לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3487534,875 עוקבים אודות עסקים

פורום אקטואליה

פורום אקטואליה נועד להוות במה אינטראקטיבית לכל מי ש"סדר היום הלאומי" נמצא על סדר היום שלו/ה. הכתיבה בפורום מאפשרת לכל אחד ואחת להביע דעה בכל נושא ולהגיע ישירות מהכורסא בבית אל אנשים אחרים, ללא תלות באמצעי תקשורת, ללא צורך בתיווך או עריכה. התקשורת האלטרנטיבית האולטמטיבית.כל שצריך הוא חיבור לאינטרנט, סקרנות טבעית לקורה סביבך והרבה הרבה נימוס. אקטואליה מטבעה הינה נושא שגורם ליצרים להתעורר,נושא שנוגע לאנשים בעצבים החשופים, אנא זיכרו שסופו של ענין הפורום נועד לניהול דיונים, לא למריבות ולא להשמצות. אז בין הנימוס הבסיסי להתלהמות ישנו מרווח, השתמשו בו, חריגה מהמרווח הזה מובילה להתערבות הנהלת הפורום, בדרך כלל אזהרה אחת או שתיים ולאחריה הרחקה, למעט מקרים קיצוניים כגון שימוש בכינויים הלקוחים מגרמניה של לפני שישים שנה שיגררו מחיקה והרחקה מיידית,
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אקטואליה

פורום אקטואליה נועד להוות במה אינטראקטיבית לכל מי ש"סדר היום הלאומי" נמצא על סדר היום שלו/ה. הכתיבה בפורום מאפשרת לכל אחד ואחת להביע דעה בכל נושא ולהגיע ישירות מהכורסא בבית אל אנשים אחרים, ללא תלות באמצעי תקשורת, ללא צורך בתיווך או עריכה. התקשורת האלטרנטיבית האולטמטיבית.כל שצריך הוא חיבור לאינטרנט, סקרנות טבעית לקורה סביבך והרבה הרבה נימוס. אקטואליה מטבעה הינה נושא שגורם ליצרים להתעורר,נושא שנוגע לאנשים בעצבים החשופים, אנא זיכרו שסופו של ענין הפורום נועד לניהול דיונים, לא למריבות ולא להשמצות. אז בין הנימוס הבסיסי להתלהמות ישנו מרווח, השתמשו בו, חריגה מהמרווח הזה מובילה להתערבות הנהלת הפורום, בדרך כלל אזהרה אחת או שתיים ולאחריה הרחקה, למעט מקרים קיצוניים כגון שימוש בכינויים הלקוחים מגרמניה של לפני שישים שנה שיגררו מחיקה והרחקה מיידית,
תהנו.

לצפיה ב-'האם ההתנחלויות לא חוקיות?'
האם ההתנחלויות לא חוקיות?
06/01/2017 | 00:59
110
92
http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1206876
אף שטיעונים משפטיים כבדי משקל תומכים בזכותם של יהודים לבנות ביהודה, שומרון (הגדה המערבית) ומזרח ירושלים, יש מי שמכנים את הקהילות היהודיות שמתגוררות שם "לא חוקיות" ו"לא לגיטימיות". אך מהו ה"חוק" הזה, ומי החליט שישראל אשמה בהפרתו?

"החוק" הוא אמנת ז'נווה הרביעית, שהיא מקור חשוב לחקיקה בינלאומית והומניטרית. האמנה נכתבה אחרי מלחמת העולם השנייה, בצל השואה, במטרה למנוע טרגדיות דומות וכדי להגן על אנשים חפים מפשע בתקופת מלחמה. כמעט כל המדינות, כולל ישראל, חתומות עליה. ואולם, יישומה ופירושה הם נושא למחלוקות.

לארגון אחד בלבד יש סמכות לקבוע את משמעותו של המסמך הזה: הצלב האדום הבינלאומי, שהוא "השומר" הרשמי של האמנה. והצלב האדום החליט באופן חד-צדדי בסביבות 1971, שהיישובים הישראליים שנבנו בשטחים שנכבשו על ידי ישראל ב 1967, במלחמת ששת הימים, מפירים את אמנת ז'נווה הרביעית, ולכן "אינם חוקיים".

אם כן, מהו "החוק"? מעמדה החוקי של פלשתינה, שהיתה אמורה להיות "הבית הלאומי של היהודים", נקבע על ידי חבר הלאומים (1920), הסכמי סן רמו (1920) והמנדט הבריטי, ואושר על ידי הקונגרס האמריקאי. בהעדר חוקים אחרים, חוקים אלה תקפים עד היום. האו"ם והצלב האדום חולקים על כך, אם כי אין הם אומרים למי שייכים השטחים האלה.

גם על ממשלת ישראל מוטלת חלק מהאחריות לבלבול ולחוסר הבהירות בקשר למעמדה החוקי של ישראל ביהודה ושומרון, לאחר שלא השליטה עליהם את ריבונותה כפי שעשתה במזרח ירושלים וברמת הגולן. אחת הסיבות לכך היתה אי-רצון להתעמת עם התנגדות הקהילה הבינלאומית. לכן, להחלטות הצלב האדום יש חשיבות מכרעת בקביעת לגיטימיות. ואולם, מאחר שדיוני הצלב האדום והפרוטוקולים שלו חשאיים, אין אפשרות לדעת כיצד קיבלו ראשיו את החלטותיהם וגם אין אפשרות לערער עליהן.

דומה שהפירוש הייחודי של הצלב האדום, המנוגד לכוונתה ולמטרתה הברורות של אמנת ז'נווה הרביעית, נועד במיוחד למנוע התנחלויות ישראליות. הוא מעולם לא יושם במצבים דומים ששררו בעבר במקומות אחרים.

משפטנים ידועי שם וממשלת ישראל דחו את הטענות על "אי חוקיות" ו"כיבוש", בטענה שתנאי אמנת ז'נווה הרביעית אינם מתאימים למקרה הזה, וכי במקרה הטוב ביותר, השטחים צריכים להיקרא "שטחים שנויים במחלוקת" שניתן לשאת ולתת עליהם.

הצלב האדום הבינלאומי מצדו מסרב לפתוח את ארכיוניו ולהסביר את מניעיו, אף שהתנהגות זו מנוגדת לנורמות ההתנהגות המשפטיות המקובלות. אין הוא מוכן לתת דין וחשבון לאף אחד, הוא מעוות בכוונה את העובדות, ואף על פי כן, החלטותיו נחשבות בעיני כל לחוק.

אנחנו צריכים לדעת איך ומדוע קיבל הצלב האדום את ההחלטות האלה. מה הוא מסתיר? ולמה?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מסמכי הבעלות של ערבים על קרקעות פרטיות לא חוקיות '
מסמכי הבעלות של ערבים על קרקעות פרטיות לא חוקיות
06/01/2017 | 01:28
19
221
כי הם זוייפו על ידי המלך והמשטר הירדני. 
 
תכלס בשטח אין כבוש כי האזור הזה הוא כמו אנטארטיקה לא שייך לאף אחד מבחינה משפטית מודרנית .
מבחינה היסטורית כולם יודעים מי היה שם כבר לפני אלפי שנים .
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה היה לפני אלפי שנים?'
מה היה לפני אלפי שנים?
06/01/2017 | 13:23
18
14
לפני אלפי שנים היו בשטח הרבה עמים, שאת רובם חיסלנו מאוחר מדי, כאשר פלשנו לשטח, בג'נוסייד מתועב
 
מי שמתווה את השטות ששטח שייך לתושבים הקדומים, הרי השטח שייך לאדם הקדמון (משמע לכל האנושות), ולכל המאוחר לשאריות העמים אותם רצחנו ברצח עמים מחריד.
 
המסקנה מאד פשוטה:
לרדת מהטמטום של שייכות שטח למי שהיה שם , אי שם בהיסטוריה.
זה לא נכון באף מיקרה בעולם, זו טענה חסרת היגיון, ולא מבוססת על שום בסיס מוסרי כלשהוא.
 
אנו נימצאים בישראל, בגלל מאוויים לאומיים שלנו,
ואנו רוצים את כל יש"ע, כי חלק אלים בתוכינו חושב שאנו יכולים,
ובגלל שאנו חסרי מצפון וערכים, ומזזלזלים בזכויות אדם מינימליות של מיליונים של בני אדם.
 
וזה לא קשור לחוק כזה או אחר, זה קשור לחוסר מוסר של אימלול מילונים של אנשים, שגם לו זה היה מותר חוקית, זו תחתית הסולם הערכי.
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בלפור והבריטים חשבו אחרת'
בלפור והבריטים חשבו אחרת
06/01/2017 | 13:50
5
9
והכירו בטענה שהתנ"ך הוא מסמך משפטי. 
 
המוסר הוא עניין סובייקטיבי לדעתי דווקא התביעה של סאדאת, אסאד האב, אסאד הבן, ערפאת ואבו מאזן ואולי גם של המחתרת האלג'יראית למה שנקרא בשפה הנקייה "פינוי התנחלויות" זאת תחתית הסולם המוסרי ולדרוש מאנשים לעזוב את ביתם בדור שלישי ורביעי בגלל החלפת הריבון של השטח זאת ברבריות. ואימלול אנשים זה לכפות עליהם לעזוב את בתיהם בטענה שהסבא או הסבא רבא שלהם הקים את ביתם שם באופן לא חוקי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
06/01/2017 | 14:06
4
10
לא קראת את הצהרת בלפור.
הצהרת בלפור אומרת בא"י, לא בכל א"י, אומרת רק מה אנגליה תראה ב"עין יפה", ולה היא תעזור, ורק בתקופה בה אנגליה חייתה באווירה ותרבות קולוניאליסטית, כך שלדעתה של אנגליה אז, אין היום שום חשיבות וכוח מוסרי.
 
בנוסף ההצהרה שומרת היטב על זכותם של כל העמים האחרים בשטח.
"בתנאי ברור שלא ייעשה שום דבר העלול לפגוע בזכויות האזרחיות והדתיות של עדות לא יהודיות בארץ ישראל".
 
ומה שאנו עושים, הינו הפרה גסה של הצהרת בלפור, ואנו פוגעים בזכויות האדם של עמים אחרים בא"י.
 
אך זה לא חשוב, בניגוד להצהרת בלפור, יש עוד מיליונים של הצהרות אחרות, חלקן מנוגדות לחלוטין.
והצהרות פוליטיות של כל מיני עמים ואנשים כלל לא רלוונטיות לעניינו היום.
 
נושא סובייקטיביות המוסר הוא נכון, אך לא לעניינינו.
המוסר עליו אני מדבר אינו סובייקטיבי, אלא מוגדר היטב, וכלול תחת השם "המוסר המערבי" (שם אולי לא מוצלח), שכל העולם כולו קיבל אותו, וחתם עליו.
המוסר הזה רשום בצ'ארטר של האו"ם, ובכל האמנות של האו"ם, וכל העולם חתם עליו.
 
זה לא אומר שכל העולם מתנהג כך, אבל זה אומר שזהו החזון שאליו כל העולם שואף, לפחות ברמה המוסרית התאורטית.
 
