איש חבר הבוגדים והמשומדים של שוקן:התנתקתי לגמרי מהדת היהודית

איש חבר הבוגדים והמשומדים של שוקן:התנתקתי לגמרי מהדת היהודית

פרסיקו, תחגוג ותשחרר אותי
מאת רוגל אלפר
פורסם ב - 23/10/2016 02:00
הדת היא רעה. אין אלוהים. הוויכוח הזה הוכרע. אין שום צורך להניח קיום של אל כדי להסביר את תופעות הטבע. הדבר היחיד שהמדע לא מצליח להסביר הוא איך נוצר היש מן האין. הקוסמולוגיה המדעית מניחה שבתחילת הזמן נוצרה נקודת סינגולריות כבידתית, שבתוכה התרחש המפץ הגדול שיצר את היקום. איך נוצרה אותה נקודה? המדע לא יודע. אם אלוהים יצר אותה, הרי שאין אנו יכולים לדעת עליו מאום.
ואם היה זה אלוהים, כיצד נוצר אלוהים יש מאין? אין לזה הסבר. ההסבר בוודאי איננו שאלוהי היהודים — דווקא שלהם, ולא של הנוצרים או של המוסלמים — שבחרם מכל העמים, יצר את נקודת החומר הראשונית. זה ממש לא סיפור הבריאה של ספר בראשית.
הדת רעה, כי היא מציגה תמונת עולם כוזבת שמתיימרת להיות אמת. והכזב רע. אלוהים מת: להיות אדם מודרני וחילוני זה להכיר בכך, שזו עובדת היסוד של הציוויליזציה. אלוהים מת ואין לי שימוש בנחמות הכוזבות של הדת הכוזבת. אני מכיר בעובדה שיום אחד אמות ומותי יהיה סופי ומוחלט. אני מכיר בעובדה שהחיים שלי מקריים, חסרי משמעות וזמניים. זה רק מעצים את פלא הקיום האנושי בעיני. יתומים מאל השומר עלינו ומכוון את חיינו, אנחנו לבד לגמרי ביקום האינסופי הזה, שאין שום סיבה לקיומו. הוא קיים סתם. זו המודרניות שלי. החילוניות שלי. האנושיות שלי. התרבות שלי.
ולכן תומר פרסיקו מניח את המבוקש, כשהוא טוען כי הברכה "גמר חתימה טובה" איננה אלא נוסחה שאנחנו אומרים אחד לשני בזמן מסוים, "ומשמעותה הכרה הדדית בשותפות שלנו בקהילה מסוימת, בהיותנו חולקים תרבות משותפת" ("הארץ", 17.10). פרסיקו מניח, שאני חולק עמו תרבות משותפת. אני לא. אני מסרב לאחל "גמר חתימה טובה" בדיוק כדי להדגיש, שאינני חלק מהתרבות המסורתית הזאת ואינני שותף לקהילת היהודים החשים שייכות לדת (בדיוק כמו ההורה שמסרב למול את בנו).
פרסיקו טוען שבכך אני מפגין "חוסר הבנה מוחלט כלפי מעמדו וערכו של טקס". אבל טקס אמירת "גמר חתימה טובה" מייצג תרבות שאינני שותף לה וקהילה שאיננה קהילתי. אני שותף לתרבות חילונית שהתנתקה לחלוטין, באופן מוחלט, מהדת היהודית ומהליטורגיה שלה. אני לא שייך לקהילה של פרסיקו. אני שייך לקהילת החילונים הבינלאומית. אני אזרח ישראלי. גם פרסיקו. אני יכול לחלוק עמו מדינה. אבל זכותי לתבוע ממנו הפרדה מוחלטת של הדת מהמדינה שאנחנו חולקים. פרסיקו ואני יכולים לחלוק שירותי תברואה ובריאות ושיטור. שיעזוב אותי מהטקסים שלו.
"המחשבה שאפשר פשוט לוותר על טקסים", קובע פרסיקו, "דומה למחשבה שאפשר להתנתק באופן מוחלט מהעבר". אבל התנתקתי לגמרי מהדת היהודית: מה כל כך בלתי אפשרי בזה? "טקסים רבים מיועדים במפורש ליצור לרגע מציאות שאיננה", מטיף פרסיקו, "כך הדרישה שהם יתאימו למציאות שקיימת היא אבסורדית". ומכאן שהטקסים של פרסיקו אבסורדיים בהגדרה, בהיותם יוצרים מציאות שאיננה. אין לי צורך רגשי בטקסים כאלה. אני רוצה שחגי תשרי יפסיקו לשבש את שגרת חיי. אין שום הצדקה לכפות עלי חופש סוכות ארוך שאני לא צריך. ושפרסיקו יחגוג כאוות נפשו.

