כאבי במפרקי הירכיים

כאבי במפרקי הירכיים

הי, אני בת 39, אמא לתינוק בן שנתיים ואני סובלת מכאבים במפרקי הירכיים.
חשוב לציין שבפברואר 2017, 10 חודשים אחרי לידה שניה, עברתי ניתוח משולב לפרוסקופי להסרת 2 ציסטות ב2 שחלות ופרינאופלסטיה תיקון צלקות מלידה ראשונה.
מאז המצב מחמיר ומחמיר. התחיל ממפרק ירך ברגל ימין ועכשיו מופיע לסירוגין עם כאבים גם בצד שמאל לפעמים גם יש כאבי בירכיים בעיקר בצד שמאל.
הכאב מחמיר בזמן הליכה או עמידה ממושכת. אפילו אחרי צעידה של 100 מטר! היום הכאבים יכולים להמשך מספר ימים במצב של מנוחה .
הייתי אצל אורטופד לפני חצי שנה שהפנה לצילום מפרקי יריכיים ואגן. היה תקין. רשם כדורים לדלקת. אמר לחכות שבועיים אחרי הכדורים ולחזור לפעילות רגילה. חזרתי לפעילות. חזרו הכאבים. בדיקות דם לדלקת היו תקינות.
נמצאת גם בטיפול אוסטופטי מידי שבועיים והכאבים באים והולכים.
חזרתי לאורטופד והוא הפנה אותי למיפוי עצמות - בדיקה שאני מאוד חוששת ממנה.
פניתי לרופאת משפחה שהעלתה השערה לשבר מפשעתי שלחה לUS אך התורים לסוף אפריל.
בנוסף העלתה השערה להדבקויות אחרי ניתוח.
סובלת מאוד מכאבים אבל מעבר לכך זה מפריע לתפקוד שלי כאמא, לא יכולה להרים את התינוק, קשה לי לצאת לטיולים עם הילדים. פשוט מטרד אמיתי.
שאלתי את האוטרופד ואת רופאת המשפחה בנוגע לראומטולוג ושניהם טענו שאני לא בכיוון,
האומנם?
אשמח לדעתכם.

כאבי ירכיים

הי, אכן נשמע תהליך מטריד שדורש פתרון.
כאבי ירכיים יכולים להיות מוקרנים ממקומות אחרים, חשוב לדעת מה האורטופד חושב לגבי הבדיקה הגופנית, האם הוא מתרשם שזה נובע ממפרק הירך עצמו? האם יש כאב בהזזת המפרק? הגבלה בתנועה?
לגבי US הייתי מרחיב את זה גם למפרקי הירך- ניתן לראות האם יש נוזל מוגבר וסימני אחרים למעורבות של מפרק הירך.
מיפוי עצמות - אנ ימסכים שזו בדיקה שלרב לא מאוד עוזרת במקרים כאלו וכרורכה בהרבה קרינה. אם יש קליטה בירכיים אז יתקדמו לבדיקה מדוייק יותר כמו MRI, ואם אין זה לא אומר שבאמת אין שם כלום. ולכן הייתי מוותר על בדיקה זו.
יש כל מיני מצבים של כאבי ירכיים לאחר לידה.
אם נמשך כבר כל כך הרבה זמן הייתי שוקל בחיוב לעשות MRI לפחות של הירך הכי כואבת.
בדיקת ראומטולוג ? מסכים שזה לא נשמע ראומטולוגי קלאסי, אבל אנחנו רואים הרבה מקרים שהם לא "שלנו" ומנסים לעזור ולכוון אם אפשר, לכן לא בטוח שיעזור אבל בטוח לא יזיק

בהצלחה

למעלה