ולכן כאשר מדברים היום בעולם על "מוסר", הוא אינו סובייקטיבי, אלא מאד מאד אובייקטיבי.
אם כי ברמה פרטנית, ולאורף אלפי שנות היסטוריה, אתה צודק בסובייקטיביות של המוסר. אך זהו נושא לשאלת מושג ה"מוסר", ואין לו רלוונטיות למצבינו בנקודת הזמן היום, בחלק העולם המתקדם בו אנו חיים.
 
 
 
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה תומך באינטרסים של הערבים יותר מהם עצמם'
אתה תומך באינטרסים של הערבים יותר מהם עצמם
06/01/2017 | 14:54
3
6
הערבים דחו ודוחים עד היום את הצהרת בלפור ואת תוכנית החלוקה של האו"מ,התגובה שלהם היתה פתיחה במלחה להכחדת הישוב היהןודי בארץ.אז מה אתה מקשקש ומפרש ומשבש כל עובדה והופך אותה לתורה "לוגית" המחייבת את זולתך יהיה אשר יהיה?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'גישתך אנטי מוסרית'
גישתך אנטי מוסרית
06/01/2017 | 15:03
2
7
אני לא תומך באינטרסים של אף אחד.
אני מנסה להיות נאמן לעובדות ולמוסר, ולא לעוותם לפי הצורך והאינטרס.
 
אני מאמין באמונה שלמה, שיש לנו בסיס מוסרי לחיות במדינת ישראל, ואין אני רואה שום צורך לעוות אמת ומוסר, כדי לזכות בדברים מעבר לכך, שאיני זקוק להם, ואיני זכאי להם.
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איזה בסיס מוסרי אתה רואה '
איזה בסיס מוסרי אתה רואה
06/01/2017 | 16:41
3
אם לטענתך המראה החיצוני של היהודים מוכיח שלא מדובר בצאצאים של יהודים שחיו כאן בתקופה העתיקה והקלאסית ומדובר באירופאים, צפון אפריקאים ותימנים שהתגיירו ולכן הערבים צודקים בטענתם שהציונות היא קולוניאליזם בדיוק כמו התיישבות האירופאים באמריקה ואוסטרליה. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'גישתי אנטי מוסרית?.....יחסית למי או למה?......אבסולוטית?'
גישתי אנטי מוסרית?.....יחסית למי או למה?......אבסולוטית?
07/01/2017 | 07:42
לאיזה עובדות אתה מנסה להיות נאמן?........מהו בדיוק המוסר עליו אתה מרבה כל כך לדבר?.....האם זהו המוסר האולטימטיבי?.....אין בילתו?......האם הוא משתווה למוסר הערבי?........האם הוא בא לידי ביטוי כמוהו?
על מה אתה מסתמך כשאתה קובע שיש לנו בסיס מוסרי לחיות בארץ?.......האם לבסיס המוסרי יש גם רקע היסטורי?.....האם ניתן להגדיר "בסיס מוסרי" או "בסיס היסטורי" גם כ"זכות"?........אני לא רואה בך אוטוריטה בלעדית לאמת.אתה דוחה את האמת כפי שרוב רובו של העם היהודי (=עם ישראל) רואה את האמת ומאמין בה ותומך לגמרי באמת כפי שהיא מוצגת ע"י אויבי העם שלנו.אני לא רואה בכך בסיס למתן אמון בעמדותיך גם אם זו זכותך להחזיק בהם ולבטא אותם כרצונך.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מדבריך ה"מלומדים" ניתן להגיע לכמה מסקנות מאירות עיניים'
מדבריך ה"מלומדים" ניתן להגיע לכמה מסקנות מאירות עיניים
06/01/2017 | 14:43
11
4
להיסטוריה אין משמעות בחיי ההווה.........יש ספק גדול אם קיים בכלל "עם יהודי" כפי שאנחנו ורוב העולם יודעים ומכירים.........לנו,לעם היהודי אין בעצם שום זכות היסטורית או אחרת על שום טריטוריה בעולם מה גם שאנחנו הרי לא קיימים כעם......אבל "עם פלסטיני" קיים גם קיים,וזכויותיו הטריטוריאליות שרירות וקיימות,ו"ההיסוריה" שהומצאה לו היא עובדה קיימת ובעלת משמעות פטלית על המציאות..........אדון הנרי,איו לך בעיה של אינטליגנצי ואני משוכנע שאתה מכיר את ההיסטוריה כפי שהיא באמת,אבל אתה מנוכר לאומית,סובל מביטול עצמי מבחינת הזהות,מנסה בכל כוח להידמות לאירופאים ולהיות אחד מהם וכמוהם מה שלעולם לא יקרה וכנראה עברת סוג של שטיפת מוח שעיוותה אצלך את השקפת העולם שאתה מבטא בבוטות וצביעות בלי שמץ של מודעות עצמית.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'המושג "זכות היסטורית" הוא שטות לוגית'
המושג "זכות היסטורית" הוא שטות לוגית
06/01/2017 | 14:58
10
7
"זכות" זה מושג אובייקטיבי, ואילו "עם" זה מושג סובייקטיבי, לכן "זכות היסטורית" הוא מטבע לשון עם טעות לוגית מובנית.
 
מתי עם יכול לדרוש לעצמו שטח כדי להתקיים קיום עצמאי?
אין לנו בהיסטוריה, במוסר, ובחוק הבינלאומי, כללים כדי לקבוע זאת חד משמעית,
לכן עלינו לפעול בשיקול דעת, אובייקטיבי עד כמה שאפשר, בדרך שתתפרש ע"י רוב האנשים שחולקים איתנו את התרבות המערבית, כדרך שעושה הכי פחות נזק לכלל האנשים.
(עיקרון הקטנת הנזק הכללי הוא עיקרון מוסרי קיים).
 
אנו נימצאים במצב יוצא דופן, בו היינו נתונים לרדיפה ואנטישמיות, לאורך כל ההיסטוריה האחרונה, מצד כל האומות, ולכן ההתפתחות הנורמלית של כל עם אחר נימנעה מאיתנו. ומכאן שהרצון הלאומי שלנו למדינה יהודית בא"י הוא בעל כוח מוסרי חזק ביותר.
מאידך, הרצון הלאומי של עמים אחרים בארץ הזו גם לא ניתן לביטול.
ולכן המסקנה היא, שעיקרון הקטנת סה"כ הנזקים, מחייבת את חלוקת הארץ, כך שכל העמים הגדולים בה, יוכלו לזכות בחופש לאומי כרצונם, אך לא בכל השטח כרצונם.
 
בחלוקת השטח, גם העם שלנו לא יגיע למלוא רצונו, וגם העם הפלסטיני לא יגיע למלוא רצונו.
העיקר להקטין את סה"כ האומללות של אנשים פרטיים למינימום האפשרי.
 
כך זה עם פשרות הוגנות, הנובעות מכוח עיקרון מוסרי, שלצערינו אף אחד מהצדדים לא מקבל את מלוא רצונו.
 
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שטויות, העם הפלסטיני זו פיקציה'
שטויות, העם הפלסטיני זו פיקציה
06/01/2017 | 15:17
6
6
שמדינות ערב המציאו כדי שישמש עילה לסילוק היהודים מהמזרח התיכון.
אף פעם לא היה עם כזה ומדינות ערב עצמן אפילו לפני ששת הימים כשהתכוונו לכבוש את ארץ ישראל לא הייתה להם שום כוונה לעשות את זה כדי הקים מדינה פלסטינית אלא כדי לחלק בינהן את העוגה.
משראו שלא הצליחו המציא את ה"עם" הזה וכביכול בידלו עצמם ממנו כדי שיהיה מצב בו כביכול נותר כאן עם לפי מדינה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'על סמך איזו הגדרה של "עם" אתה מגיע למסקנה הזו?'
על סמך איזו הגדרה של "עם" אתה מגיע למסקנה הזו?
06/01/2017 | 15:18
5
4
לצפיה ב-'זה לא משנה'
זה לא משנה
06/01/2017 | 15:26
3
10
האם אני והחתול שלי יכולים להכריז על עצמנו כעם נפרד ולדרוש מדינה עצמאית?
אולי כן.
האם משהו חייב לתת לנו את מבוקשנו - לא!
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא.'
לא.
06/01/2017 | 15:30
1
6
לא מעניקים ל-2 יצורים, עם אותה רמת מישכל בדיוק, מעמד של "לאום".
 
העובדה שכתבת "לא משנה" רק מוכיחה שאינך מבין כלל אפילו מה אתה מדבר.
לרגע לא חשבתי אחרת.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כרגיל אצל סמאלנים, נשארים לבסוף בלי תשובה'
כרגיל אצל סמאלנים, נשארים לבסוף בלי תשובה
06/01/2017 | 15:34
7
ומתחילים סתם לגדף ולהעליב ללא טעם וללא ריח.
אתה מבייש רק את עצמך עם תשובות כאלה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אכן הגיע הזמן שהמתיישבים יכריזו על עצמם כעם'
אכן הגיע הזמן שהמתיישבים יכריזו על עצמם כעם
06/01/2017 | 16:48
8
וידרשו מדינה. ואם שוב יתחילו דיונים על רמת הגולן אז גם תושבי רמת הגולן צריכים להכריז על עצמם כעם ולדרוש לעצמם מדינה נפרדת.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אפילו לא צריך הגדרות בתכניות החלוקה של 1937 ו-1947'
אפילו לא צריך הגדרות בתכניות החלוקה של 1937 ו-1947
06/01/2017 | 16:47
4
הוצעה חלוקה למדינה יהודית ומדינה ערבית, אפילו הוועדות שלפניהם דיבר המופתי לא הגיעו למסקנה שיש עם פלסטיני. וב-1948 אמנם אומות העולם לא הכירו באיו"ש כשטח ירדני אבל בלב חשבו שזה הדבר הנכון שהשטחים יסופחו לירדן וגם רייגן ניסה לקדם תכניות של החזרת השטח לירדן. ורצועת עזה לא סופחה למצרים, אבל האמריקאים סירבו לדרישת בן גוריון ב-1956 להעביר את עזה לחסות האו"ם ובכך ממשל אייזנהאור הכיר בזכות המצרים לשלטון אפרטהיד בעזה. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זו היא דעתך השגויה והבלתי מקובלת על רוב רוב של העולם.'
זו היא דעתך השגויה והבלתי מקובלת על רוב רוב של העולם.
06/01/2017 | 15:18
1
5
"זכות" היא מושג המקובל במערכות החוקים,היא מושג משפטי והיא ניתנת להוכחה,כך שהיא לא רק עיניין "אובייקטיבי"."עם",הוא לא רק עיניין סובייקטיבי כי מרגע שהעולם מכיר בציבור כ"עם",הוא הופך לאובייקטיבי.
לא הצלחת להסביר למה,על איזה רקע ותחת איזו הצדקה אנחנו דורשים לעצמנו שטח בארץ ישראל להקים עליו מדינה עצמאית משלנו.אם "זכות" כלשהיא,ודאי שלא היסטורית לא באה בחשבון,אז למה דוקא כאן?.....הרשה לי רק להזכיר לך,שהערבים נאחזים במושג "זכות",מיחסים לעצמם "זכות היסטורית" ואין מי שישלול את זכותם להשתמש במושגים ה"פסולים" האלה.בכל העולם,כולל בעולם המערבי הנאור כל כך נערכו מלחמות על טריטוריות ועל שיחרורן על רקע הזכות ההיסטורית של העמים שישבו בהם.....אתה סותר את עצמך על פי צורכי הדיון אבל זה לא משנה את העובדה שאתה שוגה בראיית העולם,המציאות והחיים בתחומים רבים הנוגעים לכולנו
אקטואליה >>
לצפיה ב-'עם אינו מושג אובייקטיבי'
עם אינו מושג אובייקטיבי
06/01/2017 | 15:28
8
וההוכחה לכך, שאני בטוח שלא תוכל להביא למושג "עם" אף הגדרה אובייקטיבית. (אלא אם אתה חכם יותר מכל הפילוסופים וחוקי מדעי החברה, שאי פעם דנו בנושא זה).
כאשר תוכל להביא הגדרה שכזו, אוכל להתייחס לדבריך כבעלי טעם.
 
