מחלת MPA

המייחל

New member
מחלת MPA

לום,
בת 65 שנים. מועסקת כשכירה במשרה מלאה עד גיל 67.
לפני כשנה חליתי ב פיברוזיס ריאתי ונהייתי תלויית מחולל חמצן נייד ונייח.
לפני כחודשיים התגלה לי ב נוסף וסקוליטיס כלייתי ע"ש ווגנר עם אנמיה קשה.והוחל בטיפול כימותרפי של ציקלוסופסמיד+מסנה+קורטיזון. (מאחר ודירוג המחלה הוגדר קשה הכימותרפיה נעשית כל שבועיים ולא כל חודש)
בבית אני מקבלת 3 פעמים בשבוע רקורמין 6000IU+ קורטיזון 40מ"ג+ רספרים+ וזוטיפ למניעת לחצדג. מחוברת למחולל חמצן.
א. מה סיכויי השרידות?
ב. : האם לדעתך ונסיונך המקצועי,ניתן לאשר לי לעבוד מהבית שאני במיטה ומעדכנת נתונים כספיים במחשב הנייד עם תוכנת העבודה ?

בתודה

MPA

הי,
נראה שעברת הרבה בשנים האחרונות...
קשה לי מאוד ואני לא רוצה להתנבא לגבי שרידות, זה כדאי לשאול את הרופא המטפל, אם כי אני מעריך שגם הוא לא "ישוש" לבצע את זה.
למרות שמצבך נראה לא פשוט, יש הרבה מאוד דיווחים על רמיסיה מוחלטת לאחר הטיפול, והמחלה יכולה להיות שקטה להרבה מאוד שנים ואף לא לחזור. ולכן נראה לי שכדאי לראות את תגובתך לטיפול ואז אני מניח שניתן יהיה להעריך בצורה יותר טובה.
מאחל לך הרבה הצלחה ובריאות, וכמו שאמרתי יש הרבה מאוד דוגמאות שגם חולים במצבים קשים משלך, יצאו מזה לגמרי ומגיעים לאורך ואורח חיים נורמלי לחלוטין.
לגבי יכולת עבודה מהבית, איני רואה סיבה למה לא, אם כי כאמור צריך להתייעץ עם הרופא המטפל, ויתכן שגם רופא תעסוקתי יוכל לתרום כאן.

המייחל

New member
תגובה לד"ר אלאלוף

בוקר טוב,
תודה על העידוד.
ב. התגובה לטיפול מתחלקת לשניים: אין תופעות לוואי של הטיפול הכימו. ההמוגלובין עומד כיום על 14.4, אבל הקריאטנין במקביל לטיפול ,נשאר עדיין גבוה סביב ה 2.2 , חומצה אורית 4.6, חלבון 6.1, לימפוציטים 4.5,ושקיעת הדם על 21.
מה דעתך ?

MPA

לדעתי התוצאות מעודדות מאוד.
ההמוגלובין זה מדד טוב לבריאות כללית, וזה שהוא בערך כזה זה מעולה. אני מניח שהפסיקו את האריתרופאטין ואם לא אז צריך.
קריאטינין - הוא מדד כללי לתפקוד הכליה, ולא מעיד על פעילות המחלה. כך שיתכן מאוד שהיתה סערה שהשאירה קצת נזק, וכעת היא עברה.
שאר התוצאות נראות סבירות מאוד.
אני חושב שחווית מחלה קשה מאוד, ושמח שאת מתאוששת.

הרבה בריאות
אופיר

למעלה