Terra Nullius

קירשנבאום8

Well-known member
Terra Nullius

טֵרָָה נוּלְיוּס (מלטינית: Terra nullius) הוא ביטוי שמקורו במשפט הרומי ומשמעותו: "אדמות שאינן שייכות לאיש". הוא משמש כיום בתחום המשפט הבינלאומי לתיאור שטח אשר מעולם לא היה כפוף לריבונות של מדינה, או שכל גוף ריבוני קודם ויתר בצורה מפורשת או מרומזת על ריבונותו על השטח. החלת ריבונות על שטח שנחשב כ"טרה נוליוס" אפשרית על ידי כיבוש, למרות שייתכן כי צעד זה יהווה הפרה של אמנה או חוק בינלאומי.

הטריטוריות הבודדות בעולם שמוגדרות כיום כ"טרה נוליוס" הן ביר טוויל, אזורים מסוימים לאורך נהר הדנובה בגבול קרואטיה-סרביה (על אזור מסוים המכונה גורנייה סיגה קמה מיקרו מדינה בשם ליברלנד), וארץ מרי בירד באנטארקטיקה.
דוקטרינת "האדמה הריקה" (בלטינית terra nullius) סיפקה לאדם האירופאי במשך מאות שנים "מטרייה משפטית" בהשתלטותו על ארצות ועמים בארבע כנפות תבל. דוקטרינה זו, הידועה לשמצה כיום, גרסה בין היתר, שקרקעות של אוכלוסיות ילידיות באמריקה, באפריקה, באסיה ובאוסטרליה, שלא היו רשומות או מנוהלות באופן "מודרני", נחשבו ל"ריקות" מזכויות.
הצהרת האו"ם בדבר זכויות העמים הילידים מ–2007 מנסחת במדויק את הנורמות הבינלאומיות החדשות, המכבדות את החוק המסורתי ואוסרת גזל של קניין מקומי שהוגדר על פי הדין המסורתי, או העברה כפויה של קהילות ילידיות.

"חוק ההסדרה" המונח על שולחן הכנסת יכול להצטרף כחבר של כבוד ב"מסדר" "טרה נוליוס" העולמי. אמנם מדובר בעיכוב של יותר ממאה שנה, אך בשם שאיפות האדם הכובש — במקרה זה, היהודי — החוק מוחק את תוקפן של מערכות המשפט והבעלויות הקודמות שהיו תקפות באזורים אלה. כפי שמפרטים ראשי המתנחלים ("מפסיקים להתנצל"), לשיטתם אין שום מניעה שמחוקק המדינה הכובשת יחוקק חוקים שינשלו את המקומיים, יפרו את החוק הבינלאומי ויפגעו במוסר ובצדק.

Yam7710

New member
די עם החירטוטים של האדם האירופאי

היה להם מנהג..
המנהג הזה...היה על כל פני היבשת
כולל החברים שלך..שגם אהבו את העבדים השחורים או הלבנים..ולקחו אותם מאפריקה..
כולל האפריקאים עצמם
כולל האינדיאנים
וכולל האסיאתים
..
רק לנו לא היה את ההזדמנות לזה
מספרים שבימי התנך זה קרה..:)

Yam7710

New member
אגב הכיבוש המוסלמי לא אהב

"אדמות שאינן שייכות לאיש"
עם אדמות ריקות לא היה להם מה לעשות
הם אהבו אדמות עם אוכלוסיות
אזורים שלמים הם הרסו עם השיטה זו

katomish

New member
האדם הלבן האירופאי הרשע הזה

שאחראי לכל הרוע בעולם הוא שקבע את ההגדרה המרושעת של טרה נוליוס
הצהרת האו"ם ההו כה מוסרית צודקת ובלתי ניתנת לעירעור נכתבה כמובן ע"י צדיקי הדור ללא כל משוא פנים ונחקקה ישירות על לוחות הברית של המוסר האנושי "דברי אלוהים חיים".
תזכיר לי רק בבקשה מי המדינות ההו כה דמוקרטיות שמרכיבות את האו"ם ונטולות כל אינטרס זר וכל שיקול או קביעה שלהן הם התגלמות הצדק המוחלט ?