לעומת זאת, ההגדרה היחידה של "עם", שנכונה לכל העמים, בכל ההיסטוריה (שזה חלק מהחובות של המושג "הגדרה") היא סובייקטיבית, ואם תרצה אוכל להביאה לפניך.
--------------
ההצדקה שלנו לדרישה חלק מאדמת א"י לצרכי לאומיות יהודית היא סובייקטיבית
הרצון הלאומי שלנו. (בדיוק כמו העם הצרפתי, הגרמני, האיטלקי...)
וביטוי של רצון לאומי הוא אחד מזכויות האדם, כפי שמוגדרות בצ'ארטר של האו"ם.
 
כל הנושא ההיסטורי מקופל במילה "רצון", ולכן אין צורך לחזור עליו, ואין צורך להשתמש בו בצורה שגויה לוגית.
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ולמה הרצון הלאומי של הערבים חשוב יותר '
ולמה הרצון הלאומי של הערבים חשוב יותר
06/01/2017 | 16:44
6
מרצון לאומי של דרוזים, צ'רקסים ואפילו בדואים שלא רואים בעצמם פלסטינים?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בוא אני אסביר לך כמה דברים בסיסים. ליהודים יש זכות רק'
בוא אני אסביר לך כמה דברים בסיסים. ליהודים יש זכות רק
06/01/2017 | 02:38
27
43
לחתוך את הזיין שלהם. זהו. זאת הזכות היחידה שניתנת ליהודי על סמך גזע שלו.
 
כל שאר הזכויות - הוא צריך לשכוח מהגזע שלו, מזה שהוא יהודי ולהסתמך על משהו אחר. כאזרח ישראלי יש לו זכות לבנות בישראל. רק בישראל. לא מחוץ לגבולות של מדינת ישראל. לא ברוסיה, לא בצרפת, לא באנרקטידה ולא בפלשתין. רק בישראל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כלומר: כל הבנייה הערבו איסלאמית ביש"ע לא חוקית, אפשר להרוס?'
כלומר: כל הבנייה הערבו איסלאמית ביש"ע לא חוקית, אפשר להרוס?
06/01/2017 | 06:12
1
10
לצפיה ב-'אין שם בניה ערבו מוסלמית.'
אין שם בניה ערבו מוסלמית.
06/01/2017 | 09:00
19
הסבירו לך, אנשים בונים על קרקע שלהם או בונים
לא על קרקע שלהם.    וזה לא בגלל שהם מוסלמים
או הוטנטוטים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לאזרח ישראלי יש לו זכות לגור בכל מקום שממשלתו מתירה לו'
לאזרח ישראלי יש לו זכות לגור בכל מקום שממשלתו מתירה לו
06/01/2017 | 10:44
24
17
גם אם זה באנטרטיקה.
כי רק לה הוא כפוף
קאפשי?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שטות '
שטות
06/01/2017 | 14:44
20
13
אם הממשלה תתיר לי להרוג מישהוא בארה"ב - אז זה מותר לי?
 
לממשלה אין סמכות מחוץ למדינה, והיא יכולה לאמר מה שהיא רוצה, זה חסר ערך לחלוטין.
 
על שטחים כבושים הממשלה יכולה להחליט רק לפי חוקי מלחמה וחוקים של שטח כבוש, כל החלטה אחרת של הממשלה היא בחוסר סמכות, ולכן חסרת ערך מישפטי.
 
כל מי שנענה להחלטה לא חוקית של הממשלה, אחראי אישית לעבירה על החוק הבינלאומי, על חוקי המלחמה, ועל חוקי שטח כבוש, ועלול לתת עליה בעתיד את הדין.
זה מה שקרוי במשפט הישראלי "דגל שחור של אי חוקיות שמתנוסס מעליה", והרשאות כאלה, ואפילו פקודות כאלה, אסור לקיים.
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'נא לדייק ולא להטעות את הציבור.'
נא לדייק ולא להטעות את הציבור.
06/01/2017 | 15:14
18
34
אם הממשלה תתיר לך להרוג מישהוא בארה"ב - אז אם תהרוג משהו בארה"ב היא לא תעשה לך דבר כי היא התירה לך רק תהיה לך בעיה עם ממשלת ארצות הברית כי היא לא מרשה את זה אבל לא עם ממשלת ישראל כי היא התירה לך.
לכן, יהודי אזרח ישראל שמדינת ישראל התירה לו לגור ביהודה ושומרון ומדינת ישראל שולטת שם, איש לא יוכל לעשות לו דבר.
אם לפי חוקי סעודיה או חוק של מאן דהוא אחר זה אסור אז אם הוא יהיה בסעודיה או במקום בו אותו אחד שולט אפשר שיועמד שם לדין.
ולעצם העניין, ארץ ישראל שיכת לעם ישראל, ולכן יהודי מעם ישראל שחי בארץ ישראל יש לו את כל הזכויות לגור בה לפי כל דין.
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ושוב אתה מטעה ומשקר.'
ושוב אתה מטעה ומשקר.
06/01/2017 | 15:21
11
8
יש מושג "מדינת ישראל". מושג מוגדר היטב בחוק ואיפה הגבול המדיני. במקום זה אתה מנסה לדחוף "ארץ ישראל" שמוגדרת רק בהגדות ובאשליות שלך.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ושוב אתה מטעה ומשקר. '
ושוב אתה מטעה ומשקר.
06/01/2017 | 15:32
6
9
יש מושג "מדינת ישראל". מושג מוגדר היטב בחוק ואיפה הגבול המדיני​ ואיפה אזורים שהיא כבשה והיא מסכימה שאזרחיה יגורו שם. הכל על פי חוקיה.
ואם אתה סבור שמשהו גר במקום שאסור לו לגור על פי החוק - גש להתלונן עליו למשטרה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אי אפשר להתלונן'
אי אפשר להתלונן
06/01/2017 | 15:39
3
9
כאשר הממשלה נוהגת בצורה אנטי מוסרית, כמו כל המתנחלים, למי אפשר להתלונן?
למשטרה המושחתת, או למתנחלים הרצחניים?
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'תנסה בבג"ץ אולי, שם זה המשפחה שלכם.'
תנסה בבג"ץ אולי, שם זה המשפחה שלכם.
06/01/2017 | 15:46
1
3
לצפיה ב-'הם אכלו אותה עם שמגר '
הם אכלו אותה עם שמגר
06/01/2017 | 16:58
4
לא אהרון ברק היה כבר אז נשיא בית המשפט עליון ולא רק יועץ משפטי לממשלה אולי היו מצליחים לעשות דלגיטימציה להמשכה של שיבת ציון.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז תהיה מספיק הגון להודות '
אז תהיה מספיק הגון להודות
06/01/2017 | 16:56
5
שהחוק הישראלי מתיר זאת.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה באמת כזה אידיוט או שרק מתחזה?'
אתה באמת כזה אידיוט או שרק מתחזה?
06/01/2017 | 15:55
1
9
אתה באמת חושב ששטח כבוש סופח למדינת ישראל וחלק ממנה? אז כאזרח ישראלי יש זכות לנוע חופשי בכל שטח של המדינה. לך תבקר בג'נין או ביריחו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לפני אוסלו זה היה אפשרי בקלילות'
לפני אוסלו זה היה אפשרי בקלילות
06/01/2017 | 16:58
5
לצפיה ב-'אין גבולות בינלאומיים למדינת ישראל'
אין גבולות בינלאומיים למדינת ישראל
06/01/2017 | 16:55
3
7
הגבולות היחידים הם גבולות שביתת נשק וגבולה הסופי נתון למו"מ. ליהודים יש זכות לגור בארץ ישראל בלי קשר לריבונות הישראלית ממש כמו שלנוצרים מאמריקה יש זכות להגר לרומא ולנוצרים האורתוכסים ברוסיה יש זכות להגן ליוון. ולמוסלמים יש להגר לסעודיה, רק שכאן סעודיה לא מכבדת את הזכות הזאת, מה שמראה שהזכות הבסיסית הזאת לא מכובדת על ידי שלטונות מוסלמיים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'באמת? עוד תמים אחד. "אין גבולות"'
באמת? עוד תמים אחד. "אין גבולות"
06/01/2017 | 17:18
2
6
לא ידוע איפה חוק ישראלי תקף ואיפה זה כבר לא באחריות של המדינה, כי זה לא שטח של המדינה.. איפה משלמים מיסים למדינה ואיפה לא. וכדומה.
 
אז המצב לא כזה דפוק כפי שאתה מתאר לעצמךץ גבול כמובן קיים.
 
גבול בינלאומי, שכל העולפ מכיר - שטח של ישראל בלי גולן ובלי מזרח ירושליים.
 
דבול המדינה כפי שישראל רואה אותו - אותו דבר, רק עם גולן ועם מזרח ירשוליים שסופחו.
 
שטחים כבושים אף פעם לא היו חלק של מדינת ישראל , לא עבור כל העולם ולא עבור מדינת ישראל עצמה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הערבים קילקלו לעצמם ברגע שפתחו נגד ישראל במלחמות'
הערבים קילקלו לעצמם ברגע שפתחו נגד ישראל במלחמות
06/01/2017 | 22:11
9
כי במקור שטח המדינה היה לפי הסכם החלוקה.
אבל הערבים לא קיבלו את זה שליהודים יש את השטח הקטן הזה ורצו לקחת להם.  הם הפסידו, וישראל על מנת למנוע מצב קשה של הגנה מאוד קשה על השטח הצר שהיה לה, נזקקה להרחיב את שטח המדינה.
 
ואז נקבע שבהסכם שלום יחזירו את השטחים.  אבל הבעיה שמאז הערבים לא רצו שלום.
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה צריך להבין שאתה היחיד שמאמין באו"ם:)'
אתה צריך להבין שאתה היחיד שמאמין באו"ם:)
06/01/2017 | 23:47
113
העולם...
העולם כובש גם אחרי החלטות כאלו ואחרות..
והעולם משתף פעולה עם מדינות אלו..
אנחנו לא כובשים..אפשר להגיד מתיישבים....באזור שהיה נטוש הרבה זמן
זה שרוצים לבנות עוד מדינה
לא הופך אותנו לכובשים
אותם אזרחים יכולים להיות אזרחי אותה מדינה
אם הכוונה לבנות מדינה נורמלית
אבל אין כוונה כזו
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה כותב מהיהורי ליבך, ומעומק בורותך.'
אתה כותב מהיהורי ליבך, ומעומק בורותך.
06/01/2017 | 15:37
5
9
אם ממשלת ישראל, או מפקד צבאי, יאמר לך לרצוח, בישראל או גם מחוץ לה, ואפילו יפקוד עליך לרצוח, ותעשה זאת, בית דין ימצא אותך אשם ברצח.
 
