הדרת נשים- כן או לא?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא יודעת, לא התעמקתי בדבריה. את יכולה לחפש אותם ולקרוא בעצמך

ממש לא מעניין אותי לקרוא את דבריה של איזו פיצקית חסרת חשיבות

אפשר לחשוב איזו הוגת דעות חשובה ולא זמרת קטנה ולחלוטין לא מישהי שתזכר בתולדות התרבות הישראלית

מעניין אם הייתה הולכת לראיין דתי מוסלמי אם לא היתה מתלבשת

כראוי.
כמה צביעות שפמינסיטית משופמת

trilliane

Well-known member
מנהל
מה זה "כראוי"? לעטות חיג'אב? לא, לא סביר

שהיא הייתה עושה זאת.

וכיסוי ראש כיאה לאישה ממושמעת?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא יודעת עד כמה הן בחרו, אבל מה הקשר בין ביקור דיפלומטי

במדינה זרה לענייננו? איני יודעת באיזו מדינה מדובר, אבל רוב המדינות המוסלמיות אינן דמוקרטיות ליברליות ולכן ההשוואה אינה רלוונטית מלכתחילה.
&nbsp
אני מעריכה שלוּ עיתונאית הייתה באה לראיין את הרב והוא היה אומר לה מראש "תראי, אשמח אם תגיעי לריאיון בחצאית" היא הייתה נענית. אפילו היה מתנה את הריאיון בלבוש מסוים זה לגיטימי, כי זכותו להחליט באילו תנאים הוא מתראיין וזכותה של המראיינת להחליט אם הם מתאימים לה (או לוותר). אבל כשעיתונאית כבר מגיעה לריאיון (לא בלבוש חושפני אלא פשוט במכנסיים, שומו שמיים, ואין לי ספק שאלה היו מכנסיים של אישה והיא לא התלבשה בבגדי גבר) ואז הוא שולח אותה הביתה להחליף בגדים כאילו הייתה תלמידת בי"ס שלא הגיעה בתלבושת אחידה – זו כבר חוצפה וגסות רוח. מי שדורש שיכבדו אותו צריך בראש ובראשונה לכבד את הזולת – "נאה דורש נאה מקיים".

אני יודעת, כשמשהו לא נוח הוא הופך להיות לא קשור

זה קשור בהחלט,דיברנו על כך שאישה לא צריכה לכסות את עצמה בגלל גבר לא? (מכנסיים חצאית בלה בלה בלה).
אז בבקשה, שתי נשים ממש חזקות,אסרטביות,מצליחות חושבות שהשיער שלהן הוא משהו לא ראוי ומסתירות אותו עלמנת לכבד איש דת מוסלמי.
רק בארץ רואים בכיבוד חרדים משהו נוראי ומבזה.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, לא דיברנו על זה

ולמעשה בתגובתי האחרונה הבהרתי את הנקודה הבעייתית (לפחות בעיניי; אני לא יכולה לדבר בשם אורלי וילנאי) והיא ממש לא מה שכתבת עכשיו.
&nbsp
אתם כל הזמן שולפים דוגמאות לא רלוונטיות וחשבתי שזה סתם להתחכם ולהקניט, עכשיו אני מתחילה לחשוב שאולי אתם פשוט לא מבינים מה מפריע לנשים ולכן מזלזלים בצורה קולקטיבית בלי להפריד בין מצבים שונים בתכלית (או בין נשים שאינן מקשה אחת ויכולים להפריע להן דברים שונים).

אני בהחלט יכולה להבין מה מפריע לנשים,למשל,למה להקת משינה

מונה רק גברים?
אין אף אישה שיכולה להתאים להם?
למה גוזלים פרנסתה של איזו זמרת שיכולה להיות נהדרת להרכב הזה?

או בקיצור...
מי שמזלזל בנשים זה כמובן וללא עוררין אירגוני הנשים הפרוגרסביות שמנצלות נשים למלחמות מיותרות ומטופשות.
אין שום בעיה באירוע פרטי בו בעל האירוע מחליט מי יופיע.
לו היה מדובר באירוע ציבורי שממון מכספי ציבור הייתי כותבת דברים אחרים,פשוט בניגוד אליך אני נגד הכניסה האלימה לחיים פרטיים של בני אדם.
אני מקווה שהמלחמה הבאה של הפמינסטיות הגבריות תהיה הדרת נשים במגזר הערבי.

trilliane

Well-known member
מנהל
אם אתה שואל ברצינות אינך מבין דבר, וזה דיון עקר וחסר טעם

ואם אתה ממשיך להתחכם, בחייאת, חסוך ממני.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני יודעת שהיא אישה (היא גם כתבה...)

