התייעצות ושאלות

שרעות

New member
התייעצות ושאלות

ד"ר אלקיים שלום! זה זמן מה שלא היית מוטרדת משאלותי, אנסה לעשות זאת בקצרה ולקבל עידוד ממך. ביום 11.10 הייתי אצל הרופא שלי בבילינסון. אחרי שבדק אותי וראה את תוצאות הבדיקות אמר לי שאוריד את הפרדניזון בהדרגה ואחר כך אפסיק לגמרי. את הפרדניזון אני לוקחת כבר חודשיים. התחלתי עם 10 מ"ג וירדתי בהגרגה ל - 5 מ"ג. עם הפרדניזון הרגשתי יותר טוב. אני מקבלת בנוסף מטרוטקסט 17.5 מ"ג בשבוע, אנברל פעמים בשבוע, יש לי סכרת נעורים ועברתי התקף לב לפני שנה וחצי. אני בת 62 ה-RF האחרון היה 120 נראה לי גבוה ואולי אפשר להוריד את הפרדניזון ל - 2.5 ולא את כל הכמות. בעיקר כואבות לי כתף יד ימין והגידים עד המרפק, הרופא המליץ על אולטראסטונד לכתף ופיזיוטרפיה. הכאבים מאוד חזקים ללא הפרדניזון, הרופא טוען שאם אקח כדורים נגד כאבים הנזק יהיה קטן יותר מאשר להמשיך עם הפרדניזון מה דעתך? איך אפשר לבדוק אם האנברל משפיע? אשמח לכל תשובה תודה שרעות בסוף שאלתי הרבה .......

תשובות

קשה לענות במדוייק בלי לבדוק אותך. באופן כללי אנו מנסים להוריד את מנון הפרדניזון וזה בעצם אחד המדדים להצלחת הטיפול באנברל ומטוטרקסט. השאלה היא האם הכאב בכתף הוא על רקע דלקת או אחר כגון שחיקה של הגיד. מהם מדדי הדקלת בבדיקות המעבדה. אני מניחה שרופאך סבור שהכאב בכתף אינו על רקע דלקת , שאפשר לטפל בו מקומית ושזה לא מצליח טיפול בפרדניזון. בכל מקרה, הירידה צריכה להעשות באופן הדרגתי ואם בדרך יש התלקחות כלשהי, אין מקום להמשיך לרדת במינון. על מנת לדעת האם האנברל עוזר, צריך להשוות את מצבך הנוכחי למה שהיה לפני תחילת הטיפול במדדים כגון מספר מפרקים נפוכים ורגישים, מדדים מעבדתיים של דלקת, צורך במשככי כאבים. הRF כשלעצמו אינו מדד טוב לפעילות המחלה והוא לא אמור להנחות את ההחלטות הטיפוליות

למעלה