העובדה שקיבלת אישור ממשלתי, תהיה רק נקודה לזכותך בהתחשבנות על גודל העונש., או אולי על המרת ה"רצח" ב"הריגה".
 
ולדוגמא,
ממשלה עתידית בישראל, תהיה רשאית להעמיד לדין את כל המתנחלים.
זה עניין תאורטי, לא מעשי, כי לממשלות הצדק והמוסר לא חשוב, רק הקולות בבחירות.
 
 
 
 
 
 

 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כל אחד והחלומות שלו.'
כל אחד והחלומות שלו.
06/01/2017 | 15:43
7
באותה מידה אפשר גם לחלום שמחר יקום נשיא אוהד בארה"ב במידה כזו שיכפה על כל מדינות העולם להכיר בארץ ישראל לכולה עם ישראל ויעמיד לדין  את כל הסמאלנים לדורותיהם שניסו לחבל במהלך הזה.
זה עניין תיאורטי כי לארה"ב אין עניין בצדק ובמוסר אלא אינטרסים כלכליים ואחרים עם העולם הערבי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ואחרי זה אתה טוען שאתה מוסרי'
ואחרי זה אתה טוען שאתה מוסרי
06/01/2017 | 17:00
2
32
כשאתה מציע להעמיד לדין ילדים ותינוקות על מקום המגורים שהוריהם או הסבים שלהם או הסבים רבים שלהם בחרו למשפחתם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הוא כן מוסרי. אתה לא. אתה משתשתש בילדים ובתינוקות במגן אנושי'
הוא כן מוסרי. אתה לא. אתה משתשתש בילדים ובתינוקות במגן אנושי
06/01/2017 | 17:26
1
10
ואמצעי כיבוש.
אקטואליה >>
לצפיה ב-''
06/01/2017 | 21:59
12
מהשמאלנים היום יוצא רק טמטום.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איזה בור חסר הבנה אתה'
איזה בור חסר הבנה אתה
06/01/2017 | 22:04
10
אם המדינה שולחת אותך לרצוח מישהו ממדינה אחרת (פעולת מוסד וסוכני מוסד ומשתפי פעולה עם המוסד)
אז המדינה לא תעמיד אותך לדין על זה.
 
מדובר כמובן במצב שהמדינה ששולחת אותך ולא איזה מישהו מיוזמתו הפרטית. זה מה שההבנה הירודה שלך לא הצליחה להבין ממה שכתב marabo.
 
עכשיו אתה יכול לחזור לעיסוק שלך עם הפרות.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז כל פעולות המוסד הם פשעי מלחמה?'
אז כל פעולות המוסד הם פשעי מלחמה?
06/01/2017 | 16:51
3
לצפיה ב-'שטוויות, ממשלת ישאל לא יכולה להרשות לאזרח לגור בארה"ב'
שטוויות, ממשלת ישאל לא יכולה להרשות לאזרח לגור בארה"ב
06/01/2017 | 14:46
2
11
אם ממשלת ארה"ב לא מרשה לו לגור שם
אקטואליה >>
לצפיה ב-'קשקשן, בטח שהיא מרשה זאת'
קשקשן, בטח שהיא מרשה זאת
06/01/2017 | 15:20
1
23
מבחינת מדינת ישראל כל אזרח רשאי לסוע ולגור בארה"ב.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ממשלת ישראל גם מרשה לך להיות ראש הממשלה'
ממשלת ישראל גם מרשה לך להיות ראש הממשלה
06/01/2017 | 22:58
4
מבחינת מדינת ישראל כל אזרח רשאי להיבחר להיות ראש הממשלה
אקטואליה >>
לצפיה ב-'חוקיות ב 100%'
חוקיות ב 100%
06/01/2017 | 05:05
5
31
ואינני מבין מדוע יש להתחשב בצלב האדום
אין להם שום סמכות קבוע מה שייך למי
העולם אנטישמי ומנסה לגזול מהעם היהודי את אדמתו לטובת הערבים
צריך להסביר זאת לכל העולם
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'היא לא חוקית.'
היא לא חוקית.
06/01/2017 | 10:17
3
13
1. מדינת ישראל לא קבעה החוק ששטחי יו"ש הם שטחים
שבבעלותה.  אלה שטחים כבושים שאלוף פיקוד מרכז
מנהל.
2. אף מדינה בעולם לא הכירה בשטחים אלה כשטחים של
מדינת ישראל.  ישראל אפילו לא ניסתה לשנות את מעמדם
של שטחים אלה במוסדות הבינלאומיים.
3. ישראל לא החילה את חוקי מדינת ישראל  על אותם שטחים.
4.  לתושבים המקומיים אין זכויות אזרח שוות ל
 
רוצה עוד סיבות?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שטחים שנויים במחלוקת ונתונים למו"מ '
שטחים שנויים במחלוקת ונתונים למו"מ
06/01/2017 | 13:53
2
7
וישראל קיוותה להשיג את הסכמת הערבים והעולם לשליטה בחלק מהשטחים האלה בתמורה לוויתור על אחרים ועל זה המו"מ מבחינתה של ישראל.
 
וישראל כן קבעה חוקית ששטחי מזרח ירושלים על כל השכונות הערביות שסופחו אליה הם בבעלותה והם מנוהלים בדיוק באותה צורה כמו הקו הירוק והחילה את חוקי ישראל על אזור זה. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ישראל לא סיפחה אף שטח, לא בירושלים, לא בגולן.'
ישראל לא סיפחה אף שטח, לא בירושלים, לא בגולן.
06/01/2017 | 14:59
1
10
לצפיה ב-'גם שוויץ לא סיפחה אף שטח שלה'
גם שוויץ לא סיפחה אף שטח שלה
06/01/2017 | 22:15
11
היא פשוט רצחה את מי שקודם היה שם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'"חוקיות ב 100%"'
"חוקיות ב 100%"
06/01/2017 | 23:38
2
לצפיה ב-'אני לא יודע לענות על זה. מה שכן אני יודע, זה שמי שפותח......'
אני לא יודע לענות על זה. מה שכן אני יודע, זה שמי שפותח......
<< ההודעה הנוכחית
06/01/2017 | 07:55
13
17
במלחמת שמד כנגדך והפסיד במלחמה, לא יכול לבוא בטענות מה שעושים נגדו.
 
katomish - תפנים נקודה אחד, הם פתחו במלחמה במטרה לרצוח אותך ואת כל בני משפחתך (כמו את כולנו) ולהשמיד את מדינת ישראל - וראה פלא, הם הפסידו, אז אפשר לעשות להם מה שאנחנו רוצים.
 
אגב, העיר ניו יורק יושבת על שטח שהיה שייך לשבט אינדיאני, זה מפריע למישהו ?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'נכון הם פתחו במלחמה וזכותינו להחליט מה לעשות עם'
נכון הם פתחו במלחמה וזכותינו להחליט מה לעשות עם
06/01/2017 | 10:08
1
13
שלל המלחמה, ברגע שהם פתחו במלחמה הם איבדו את הזכות לקבל בחזרה את מה שיאבדו במלחמה וזכותה של ישראל לספח כל שטח שנכבש במלחמה הזאת. ואם בכל זאת להחזיר (שזה לא נוגע לפלסטינים שלא היה לה כלום) אז בשום אופן לא את הכול, הם צריכים לשלם איזשהו קנס טריטוריאלי על המלחמה שהם פתחו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הבעיה היא שהזדמנות היסטורית הוחמצה ע"י 2 גנרלים:'
הבעיה היא שהזדמנות היסטורית הוחמצה ע"י 2 גנרלים:
06/01/2017 | 11:18
6
1.  המצביא הדגול משה דיין שהחזיר את הבורחים לירדן שבוע אחרי תום קרבות 6 הימים
 
2.  האיש עם המורשת שהביא את ערפאת וחבורת המרצחים שלו לשטחים
 
בנתונים של היום כבר אין מה לעשות, תהיה להם מדינה, ורק נותר לחכות למלחמה הבאה בתקווה שלשליטי ישראל יהיה את השכל לעשות את המעשה הנכון
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הם פתחו במלחמה צודקת'
הם פתחו במלחמה צודקת
06/01/2017 | 13:28
10
15
מי שפולשים לשטחו, אחרי שהוא בשטח כבר למעלה מ- 1300 שנים, אחרי שנילחם נגד פולשים אחרים מאות שנים, לא מוותר על השטח.
הם סרבו בצדק מוחלט לכל פשרה, כי אף עם לא מתפשר עם פולשים מרחוק.
 
הם הפסידו במלחמה, גם גרמניה הפסידה במלחמה. ניגרעו ממנה שטחים, אך הם נישארו להיות אומה משלהם ברוב השטח שהיה שלהם.
כנ"ל גם פולין, כנ"ל שטחים מצרפת, כנ|"ל צפון צרפת שאנגליה שלטה שם בעבר, כנ"ל אנגליה ששלטה באנגליה המרכזית עוד לפני שהיו שם האנגלים של היום.
 
להפסד במלחמה יש תוצאות, על בסיס אלימות, אבל זה חוסר ערכים קיצוני, לדון את התושבים והאזרחים המפסידים לדורות של אומללות.
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה ההוכחה שהיסטוריה זה לא מדע מדוייק'
אתה ההוכחה שהיסטוריה זה לא מדע מדוייק
06/01/2017 | 13:37
3
10
כל אחד מספר אותה לפי האינטרסים שלו.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זו בדיוק טענתי'
זו בדיוק טענתי
06/01/2017 | 14:18
2
10
כל ההוכחות ה"היסטוריות", לא רק שאינן "מדע מדויק", הן אינן מדע כלל, אלא ערימה של שטויות הגיוניות.
וזו ממש טעות לוגית לבסס את אחיזתינו בארץ, על בסיס חסר היגיון כזה. זה משמיט את הקרקע האמיתית להיותינו בישראל, ולכן יש בזאת סכנה אדירה ללגיטימיות הבינלאומית שלנו בנדינת ישראל.
לא תמיד נוכל לסמוך רק על הכסף היהודי שישפיע על הפוליטיקאים האמריקאים.
 
למזלינו (או חוסר מזלינו), כל העולם המערבי לוקה בחלק מהטמטום הזה, כי עבור כל העולם המערבי ההיסטוריה מתחילה עם הולדתו של ישו, וכל מה שהם יודעים מההיסטוריה, זה מהברית החדשה, כולל טיפות בודדות מסיפורי התנ"ך.
כך שעבורם היהודים הם התושבים המקוריים של א"י. אם כי עם המאבק הפלסטיני עיניהם אט אט מתפקחות.
 
אנו נמצאים כאן רק בגלל הנוצרים, רק בגלל הבורות הנוצרית, ורק בגלל שהנוצרים הם הרוב בעולם המערבי.
בכל ארץ לא נוצרית, שהתרבות שלה לא בנויה על סיפורי התנ"ך והברית החדשה, בארצות אלו הם לא מכירים בשום קשר היסטורי של היהודים לא"י. עבורים היהודים בא"י הם פשוט פלישה של אירופאים יהודים לא"י, כדי לבנות קולוניה יהודית.
 
