אירוח בנושא שוויון הזדמנויות בעבודה

AB17

New member

בקיצור אני מבין שלא יענו לי על השאלות
כי מי ירצה חלילה שישתמע מהתגובה או העצה שלו ניחוח שמאלני.
&nbsp
אני מניח שלאיש ימין היה יותר קל לנופף בדגל הפטריוטיזם אגב תשואות העדר ולתת תגובה בסגנון כזה או אחר........

AB17

New member
כדי מאוד שתשלים עם זה כמה שיותר מהר, יעשה לך רק טוב.

מי שיעודד פגיעה / הרג של חיילי צה"ל - ששומרים גם על הציבור הערבי.

מי שיביע קולות צהלה ושמחה על הרג של חיילינו.

לא יזכה פה לחיים נוחים והעניין לא יעבור בשקט או על סדר היום. מבחינתי אתה יכול לשלוף את קלף הדמוקרטיה עד מחר.

אפליה על רקע השקפה

שלום לך,

ראשית מעסיק מחויב לערוך שימוע לפני פיטורי כל עובד/ות בלב פתוח ונפש חפצה. בכל הנוגע לשאלותיך לגבי הבעת דעה : בתי המשפט בישראל הכירו בחופש הביטוי כערך יסוד. חופש הביטוי ניתן לכל אדם, ובכלל זה לכל עובד ועובדת כל עוד אינו עולה כדי הסתה לאלימות או גזענות.
נציין כי בכל הנוגע לעובדי/ות ציבור ישנן הגבלות על חופש הביטוי של העובד/ות אך בתי המשפט קבעו כי יש לצמצם הגבלות אלה ככל הניתן וכי הן מצומצמות לאותן "נסיבות, בהן נוצרת ודאות קרובה של נזק או של פגיעה בשירות הציבורי או באינטרסים אותם הוא משרת" [ער"ם 1430/05 גרשון תירם נ' עיריית תל אביב (פורסם בנבו)]

חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, התשמ"ח – 1988 אוסר על אפליה בעבודה על רקעים שונים, בין היתר, על רקע השקפה, משלב הקבלה לעבודה ועד שלב הפיטורין. החריג היחיד המאפשר להתחשב בהשקפתו של עובד/ת בעבודה הוא מקום שהדבר מתחייב מאופי ומהות התפקיד. חשוב מאוד להדגיש כי הנטל להראות שהדבר נובע מאופי ומהות התפקיד הוא על המעסיק/ה, וכי בתי הדין לעבודה מפרשים חריג זה בצמצום.
המשמעות המעשית של המצב המשפטי היא כי אסור למעסיק לפטר עובד בשל השקפתו להראות אלא אם הוכיח שבעצם ההשקפה או הביטוי יש פגיעה ישירה במהות העבודה ויכולת העובד/ת לבצע את תפקידו/ה.
נבקש להדגיש כי כל מקרה של חשד לאפליה על רקע השקפה צריך להיבחן על פי נסיבותיו – עובדות המקרה, מקום העבודה, מידת הפגיעה בעבודה עצמה ועוד.
תשובה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי, ולכן אנו מזמינות אותך לפנות לנציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה לקבלת יעוץ מעמיק יותר בטלפון 026662701

ayb1

Well-known member
האם אין חובה לפסול ולהדיח מכס המשפט דיינים שמפלים נשים

• נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר ריבלין, קבע לאחרונה:
  • כי דיינים בבית הדין הרבני האזורי בירושלים סירבו לקבל עדות של נשים. הטענות שהועלו בתלונה, שהתייחסה לדיינים הרב ישראל יפרח (שעמד בראש ההרכב), הרב מאיר יששכר מאזוז והרב יוסף גולדברג, נמצאו מוצדקות על ידי ריבלין, שכתב כי הערתם בדבר עדות הנשים "לא ראויה ומקוממת".
  • מדוע דבר זה עובר בשתיקה? האם אין דרך לאלץ את כלי התיקשורת לפתח דיון ציבורי בשאלה הזאת שקשורה למחצית האוכלוסיה בישראל?

תשלום ימי חופש - צוק איתן

הי,
בעלי יצא לחודש מילואים בעקבות צוק איתן, יש לציין שבעבור חודש זה יקבל תשלום מהמדינה על כל ימי המילואים.
אני כשאשתו נשארתי לבד בבית עם 3 ילדים קטנים ובלי עזרה, תקופה זאת גם יצאה בזמן החופש הגדול
והיו יומיים במהלך כל החודש שהייתי צריכה להישאר בבית עם הילדים.
לא מוכנים לשלם לי עבור ימים אלה.
רציתי לדעת למה? למה הנשים שנשארות בבית לא אמורות לקבל גם תשלום עבור כמה ימים בחופש כשהבעל במילואים וכל הנטל עליהם.

dunabarak

New member
מה נקרא "הטרדה", מה הגבול?

שלום,
הנני עובדת במקום עבודה בתור מזכירה למנהל.
אני עובדת במקום עבודתי כבר חצי שנה, ואני מקבלת "זריקת" הערות מהבוס כמו: "איך יפה לך השיזוף, ממש מוכנה לקיץ", "המכנס הזה יושב עלייך בול" וכל מיני מבטי סריקה מכף רגל ועד ראש.
אני מרגישה לא בנוח ומובכת, לפעמים שאני מסתובבת חזרה למשרד אני מרגישה שוב סריקה מכף רגל ועד ראש ולא, אני לא באה עם "מיני" לעבודה וכו'.
לפעמים אני מקבלת הצעות ממנו להתלוות למקומות שלאו דווקא קשורים לעבודה, ואני חוששת להגיד "לא".
מה אני יכולה לעשות?
תודה רבה.

שלום

נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה שמחה להתארח בפורום תפוז.
אתם/ן מוזמנים/ות לפנות אלינו בכל שאלה הנוגעת לאפליה ושוויון הזדמנויות בעבודה. אם חוויתם/ן אפליה בעבודה בגלל שירות מילואים, הריון, גיל, מגדר, מוצא, דת, לאום וכדומה, נשמח לסייע לכם ככל הניתן.
נתראה היום בחמש!
שירי

שאלה

שלום,
&nbsp
אני לא בטוחה אם זה קשור ישירות לנושא, אבל רציתי לשאול שאלה בנוגע לשכר גלובלי.
&nbsp
האם זה חוקי לשלם שכר גלובלי (לא להוסיף על שעות נוספות) אבל מצד שני להוריד במקרה ואני לא מגיעה למספר השעות
&nbsp
הנדרש ממני?
&nbsp
&nbsp
תודה מראש.

שכר גלובלי

שלום לך,
שאלת השכר הגלובלי הינה שאלה המחייבת פרטים נוספים באשר למהות התפקיד ואופיו.
מאופן הצגת השאלה אני נראה כי שאלתך איננה נוגעת לאפליה או לחקיקת השוויון ולכן אני מפנה אותך לאגף ליחסי עבודה במשרד הכלכלה אשר אמון על תחום זה.

למעלה