http://www.haaretz.co.il/opinions/.premium-1.3101028

איציק3332

New member
הרוגל הזה דפוק וברור שאינו יהודי,לכן אין מה להיתייחס לדבריו

הוא סתם מבלבל את המוח יצור כזה דפוק אני בטוח שאין לו בכלל שורשים יהודים. אני משחרר אותו בכיף ומאחל לו ולמשפחתו להיחנק מחזיר.

איציק3332

New member
גוטרמן אם אתה יורד לרמה של "הכל"אני לא אתייחס אליך יותר

אתה מצחיק והכל סבבה ואני גם לוקח אותך בצחוק.אבל אם אתה נגרר אחרי "הכל" המשוגע הזה אז אל תפנה אלי יותר כי במילא לא תקבל יחס

ayb1

Well-known member
הדת היא רעה. אין אלוהים. הוויכוח הזה הוכרע.

אין שום צורך להניח קיום של אל כדי להסביר את תופעות הטבע.

הדבר היחיד שהמדע לא מצליח להסביר הוא איך נוצר היש מן האין.

הקוסמולוגיה המדעית מניחה שבתחילת הזמן נוצרה נקודת סינגולריות כבידתית, שבתוכה התרחש המפץ הגדול שיצר את היקום.

איך נוצרה אותה נקודה? המדע לא יודע.
אם אלוהים יצר אותה, הרי שאין אנו יכולים לדעת עליו מאום.

זאת היא הפתיחה של המאמר.
יאמר לי כל חילוני כאן מה לא נכון במה שכתב כאן רוגל אלפר?
מה הקשר בין מה שכתב לתגובה שלכם?

ה כ ל

New member
יפה כתב רוגל. האם אמירת האמת בישראל 2016 הפכה למעשה מהפכני?

זו האמת שלו, והוא נאמן לה. כל הכבוד!
אני לא מסכים איתו לגבי עניין קיומו של אלוהים, אבל לכל שאר הדברים אני מתחבר.

אנחנו יודעים מזמן שאתה ובני מינך מנותקים לגמרי מהיהדות...

ומחוברים בקשר בל-יינתק לציר הטרור הערבו-איסלאמי-סמולני.

ה כ ל

New member
הרבה מ״היהדות״ זה קקה, אתה דוגמא נפלאה לכך

אני לוקח את הטוב ומשליך עליך את ה
. שנאמר: אשרי המשליך קקה על קקה

כשאני מחרבן אני מרשה לך...

לנקות לי את התחת עם הלשון, אך זאת בתנאי...
&nbsp
שחיטאת קודם את הג'ורה המסריחה שלך.

Ron W

New member
אתה כמו בור ברמת אנפנטיל יהדות היא כנוי גנאי לעם ישראל בגולה

היהדות סיימה את תפקידה הבזוי והמודכא כשהקימו מדינה
בשלב הראשון עוד קראנו לעצמנו והתנהגנו כמו הגולים המסכנים
אבל עכשיו ישראלי היא גאווה ומי שבוחר לפגר מאחרו יהפוך לפגר מצחין
עם שקר הדת והאלוהות שנקרע לגזרים זה ששרף ועינה על קדושתו פתאים.
הצורר הגדול בעולם הוא שקר האלהים הפנאטי
אין הבדל בינך למשומדי דעאש שמנסים להפגין אלימות בזכות רוח רפאים

איציק3332

New member
מההדעה הזאת זה התחיל,מנהלים תשימו לב מה הוא כותב(הכל הזה)

למה להכניס קקה וכל השטויות והגועל הזה? יאאלה תעיפו אותו כבר,או שאתם מעיפים רק ימניים. הוא גם גורר את גוטרמן לרשום דברים לא יפים

איציק3332

New member
אתה כל הזמן מתגרה ומקלל ומעניין למה המנהל לא מעיף אותך

בניגוד לגוטרמן שאפשר לצחוק איתו ולא לקחת אותו רציני,אתה תמיד זועף וכעוס. מי ביקש בכלל שתגיב? קיללת את גלובליסט ורואים כאן שאתה מתחיל ראשון.חתיכת אפס

למעלה