לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92069,206 עוקבים אודות עסקים

פורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר

אתר מקצועי העוסק במידע רפואי ושאלות גולשים בנושאי אולטרהסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר ובדיקות סיסי שליה.
האם לעשות מי שפיר? האם עדיף סיסי שליה? ואולי NIPT?
פרופ' יוסף שלו בעל ניסיון של 40 שנים ברפואת העובר עונה בפורום תשובות אישיות, מקצועיות ומפורטות.
ההיריון והעובר – שני נושאים יקרים וחשובים מכל. מטרתנו לשמור עליהם ולהביא ילד בריא הביתה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אולטרסאונד נשים - מי שפיר

אתר מקצועי העוסק במידע רפואי ושאלות גולשים בנושאי אולטרהסאונד בהריון, בדיקות מי שפיר ובדיקות סיסי שליה.
האם לעשות מי שפיר? האם עדיף סיסי שליה? ואולי NIPT?
פרופ' יוסף שלו בעל ניסיון של 40 שנים ברפואת העובר עונה בפורום תשובות אישיות, מקצועיות ומפורטות.
ההיריון והעובר – שני נושאים יקרים וחשובים מכל. מטרתנו לשמור עליהם ולהביא ילד בריא הביתה!

x
הודעה מהנהלת הפורום
מטרתי לתת לכם מידע רפואי ועדכני בנושים הקשורים באבחון מומים אנטומיים וגנטיים בעובר.
מידע הקשור בבדיקות אולטרהסאונד בהריון ולעסוק בהתלבטויות באשר לביצוע ברור גנטי \ מי שפיר \סיסי שליה גם במבוגרות ובמיוחד בצעירות. 
מצוידות במידע שתקבלו ממני בפורום אתן אמורות לשוחח על כך ולהגיע להחלטה משותפת עם רופא הנשים שלכן.
הפורום אינו מחליף ייעוץ רפואי אישי על ידי הרופא שלכן. 
אני מצפה לדו שיח מנומס ועניני בין הגולשים. כאשר ייכתב מידע שגוי וכזה שאינו תואם את רוח הפורום הוא יוסר. 
יש לכן הזדמנות להתעדכן במידע רפואי ולקבל תשובות על בעיות שמתרחשות אצלכן בהריון. אשמח מאוד לעזור. 
פרופ' יוסי שלו.  

המשך >>

לצפיה ב-' יעל מבקשת את עצתכן... '
יעל מבקשת את עצתכן...
( לעמוד שלי בתפוז )
01/08/2018 | 13:08
9
337

סביר להניח שרבות ממכן הייתן בסיטואציה הזאת, אולי תוכלו לייעץ?

יעל הרתה לאחר שתי הפלות. היא בת 33, אם לבת בגיל 8 וההריון הנוכחי התקבל לאחר טיפול פריון.
עד כה מהלך ההריון תקין לחלוטין.
בדיקת השקיפות העורפית היתה טובה וכך גם בדיקות הדם לסקר שליש ראשון ושליש שני (חלבון עוברי). 
בסקירת מערכות העובר היה גדול בשבועיים  -אך נאמר לה שזה בסדר. כעת היא בשבוע 20 להריון.
חברה אמרה לה בעבודה – "אולי כדאי לך לעשות בדיקת דם NIPT  [כתוב באתר שהיא "מחליפה את בדיקת מי השפיר"] או לעשות בדיקת מי שפיר?                                                           
יעל התפלאה הרי היא צעירה מגיל 35, מהלך ההריון תקין, כל הבדיקות שעשתה היו ללא דופי. הסיכון לתסמונת דאון לא היה חריג , בתה בריאה וגם אין סיפור של מומים במשפחה.                                                       

אז למה לעשות את אחת מהבדיקות? ואם בכל זאת לעשות  - איזה מהשתיים בדיקת NIPT  או מי שפיר?
מה הייתן ממליצות ליעל?