הגישה היהודית-קולוניאליסטית מאד מאד עמוקה בתרבות המזרח, כי כל ההיסטוריה שהם מכירים, זה היותם תחת שלטון קולוניאליסטי שדיכא אותם, הרג בהם, לקח את עושרם והתעלל בהם.
והיום אנו (והאמריקאים) הם חוד החנית של אותו קולוניאליזם שממנו הם סבלו כה נוראות, ואת השינאה אליו הם יונקים מאימם מיומם הראשון.
וקשה לאמר שאין להם גם היום, מספיק הוכחות מול עיניהם, על מה להסתמך בגישתם זו.
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הזילזול שלך בהיסטוריה ובארכיאולוגיה ממש מרנין לב'
הזילזול שלך בהיסטוריה ובארכיאולוגיה ממש מרנין לב
06/01/2017 | 15:00
7
ונגיד שההיסטוריה אינה מדע מדוייק,אז מה?......גם במדע הרפואה (אם זה מדע בעינייך) יש חילוקי דעות וגם הוא לא תמיד מדוייק,ודאי שמדעי החלל ומדעים שונים אחרים.אבל היסטוריה ניתנת לפרשנות כמו כמעט כל דבר בחיים.מעניין שאתה מאמץ כל פרשנות הנוגדת את האינטרס היהודי והישראלי ואף מוסיף על כך משלך.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אמנם זאת הגישה הצבועה שלהם '
אמנם זאת הגישה הצבועה שלהם
06/01/2017 | 17:07
8
אך התנ"ך הוא חלק אינטגראלי לא רק מהברית החדשה אלא גם מהקוראן. וגרוע מזה הנוצרים לפחות דאגו "להעביר" ישוע מבית לחם הגלילית לבית לחם ביהודה ובכך סיפחו את המשיח שלהם לבית דוד וכך יכלו לטעון לזכות על שטחים שעל פי הברית הישנה אלוהים ברא אותם במיוחד בשביל בית דוד. למוסלמים היה קשה יותר להסביר שלמוחמד יש שורשים ביהודה ואפילו לא ניצלו את היהודים בסעודיה כדי לטעון שהם יהודים שהתאסלמו אלא הודו בגאווה שהאסלאם אומץ על ידי עובדי אלילים ובפלישה שלהם לסוריה הגדולה תחת השפלה ורמיסה של האוכלוסיה הנוצרית שגרה בה. ובכך הם יצרו את הפרקדוקס מצד אחד כתוב בקוראן שאללה ברא את האדמה הזאת במיוחד בשביל בית דוד, אך מצד שני הם כבשו אותה ומתעקשים לשלוט בה למרות שהם יודעים על ההבטחות של יחזקאל ליהודים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הם פתחו במילחמה אחרי ששהו שנתיים פה ( ולא 1300 )'
הם פתחו במילחמה אחרי ששהו שנתיים פה ( ולא 1300 )
06/01/2017 | 13:42
2
8
בגלל זה מדינות ערב דרשו שבהגדרה של "פליט" יחשב מי שהיה פה בשנתים האחרונות לפחות לפני 48 , כי הם ידעו שחלק ניכר מהערביים שהיו פה לפני 48 היו מהגרים כמונו עם הרבה פחות שורשים מהיהודים לאדמה הזאת. רק מיעוט ערבי ( כמו מיעוט יהודי ) חי פה מאות שנים.
וגם הערבים נשארו ברוב השטח שלהם אחרי ההפסדים ב 48 וגם 67  ( רק השטח של ירדן שזו מדינה שטח ערבי גדול פי 3 משטח ארץ ישראל השלמה ), כמו שהגרמנים נשארו ברוב השטח שלהם אחרי מלחמת העולם השניה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אף ערבי בישראל או פלסטינה לא היה פליט.'
אף ערבי בישראל או פלסטינה לא היה פליט.
06/01/2017 | 14:27
1
8
חלקם הם היהודים מתקופת החורבן,
חלקם הם תושבים של השטח הערבי, שנדד בתוך השטח שלהם.
לפני שהם ניפרדו לעמים שונים, הם היו עם אחד, העם הערבי, בעלי שפה מאד דומה, דת דומה, והרבה מהזהה.
כולם, מכל העולם הערבי, גויסו להלחם בפולשים שחדרו לישראל, אפילו סלאח-א-דין בעצמו היה כורדי. מה שמוכיח את הקשר הנפשי העמוק, שהיה לכל הערבים, בכל השטח הערבי, למה שהם ראו כחלק אינטגרלי של מולדתם.
 
כמו שבמאות השנים האחרונות באירופה, העם הנוצרי התפרק לעמים ספציפיים (גרמני, איטלקי, צרפתי, ציוני..) התהליך הזה התחיל בעולם הערבי רק לפני כמה עשרות שנים, ועדיין אינו גמור.
 
רוב רובם של תושבי א"י, ישבו על מה שקרוי "אדמה ערבית", ונעו בתוכה כרגיל וכמקובל לאנשים הנעים בתוך אזורם. זו לא פליטות.
 
 
 
 

 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'התהליך לא התחיל '
התהליך לא התחיל
06/01/2017 | 17:12
5
האירופאים חילקו את השטח למדינות לפי אינטרסים שלהם והשליטים המקומיים לא היו מוכנים לוותר על מעמדם לטובת אימפריה גדולה והמציאו סיפורים על עמים ערבים שונים שהאוכלוסיה מעולם לא קנתה ורק האינטרסים האישיים והפוליטיים של המנהיגים גורמים להם לטפח את האגדה שיש כמה עמים ערבים.
 
וגם שליטים שהם מהמיעוטים כמו ההלוואים בסוריה והסונים בעיראק שאמנם יש רוב סוני שם, אך רוב שמעורב בין ערבים לכורדים והערבים הסונים אינם רוב אז הם ביססו את הזכות שלהם על ערביותם ובכך דחקו את הכורדים.
 
סאלח א-דין בוודאי היה מתחרט על ששחרר את הארץ מהצלבנים אם היו יודע איך הערבים מתייחסים לכורדים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בכך אתה מאשר שאין עם פלסטיני'
בכך אתה מאשר שאין עם פלסטיני
06/01/2017 | 13:58
1
9
והפלסטינים, הירדנים, המצרים והסורים הם אותו עם לאור העובדה ששלוש מדינות אלה פתחו במלחמה על השטחים "של הפלסטינים". 
 
גרמניה הפסידה במלחמה ושילמה מחיר טריטוריאלי, הערבים הפסידו במלחמה, והאו"ם שמום מכיר בזכותם לקבל בחזרה את מלוא השטח שהם איבדו בניגוד לגרמניה שהשטחים שהחזירו לה נקבעו באופן חד צדדי על ידי בנות הברית והוכתבו לה והיא איבדה שטחים לפולין ולצרפת. וגם אף אחד לא התחשב בכך שחבל הסודטים ואוסטריה סופחו במהלך דיפלומטי לא אלים לפני המלחמה ונלקחו ממנה השטחים האלה, אם גרמניה הייתה דורשת את גבולות 1939 לפשעי המלחמה שלה מצטרף רצח של נציגי בנות הברית שהיו מתים מצחוק.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'איך אתה מגיעה למסקנה אנטי-לוגית שכזו?'
איך אתה מגיעה למסקנה אנטי-לוגית שכזו?
06/01/2017 | 14:35
7
העם הפלסטיני היה אז בחבלי לידתו.
החלוקה אז בין ה"עם הערבי" לבין העמים הפרטניים השונים "ירדני, סורי, פלסטיני.." עוד לא היתה חד משמעית, וגם היום היא עדיין בתהליכי התהוות.
 
העם הפלסטיני למעשה נולד ב"מרד הערבי הגדול" נגד אנגליה, ועל אף שהוא דוכא ע"י האנגלים, המאווים הלאומיים שלו לא הושתקו, והם הלכו וגברו עם השנים.
 
כמובן שכדי להבין זאת יותר לעומק, אנו צריכים להבין את מושג ה"עם", ואם תרצה אני בהחלט מוכן לפתח את הנושא הזה.
יחד עם זאת עליך להבין, שאדם יכול להיות שייך בו-זמנית ל-2 עמים, כמו שיהודי בארה"ב יכול להיות שייך לעם האמריקאי ולעם היהודי.
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אז להחזיר את ניו יורק לאנדיאנים (זה רק 200 שנה מאז שנכבשה)'
אז להחזיר את ניו יורק לאנדיאנים (זה רק 200 שנה מאז שנכבשה)
06/01/2017 | 15:11
6
לצפיה ב-'לצערי הרב - ממשלת אשכול קבעה שעל השטחים הכבושים תחול'
לצערי הרב - ממשלת אשכול קבעה שעל השטחים הכבושים תחול
06/01/2017 | 08:07
17
אמנת זנבה . את זה אישר גם בית הדין העליון של מדינת ישראל .
באמנת זנבה כתוב 
סעיף 49
..........המעצמה הכובשת לא תגרש ולא תעביר חלקים מאוכלוסייתה האזרחית שלה לשטח שכבוש על ידה.
את זה הסכימה ממשלת לוי אשכול לקיים .
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הנה הבעיות שהישובים היהודיים ביהודה ושומרון יוצרים, לדעתי:'
הנה הבעיות שהישובים היהודיים ביהודה ושומרון יוצרים, לדעתי:
06/01/2017 | 12:23
19
70
- הם נבנים באופן שחונק את הישובים הערבים שסביבם.
 
- הם נהנים מתשתיות ברמה גבוהה שנבנות על חשבון התשתיות של הישובים הערבים שסביבם
 
- הן מוקמים באמצעות השקעה ממשלתית כבדה, בשעה שתושבי הישובים הערבים שסביבם אפילו לא זכאים לקבל אזרחות במדינה ששלוטת עליהם כבר 50 שנה.
 
איני משפטן ולכן אין לי כוונה להתייחס לעניין של ׳חוקיות׳, אותי יותר מעניין העניין של ׳אחריות׳. כרגע אנחנו אחראים לחייהם של שניים וחצי מליון איש. אני מעדיף להפוך אותם לאזרחים ולשתף אותם באחריות הזו. כל עוד זה לא קורה, לדבר בשם הצרכים של תושבי הישובים היהודים ביהודה ושומרון - זו בעיני צביעות.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'והנה היתרונות שהישובים היהודים ביו"ש יוצרים (לערבים)'
והנה היתרונות שהישובים היהודים ביו"ש יוצרים (לערבים)
06/01/2017 | 13:05
18
12
- התשתיות לישובים היהודים בדמות כבישים משמשות את האוכלוסיה הערבית ללא הגבלה
- התשתיות לישובים היהודים בדמות מים, מהוות בסיס לתשתיות מים לתושבים הערבים, וזאת מלבד העובדה שהם גונבים מים ומקבלים מים ללא תשלום.
- אותו כנ"ל לגבי תשתיות חשמל, רק שהגניבה היא במימון ממשלת ישראל
- מספקים פרנסה לעשרות אלפי פלסטינים בהיקף משכורת שגבוה פי כמה וכמה מהמשכורת הממוצעת ברשות ולצורך העניין מכל מדינה ערבית אחרת באזור (שאינה סובלת מכיבוש)
- לתושבים הערבים אזרחות פלסטינית וזכותם המלאה להצביע בבחירות פלסטיניות כשתיקיימו כאלו
אקטואליה >>
לצפיה ב-'התשתיות שמוקמות עבור הישובים היהודים ביהודה ושומרון'
התשתיות שמוקמות עבור הישובים היהודים ביהודה ושומרון
06/01/2017 | 13:08
16
63
לא משמשות את הישובים הערבים. הן אינן מוקמות במטרה לשרת באיזשהו אופן את הישובים הערבים.
 
