אז הוחלט להגיש כתב אישום נגד השוטר שירה לכיוון

poseidon111

Active member
אז הוחלט להגיש כתב אישום נגד השוטר שירה לכיוון

טקה.
הקהילה האתיופית מוחה. בעיניה הריגה ברשלנות אינה עבירה מספיק חמורה.הריגה בנסיבות חמורות או אולי אפילו רצח היו מספקים את הקהילה.
לא יודע, אזרח שתוקף שוטר לא רק במילים אלא במעשים הוא אזרח שצריך לקחת בחשבון שהשוטר ישתמש באמצעים העומדים לרשותו
בכדי להגן על עצמו. אז נכון שלו השוטר היה יותר חכם ואולי פחות היסטרי היה יורה באוויר ולא בקרקע מבלי לקחת בחשבון שיכולות להיות לזה תוצאות פאטליות, אבל להיות חכם במקרים שכאלו זו חכמה של בדיעבד, זו חוכמה של אנשים שמעולם לא היו במצבים מסוכנים.
מסתבר שסלומון טקה אינו השה התמים שניסו לצייר אותו, יש לו עבר די ארוך, לא שזה אמור היה לשנות משהו בהתנהלות השוטר, אלא כנקודה נוספת בבחינת ההתרחשויות שהובילו למוות המיותר הזה.

נ.ב כל סימפטיה שהרגשתי כלפי תחושות הקהילה התפוגגה מהר מאוד לאור ההפגנות האלימות ונסיון הלינץ' שבוצע במהלך ההפגנות.
אני מקווה שהמשטרה למדה את הלקח ותדע לסכל כל סימן לעבריינות באם יהיו הפגנות דומות.
למעשה אני מתכוון לכל הפגנה דומה באלימותה, לא רק להפגנות האתיופים.

RossieL

Active member
הגשת כתב אישום

אתחיל דווקא בהערה לגבי עברו של ההרוג.
לדעתי, אין כל קשר לאירוע.
יכול היה להיות אזרח למופת [אם רק היה בצבע הנכון?
] בה במידה שכנראה לא היה.

ולענין ההחלטה להעמיד לדין את השוטר, החלטה מבורכת למרות הצער.
כי הרי השוטר פעל מתוך תחושת סכנה והגנה על משפחתו.
לא היתה לו כוונה להרוג, ועדין, הוא נהג שלא על פי הנהלים, נהג בפזיזות, אולי כי ראה לפניו את ההרוג וחבריו... [לא היו בצבע הנכון?
]

ולענין ההפגנות האלימות של בני הקהילה לאחר האירוע.
אין ספק שרבים מאיתנו חשו הזדהות גדולה עם צער המשפחה וכעס וזעם עצומים על הדרך שבה נקטו.
נדמה לי שעל חסימות הכבישים יכולנו להבליג אבל הונדליזם והביריונות היו כבר קצת To much.
לא יודעת אם ה"סימפטיה התפוגגה" כי כשחושבים על בני הקהילה ועל היחס שהם מקבלים רק כי אינם משתייכים ל"גזע" הנכון
אי אפשר שלא להזדהות עם הכאב והכעס הצבור אצלם.

אין ספק שהמאבק שלהם צודק אבל הם חייבים לחשב מסלול מחדש לגבי הדרך.

poseidon111

Active member
דברי טעם כתבת ולכן רק אבהיר:

1. ההתייחסות לעברו מתייחסת לאדם עצמו, לא לצבע עורו. הייתי כותב את אותם דברים בבחינת: "שה תמים" לכל אחד אחר.
2. גם לבנים נהרגו כתוצאה מהחלטה שגויה ונמהרת של שוטרים.
3. הסימפטיה התפוגגה למאבקם, לא לרצון שלהם להיות שווה בין שווים.
להיות עבריין אלים מעולם לא הוסיף נקודות לאיש מה עוד שפה מדובר באספסוף זועם ומאורגן, לא אדם אחד שלא יכול להכיל את כאבו ופונה לדרכים לא כשרות.

