דתיים צבועים ומתחסדים

ע מיש

New member
דתיים צבועים ומתחסדים

כולם מדברים על סגירת מרכולים בשבת ורדיפת עסקים קטנים, אך אף אחד לא מדבר על "מגה תעשיית השבת" של הציבור הדתי-לאומי והחרדי. אז הגיע הזמן לפתוח את זה.
זה סוד קצת כמוס, אך כל מי שגדל בחברה הדתית יודע כי מדובר בתעשיית ענק של שבתות ישיבה, שבתות אולפנה, שבתות חתן, שבתות בר מצווה, שבתות חברון, שבתות התחזקות וכיו"ב, המגלגלת מיליונים, הרבה מהם כספי מיסים. תעשייה שבמסגרתה מועסקים עשרות אלפי עובדים יהודים (דתיים) בשכר, בשבת קודש, עם או בלי תלוש משכורת.
בכל המאבק הפסאודו-סוציאליסטי על השבת אף אחד לא מדבר על המלצרים והמלצריות, שוטפי הכלים, על מסדרי חדר האוכל, על המדריכים והמדריכות, על הרבנים, המרצים, על הקוראים בתורה, משגיחי הכשרות, על המאבטחים ומי לא. עשרות אלפי עובדים ועובדות, בדרך כלל דתיים שהפרוטה לא מצויה בכיסם, העובדים בשכר מלא ביום השביעי. להם הרי מותר ואף מצווה להתפרנס בשבת, אבל לאסי מהפיצוציה או לילנה מהקופה באי-אם פי-אם אסור.
למה? פשוט מאוד, כי הם יכולים. כי הם בעלי הבית של העם היהודי ושל ההלכה.
אם זה רצון המחוקק, אין בעיה, שיהיה חוק שבת. אבל חוק זה חוק. חוק לכולם ופקחים לכולם, גם לאסי מהפיצוציה וגם לנחמיה משטיפת הכלים בחדר האוכל של הישיבה.
לא יתכן שהציבור הדתי והחרדי ימרר לכולם את החיים בחוקים ותקנות הלכתיות וכשזה יגיע אליו הוא יצפצף עליהם צפצוף ארוך ויגלגל מיליונים בשבת. ושלא יספרו לכם סיפורים מסיפורים שונים: עבודה בשבת תמורת שכר, שאין בה פיקוח נפש, היא אסורה. איסור דאורייתא. שום קומבינה הלכתית לא יכולה לעקוף את האיסור החמור הזה.

סוהי99

New member
מעורר מחשבות עגומות מצד אחד........

ומצד שני,אולי זו תחילת הדרך לראות את שמירת השבת בדרך גמישה ותואמת את ימינו........

תאמין לי, הדבר האחרון שיש פה זה גמישות

מה שיש פה זו תופעה - אנשים כופים את אורח חייהם על אחרים, בטענות ובטיעונים, שאין להם שום תוקף כשזה מגיע לסדרי העדיפויות של הכפיינים האלה.
&nbsp
זה כמו אלה שמאמינים בחופש דת ומצפון ושאוהבים את המסורת היהודית - ובשם האהבה הזו, מצפים שבחג הפסח לא תתאפשר מכירת חמץ ברשות הרבים.

סוהי99

New member
לא הבנת אותי.

החרדים לא נוקטים בצעדי גמישות בנוגע לשמירת השבת.התופעה המוזכרת כאן היא רמאות גסה,אחיזת עיניים ותאוות בצע בניגוד להתהרה הפומבית על קדושת השבת אשר בפיהם............גמישות היא מה שאני הייתי רוצה לראות אצל הציבור הדתי ככל שמדובר בהקפדה היתרה והמיותרת על אופן שמירת השבת.

למה ליילל...ה"חילונים" מכירים בזה שהדת היהודית היא הפירוש

הרשמי המייצג של ספר התורה,ויש מנוי ממלכתי של רב ראשי ורבני ערים שהם אדוני הפירוש ההילכתי...אז מה לך לייבב עתה???
תכריז שספר התורה הוא תעודתהזהות התרבותית של עם ישראל ,שהוא גם ספר פילוסופיה, שאת החגים נחוג לפי הסכמה כללית של כל העם,כי הם חלק מהזהות הישראלית שלנו ,ושההלכה מחייבת רק את הדתיים....
למה ליילל???

הבה ונכריז כולנו...הרי בעוד 10-15 שנים הדתיים יהיו כאן רוב

בקלפי...
ואז ינסו לכפות את הפירוש ההילכתי,ואז עלולה לפרוץ מלחמת האחים...
אז נציע לעם ישראל להיות עם ישראל,עם ספר פילוסופיה,עם חגים היסטוריים ובעלי ערך פילוסופי,ומי שרוצה להיות דתי...בבקשה...

