חייל לא הוכנס למועדון בת"א משום שחבש כיפה

Avi85F

New member
חייל לא הוכנס למועדון בת"א משום שחבש כיפה

מעניין מה יהיה התוצאה במשפט והתגובה של הדתיים והחרדיים זכור לפני זמן לא רב מסעדה שהכריחה את העובדים שלה לחבוש כיפות והם הצדיקו את המסעדה.

סוהי

New member
לדעתי,זו לא אשמת הנהלת המועדון......כמעט.

האיסור הוא על כניסה תוך חבישת כובע מצחיה או כל כובע המסתיר פנים וזה על פי הוראות המשטרה.........כאן נכסו לתמונה טיפשותם,שטחיותם ואטימותם של הסלקטורית,היחצנים והמאבטחים.....אשמת ההנהלה היא אי מתן הסבר מדוייק,ברור וקפדני על פרטי האיסור להכניס חובשי כובעים.

naf86

New member
כיפה זה לא כובע

איך זה מסתיר את הפנים? זה בהחלט אפלייה על רקע דתי, וראוי שהוא ינצח בתביעה שלו.

Avi85F

New member
אתה תומך/תמכת במקרה שבו

במסעדה בירושלים חילונים מחויבים לחבוש כיפה לצרכי כשרות?

naf86

New member
יש הבדל בין לקוח לעובד

בעל עסק יכול לחייב את העובדים שלו ללבוש מדים או ביגוד מיוחד. זה חוקי ויש קוד לבוש בהמון מקומות. הייתי מתנגד לבעל מסעדה שמבקש מהאורחים שלו לשים כיפה אלא אם כן זה במסגרת ארוע דתי כמו ברית או בר מצווה. בעל עסק כן יכול לדרוש קוד לבוש סביר ללא אפלייה. לדוגמא, לאסור על לקוחות להיכנס למסעדה/חנות ללא נעלים או חולצה. אבל אין שום לגיטימציה לדרוש מאדם מאמין להוריד את הכיפה או כל חפץ דתי אחר (נגיד צלב) ללא סיבה מוצדקת (נגיד להסתיר צלב בכניסה לבית כנסת).

RonspotNL

New member
כנ"ל בעל עסק יכול להחליט

שאין כניסה לחובשי כיפות שיוריד כיפה וייכנס מה הבעיה ? למה שזה יעבוד רק לצד אחד? זה הולך לשני הכיוונים עכשיו הבומרנג חוזר לדתיים ולחרדים כמו שצריך

naf86

New member
כי זה אפליה על רקע דתי

האם מותר לבעל חנות לא להרשות כניסה להומואים?

RonspotNL

New member
זה לא אותו הדבר

לצערך הרב ויש אנשים שלא רוצים שום קשר עם הדת מה לעשות דת היא משהו אישי לא ציבורי

naf86

New member
למה לא?

אתה לא רוצה להכניס דתיים, אני לא רוצה להכניס אנשים עם חולצה ורודה. זכותי.

naf86

New member
יש לך בעיה משתמט קטן?

חוסר בחתונה אזרחית היא לא אפליה דתית. המדינה יכולה להחליט באיזה מוסדות מותר להתחתן. נכון, הבתי ספר החרדים עשו אפליה. לכן בג"צ פסק נגדם. נכון, אוטובוסים נפרדים זה אפליה, לכן בג"צ פסק נגדם. סירוב להכנס אדם דתי למועדון זה אפליה. סירוב להכניס אדם ממוצע ערבי/אתיופי למועדון זה אפליה.

naf86

New member
זה לא מסתיר את הפנים

לכן אין סיבה בטחונית לבקש ממנו להוריד כיפה

RonspotNL

New member
זכותו של כל מנהל מועדון להחליט

שאין להכניס סמנמנים דתיים למועדון ואם אתה רוצה להכנס למועדון אתה חייב להוריד כיפה

naf86

New member
אז אני אחליט

שאני לא מכניס אנשים שלובשים חולצה ורודה או כיתוב בעד הומוסקסואליות. שמח?

RonspotNL

New member
מה הקשר בכלל בין דת לבין הומואים?

כמו שלבעל מסעדה מותר להחליט באופן מגוחך למדיי שעובדיו החילונים מחוייבים לשים כיפות למרות שהם עצמם אינם מאמינים ככה בעל מועדון שאין לו שום קשר עם הדת יכול להחליט שכיפות לא נכנסות למועדון נקודה

naf86

New member
זה לא אותו יחס

יחסי מעביד-עובד אינם דומים ליחסי עסק-לקוח. אבל כמובן שאתה משתמט, אז מה אתה יודע על החוק.

RonspotNL

New member
סליחה?

זה בדיוק אותו יחס אם בעל עסק יכול לכפות דת על העובדים שלו בעל עסק אחר יכול להחליט שהוא לא רוצה סמנמני דת במועדון שלו זה בדיוק אותו הדבר

naf86

New member
ממש לא

זה נופל תחת חוקים שונים. למעביד מותר לכפות על עובדים שלו מדי עבודה. הוא לא יכול לכפות דת, וזה לא הסיפור פה. לבישת כיפה לא עושה אדם דתי. מצד שני, בעל עסק לא יכול למנוע כניסה של דתיים לעסק שלו. זה אפלייה.

RonspotNL

New member
לא נכון

בעל עסק יכול להחליט שהוא לא רוצה דת במועדון שלו זה הכל בדיוק כמו שכופים על חילונים דת בכל מיני דרכים ככה עכשיו זה קורה הפוך סוף סוף לבישת כיפה אומרת שאתה מאמין בייצור שלא קיים שיש לך אמונה כלשהיא ככה שיש לה משמעות דתית וזכותו של חילוני להגיד אתה רוצה להיות עם כיפה סבבה רק לא אצלי במועדון

naf86

New member
אז אם יש לי מסעדה

אני יכול לאסור על כמרים/נזירים להיכנס? זה שאדם לובש כיפה ונכנס למועדון לא אומר שהוא יתחיל לכפות על אחרים.

למעלה