ואם הכוונה היא להקים תשתיות עבור ישובים ביהודה ושומרון - אז צריך להקים יחד את התשתיות האלה, בשיתוף עם על הצרכנים, כדי לענות על הצרכים שלהם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'באמת ?'
באמת ?
06/01/2017 | 13:15
15
11
ערבים לא נוסעים על הכבישים ביהודה ושומרון ?
צינורות הובלת המים מחוברים רק לישובים יהודים ?
קווי אספקת המתח מחוברים רק לישובים יהודים ?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'פחות או יותר,כן'
פחות או יותר,כן
06/01/2017 | 17:31
14
6
לצפיה ב-'אתה אומר את זה מידיעה או מתחושת בטן ? כי זו לא המציאות'
אתה אומר את זה מידיעה או מתחושת בטן ? כי זו לא המציאות
06/01/2017 | 17:36
13
5
אתה רוצה לטעון משהו ?
עדיף שתביא הוכחות שיחזקו את הטענה שלך
הבמה לרשותך
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני אומר את זה מידיעה'
אני אומר את זה מידיעה
06/01/2017 | 19:46
12
3
לכלי רכב פלשתינים אסור לנוע על כבישים עוקפים.
 
לישובים היהודים, כולל אלה שנחשבים ׳מאחזים בלתי חוקיים׳, יש תשתיות חשמל המחוברות לחברת החשמל הישראלי ואינן משרתות את הישובים הפלשתינים.
 
והנה דוגמא יותר ספציפית (פרטים נוספים בדו״ח המצורף - https://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m03791.pdf...:
טיפול בשפכים ביהודה ושומרון:
 
בשעה שיש עשרות מתקנים לטיהור מי שופכין (מט״שים) ביהודה ושומרון, המשרתים את האוכלוסיה היהודית, יש רק שני מט״שים שמישים לשימושה של האוכלוסיה הפלשתינית. חלק מהשפכים הפלשתינים מטופלים במט״שים בתוך שטח ישראל  ואין שום שימוש במט״שים שנבנו ביהודה ושומרון עבור הישובים היהודים, לטיהור שפכים של הישובים הפלשתינים.
 
הדו״ח מפרט סיבות וחסמים לטיפול בשפכים הפלשתינים, אך אינו מציע בכלל, שימוש במט״שים של הישובים היהודים ביהודה ושומרון, כפיתרון אפשרי.
 
אני מקווה שזה עוזר.
 
האם אתה יכול לספק מקורות שמראים כי תשתיות שמוקמות עבור ישובים יהודים, אכן משמשות, בפועל ישובים פלשתינים? ואני לא מתכוון למקורות שטוענים כי קיימת כזו כוונה. ישובים יהודים קיימים ביהודה ושומרון כבר מאז שנות השבעים וממשלת ישראל משקיעה בהם מספיק כסף, כדי שהעניין לא יישאר בגדר כוונה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה חושב שסתם ביקשתי שתביא טיעונים ? חיכיתי לאלו בדיוק'
אתה חושב שסתם ביקשתי שתביא טיעונים ? חיכיתי לאלו בדיוק
06/01/2017 | 20:22
11
5
תנועת פלסטינים על כבישים - רוב כבישי הגדה פתוחים לרוב האוכלוסייה הפלסטינית
 
מאיפה באמת מקבלים הפלסטינים חשמל אם לא מישראל,
ועל איזה תשתיות ישראל מספקת חשמל לפלסטינים ?
בטח לא דרך האוויר
 
לגבי שפכים לא דיברתי
 
עכשיו לא צריך להתמם אנחנו מדברים על 20 השנים האחרונות ולא על ה 50
ובמצב הזה הפלסטינים אינם אזרחי ישראל, וככאלה גם אינם משלמים מיסים לישראל אלא לרשות הפלסטינית,
ויותר מזה פלסטינים שעובדים בישראל ומקבלים משכורת מגופים ישראלים בשיעורים גבוהים פי כמה מהמשכורת הפלסטינית משלמים את כספי המיסים שלהם לישראל ומהם 75% מועברים לרשות.
כל הרעיון של אזרחות הוא תשלום מיסים וקבלת שירותים, כשצד אחד לא מקוים אין סיבה שהאחר יקוים
הפלסטינים הם כן אזרחי הרשות וכן משלמים מיסים לרשות (בפועל הם לא משלמים לאף אחד כלום) ולמרות זאת ישראל כן משתמשת בתשתיות הישראליות הבסיסיות הקיימות להתחברות ולהקמת תשתיות פלסטיניות באזור לסיפוק צרכיהם של אותם פלסטינים שאינם אזרחיה, תוך הסדרים כאלו ואחרים מול הרשות כשבדרך ההסדרים מופרים מצד הרשות.
כלומר אני ואתה משלמים על הפלסטינים על החשמל והמים שלהם מכספי המיסים שלנו
עכשיו בוא ותספר לי איך החרדים והמתנחלים גונבים לנו את כל הכסף.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לגבי הכבישים'
לגבי הכבישים
06/01/2017 | 20:48
4
זה מאוד מרשים, שבאופן תיאורטי, הכבישים העוקפים משמשים את כולם ושבאופן מעשי, יש זמנים שבהם מאפשרים באמת לכולם להשתמש בהם ויש זמנים שלא. למעשה, גם אם ברוב הימים פלשתינים תושבי יהודה ודומרון יכולים ואף משתמשים בכבישים האלה, הרי שבעל פעם שמוטל סגר ביהודה ושימרון: בחגים, בימי אזכור, כשיש עליה בהתראות, כשיש אירועים מיוחדים לישובים היהודים ושאר סיבות - הכבישים הטלה סגורים בפני התושבים הפלשתינים ביהודה ושומרון.
 
זה לא תומך בטענתך שהתשתיות שנבנות לישובים היהודיים טובות גם לישובים הפלשתיניים. זה תומך בטענה, שלעיתים יש לפלשתינים את האפשרות להנות מהתשתיות האלה, בכפוף להחלטה של בעל סמכות, שאין להם שוב אפשרות להיות מעורבים בקבלתה או להשפיע עליה.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ובעניין החשמל'
ובעניין החשמל
06/01/2017 | 20:53
2
שים לב: ההסכם (שנחתם לפני מספר חודשים), מעביר את ניהול רשת החשמל לפלשתינים. אין שום התייחסות לשאלה, אם הם יכולים להשתמש ברשת שקיימת כבר, עבור היישובים היהודיים (שרוב היישובים הפלשתינים אינם מחוברים אליה).
 
כך שהקישור הזה אינו תומך בטענה, שתשתיות המוקמות עבור ישובים יהודים ביהודה ושומרון טובות גם לישובים הפלשתיניים, אלא בטענה שאומרת שישראל מעבירה אחריות לטיפול ברשת החשמל שתשמש את הפלשתינים, לידי הפלשתינים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ויש גם את עניין התשלום'
ויש גם את עניין התשלום
06/01/2017 | 21:02
8
9
אם ממשלת ישראל היתה מתנה את היקף, איכות ורמת התשתיות לישובים היהודים, בכך שהיא תינתן בהתאם לתשלומי המיסים שהם משלמים, כפי שהיא דורשת מהתושבים הפלשתינים - הם לא היו מקבלים יותר מחלק קטן ממה שהם מקבלים.
 
אבל זה לא עובד ככה, נכון? בישראל, כמו בכל מסינה, הממשלה רשאית להשקיע במקומות מסויימים ועבור אוכלוסיות מסויימות, יותר ממה שהיא מקבלת מהם כמיסים - וכך זה צריך להיות.
 
ברגע שחוצים כת הגבול ליהודה ושומרון, הממשלה ממשיכה לפעול על פי העיקרון החשוב שלעיל - רק לגבי התושבים היהודים. הפלשתינים לא יכולים לממן תשתיות כאלה, המיסים שהם משלמים לעולם לא יספיקו עבור חיבורם לתשתיות האלה ולתחזוקה של החיבורים האלה, גבל ממשלת ישראל אינה מוכנה להשקיע אפילו אגורה אחת מעבר למה שהיא יכולה לקבל כתשלום מיסים, במה שקשור לצרכים של. תושבים האלה.
 
אז מה שאתה אומר זה לא שהתשתיות שמוקמות עבור היישובים היהודים ביהודה טשומרון טובות גם עבור היישובים הפלשתינים. מה שאתה אומר זה, שבתיאוריה, יכול להיות מצב, שניתן יהיה למצוא דרך, שתאפשר גם לישובים הפלדתינים להנות מהתשתיות האלה, אבל (וכמו שאתה יודע, שם דבר לא נחשב לפני ה׳אבל׳) - התנאים לכך, לא מתקיימים ולא סביר שיתקיימו, בעתיד הנראה לעין.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה לא עניין של היקף תשלום, זה עניין של קיום "חוזה" בין מדינה'
זה לא עניין של היקף תשלום, זה עניין של קיום "חוזה" בין מדינה
06/01/2017 | 22:58
7
4
לאזרח, והם לא אזרחים של ישראל, הם אזרחי הרשות
עם ת"ז של הרשות
עם תשלומי מיסים לרשות
אני אומר שברוב המוחלט של המקרים למעט מקרים הדורשים התערבות בטחונית הפלסטינים רשאים לנוע בכבישים
ומשום שאני מאמין שישראל רשאית להגן על עצמה ועל אזרחיה (שהם לא הפלסטינים) לי אין בעיה עם זה
 
לגבי תשתיות חשמל ומים, קווי הבסיס של החשמל והמים עד כמה שאני מבין ויודע, הם אותם קווי הבסיס הן לישובים היהודיים ביו"ש והן לרשות
לכן קיומם של ישובים אלו דחף את קיום התשתיות
 
לגבי התעסוקה והרווח הכלכלי של התושבים הערבים מקיומם של מקורות פרנסה בכלל לא טרחת להגיב
 
בשורה התחתונה שנינו מסכימים שכפי שקיומה של מדינת ישראל מהווה תרומה לקיומם של אזרחיה הערבים שנהנים משירותיה כאזרחים
כך גם קיומם של הישובים היהודים תורם לאוכלוסיית הרשות הפלסטינית, הן בתשתיות והן בכלכלה, הוויכוח שלנו אם כך הוא על גודל התרומה
 
אני טוען שהתרומה רבה, ואתה טוען שהיא קטנה יותר מטענותיי.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'נכון, לא התייחסתי לתעסוקה'
נכון, לא התייחסתי לתעסוקה
06/01/2017 | 23:10
6
5
באמת נחמד שמישהו מייצר מקומות עבודה, בשכר מינימום לאוכלוסיה שלא יכולה למצוא עבודה ביותר משכר מינימום.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הכל יחסי, יש אנשים בפיליפינים שמוכנים לשלם אלפים של דולארים'
הכל יחסי, יש אנשים בפיליפינים שמוכנים לשלם אלפים של דולארים
06/01/2017 | 23:29
5
6
רק כדי שתהיה להם הזכות לעבוד בישראל לכמה שנים
עד לא מזמן סכומים דומים שולמו ע"י אריתראים פר ראש כדי שבדואי אולי יבריח אותך מסיני לישראל, זאת אומרת אם באותו היום לא יתחשק לו לברוח עם הכסף.
אנשים מסכנים את חייהם ומשלמים ממיטב כספם וממש נלחמים על הזכות לקבל שכר מינימום ישראלי (אנחנו בחברה טובה גם גרמני וגם אנגלי וגם צרפתי), ואפילו מוכנים לסכן את חייהם לשם כך.
הפלסטינים לא צריכים להילחם ולא צריכים לסכן את חייהם ואפילו לא לשלם שקל רק לנסוע כמה מאות מטרים והופ נפתחת בפניהם הזכות להרוויח פי כמה וכמה ממה שהם מרוויחים בכפר או כמה מאות מטרים בכיוון ההפוך.
 