אולטרסאונד נשים - מי שפיר >>
לצפיה ב-'יעל מבקשת לדעת'
יעל מבקשת לדעת
02/08/2018 | 10:21
1
102
יעל יקרה,
לדעתי לא הייתי עושה אף אחת מהבדיקות אחרי הסטוריה של  שתי הפלות. כל בדיקה פולשנית מהווה גם סיכון. לפי התיאור במקרה שלך גם הגיל וגם ההריון התקין לא הייתי מסכנת הריון כל כך יקר. 
 מאחלת לך להתפלל לטוב שיעבור בשלום וסוף סוף תזכי לאחר 8 שנים להחזיק שוב אוצר קטן ביידיך
לצפיה ב-'תשובה לשרית, תשובה ליעל'
תשובה לשרית, תשובה ליעל
( לעמוד שלי בתפוז )
02/08/2018 | 23:19
80
שלום שרית, 
אני מבין את ההגיון בתשובתך. הריון יקר לא מסכנים!
מצד שני איך את יודעת  - יעל -  שהעובר תקין? 
שרית - אולי יש לעובר של יעל בכל זאת בעיה בכרומוזמים שלו ויוולד ליעל עובר עם תסמונת? מה דעתך? 
יעל - אולי בכל זאת נכון לבדוק את הכרומוזמים שלו? 

לצפיה ב-'החלטה מורכבת'
החלטה מורכבת
03/08/2018 | 10:08
2
80
יחד עם זאת, בהינתן בדיקות תקינות (שקיפות, סקירות, חלבון עוברי, אקו לב) הייתי מייעצת ליעל לעשות את בדיקת הניפט שאיננה מסכנת את ההריון. לא מדובר בבדיקה שמחליפה את מי שפיר אלא בודקת באחוזים גבוהים מאוד את הסיכוי לתסמונת דאון.
כאמור, דילמה לא פשוטה אבל הייתי מעדיפה שלא לסכן את ההריון לאור היסטוריה של הפלות וטיפולי פריון מפרכים.
לצפיה ב-'תשובה לסיוון, תשובה ליעל '
תשובה לסיוון, תשובה ליעל
03/08/2018 | 22:12
1
67
אנחנו מבצעים בדיקות בהריון על פי המידע שברצוננו לקבל.
את צודקת סיוון בהצעה לבצע NIPT בענין תסמונת דאון בלבד.
אמנם זו בדיקה סטטיסטית אך בענין תסמונת דאון "הניחוש"  - האם הסיכון גבוה או נמוך בענין התסמונת דיי טוב.
במידה ונקבל תשובה של חשד  גבוה לתסמונת דאון יש לבצע בדיקת מי שפיר.

ומכיוון שבתסמונת דאון מדובר בזוג כרומוזום אחד בלבד, את יוצאת מתוך הנחה שלא מענין את יעל מה קורה עם שאר 44 הכרומוזומים בתא העובר .
גם שם יכולות להסתתר תסמונות קשות ופיגור בהתפתחות שלא באים לביטוי בבדיקות אולטראסאונד, שקיפות עורפית , אקו לב וכו.  והסיכוי להמצאות בעיה בכרומוזמים הוא 1:150-200. 
האם מקובל עליך להתעלם מסיכון כזה? הסיכון בבדיקת מי שפיר קטן בהרבה והוא עומד על 1:800-1000
אך גם אם אחוזי הסיכון דומים - הטראומה בלגדל ילד עם תסמונת גדולה בהרבה על איבוד הריון. ההחלטה אם לבצע והחשש הם כעת, אך בפרספקטיבה של שנים  ללדת ילד עם בעיה קשה ביותר. 
מה דעתך סיוןן? 