ע מיש

New member
מי שיתחיל לרצוח ולחסל יהודים יהיה הימין

ולא החרדים.
מרוב תסכול על הכשלון שלהם בהבטחת הבטחון והשליטה בשטחים הכבושים הם יתחילו לחסל מתנגדים בתירוץ שהם בוגדים.
במקומך לא הייתי מודאג כל כך לגבי ענייני הדת הללו.

סוהי99

New member
הימין לא רוצח יהודים....רק שמאלנים

השמאלנים לא רוצחים ימנים....רק ניצולי שואה העולים ארצה...........

Henry0

Well-known member
חוצפה

משפחתי שמאלנית, ואבא של אישתי הוא "חסיד אומות העולם",
והאמן לי, שבניגוד לחוצפתך וטמטומך, הוא לא רצח ניצולי שואה.

סתוונית333

Well-known member
יהיו רוב ? לא בטוח בכלל

מס' היוצאים בשאלה בקרב החרדים גדול מאלה שחוזרים בתשובה .
וככל שהם יחשפו לתרבות החילונית באמצעות הטכנונולוגיה כך גדל הסיכוי שהם יברחו מהדת .

tgranot

New member

גם חוק האיזון האבולוציוני מתחיל לתת את ביטויו.
יש גבול לכמות המשאבים שאפשר להקצות להשרצות של יצורים שאינם תורמים שקל לתמ"ג בלי שהדבר יוביל להתמוטטותה הכלכלית, ואנחנו מתחילים להתקרב לגבול הזה.

אנחנו מאד רחוקים מזה .

התמ"ג אצלנו הוא פי 10 מזה שבקפריסין .
והקפריסאים לא מתמוטטים .
אז אפילו עם סטאגנאציה כלכלית וילודה פי 10 אנחנו עדיין במקום טוב .

tgranot

New member
התמ"ג בסכומים יחסיים אולי גדול פי 10

לפי תמ"ג לנפש לנו יש כ 35000 דולר בשנה, לקפריסין 21000 דולר. אם הדוסים ימשיכו להשריץ באותו קצב, הנתונים ימשיכו לרדת שכן התרומה של בחורי ישיבה לכלכלה ולתמ"ג היא אפסית.

"השרצה" זה ביטוי שנאה שאינו הסיגנון שלי וגם אינו אמת .

הילודה הממוצעת אצל חילוניים גמורים הוא פחות מהתחלופה הבין דורית .
זה אומר שהחילוניים לבדם הם אוכלוסיה בפיחות .
מה שמחזיק את האוכלוסיה היהודית עם ממוצע של 2.9 או 3.0 זה הדתיים בכל הרמות ובמיוחד החרדים שיולדים בממוצע 6 ילדים .
כאשר אדם מתנגד לילודה שהיא מעל 2.2 בממוצע הוא למעשה בעד אבדן העם היהודי . תמהני אם זה מה שאתה רוצה .

אתה מתכוון ל׳אבדן הדת היהודית׳

כי ׳עם׳ יהודי, בהתאם להגדרה המקובלת - אין.

בחורי ישיבה וסטודנטים באותו מעמד
הם תלמידים .

החשוב זו התעסוקה בין גיל 25 עד 55 .
בשנים האחרונות יש מגמה שאפילו מתגברת
חרדים וחרדיות מצטרפים למעגל העבודה .
חלקם של העובדים בקבוצה זו גדל משנה לשנה .

טענתך בנושא זה מיושנת ואינה תואמת את המציאות הקיימת .

tgranot

New member
אתה רציני?

סטודנט טיפוסי משרת בצה"ל , קרי תורם כלכלית למדינה, לאחר מכן משלם שכר לימוד , לרוב עובד תוך כדי לימודים גם, ולאחר תום לימודיו ממשיך במשרה התורמת לתמ"ג הן בפריון והן במיסי מדינה. בחור ישיבה טיפוסי לא משרת שנייה, "ולומד" לימודים שאינם תורמים דבר לתמ"ג לכל אורך חייו כמעט בזמן שהמדינה גם משלמת לו קיצבה. החרדיות הן שעובדות. ואותם גברים חרדים העושים זאת עדיין בגדר מיעוט.

סוהי99

New member
מי שמדבר על ילודה כעל השרצה....

הוא עצמו שרץ הרואה את החיים בעיני שרץ.

למעלה