לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום אקטואליה

פורום אקטואליה נועד להוות במה אינטראקטיבית לכל מי ש"סדר היום הלאומי" נמצא על סדר היום שלו/ה. הכתיבה בפורום מאפשרת לכל אחד ואחת להביע דעה בכל נושא ולהגיע ישירות מהכורסא בבית אל אנשים אחרים, ללא תלות באמצעי תקשורת, ללא צורך בתיווך או עריכה. התקשורת האלטרנטיבית האולטמטיבית.כל שצריך הוא חיבור לאינטרנט, סקרנות טבעית לקורה סביבך והרבה הרבה נימוס. אקטואליה מטבעה הינה נושא שגורם ליצרים להתעורר,נושא שנוגע לאנשים בעצבים החשופים, אנא זיכרו שסופו של ענין הפורום נועד לניהול דיונים, לא למריבות ולא להשמצות. אז בין הנימוס הבסיסי להתלהמות ישנו מרווח, השתמשו בו, חריגה מהמרווח הזה מובילה להתערבות הנהלת הפורום, בדרך כלל אזהרה אחת או שתיים ולאחריה הרחקה, למעט מקרים קיצוניים כגון שימוש בכינויים הלקוחים מגרמניה של לפני שישים שנה שיגררו מחיקה והרחקה מיידית,
תהנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אקטואליה

פורום אקטואליה נועד להוות במה אינטראקטיבית לכל מי ש"סדר היום הלאומי" נמצא על סדר היום שלו/ה. הכתיבה בפורום מאפשרת לכל אחד ואחת להביע דעה בכל נושא ולהגיע ישירות מהכורסא בבית אל אנשים אחרים, ללא תלות באמצעי תקשורת, ללא צורך בתיווך או עריכה. התקשורת האלטרנטיבית האולטמטיבית.כל שצריך הוא חיבור לאינטרנט, סקרנות טבעית לקורה סביבך והרבה הרבה נימוס. אקטואליה מטבעה הינה נושא שגורם ליצרים להתעורר,נושא שנוגע לאנשים בעצבים החשופים, אנא זיכרו שסופו של ענין הפורום נועד לניהול דיונים, לא למריבות ולא להשמצות. אז בין הנימוס הבסיסי להתלהמות ישנו מרווח, השתמשו בו, חריגה מהמרווח הזה מובילה להתערבות הנהלת הפורום, בדרך כלל אזהרה אחת או שתיים ולאחריה הרחקה, למעט מקרים קיצוניים כגון שימוש בכינויים הלקוחים מגרמניה של לפני שישים שנה שיגררו מחיקה והרחקה מיידית,
תהנו.

לצפיה ב-' כך נראים מפקדים ללא בושה -כל מילה גורעת'
כך נראים מפקדים ללא בושה -כל מילה גורעת
<< ההודעה הנוכחית
30/07/2013 | 22:49
1
420
קיבלתי בדואר
ומצאתי את הפוסט הזה גם באינטרנט
http://cafe.themarker.com/post/2937527/
נושא: : בושה - תביעת נכות - עמוס גלעד!!

לפני ימים אחדים התבשרנו כי האלוף במיל עמוס גלעד הגיש תביעת נכות המבוססת על הטענה כי במלחמת של"ג הוא התקשה להירדם במשרדו הצבאי אחרי הטבח שערכו הנוצרים במוסלמים בסברה ושתילה... וכן, נא לא להתעלף - גם על הטענה כבדת המשקל, שלא היו לו בימים המרים ההם ארוחות סדירות במשרדו שבתל אביב או בסביבותיה.....  אכן אין ספק: לפנינו מקרה קשה של נפש יהודי מיוסרת והומיה.

כשפרצה מלחמת יום כיפור, אחי שגויס ליחידת השריון שלו עבר דרך בית הוריי, כדי להיפרד מהם. אמי זיכרונה לברכה חיבקה אותו בפרידה ואמרה: "שמור על המדינה ושמור על עצמך". כן, כך!  בזה הסדר בדיוק – "שמור על המדינה ושמור על עצמך".

אני, שגרתי יותר רחוק, ויתרתי על גינוני הנימוס ועל טקס הפרידה, ומיהרתי ליחידת הצנחנים שאליה השתייכתי, וזאת עוד בטרם הגיע צו הגיוס.  משנקפו הימים ומשפחתי לא שמעה ממני דבר, פנתה רעייתי שהייתה אז בהריונה הרביעי במר לבה אל אמי ואמרה לה: "הלוואי שעודד יפצע, רק שיחזור חי"...  תשובת אמי הייתה חדה ונחרצת: "מה פתאום שיפצע?! הוא צריך להילחם!".  אלה היו הערכים שעליהם התחנכנו בימים הרחוקים ההם.

