק שמישהו מתנגד לו כד להיות עבריין.
הפשיסט לא מזהה הבדלים בין זרמים שונים. כל מי שלא אתו – הוא נגדו.
הפשיסט מנהל מערכת איומים נגד כל מי שמשמיע ביטויים שאינם לרוחו. הוא עצמו אגב מרבה לקלל את אויביו. לא משנה לו שהביטויים שהוא לא אוהב כבר היו שימוש מזה זמן רב.
הפשיסט לא יזהה את עצמו כפשיסט, עד שתורכב ממשלה פשיסטית. עד אז כל מי שיקרא לו פשיסט יחשב כאויב.
הפשיסט לא מבין שיש אזרחים שמשרתים את המדינה בנאמנות ומגנים עליה, אבל מתנגדים לדרכו. הם ישר מבחינתו אויבים שצריכים להצטרף לאויבים.
הפשיסט יקבע אילו מילים מותרות ואלו לא. הוא עצמו ישתמש בעלבונות כלפי יריביו, אולם חס וחלילה אם מישהו ישתמש נגדו בביטוי שלא מוצא בעיניו – ישר הוא אויב.
האויבים הגדולים של הפשיסט הם החוק והמשפט והתקשורת. החוק מאלץ אותו להתייחס לעובדות שהוא נושא, ובית המשפט מאלץ אותו להתחשב בנסיבות. התקשורת מדווחת על דברים שהוא לא אוהב לשמוע. אם הוא במדינה דמוקרטית הוא יעשה הכול כדי להכפיף אותם לרצונו כמובן בשם רצון העם.
הפשיסט תמיד ישלוף סיפורים מצוצים מהאצבע מהעבר כדי להצדיק את עמדתו, כמובן תוך סילוף עובדות בסיסיות ושקרים. אם מוכיח לו שהוא טועה, זה לא משנה. הוא יחזור עליהם עוד ועוד.
הפשיסט יעדיף תמיד בורים שלא יודעים כלום על פני אנשים משכילים, כי כך איש לא יוכל להוכיח לו את טעותו.
הפשיסט תמיד יטען שהוא הוא הנרדף בעצם.
הפשיסט פחדן. הוא יאיים על אנשים במשפט אבל כאשר ימסרו לו פרטים לא יעשה כלום – וגם ימצא תירוצים. לעומת זאת הוא עצמו לעולם לא יסגיר את פרטיו.
הפשיסט תמיד ימצא מישהו במחנה היריב שאמר משהו לא בסדר, ויצעק "מה אתם רוצים, גם אתם כאלה...", כמובן בלי קשר לנסיבות, למצב ולנאמר.
לעומת זאת אם מישהו בצד שלו יעשה משהו לא תיקן, או יגיד משהו לא בסדר, אז זה תמיד יהיה אדם שולי והזוי שאינו מייצג אף אחד. או לחילופין הוא יסביר שהאשמה היא בעצם בצד השני שאילץ אותו לעשות את זה.
צריך להבדיל בין ימין אופורטוניסטי שרק מנסה לנצל את הקול הפשיסטי, לבין פשיסטים אמיתיים. הימין האופורטוניסטי יזרוק את הפשיסט בהזמנות הראשונה.
פשיסט תמיד יתמוך בבעלי ההון נגד העובדים. הוא חושש תמיד שעובדים יתארגנו ויפעלו שלא תחת פיקוח ושליטתו.
הפשיסט יטען שאני הפשסיט.

evglev1

Well-known member
מנהל
אז טוב לדעת שאין פאשיסטים בכנסת

כי אין אפילו ח"כ אחד שעומד בכל קריטריונים, בעצם יש שלושת הנציגים של בל"ד.

איציק3332

New member
ידידי לא יתכן שתיתן לאיש פשוט לאיים ולחסום ימניים

איש פשוט הזהיר אותי שאם אתקוף מישהו אישית אני יחסם.לא זוכר בכלל את מי תקפתי אישית.בכל מקרה גוטרמן ושמאלנים כאן תוקפים אישית ללא הפסקה.

evglev1

Well-known member
מנהל
גם אני וגם איש פשוט מוחקים בשיטתיות

מתקפות אישיות עליהן מדווח בדרך כלל שמלאני טיפש או נוכל, אבל גם אתה. לפני שבוע כשהכל ממש השתולל עם ההתקפה האישית לקחתי לעצמי את החופש לחסום אותו וקיבלתי גיבוי מאיש פשוט. אני לא מסכים עם כל האזהרות של איש פשוט, אבל ברוך השם אין אופצייה של החזרת הודעה מחוקה, אבל אם מנהל אחד חוסם ומנהל שני משחרר זה הפורום לא יגיע לשום מקום. לפחות איש פשוט מזהיר, אני חסמתי את הכל לשלושה ימים ללא שום התראה, למרות שהוא קיבל הרבה אזהרות מאיש פשוט.

הפורום הזה מלא בביוב סמאלני מסריח למרחוק

ומרתיע אנשים מלהיכנס אליו.
&nbsp
יש רק 2-3 סמאלנים כאן שלא מסריחים מאנטישמיות ומחלאתיות אישית.

אתה רוצה להשאיר אותנו רק עם האופטיקאי ועם הסמאלנים...

עם הפה והמקלדת המסריחים?

האופטיקאי הוא אדם שאפשר להסביר לו דברים , אף כי

הוא אינו נכנס לדיונים איתי , מה שגורם לי להפחית מדעתי עליו .
אנ י לא מגדף אותו ונדמה לי שלכן הוא לא מגדף אותי .

גוטרמן הוא גדפן בלתי נלאה .
טגרנות הוא אישות מפוצלת . לפעמים הוא כותב סביר ולפעמים שטויות .
ג'קי לא מגדף אבל יכולתו האינטלקטואלית ממוצעת .
הנרי0 מזכיר לי את ספינת האויר הינדנבורג .

marabo

Well-known member
מה אתה צוהל? הדברים נאמרו גם עליכם

ראינו יפה איך התנהגתם כפשיסטים כשטראמפ נבחר ויצאתם להשתולל ברחובות.

כל הכבוד לך!!

נתת כאן תיאור מ-ד-ו-י-ק להפליא של אסמול האמריקקי,
שאסמול אישראלי מתאמץ בכל כוחו להשתוות אליו!!!!!

שכחת להוסיף שלפאשיסט יש קרניים , זנב וטלפיים במקום רגליים .

מטומטמים רבים שכעת אתה שייך אליהם מגדירים פשיזם
בהגדרות של צורות שלטון אחרות , בעיקר דיקטטורה , אבל גם גזענות סתם ועוד .
לפשיזם יש הגדרה ברורה והיא -
צורת שלטון שבה טובת המדינה קודמת לטובת הפרט .

סטילהוק

New member
כאן בפורום יש לא מעט כאלה, ואתה צודק בכל מילה

טראמפ אגב פאשיסט, כל מה שכתבת כאן מתלבש עליו והתנהלותו כמו כפפה ליד.

jackie111

Well-known member
אתמול צפיתי באח הגדול

ראיתי את התגובות הפשיסטיות של שרון גל
והייתי המום.
אם תקרא את הפרמטרים להגדרת פאשיסט
תראה כמה כאלה שמתאימים לו ברשימה.

tgranot

New member
הדבר המבחיל אצל גוש החרא המהלך

המתקרא שרון גל הוא שניסה להציג עצמו כציוני בויכוח שם. לא סתם אומרים כי פטריאוטיזם מזוייף הוא מקלטו של הנבל.

למעלה