פשוט לא שמתי לב באותו רגע שאני עונה דווקא לה. כן, יש גם נשים שלא מבינות מה מפריע לנשים (אחרות) כי להן זה לא מפריע...
&nbsp
והיא חוזרת שוב ושוב על הנקודה שזה אירוע פרטי והוא יכול לעשות בו כראות עיניו, נקודה שאיש לא חלק עליה... מלכתחילה כתבתי שזכותו לעשות אירוע באופי מסוים, אבל זכות זו אינה גורעת מזכותם של אחרים לבקר את בחירתו ולבחור שלא להשתתף בו.
&nbsp
משום מה במדינה הזאת רבים טועים לחשוב שאם משהו הוא מותר (חוקית) אסור לבקר אותו, ולא כך הדבר. יש דברים מותרים, אפילו מקובלים (למרבה הצער) ועדיין רבים רואים בהם נורמות פסולות ומצבים שראוי לשנותם. זה אחד מהם. האירוע הנ"ל אינו שמחה משפחתית אלא אירוע התרמה שיש לו פרופיל ציבורי גבוה ולכן הציבור מגיב, כל אחד לפי השקפתו.

את יודעת, יש כאן אחד שמשתלח בחרדים במילים ממש איומות

בשינאה ששמורה רק לאויב מר שעשה לך את הרע מכל ואחר כך הולך ליד שרה להשתמש בשירותים שלהם.
אני בטוחה שבין אילו שהלכו לרב להעזר בו עלמנת להמשיך לחיות והוא לא הדיר אותן היו גם נשים שעכשיו יצאו נגדו כי אוי אוי אוי,הרב לא יכול לשמוע שירת נשים.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא יודעת ולא ממש אכפת לי... הגעתי מהראשי

ואני יודעת שהוא לא הדיר נשים שבאו להיעזר בו, אז?
האירוע שהוא ארגן אינו שמחה משפחתית ולא נועד להיות אירוע מוזיקה אישי שלו. הוא נועד לציבור הרחב ולציבור בישראל יש ערכים שונים שזכותו להתעקש עליהם לא מפחות מההתעקשות של הרב על שלו. איש לא הכריח איש, כל אחד עשה את הבחירות שלו.

מעניין אם הציבור הזה עם הערכים יזכור את ערכיו כשיצטרך עזרה

מאותו רב.
ניחוש שלי, כנראה שלא.

מעניין אותי האם את, אם חלילה חלילה היית יודעת שהוא האדם שיכול לעזור לך להציל את עצמך או הילד שלך היית אומרת לעצמך....אמממ אבל הוא לא מוכן לשמוע אישה שרה שלמה ארצי....נו אז נוותר על החיים.

trilliane

Well-known member
מנהל
למה הוא צריך לוותר על ערכיו? הם לא מתנגשים, להפך

עזרה לזולת, כבוד לשונה (כפי שכתב הרב בעצמו במכתבו) ויחס שוויוני אינם סותרים בשום אופן את העזרה המבורכת של הרב. פועלו בעמותה מבורך וזה דבר שהודגש בלי סוף בכל פרסום של הנושא; לעומת זאת הדרת הנשים במופע ההתרמה – לא.

ערכיו החרדיים(אילו שאת לא מוכנה לקבל, את הפאות את מוכנה?)

בקיצור מה שאת אומרת, אני מוכנה להנות מהעזרה שלו ואם אצטרך גם אעשה זאת אבל לא מוכנה שיהיו לו ערכים חרדיים כי זה לא תואם את עולמי.
בקיצור,ננצל אותו כשצריך ונמעך אותו כשלא.

וזה בדיוק העניין, החילונים טובי הלב שמקלבים כל אדם באשר הוא
מוכנים לעשות לו טובה ולהעזר בו
עלמנת להמשיך לחיות
אבל כשהוא צריך עזרה עלמנת שיוכל להמשיך לעזור להם אז זה יהיה רק בתנאים שלהם!!! או כלום!!
אפילו את לא ענית לשאלה, אם חייך או חיי ילדיך יהיו בסכנה ותצטרכי את עזרתו, תוותרי על ערכיך בשביל לקבל את עזרתו של אדם שלא יכול לשמוע שירת נשים או שזה יהיה קו שלא תהיי מוכנה לעבור?

trilliane

Well-known member
מנהל
אני אכן לא מוכנה לקבל ערכים גזעניים ומפלים, אמת ויציב.

ולא כתבתי שאני "מוכנה ליהנות מהעזרה שלו", נקודה. יכולים להיות לו אילו ערכים שהוא רוצה, וזכותו להחזיק בהם אף על פי שאני מתנגדת להם, ולכן זכותי לבקר אותו, וזכותם של אחרים לסרב לשתף עם זה פעולה.
&nbsp
וסליחה, אבל הוא בחר לקבל עזרה בתנאים הלא רלוונטיים שלו "או כלום" אף על פי שאפשר לגייס כספים גם בלי להדיר נשים, והוא יכול היה לקיים את המופע גם בלי נשיא המדינה ועם אומנים שכן היו מוכנים להופיע בו. שוב, הוא זה שביטל, מה את רוצה ממני? שאפסיק להתנגד להדרת נשים? לא יקרה.
&nbsp
אם חיי ילדיי יהיו בסכנה, חלילה, אפעיל את ביטוח הבריאות הנוסף שאני משלמת בכל חודש במיוחד למצבים כאלה. ועדיף למדינה לא רק שלא תהיה הדרת נשים, אלא שיהיה תקציב ראוי למערכת הבריאות ואנשים נואשים לא זדקקו לעזרתו של מאכער שיפעיל בשבילם קשרי סלב כדי לקדם אותם בתור (כי לאחרים בתור מגיע פחות? לא נראה לי).

למעלה