העולם הוא מקום בו בעלי היכולת מספקים תשלום בעבור עבודה לאלה שיכולים לספק את אותה העבודה.
אם לא נוח לך עם המצב הקיים ואתה לא מאמין בשיטה הזו, תשים את הכסף שלך איפה שהפה שלך נמצא, ותחלק אותו ביחד עם שאר נכסיך לכל אותם נזקקים שאינם ברי מזל כמוך.
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'ואחיהם ומנהיגיהם עוד נלחמים כדי לפנות את המעסיקים שלהם '
ואחיהם ומנהיגיהם עוד נלחמים כדי לפנות את המעסיקים שלהם
06/01/2017 | 23:39
3
ולהשאיר אותם ללא פרנסה מכובדת ורווחית. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בעלי היכולת זה דבר אחד'
בעלי היכולת זה דבר אחד
07/01/2017 | 01:50
3
5
אלה שמונעים יכולת מאחרים, זה דבר אחר.
 
אני לא בטוח שאנחנו מהסוג הראשון ובכל מקרה אני ממליץ שלא נשלה את עצמו שזה (מה שזה לא יהיה) יישאר מצב קבוע. להזכירך, לפני לא הרבה שנים, אנחנו היינו אלו שהיו אומרים תודה על פרוסת לחם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני בטוח שאתה יודע שאנחנו לא מונעים שום יכולת מאף ערבי '
אני בטוח שאתה יודע שאנחנו לא מונעים שום יכולת מאף ערבי
07/01/2017 | 02:37
2
5
במצריים, בסוריה, בירדן, בלבנון ובטח לא בסוריה
ואותן מדינות עם אותה מנטליות של הפלסטינים עדיין לא ממש מצליחות ליצור כלכלות יציבות ולספק שירותים בסיסיים לתושביהן.
באותה מידה אפשר להאשים את גרמניה ארה"ב צרפת וקנדה שמונעות מהפלסטינים משהו, משום שהן מעבירות לפלסטינים תקציבים שהם מעטים מדי לצרכיו האישיים של הדיקטטור
ובנתיים יותר מ 100 אלף פלסטינים מועסקים ע"י ישראל בתנאים שהאזרח המצרי הסורי והירדני היו רק יכולים לחלום עליהם
אם נעגל את המספרים למטה עם משכורת מעוגלת למטה של 4000 ש"ח בשנה, נהפוך את זה לדולרים ונסתכל בהיקף שנתי - מדובר ב 12000 דולר לפלסטיני בשנה
כשנכפיל את זה ב 100 אלף נקבל נקבל 1.2 מליארד דולר בשנה שמעבירה ישראל לרשות, עכשיו נחסיר מזה את השכר הממוצע שהיו מקבלים הפלסטינים לו היו עובדים ברשות (או בירדן או בסוריה או במצרים) ונקבל משהו כמו 600 מליון בדולרים
שזה יותר ממה שכל מדינה מערבית מסבסדת את הרשות
אם מדינות מערביות לפחות היו יוצרות מקורות פרנסה לפלסטינים (אפילו בהיקף שכר פלסטיני ולא ישראלי), היה להם הרבה יותר טוב, אבל הן רק משלמות להם דמי מצפון שעוברים לדיקטטור ולמימון פרופוגנדת טרור, הסתה ותשלום למשפחות שהידים.
וגם תשלומי מצפון אלו של המערב נחתכו בצורה כמעט מוחלטת בשנה האחרונה.
ככה שהפלסטינים תלויים כרגע בצורה מוחלטת בטוב ליבה של ישראל
ואם תרצה ישראל יכולה לייבש את הרשות בקלות, וליבא פועלים מתאילנד כפי שעשתה בעבר, אך זה לא הרצון של ישראל
ישראל מעוניינת בשגשוג הרשות וביציבות השלטונית שלה גם אם זו מושחתת עד העצם כי האלטרנטיבה תהיה גם מושחתת וגם מסוכנת יותר לישראל,
ואבו מאזן יודע טוב מאוד שבלי ישראל הראש שלו לא יהיה מחובר לגוף, ולכן גם הוא משתתף במשחק
אקטואליה >>
לצפיה ב-'שיחדש'
שיחדש
07/01/2017 | 02:45
1
4
אנחנו עושים טובה לפלשתינים, בזה שאנחנו מעבירים להם את מס ההכנסה מהשכר שלהם - שיגידו תוקפדה, יכולנו להאיר את הכסף אצלנו ולתת אותו לאורי אריאל.
 
אנחנו גם עושים טובה בזה שאנחנו נותנים להם עבודה בשכר מינימום - שיגידו תודה, יכולנו להעסיק אותם בעבודות פרך בלי לשלם בכלל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאנחנו עושים, כי יש לנו אינטרס לשמור על הרשות'
זה בדיוק מה שאנחנו עושים, כי יש לנו אינטרס לשמור על הרשות
07/01/2017 | 02:53
3
היו תקופות שלא נסמכנו על כוח העבודה הפלסטיני
ואז הם לא קיבלו לא שכר ולא מס הכנסה
אין צורך להיות סרקסטי
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שלא צריך להקים ולחזק ישובים ביהודה ושומרון'
אני לא חושב שלא צריך להקים ולחזק ישובים ביהודה ושומרון
06/01/2017 | 13:10
45
למה לא לעשות את זה עבור כולם? כשכולם אזרחים במדינה שלנו, המספקת את השירותים האלה?
אקטואליה >>
לצפיה ב-'האדון משה דן כמובן השמיט כמה פרטים חשובים.'
האדון משה דן כמובן השמיט כמה פרטים חשובים.
06/01/2017 | 12:39
15
8
1. לא התייחס לכתוב באמנה עצמה בדבר איסור ליישב אוכלוסיה אזרחית בשטח כבוש.
2. לא התייחס לכתוב בהצהרת בלפור עצמה  ,    ESTABLISHMENT IN PALESTINE OF A NATIONAL HOME FOR THE JEWISH PEOPLE....  ובהמשך
IT BEING CLEARLY UNDERSTOOD THAT NOTHING SHELL BE DONE WHICH MAY PREJUDICE THE CIVIL AND RELIGIOUS RIGHTS OF NON-JEWISH COMMUNITIES IN PALESTINE
כלומר הבית הלאומי של היהודים לא צריך לבוא ע"ח לא יהודים.
3. לא התייחס לתוכנית החלוקה של א"י ע"י האומות המאוחדות לה הסכימו היהודים.
4.  לא התייחס לגבולות שביתת הנשק לאחר מלחמת תש"ח ולכך שהקהילה הבי"ל הכירה בהם כגבולותיה הריבוניים של מדינת ישראל.
5.  לא התייחס כלל להחלטה 242 הקובעת כי על ישראל לשגת מהשטחים שכבשה במלחמת ששת הימים. 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'וגם אתה כמובן לוקה באמנזיה שיטטית'
וגם אתה כמובן לוקה באמנזיה שיטטית
06/01/2017 | 13:12
8
7
1. הוא לא מדבר על שטח כבוש, הוא מדבר על שטחים במחלוקת
2. הבית הלאומי של יהודים צריך גם להתחשב באיומי השמדה של הבית הלאומי ליהודים ע"י גורמים לא יהודים
3. הערבים לא ממש הסכימו לתוכנית, וכשיש תוכנית חלוקה ואחד מסכים והשני לא... אין הסכמה, יותר מזה הם גם ניסו להשמיד את מדינת ישראל קצת יותר מפעם אחת
4. הערבים בתקופה זו לא הכירו לא בגבולות ולא במדינה
5. להבנתי הוא מתייחס לקביעה שהנחתה את החלטה 242
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אל תוריד עלי את האבחנות של הבעייתיות בחשיבה שלך.'
אל תוריד עלי את האבחנות של הבעייתיות בחשיבה שלך.
06/01/2017 | 13:36
7
9
1. כן , מחלוקת, בין עמדת הימין הקיצוני לשאר העולם.
2. תבוא על כך בטענות לחיים וייצמן שלא העלה נקודה זאת בפני הלורד בלפור בזמנו.  ודווקא מאז הקמנו מדינה שכל אזרחיה ושלל מפלגותיה הציוניות בהחלט מתייחסות לאיומי ההשמדה הללו. לא זכור לי כי משהו במר"צ או בעבודה כתב כי יש לפרק את צה"ל , מוסד, שב"כ, משטרת ישראל.
3. בגלל שהערבים לא הסכימו לתכנית החלוקה יצאנו למלחמה, ונוספו לנו שטחים שהוכרו כחלק מהריבונות שלנו ע"י מי שלא נלחם בנו. 
4.  הערבים לא, אומות עולם כן, ועם כל הכבוד אי אפשר להיות סלקטיבי ולאמץ חלק מהפרשנות של הצהרת בלפור וחבר העמים ולהתעלם לגמרי מהחלטות שבאו לאחר מכן על סמך ההצהרות הללו. 
5.  מתייחס בפרשנות עקומה למדי,  קיבלנו בית לאומי , קרי זכות לחיות כאן כעם, וזה המון, לא חזקה על כל השטח. וההתעקשות שלנו להתעלם מהחלטות שבאו בעקבות הצהרת בלפור וועידת סן רמו עוד יעלו לנו ביוקר.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'גם האו"ם לא מכיר בגבולות 48, תברר מה זה אונר"א'
גם האו"ם לא מכיר בגבולות 48, תברר מה זה אונר"א
06/01/2017 | 13:46
5
6
לצפיה ב-'הוא דווקא מכיר, הוא לא מכיר בכך שבגבולות האלה צריכה '
הוא דווקא מכיר, הוא לא מכיר בכך שבגבולות האלה צריכה
06/01/2017 | 14:10
9
להיות מדינה יהודית ותומך בעמדה של הערבים של מדינה פלסטינית לצד מדינה דו לאומית שבגלל הריבוי הטבעי-פוליטי של הערבים תהפוך במהרה למדינה ערבית עם מיעוט יהודי כמו מרוקו ותימן ולא בין הים לנהר אלא רק בקו הירוק.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אנא אל תערבב שמחה בששון.'
אנא אל תערבב שמחה בששון.
06/01/2017 | 14:12
3
7
אונר"א והמנדט שלו מתעסק בהגדרה וסיוע לפליטים פלסטינאים, לא בשאלת ריבונות מדינת ישראל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אבל להחזרת הפליטים יש אותם השלכות '
אבל להחזרת הפליטים יש אותם השלכות
06/01/2017 | 14:16
2
10
כמו לסיפוח כל יש"ע ואפילו יותר כי סיפוח מקים מדינה דו לאומית בכל השטח ושיבת הפליטים יוצרת מדינה דו לאומית קטנה לצד מדינה פלסטינית.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'או, סוף סוף '
או, סוף סוף
06/01/2017 | 14:38
1
9
וזאת בדיוק הסיבה שמו"מ שהיו עד כה התפוצצו בסופו של דבר. כל הרעיון מאחורי תוכנית שתי המדינות הוא כי הפליטים הללו יחזרו לגדה המערבית, לא לישראל
אקטואליה >>
לצפיה ב-'רק השמאלנים הסכימו בינם לבין עצמם שיחזירו תערבים לגדה'
רק השמאלנים הסכימו בינם לבין עצמם שיחזירו תערבים לגדה
06/01/2017 | 22:32
12
הערבים עצמם תמיד המשיכו לומר שהם רוצים לחזור בדיוק לאיפה שהיו אז.
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'לא רק הימין הקיצוני '
לא רק הימין הקיצוני
06/01/2017 | 14:09
9
כבר השמאל של יגאל אלון חשב לספח חלק מהשטח ועד ברק אף אחד במפלגת העבודה (חוץ מביילין) לא היה מוכן לוותר על כל השטח.
 
