מבקשת את עזרתכם

מבקשת את עזרתכם

אני סובלת מזה כ-3 שנים מתופעה שאצבעות הידיים (וגם אצבעות הרגליים) מלבינות לפתע ואז נהיות כחולות/אדומות, כמו כן רגל ימין שלי מרגישה חלשה, כאילו נרדמת. כשאני יושבת אני מרגישה עקצוץ/הרדמות של הרגליים, הכי מפחיד הוא שיד ימין שלי נרדמת לגמרי בלילה, ואני מאבדת בה כל תחושה עד שנדמה שהיא מתה לגמרי, ואני מנערת אותה ומכווצת את כף היד עד שחוזרת לה התחושה. זה מצב מאוד מבהיל. ריאומטולוג שלח אותי לבצע את הבדיקות הבאות: ANA חוזי, Anti DNA, SSB, SSA, RNPlSm, וכן Anti cardiolipin antibodies (APLA) להלן תוצאות הבדיקות שעשיתי בעקבות הפניית הריאומטולוג: DNA Single Strand Ab נורמלי Smooth Muscle Ab שלילי Mitochondrial Ab שלילי Antinuclear Ab Adults עלה ל- 9.88 (כאמור, חיובי הוא מעל 1.2) Cardiolipin- B2GP1 IgG Ab שלילי(קרישה) השאלות שלי הן: 1) האם כל הבדיקות שביקש הריאומטולוג לעשות מופיעות? או שחסרות כמה 2) מה זה בדיוק Antinuclear Ab Adults ואיך אפשר לטפל בבעיה? 3) האם ישנן עוד בדיקות שכדאי לעשות? מתודה מראש, ו'

כמו כן

ממצאי בדיקות סוכר והעמסת סוכר: Glucose (B) 80 - נורמלי Glucose 120 (75 gr): 80 - נורמלי Insulin: 4.5 - נורמלי Insulin 120: 17 אחרי שתיה 75 גר' סוכר (האם נורמלי? גבולי?) והאם יכול להיות קשר בין נטיה לסכרת לבין הסימפטומים מהם אני סובלת? שוב תודה

כחלון באצבעות הידיים

את מתארת מה שאנו מכנים תופעת RAYNAUD . תופעה זו יכולה להיות ראשונית או להופיע במסגרת דלקות מפקרים שונות. הANA החיובי עשוי להצביע על רקע זה אך קשה לקבוע רבחנה סופית על פי הנתונים שמסרת. האם את סובלת מכאבי מפרקים ? פריחות? חום? תופעות אחרות? רצוי גם להשלים ANTI DS DNA C3 C4 CENTROMERE SCLERODERMA 70 בשלב זה, רצוי מאד להקפיד על חימום כפות הידיים -רק אם תופעת הכחלון מחמירה או אם יופיעו כיבים באצבעות הידיים, יהיה צורך בטיפול תרופתי

למעלה