לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92839,283 עוקבים אודות עסקים

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר

אתר מקצועי העוסק במידע רפואי ושאלות גולשים בנושאי אולטרהסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר ובדיקות סיסי שליה.
האם לעשות מי שפיר? האם עדיף סיסי שליה? ואולי NIPT?
פרופ' יוסף שלו בעל ניסיון של 40 שנים ברפואת העובר עונה בפורום תשובות אישיות, מקצועיות ומפורטות.
ההיריון והעובר – שני נושאים יקרים וחשובים מכל. מטרתנו לשמור עליהם ולהביא ילד בריא הביתה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר

אתר מקצועי העוסק במידע רפואי ושאלות גולשים בנושאי אולטרהסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר ובדיקות סיסי שליה.
האם לעשות מי שפיר? האם עדיף סיסי שליה? ואולי NIPT?
פרופ' יוסף שלו בעל ניסיון של 40 שנים ברפואת העובר עונה בפורום תשובות אישיות, מקצועיות ומפורטות.
ההיריון והעובר – שני נושאים יקרים וחשובים מכל. מטרתנו לשמור עליהם ולהביא ילד בריא הביתה!

x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרתי לתת לכם מידע רפואי ועדכני בנושים הקשורים באבחון מומים אנטומיים וגנטיים בעובר.
מידע הקשור בבדיקות אולטרהסאונד בהריון ולעסוק בהתלבטויות באשר לביצוע ברור גנטי \ מי שפיר \סיסי שליה גם במבוגרות ובמיוחד בצעירות. 
מצוידות במידע שתקבלו ממני בפורום אתן אמורות לשוחח על כך ולהגיע להחלטה משותפת עם רופא הנשים שלכן.
הפורום אינו מחליף ייעוץ רפואי אישי על ידי הרופא שלכן. 
אני מצפה לדו שיח מנומס ועניני בין הגולשים. כאשר ייכתב מידע שגוי וכזה שאינו תואם את רוח הפורום הוא יוסר. 
יש לכן הזדמנות להתעדכן במידע רפואי ולקבל תשובות על בעיות שמתרחשות אצלכן בהריון. אשמח מאוד לעזור. 
פרופ' יוסי שלו.  

המשך >>

לצפיה ב-'מיעוט יחסי של מי שפיר'
מיעוט יחסי של מי שפיר
09/09/2018 | 14:34
1
49
היי.

בת 30. היריון שלישי, שבוע 32. שני ההיריונות הקודמים תקינים.
בסקירה מאוחרת נצפה מיעוט יחסי של מי שפיר (AFI 10).
מאז במעקב שבועי אחרי כמות מי השפיר, הנעה כך: 10, 10.8, 9.3, 13.5, 8.4, 12, 14.
כל הבדיקות (למעט דיקור מי שפיר) תקינות. סקירה מכוונת (מערכת השתן, כליות וכו..) תקינה. משקל באחוזון 50.
בכל זאת הגינקולוגית נתנה לי הפניה לייעוץ גנטי וממליצה על דיקור מי שפיר. זה נראה לי שלב קצת מאוחר לדיקור, לא?
בנוסף, עד כמה כמות המים הנמוכה היא פתולוגית? (אמנם כל המדידות מעל אחוזון 5, אך חלקן מאוד קרובות אליו).
אולטרסאונד נשים - מי שפיר >>
לצפיה ב-'מיעוט מי שפיר'
מיעוט מי שפיר
( לעמוד שלי בתפוז )
<< ההודעה הנוכחית
09/09/2018 | 23:46
40
שלום לך דנה,
בהגדרה לגבי שבוע 32 AFI פחות מ 8 הוא מיעוט. 
האם על פי היעוץ הגנטי התבקשת לעשות בדיקת מי שפיר? 
שימי לב שכל הבדיקות שעשית עד כה בהריון לא נותנות תשובה באם הכרומוזמים של העובר תקינים. והסיכוי שיש בעיה בכרומזומים הוא 1:150-200 בהריון תקין , ואם יש מיעוט מי שפיר הסיכון אפילו גבוה מזה. את התשובה לגבי תקינות הכרומזומים  תקבלי באמצעות בדיקת מי שפיר כולל ציפ גנטי.
אני חושב שזו הזדמנות טובה לעשות את הבדיקה , והפעם על חשבון משרד הבריאות, על מנת לדעת שהעובר בריא. כמובן שיש סיכון מועט ביותר לסיבוך בבדיקה ואפילו ללידה מוקדמת , אך בדרך כלל הטיפול בפג בשלב כזה הוא טוב. 
שנה טובה ובריאות. 
פרופ' שלו  
אולטרסאונד נשים - מי שפיר >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
פרופסור יוסף שלו -מומחה ברפואת נשים ולידה ועוסק ברפואת העובר ובדיקות מי שפיר. התמחתי במיילדות, גינקולוגיה ופריון באגף נשים ויולדות בבית החולים ע"ש שי
עוד...

הודעות אחרונות

21:30 | 12.11.18 Winterella
09:26 | 19.10.18 אורחים בפורום
11:07 | 14.10.18 אורחים בפורום
18:50 | 25.09.18 עלמה83
13:07 | 25.09.18 ballajj88
22:20 | 24.09.18 פרופ יוסף שלו
23:53 | 09.09.18 פרופ יוסף שלו
14:34 | 09.09.18 אורחים בפורום
12:27 | 07.09.18 אורחים בפורום
11:49 | 28.08.18 אורחים בפורום
12:10 | 14.08.18 אורחים בפורום
12:38 | 09.08.18 eym4
13:08 | 01.08.18 פרופ יוסף שלו

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