RossieL

Active member
אתייחס, בקצרה

לגבי סעיף 1, אין ספק, ועדין, צבע העור הנו גורם משפיע על ההתחייחסות הראשונית.

לגבי סעיף 2, מין הסתם גם זה נכון. ובכל זאת, כשחבורת נערים לבנים יושבת בשכונה, שוטרים לא ייגשו לבדוק את פשר ישיבתם.
כשקבוצה של שחורי עור ישבו באותה שכונה, אותה שעה, וינהגו בדיוק באותו אופן, ניידת תגיע למקום [ההמשך ידוע ותועד יפה במצלמות הטלויזיה]

לגבי סעיף 3, אתך, חלקית.
הסימפטיה למאבק בעינה נותרה, היא אבדה בהקשר לדרך.

דיברגנט חדש

Well-known member
ס'2 לא מדויק ואת יכולה לשאול חבורות רוסים שמכירים מעולה

ניידות משטרה מבפנים ומבחוץ.

RossieL

Active member
בכל כלל יש יוצא מין הכלל

ברור שיש קבוצות שמוטרדות על ידי המשטרה גם אם צבעם אינו שחור.
אלא שהמקרים הללו כל כך חריגים שניתן למנות אותם על אצבעות יד אחת.
לצערינו, והמציאות מוכיחה, עצם היותך כהה עור מייד מכניסה אותך לקטגורית החשודים, פורעי החוק והעבריינים.

אני אוהבת את ההיתממות הזו

האם היית מעיזה למשל לעבור בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב בשעה 10 בלילה לבדך?

RossieL

Active member
לפסול חברות שלמות

מין הסתם לא.
בגלל כל דרי התחנה, מכל הצבעים.
אבל לא הייתי מעזה לעבור בשעות לילה חשוכות גם בסתם רחוב לא סואן בעיר מגוריי, נהריה, בגלל כל מיני כאלה שעלולים להיות מסוכנים לי, ללא קשר לצבע עורם.

אספר לך משהו שבטח יפליא אותך מאד.
כשהייתי בת 18 וחצי, שבת בבוקר מאוחר, הייתי על אופנים בדרך לים. איבדתי שליטה בירידה ועפתי מהאופנים והתרסקתי על הכביש.
מכונית שחלפה במקום עברה ולא עצרה לבדוק מה קרה.
מי שרץ אלי, ניסה לדבר איתי לפני שאיבדתי הכרה, הזעיק אמבולנס וחיכה עד שפוניתי היה בחור צעיר, ערבי, מכפר מזרעה, שעבר במקרה בכביש וראה אותי עפה לקראתו.
אז- כל הערבים טובים כמוהו? לצערי לא.
אבל גם לא כל הערבים 'רעים'.

את קוראת לזה היתממות, אני טוענת שכל אדם צריך להיבחן כאדם ואל לנו לפסול חברות שלמות כמו שרת התרבות רגב שטענה ש "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו",
בני הקהילה האתיופית הם אנשים אדיבים, שקטים ונעימי הליכות.
ו- כן, יש ביניהם גם אחרים, כמו בכל חברה.
ואת יודעת שלא כל הרוסיות זונות ולא כל הרוסים שיכורים מוודקה?

ובחזרה לשאלתך המקורית: מין הסתם הייתי חוששת, בגלל שיכורים, נרקומנים, זונות, גנבים ואנשים בעלי דחף אלים, כאלו שבאים בשלל צבעים, שפות ולאומים.

אני לא מפחדת ללכת בעיר שלי בלילה.