במהלך שרותי הצבאי בצנחנים נפגעתי פעמיים באוזניים. פעם אחת במהלך אימונים בשרות הסדיר ופעם נוספת בפעילות מבצעית לאחר מלחמת ששת הימים. כתוצאה מאותן פגיעות נפגעה שמיעתי, וכיום אני נעזר במכשירי שמיעה. במהלך האימונים שברתי פעם את אפי, וגם שברתי רגל בחידוש צניחה במילואים. במלחמת ההתשה נדבקתי בצהבת זיהומית קשה. לא רק שלא עלה בדעתי להגיש נגד  משרד הביטחון תביעת נכות, אלא שנמנעתי מלדווח על הפגיעות, כדי שלא יגרעו אותי מן היחידה.

כמו שאר חבריי שזכו לחזור בחיים מחולות המדבר ומסלעי הבזלת, אין ספק שעברתי טראומות לא פשוטות, גם במלחמת ששת הימים, גם במרדפים במלחמת ההתשה, גם במלחמת יום כיפור וגם במלחמת של"ג. כי בלי הטראומות הרי אין במלחמה שום כיף.... חברי חיים בקר נפצע בהיותו קצין צעיר, בקרב לכיבוש רמת הגולן. הוא נפצע גם במלחמת יום כיפור, ואיבד עין במלחמת של"ג, בהיותו כבר סגן מפקד החטיבה שלנו. ידוע לי שהופעל עליו לחץ כבד מצד חבריו שיגיש תביעת נכות, אך איני יודע אם השלים בסופו של דבר את ההליכים.  גם הוא מין טמבל כזה שמתבייש לתבוע את המדינה, ויש עוד רבים כאלה.

עמוס שמע, אם אנחנו מדברים כבר על טראומות, בוא ואספר לך מה זה טראומות:

לאחר סיום הקרב באום כתף במלחמת ששת הימים, הסתתרנו עם חברינו ההרוגים והפצועים בדיונות שבקצה המתחם, וחיכינו למסוקים שיבואו לפנותם. המסוקים בוששו להגיע, והמראה של אחינו המתים המכוסים זבובים ירוקים, עם תחושת חוסר האונים בעת שהפצועים שניתן להצילם החלו למות עקב העיכוב בחילוץ.

זו טראומה!

במלחמת יום כיפור, בליל הפריצה לשטח הסורי, בהיותנו במשימה של חילוץ פצועים מחטיבת השריון של אורי אור, נפגע נגמ"ש שלנו שנשא כמאתיים וחמישים ק"ג חומר נפץ, ועליו שלושה עשר לוחמים מטובי חברינו. כדי להמחיש את עוצמת הפיצוץ, אציין שהמנוע של הנגמ"ש, שמשקלו עולה בהרבה על מאה ק"ג, נמצא למחרת היום במרחק של כשמונים מטר מן הנגמ"ש המפוצץ...  לאחר מכן המשכנו לנהל בשארית הלילה קרב כנגד לוחמי קומנדו סורים, שתקפו אותנו ללא הרף. בשלב מסוים הבחנתי שאני שוכב בשטח בתוך ערימה של מעיים וחלקי גופות. הבנתי מיד של מי המעיים האלה, אך גם הבנתי שאם ארשה לעצמי לחשוב על כך באותם רגעים, לא אזכה לראות את אור הבוקר, והתמקדתי בהישרדות.  זו טראומה!

בהמשך המלחמה, בקרב לכיבוש החרמון הישראלי, שבו השתתפתי - המראה של עשרות לוחמי גולני המתים המכסים את הגבעה בואך המוצב, ונשיאתם אל הכביש, זו טראומה!
ולקראת סיום המלחמה ההיא, כאשר נלכדנו למשך שלושה וחצי ימים בסופת שלג על שיא החרמון, בטמפרטורות שירדו עד למינוס 8 מעלות וללא בגדים מתאימים – זו טראומה!

אחד מחבריי – הטייס פדרו ריינברג, נפגע ביום פרוץ המלחמה – 6.10.73, שבו חל גם יום הולדתו, ונפל כשהוא פצוע בשבי המצרי.  זו טראומה!

