סיסי שיליב ובדיקת ניפט

elham

New member
סיסי שיליב ובדיקת ניפט

שלום'
עברתי הפסקת הריון ובעיקבות כך לידה שקטה לפני 4.5 חודשים בשבוע 23, לעובר היה תסמונת דאון (התוצאות ממי השפיר התקבלו רק בסוף שבוע 22), באולטראסאונד, בשקיפות, סקר גנטי וחלבון עוברי לא היתה בכלל אינדיקציה לתסמונת דאון. הנתונים היו לטובתי ובכל זאת העובר היה חולה.
כעת, אני מתחילה לחשוב על להכנס שוב להריון אבל חוששת שזה יקרה בשנית. אני כבר בת 36 ולא נראה לי שהנתונים לטובתי
חשבתי לבצע בהריון הבא (לכשיגיע) בדיקת סיסי שיליה או בדיקת ניפט בתחילת הריון.
אשמח לשמוע המלצות ונתונים לגבי הבדיקות,בעיקר לגבי סיסי שיליה.האם הצ'יפ הגנטי אמין כמו במי שפיר? תוך כמה זמן מתקבלות התוצאות?ועד כמה היא כואבת?
תודה רבה

סיסי שליה - בדיקה מדוייקת? כואבת?

שלום לך,
מאוד חבל שקבלת תשובה כל כך מאוחרת ובעקבות זאת לידה שקטה.
לנשים אחרות כדאי שאציין - את בדיקת מי השפיר ניתן לעשות החל משבוע 16, למעשה טוב יותר בשבוע 17 ואת התשבוה מקבלים תוך שבועיים.
כך שבמידה והתשובה לא תקינה - נותר מספיק זמן לסיים את ההריון בגרידה ולא בלידה שקטה.
כמובן שגם בדיקת סיסי שליה היא פתרון מצויין.
בהריון הבא תעשי בדיקת סיסי שליה ולא ניפטי.
את תעשי בדיקה אמינה שבודקת את כל הכרומוזומים בצורה הטובה ביותר כלומר כולל את בדיקת הציפ הגנטי.
הזמן הנכון לעשות סיסי שליה בשבועות 11-13 להריון, תשובת ציפ גנטי ניתן לקבל לאחר שבועיים.
האם הבדיקה כואבת? יותר מאשר בדיקת מי שפיר אך ניתן לבצע גם הרדמה מקומית . בדרך כלל אין צורך באילחוש ומכאן שהבדיקה לא "נוראה" כל כך.
אבל יש לה יתרונות ברורים - תשובה מהירה בשליש הראשון ותחלואה נמוכה יותר מאשר בבדיקת מי שפיר - פחות זיהומים, פחות ירידת מים .
מציע שתצרי קשר בהריון הבא בשבוע 9-10. עד אז מגיע לך קצת להתאושש, קצת להתאוורר, חלק מהעוברים אינם תקינים - עדיף לאבחן אותן מוקדם בהריון אך העיקר לא לקבל הפתעה לאחר הלידה.
כל טוב לך
פרופ' יוסי שלו

למעלה