קירשנבאום8

Well-known member
קטגורית ה-Terra Nullius היתה הבסיס "החוקי" של הקולוניאליזם

הקולוניאליזם שפס מן העולם אך חזר לחיים בישראל הכובשת הקולוניאליסטית.

ה-Terra Nullius היתה הבסיס "החוקי" לכיבוש הערבו-איסלאמי

של כל המזה"ת, כיבוש רצחני שנמשך כבר 1400 שנים ועולה בחייהם של מיליוני בני אדם.
&nbsp
יש לאפשר הגדרה עצמית לעמים הילידים של המזה"ת וצפ' אפריקה - היהודים, הכורדים, הדרוזים, הקופטים, הארמים, האשורים, הברברים וכד' ולחסל את הכיבוש הערבו-איסלאמי והקולוניזציה שלו.
&nbsp
הערבים יכולים להגדיר את עצמם במולדתם - חצי האי ערב.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

Yam7710

New member
יש להשיב את המגוון לאזור

Yam7710

New member
הערבים כבשו מידי הנוצרים? יופי ..אז גם לנוצרים מותר

לא ליבב על הנוצרים עוד ..בבקשה:)

katomish

New member
ובכל כיבוש שכזה הבעלות של הארץ ע"י הכובש לא הייתה מעורערת

אלא ע"י לוחמה ולא משנה מי היו הבעלים הקודמים, אממה עכשיו יש מצב חדש
מצב בו יש מודעות ל"זכויות"
עכשיו המציאו עם חדש שיהיה להם לבריאות
רוצים זכויות שיהיה להם לבריאות פעמיים
אנחנו רוצים ביטחון, זה הכל, רק ביטחון
בין לבין גם יוקר מחיה ודיור ופנסיות
תאמין לי, כשיהיה לנו ביטחון ובטחון בבטחון הזה, לערבים לא יהיו פה בעיות ואפילו תהיה להם מדינה, תחכה בין 50 ל 150 שנה (הזמן הדרוש לתרבות הערבית הבאמת קולוניאליסטית ולא בכאילו להדביק את זו המערבית הנוכחית) וזה יקרה.
עד אז - באסה, אבל גם אנחנו וגם הם חיים בתוך זה ואפילו די בטוב.

קירשנבאום8

Well-known member
אף אדם לא "חי בטוב" תחת כיבוש מרושע

ובאשר ל"עם מומצא" אתה מתבקש להציע הגדרה אחרת (You name it) לעם החי תחת שלטוננו המתמשך, אולי "ערביי ארץ ישראל", כך כינה אותם מנחם בגין,
ואילו ביטחון רצינו, היה עלינו רק להציב מחנות צבא בשטח ובשום אופן לא להתיישב שם.
עמונה לא התיישבה כדי לתת לי ולך ביטחון.
עמונה התיישבה בפעולת ביזה של קרקע פרטית למען רווחתן של 40 משפחות של גזלנים ואין שום קשר בין רווחתם של אלו לביטחון שלנו.
להיפך.

katomish

New member
מי קבע שהכיבוש הוא מרושע ? זה בא עם סולם דירוג ?