בקשר לסיפור שלך, לא הבנתי מה הפואנטה.
בחור ערבי עזר לך בדיוק כשם שסביר להניח את או אני היינו עוזרות לבחורה ערביה או בחור ערבי שהיו עושים תאונת דרכים מול העיניים שלנו.
למה זה אמור להיות משהו מיוחד?
זה אמור להיות הכי בסיסי בעולם.
בכל מקרה מעולם לא טענתי שכל הערבים או כל היהודים או כל הארתראים טובים או רעים זה מעולם לא עלה כאן.
אני גם לא מדברת על האתיופים וגם פה את חוטאת למה שאת בעצמך כתבת שורה קודם.......שיש לבחון כל אדם כאדם והנה את מתייחסת לכל העדה האתיופית כולה כמקשה אחת אחד ומחליטה שהם כולם שקטים ואדיבים.
אני בטוחה שיש בינהם שקטים ויש אדיבים ויש גם כאלו שלא וזיכנו לראות את זה בהפגנות שהיו האלימות ביותר במדינה.

אבל בכל מקרה שמתי את התחנה המרכזית כדוגמא כי רמת הפשע שם היא מהגבוהות (כולל הפשעים שמוסתרים מהציבור עלמנת לא לגרום לתסיסה).
תושבי דרום תל אביב בעיקר הזקנים שבהם נמצאים במצור החל מרדת החשיכה.
לצערי ווייז הביא אותי לשם ערב אחד עלמנת לצאת מתל אביב לכיוון דרום והפחד שאחז בי למראות שהקיפו אותי היה משתק.
ולא היה שם שלל צבעים והאלימות שם גם היא צבועה בצבע אחד אחיד.
ואני די בטוחה שלו יתנו לבחור לצעוד רגלית בתחנה המרזית הישנהבתשע בערב סך הכל או ברחוב רוטשילד בתל אביב במה תבחרי.

חיא2

New member
בביה"ס בו אני עובד יש נוכחות גדולה

של תלמידים אתיופיים.
הרגישות שלהם גבוהה מאוד, וחלקם מפענחים את תגובות המורים כלפי מעשיהם כתגובה גזענית.
לא אני שאשפוט חריג, כמי שמהותו נתפסת עדיין כחריגות, אני נוטה גם לראות דברים רבים דרך עדשת החריגות והשונות ולא בראייה אובייקטיבית הבאה מהיותי חלק מהרוב [ פוסיידון ].
ההפגנות האלימות נלמדו היטב מהפגנות השחורים בארה"ב. הקהילה האתיופית בארץ רואה עצמה כהמשכה של הקהילה השחורה בארה"ב, והרבה מושגים, תפיסות עולם באים מהם.
ואחרון - חוסר היכולת של הלבן הממוצע, ובוודאי המשטרה להבדיל בין יהודי, אזרח המדינה בצבע שחור לבין מהגרי עבודה מוסיפה עוצמה רבה לתחושת הקיפוח החזקה של יוצאי אתיופיה. מזכיר לי את המורה שלי לחקלאות שנעצר יותר מפעם על ידי המשטרה כי חשבו שהוא ערבי, ולא אתיחס כלל לבדווים, דרוזים אוצ'רקסים שסובלים מאותה סיבה.

חיא2

New member
נהגי אוטובוס, בהחלט

מורות ומורים, יש, אמנם לא הרבה, אבל מתחילה להיות נוכחות של אנשי מדיה, עורכי דין.
לאט לאט..
אגב, בארה"ב הבולטות היא בנבחרות ספורט, להקות מחול, בידור ושירה..

דיברגנט חדש

Well-known member
אכן, מתחילים לראות אותם גם בתור נהגי אוטובוס

לדאבוני, עדיין יש מעט מאוד מהם בשאר התחומים.

חיא2

New member
זה מפליא איך נהגי "דן" משקפים

תמורות בחברה שלנו - אני זוכר את התקופה שהיו הרבה נהגות, אחר כך נהגים עולים מרוסיה, המון ערבים-ישראלים ועכשיו הרבה אתיופים.

למעלה