סקלרודרמה

AMEOBI

New member
סקלרודרמה

שלום. אני בחור בן 30 ולפני כשבועיים התחילה לי נפיחות בכפות הידיים ואולי קצת בזרוע. יש לי גם כאבי שרירים קלים,בעיקר באצבעות הידיים והרגליים ולפעמים בשאר חלקי הגוף. אני מטופל בליפיטור כנגד כולסטרול גנטי. שלחו אותי לבדיקות דם כולל נוגדנים למחלות אוטואימוניות ואחת התוצאות הייתה:
scl 70 - 2.1 כשהטווח הוא בין 0.0 - 0.9
כל שאר הבדיקות דם ושתן יצאו תקינות כולל
ANA TITER -NEGATIVE
ANA PATTERN - NEGATIVE
DNA (ds) Ab 4.0
RHEUMATOID FACTOR 9.69
C-REACTIVE PROTEIN 0.07
ESR 7
TSH 1.54

יש לי תור לראומטולוגית עוד שבועיים.
האם הבדיקות אומרות שיש לי סקלרודרמה? קראתי שזאת מחלה מאוד נדירה (2 מתוך 100 אלף איש ופי 5 בנשים). אני מאוד חושש מהתוצאות האלה. מה הסיכוי שזה דווקא נפל עלי?

SCL70

הי,
בדיקת SCL70 חיובית בנוכחות ANA שלילי, סביר להניח שזו טעות מעבדה.
הנוגדן המ"ל הוא אכן נוגדן של מחלה נדירה שנקראת סקלרודרמה. סקלרודקמה בנוכחות ANA שלילי זה מאוד מאוד נדיר. מה שהרבה יותר שכיח זה בדיקה שהיא חיובית מוטעית של SCL70 שאנחנו רואים את זה לא מעט, במיוחד אם זה בוצע בשיטת ביופלקס (שזו שיטה פחות מדוייקת).
בקיצור, לא הייתי נלחץ בכלל (גם שאר הבדיקות לתפארת מדינת ישראל...:), תגיע לביקורת הראומטוולגית על מנת להעריך את הסיבה לכאבים והנפיחות שאתה מציין, וכמובן שתשאל אותה גם את כל אשר על ליבך.

בהצלחה

AMEOBI

New member
עוד משהו קטן אם אפשר

בסוף הבדיקה לנוגדנים ANA כתוב:
ANTINUCLEAR Ab_(ANA)
Positive by Bioplex
See IFA Confirm result
מה זה אומר? שהבדיקה חיובית? שהיא באמת בוצעה בביופלקס כמו שחשבת?
בקשר ללחץ,אחרי שקראתי מה המחלה הזאת גורמת (נכות\מוות),הלחץ שלי מזמן עבר כל גבול אפשרי שקיים..

ANA

ביופלקס היא בדיקה פחות מדוייקת ולכן צריכה אימות בבדיקת אימונופלורסנציה שהיא הבדיקה המועדפת.
בבדיקה הזו זה יצא שלילי, כלומר תקין.

לדעתי אין שום מקום לדאגה, אבל לא יזיק לשמוע דעה של רופא ראומטולוג שישמע את כל הסיפור ויבדוק אותך.

אני לא ממליץ לעשות גוגל למחלות, וזה מה שאני אומר לחולים שלי,( לא בגלל שאני לא רוצה חס וחלילה שידעו הכל, להפך שמח לתת להם כל מידע שירצו) אבל תמיד עולות קטסטרופות ומקרים קשים ולא רלוונטים ומסתיימים בלחץ מיותר....

למעלה