את שמות התואר הדמגוגים שלקוחים מסרטים מצויירים תשאיר בבקשה במקום הראוי להם.
בהבל פיך הפכת את כל הפלסטינים למסכנים ואת כל הישראלים לרשעים
כמה נוח
אני לא מתייחס לשמות תואר שנועדו ליצור הצדקה כזו או אחרת, יש מציאות ואליה אני מתייחס
ובמציאות הזו הפלסטינים הם המתקדמים ביותר, בעלי הבטחון הכלכלי והאישי הגבוה ביותר, בעלי תוחלת החיים הגבוהה ביותר, ובעלי ההשכלה הגבוהה ביותר - מכל מדינות האיזור הערביות.
עובדה
וזה בזכות ה"כיבוש" הנורא והאיום הישראלי ולמרות (וזה למרות גדול) השחיתות והמנטליות של השלטון הדיקטטורי של אבו מאזן.
רוצה להתווכח עם זה ?
תביא נתונים
אל תקשקש לי על הרגשות של הערבים המסכנים והזיקה שלהם, כי גם לנו יש רגשות וזיקה ששווים בדיוק אותו הדבר ובטח לא פחות.
אתה כל כך רוצה לדבר על רגשות קיפוח ואי צדק וכל "רגש" אחר שנועד להגיד "אני לא מרוצה ומישהו אשם בזה", תעשה את זה בבקשה עם חבר קרוב או בת זוג אני לא הפרטנר שלך לשיחה כזו.
&nbsp
ועכשיו מה קפצת לעמונה ?
יש שירשור שלם איפושהו שמדבר על עמונה, אתה רוצה לדבר על עמונה דבר איתי שם

קירשנבאום8

Well-known member
אם ברצונך לדעת מי קבע שהכיבוש מרושע תקשיב למי שחי תחתיו

הכיבוש יפסיק להיות מרושע אם תשווה את חייהם לחייך שלך ולא לחייהם של הסורים או ההודים.
לא יתכן שאתה עיוור למצבם, שאתה משלה את עצמך שהם מאושרים לחיות תחת הרשע שלנו כלפיהם, שאתה חושב שכל מה שמספרים לך זה על המתרחש במרחק שעה נסיעה מביתך אלו הכפשות.
שאתה אומר להם "תגיד לנו תודה שאתה חי יותר טוב מתושבי ממלכת ירדן ומדינת לבנון".

evglev1

Well-known member
מנהל
לפני 1987 כשהם ניסו לחיות בדו קיום עם צה"ל והמתיישבים

הם חיו מעולה, כשהם מנסים לגרש את שכניהם היהודים ואת החיילים שהם כוח השיטור היחיד ששומר על הסדר והמשטרה הפלסטינית פועלת רק נגד מתנגדים פוליטיים לרשות, אז אנחנו לא נוצרים, לא נפנה את הלחי השנייה. ואחרי השנים תחת הרשות אני בטוח שרבים מתחרטים על האינתיפאדה הראשונה והיו שמחים אם המצב היה חוזר למה שהיה לפני 1993.

katomish

New member
באמת ? זו רמת הטיעונים ? חזרנו למרושע ?

תבין
שעה ממני גם נמצאת סוריה
ושעה ממני גם ירדן ולבנון
הכל תלוי בעומסי התנועה
&nbsp
בגלל שאנחנו לא מגיעים לשום נקודה במה שאתה אולי מחשיב דיון ואני כנראה מחשיב בילבולי שכל
אני אסיים באנקדוטה משעשעת
קראתי איפושהו שאמרת שפאינה קירשנבאום קרובת משפחה שלך והיא מאוד נחמדה
בדיוק אותו הדבר אמר עליה נתניהו כשנשאל עליה ע"י גורי אלפי בראיון שנתן בגב האומה לפני שנתיים.
"היא מאוד נחמדה"

evglev1

Well-known member
מנהל
כל מי שמנסה לחיות בדו קיום עם הכיבוש חי מצויין תחת כיבוש

מי שהושראה באידיאולוגיה של הגדרה עצמית ומנסה לגרש את הכובש, מקבל מכות בחזרה. וכל הנכבשים של ימי הביניים והקולוניאליזם היו שמחים להתחלף בשמחה עם ערבי ארץ ישראל.

ה כ ל

New member
יא חתיכת

בתור אחד שבא מאוקראינה וניגב את התחת עם עלים ביער, זה נחמד מצידך שאתה מעניק לפלסטינים, ברוב חסדך, תנאים טובים יותר מאשר היו בימי הביניים...

katomish

New member
גם גזענות, גם עלבונות אישיים והכי חשוב התנשאות

הופ עוד מנדט נעלם

evglev1

Well-known member
מנהל
הוא טרול מה אכפת לו מהמנדטים של מפלגות השמאל

למעלה