חבר אחר שלי, ששמו חנן רובין היה מפקד טנק בחזית הסורית. הטנק שלו נפגע והצוות נטש את הטנק ללא הנשקים האישיים. חנן שהיה פצוע, התחיל ללכת לכיוון המשוער של כוחותינו. בשלב מסוים החליט להסתתר מתחת לשיח עד שתרד החשיכה. לקראת רדת החשיכה הגיעה למקום קבוצת אנשי קומנדו סורי, שהתיישבו בקרבת השיח. חנן שכב במקומו ללא תזוזה כשהוא קפוא מאימה. בשלב מסוים קם אחד החיילים הסורים ממקומו ושם פעמיו אל השיח שחנן הסתתר תחתיו. חנן הבין שזה הסוף, אך הסורי, שכלל לא הבחין בו, פתח את מכנסיו והשתין בנחת לתוך השיח, ישירות על חנן. זו הייתה הרחצה הראשונה של חנן מאז תחילת המלחמה...  לאחר מכן הסורים קמו והלכו לדרכם, וחנן הרטוב המשיך בדרכו והצליח לחבור אל כוחותינו.  הוא שובץ מיד לטנק אחר, והחל לעבוד עם חבריו בהכנת הטנק ליום הקרב הבא. עם בוקר הניעו את הטנקים והתכוננו לתזוזה.   התקפת מיגים. הפצצה. נפגעו מספר טנקים. פצועים והרוגים. חנן עצמו נפצע קשה בהפצצה זו, ובכך סיים את חלקו במלחמה.  זו טראומה!

הבנת את זה, עמוס?

עצם הגשת התביעה מעידה על האלוף במיל שהוא אכן סובל מנכות נפשית קשה, וגם ובעיקר - מחוסר חמור בהורמון הבושה. לעניות דעתי יש סבירות לא פחות גדולה שאסונו של האלוף נובע בכלל מהצער שנגרם לו בגין אסונם של הילדים נפגעי הרמדיה...

ולא שהאלוף החביב הזה סובל ממחסור חלילה. יש לו פנסיה של אלוף, ומן הסתם גם הכנסות נוספות בשיעור נכבד.

ברור לכל, שכל חייל זכאי להגיש תביעת נכות, ודינו של עמוס גלעד אינו שונה מדינו של כל חייל אחר.  אך בהיותו אלוף, ולאור נסיבות "פציעתו", הוא המראה המשקפת את דמות החברה.  פנייתו אולי כשרה לפי הדין התקף, אך הריח הנודף ממנה – הוא כזה מקנה לו את הזכות לעלות  בדרגה מאלוף במיל לאלוף בצלות ואלוף שום. אכן, זה מה שנקרא בלשוננו נכות שיש עמה קלון. וכמו במקרה של קצב, שבו תמיד נעים להיזכר - קלונו של הפרט הוא גם קלונה של החברה כולה.

צחוק הגורל הוא שהידיעה פורסמה בדיוק ביום בו דווח כי נדחתה תביעת לוחמי השייטת שצללו בקישון וחלו בסרטן. כנראה שפרקליטם טעה בכך שלא טען שמחלת הסרטן נגרמה להם כתוצאה מהצער על הטבח בסברה ושתילה.

פתגם ידוע אומר שהכלבים נובחים והשיירה עוברת, ואני אפילו לא השמעתי כאן קול נביחה, בקושי יבבה דקה ונואשת, בעת שהוא צוחק כל הדרך אל הבנק.... אז נכון, אונסים אותי ואין בכוחי להתנגד, אבל לפחות שכולם ידעו שאני לא נהנה...

סליחה שדיברתי כאן קצת יותר מדי. הזעם והבושה חונקים אותי. אולי אגיש תביעה לקביעת נכות בגין תחושה מעיקה של בושה...

עודד אל-יגון                            

אקטואליה >>
לצפיה ב-'זה סיפור ישן נושן שנושאה מחלת הסוכרת של האלוף'
זה סיפור ישן נושן שנושאה מחלת הסוכרת של האלוף
30/07/2013 | 23:19
41
ועד כמה שאני זוכר האלוף גלעד טען שבגלל תנאי השירות שלו אז התפתחה אצלו מחלת הסוכרת שבגללה הוא הגיש את התביעה וזכה.
להצלחה של התביעה שהגיש  יש חשיבות לכל אלה שהתפרצה אצלם מחלת סוכרת במהלך השירות הצבאי.
העובדה שהמכתב הזה נמנע מלהזכיר זאת מראה על עליבות המחבר.
אקטואליה >>

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