לצפיה ב-'תשובה לסיוון וליעל'
תשובה לסיוון וליעל
<< ההודעה הנוכחית
03/08/2018 | 22:15
46
מה לדעתכן היו עונות חברות שלכן? 
שאלו אותן. 
לצפיה ב-'כמו בהחלטות רבות- "עלות מול תועלת"'
כמו בהחלטות רבות- "עלות מול תועלת"
05/08/2018 | 08:15
3
60
יעל, קחי דף ועת וכתבי את המינוסים והפלוסים שבהחלטה זו.
האם יש חסרונות כמו לקיחת סיכון/תופעות לוואי/משאבי זמן וכסף
האם יש יתרונות כמו ביטחון בלידה ובדיקת העובר
כך תוכלי להסתכל על רשמייך ולקחת החלטה מושכלת שלא נובעת מפחדים וסיפורים 
לצפיה ב-'OR צודקת, אבל התשובה עדיין לא ברורה. '
OR צודקת, אבל התשובה עדיין לא ברורה.
( לעמוד שלי בתפוז )
05/08/2018 | 11:28
2
53
OR את צודקת.
בכל החלטה אנחנו אמורים שתהייה מושכלת, שקלול בעד ונגד,  ולעריך נתונים מבוססים ובעיקר ממחקרים שקבלו ציון גבוה לאמינות. לא להתרשם מכל כתבה בעיתון. חלק מהכתבות ממומנות, אחרות - עומדים מאחוריהן חברות מסחריות (" בדיקת דם שמחליפה מי שפיר"...) ויש גם כתבות בעיתון מדעי שאינן עומדות בקריטריונית מחמירים. 
התשובה מותנית בבני הזוג עצמו ואל לנו לשפוט אותם. 
אני זוכר זמרת מפורסמת שאמרה לי - "אני רוצה את ההריון ולא מענין אותי אם העובר תקין או לא". אני מכיר זוג מהצפון שטען - " הילד מאלוהים" - לא מענינית אותי הגנטיקה". אבל אני מכיר גם  זוג שעד היום , 10 שנים מאז לידת הילד הפגוע, לא חושב אפילו להביא ילד נוסף. חייהם הרוסים, אחד מהם תמיד בבית עם הילד, טיפולים בלי סוף בבתי חולים, פיסיוטראפים, ניתוחים, טיפולים באף ובלוע. וישנו גם ואב נוסף שאמר - אני רוצה רק דבר אחד בחיים: שבתי  תסתכל אלי, שתאמר לי אבא. 
ההחלטה המושכלת אמורה להיות בפרספטיבה של שנים .
קל להחליט כעת - זה מסוכן, וקשה לראות מה יהיה מצבנו בעוד 5,10 שנים. הטיפול בילד מפגר או פגוע הוא הרסני לכל המשפחה  . אך כאמור בני הזוג שונים ולכל אחד השקפת דיעה משלו. 
הסיכון לבעיה בכרומוזומים בעובר  הוא 1:150-200.
הסיכון לבעיה קשה וחמורה תהיה כנראה בסביבות 1:250. 
זה הנתון שכולכן צריכות לזכור, הצעירות והמבוגרות. המספר אינו מותנה בגיל.  

לצפיה ב-'המשפט "אני רוצה את ההריון ולא מענין אותי אם העובר תקין או לא'
המשפט "אני רוצה את ההריון ולא מענין אותי אם העובר תקין או לא
06/08/2018 | 13:53
1
51
לצפיה ב-'משפט הזוי ?? !!'
משפט הזוי ?? !!
( לעמוד שלי בתפוז )
06/08/2018 | 23:05
56
כל התחום רגיש מעבר למתואר.
נשים לא רוצות לאבד את ההצלחה בכך שהצליחה להרות.
אחרות אינן מרגישות שזכותן להחליט על גורל העובר.
ויש כאלה שטומנות את הפנים בכפות הידיים ומסרבות לראות ולשמוע. 
תפקידנו להסביר ולתאר את העומד להתרחש כעת ולאחר הלידה. 
זכותן להחליט על דרכם בחיים. 
פרופ' שלו

מנהל/ת הפורום

אודות:
פרופסור יוסף שלו -מומחה ברפואת נשים ולידה ועוסק ברפואת העובר ובדיקות מי שפיר. התמחתי במיילדות, גינקולוגיה ופריון באגף נשים ויולדות בבית החולים ע"ש שי
עוד...

הודעות אחרונות

11:07 | 14.10.18 אורחים בפורום
18:50 | 25.09.18 עלמה83
13:07 | 25.09.18 ballajj88
22:20 | 24.09.18 פרופ יוסף שלו
23:53 | 09.09.18 פרופ יוסף שלו
14:34 | 09.09.18 אורחים בפורום
12:27 | 07.09.18 אורחים בפורום
11:49 | 28.08.18 אורחים בפורום
12:10 | 14.08.18 אורחים בפורום
12:38 | 09.08.18 eym4
13:08 | 01.08.18 פרופ יוסף שלו
09:49 | 01.08.18 אורחים בפורום
11:04 | 19.07.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