בלפור כמו הרצל לא העלה בדעתו שהערבים חזירים שיהיו מוכנים לוותר על חקלאות טובות יותר, שתספק יותר מזון לאוכלוסיה ושירותי בריאות טובים יותר בשביל ריבונות מלאה על השטחים שלפי הקוראן שייכים ליהודים.
 
תכנית החלוקה מנוגדת לרוח הצהרת בלפור וכתב המנדט ואמנם בלפור השאיר פתח כשכתב "בית לאומי בארץ ישראל" ולא "ארץ ישראל כבית לאומי" אבל כשוועדת פיל ממליצה על תכנית החלוקה הראשונה הם מדברים בפירוש של שינוי המדיניות שהנחתה את המנדט להקים שם רק מדינה אחת.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'החלטה 242 קובעת שישראל צריכה לסגת'
החלטה 242 קובעת שישראל צריכה לסגת
06/01/2017 | 13:36
3
11
משטחים שכבשה ( בלי ה הידיעה ).
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה אוהב לרדת לדקויות נכון.'
אתה אוהב לרדת לדקויות נכון.
06/01/2017 | 14:00
2
11
אז בגירסה הצרפתית שיש לה משקל זהה מבחינת החוק הבי"ל כתוב:
Retrait des forces armées israéliennes des territoires occupés lors du récent conflit.
 
ה  ה נמצאת שם ועוד איך.  על סוגייה זאת העיד פעם מי שהיה שר החוץ של ארה"ב באותו זמן כי אמריקה רצתה לאפשר לישראל כמה תיקוני גבול לגבי הכותל המערבי. 
 
אבל ימנים , נותנים להם רבע ציפורן , רוצים את היד עם הזרוע.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'דווקא שגריר ארה"ב באו"ם שהיה שותף לניסוח ההחלטה'
דווקא שגריר ארה"ב באו"ם שהיה שותף לניסוח ההחלטה
06/01/2017 | 14:14
11
רצה לאפשר מיקוח רציני שתכנית אלון לא סותרת אותו, כי מדובר בנסיגה רק מחלק מהשטחים, מה שיאפשר להתמקח על עתיד השטחים וחלוקתם ולא נסיגה מלאה מהם, אם כי ג'ונסון לצערו ולצערינו לא קיבל את עמדתו. וגם עכשיו ארה"ב דורשת חילופי שטחים גם על הכותל והרובע היהודי. 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'בגרסה האנגלית לא מופיעה ה הידיעה'
בגרסה האנגלית לא מופיעה ה הידיעה
06/01/2017 | 14:44
7
ואנחנו מאמצים את הגרסה האנגלית כי היא לטובתינו וגם כי היא יותר ריאלית ומתחשבת בעובדות בשטח ובנסיבות של מלחמת ששת הימים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'כמו שכמעט כולם מתעלמים מכך ש-242'
כמו שכמעט כולם מתעלמים מכך ש-242
06/01/2017 | 14:03
1
12
קובעת בנוסח האנגלי שלי נסיגה משטחים ולא מהשטחים ובכך לא קובעת נחרצות שמדובר בכל השטחים.
 
הקהילה הבינלאומית מעולם לא הכירה בגבולות שביתת הנשק כגבול הבינלאומי של ישראל ולכן גם לפני מלחמת ששת הימים מערב ירושלים לא הוכרה כבירת ישראל על ידי רוב מדינות העולם.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'אתה מטעה '
אתה מטעה
06/01/2017 | 14:38
15
אמנם כתוב "שטחים" (לא בכל השפות, יש שפות שכתוב "כל"),
אך יש גם הגדרה, במבוא, מה פרוש המילה "שטחים".
ו"שטחים" הינו מה שלא מקובל על החחלטה לקחת בכוח כיבוש, ואלו מוגדרים כשטחים שניכבשו במלחמת ששת הימים.
 
כך שניתן להתווכח על כל שטח שלא ניכבש בששת הימים אם הוא כלול או לא,
אך כל שטח שכלול במה שכבשנו בששת הימים, מוגדר בהצהרה כ"שטחים".
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'האם לעובדות היסטוריות יש משמעות?'
האם לעובדות היסטוריות יש משמעות?
06/01/2017 | 14:23
2
9
האם המושג "צדק" הוא חד משמעי?.....האם הצדק נקבע ע"י אינטרסים בינלאומיים זרים?.....האם האו"מ במבנהו ומתכונתו הנוכחיים בכלל ראוי להתקיים?.......האם זו חובה לקבל את הצביעות הבוטה של האירגון הזה והמדינות החברות בו כעובדת חיים ולהתרגל אליה?.......האם אירגון בינלאומי כזה המתעלם בעצמו מהחלטותיו בעבר ומתכחש להם בעזות פנים הוא בכלל רלוונטי?........אני מקווה מאד שהנשיא החדש דונאלד טראמפ יעשה שם כמה שינויים הכרחיים ובהם חיסול כמה מאירגוני המשנה המכורים והחד צדדיים.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'האם ימני חייב לקיים חוקים שממשלת השמאל חוקקה?'
האם ימני חייב לקיים חוקים שממשלת השמאל חוקקה?
06/01/2017 | 15:14
1
9
חוקי הכנסת, כל אזרח חייב לקיימם, גם אם חושבם ללא נכונים ולא צודקים, וגם אם חוקקו ע"י ממשלה שהוא מתנגד לה לחלוטין.
 
כל החוקים הבינלאומיים, הם חלק מחוקי ישראל, ברגע שישראל חתמה על הצ'רטר של האו"ם, כך שהם מחייבים אותנו, גם אם אינם לרוחינו, ולפעמים הם מאד עוינים לנו.
 
ההבדל בין חוקי הכנסת לחוקי האמנות השונות, שחוקי הכנסת חוקקו ע"י רוב מיקרי, כאשר חלק ניכבד מהמחוקקים הם אנשים בעלי רמה מוסרית, אישית, ושכלית שאין להתגאות בהם.
על האמנות השונות, ישבו בכירי החושבים מכל העולם, בכירי הפילוסופים המתמחים במוסר, בכירי המשפטנים, ובמשך שנים על שנים פיתחו אט אט,וביסודית בלתי נילאית, את החוקים שאמורים להיות הערך העליון של המוסר האנושי.
לחוקים אלו יש כוח מוסרי הרבה יותר גדול, מחוקי המדינות הפרטניות.
 
יחד עם זאת, כמובן שעלולים להיות החלטות מועצה לא הוגנות, החלטות של וועידות מוטות, אך הן אינן חלק מחוקי האו"ם,ואינם חלק מהאמנות של האו"ם.
 
אני לא חושב שניתן להעלות טענות סבירות, לאי הוגנות חוקי האו"ם, או האמנות השונות. אפשר רק להעלות הצעות לשיפורים נוספים, כמו למשל החלת חוקי אמנת ג'נבה גם על קבוצות נוספות שלא כלולות בה היום.
 
 
 
 
 
 
 
אקטואליה >>
לצפיה ב-'מה זה "ימני".....איזה חוקים לא מתקימים לאחר שחוקקו כדין?'
מה זה "ימני".....איזה חוקים לא מתקימים לאחר שחוקקו כדין?
07/01/2017 | 08:13
3
אם ממשלה כלשהי חושבת ומאמינה שחוק מסויים אינו טוב,אינו צודק וגורם עוול זכות וביכולתה לבטל אותו,לחוקק חוק המנטרל אותו או משנה ומתקן אותו.חוקי הכנסת מחיבים את כל אזרחי המדינה כל עוד הם שרירים וקימים ואין לי מושג לאיזה צורך העלית את השאלה שאינה קימת.באשר לחוקים הבינלאומיים,לא כולם צודקים ,נכונים,הוגנים ועושים צדק עם כל עמי ומדינות העולם.יש אמנות שמדינות שונות ,כלל ישראל לא חתמו עליהן מהסיבה שאינן על בסיס של שיויון,צדק והוגנות.אתה מתיחס ל"גדולי הפילוסופים המתמחים במוסר","בכירי המשפטנים" שפיתחו את "המוסר האנושי" כאילו כולם הגיעו למסקנו חד משמעיות,לאחדות דעים בכל אספקט ולהגדרת ה"מוסר האנושי" המקובל על האנושות כולה.זו בדיוק הגישה הקומוניסטית שהתבססה על כך שכל בני האדם שוים - לא מבחינת הזכויות אלא במבנה התכונות,האמונות,המסורות,השאיפות והשקפות החיים.זה מנוגד לטבע.אז יש נקודו מוסר בסיסיות המשטתפות לכל חברה אנושית באשר היא אך יש גם שונות בין חברות לסוגיהן ובזה לא תמיד יש התחשבות.....אתה מזכיר את חוקי אמנת ז'נבה אבל אכיפת חוקים אלה סלקטיבית ויש עמיםהתומכים בטרור ונוקטים בו שעליהם פוסחות האמנות האלה כאילו היו ענני נוצה חולפים.אז כדאי לקחת ולקבל גם אותם בערבון מאד מוגבל.
אקטואליה >>
לצפיה ב-'הן לא חוקיות. הן התנחלויות...........'
הן לא חוקיות. הן התנחלויות...........
06/01/2017 | 16:02
1
3
לצפיה ב-'נכון התנחלות סעודית בארץ ישראל מנוגדת לחוקי האסלאם'
נכון התנחלות סעודית בארץ ישראל מנוגדת לחוקי האסלאם
06/01/2017 | 17:18
8
ומוסלמים שטוענים שפלסטין היא מולדתם הם כופרים בעיקר.
אקטואליה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא תזונת ספורט
אירוח בנושא תזונת...
אודליה ביצ׳צ׳ו, תזונאית ונטורופתית, מייעצת לכם...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
אירוח בנושא טיפולי פוריות
אירוח בנושא טיפולי...
ד``ר טל שביט, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית באסותא...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