הדרת נשים- כן או לא?

dory38

New member
המשך שלטונו של הטליבאן

בסוף, כשתהיה כאן מדינת הלכה וכל אישה תלבש שביס בכח החוק, יתנו להן מכות רצח אם ייצאו מהבית בלי מלווה. מי שרוצה את מדינת כל משיחיה, שיתמוך בקיצוניים האלה.

אתה יודע שאירגון יד שרה הוא ע"י חרדים? לא ראיתי שהיתה לך

בעיה להעזר בהם כשהיית צריך.
אתה יודע שהרב פירר עליו דיברת פה בכיעור נפש(הקיצונים האלו?) היה מתגייס לעזור לך אם היית צריך למרות שאתה חילוני מתעב דתיים ודת?
הקיצונים האלו? אתה יודע מי זה הרב פירר ומה פועלו הקדוש כשאתה כותב עליו קיצוני?
האם אין לו זכות להרים מופע התרמה פרטי בלי לקבל אישור ממל?
כשתתחתן באירוע פרטי משלך אתה תבקש אישור מכל אזרח במדינה באשר לאופי האירוע אותו תעשה?

trilliane

Well-known member
מנהל
הוא הרים מופע התרמה פרטי בלי לקבל אישור והוא עדיין יכול

אני רוצה להזכיר שהוא בחר לבטל את המופע, לא כפו עליו לעשות זאת. כן, הוא ספג ביקורת על הדרת נשים, וככה זה בדמוקרטיה – מותר לאנשים להשמיע ביקורת, תודה לאל. אם הוא לא מסוגל לעמוד בה, אולי הוא הבין בעצמו שיש כאן בעיה. "חופש דת" זה לא פטור מביקורת, ולא חייבים להבליג על הדרה רק מכיוון שמתייגים את זה בתור "אמונה". יש הרבה דברים מכוערים בדת היהודית (וגם בדתות אחרות) ואי אפשר לדרוש מכל העולם להסכים איתם או לכבד אותם. הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה ולהרים איזה מופע שבא לו, ואחרים יכולים להחליט שזה לא מתאים להם להופיע במופע כזה או למתוח על כך ביקורת. תחי הדמוקרטיה.

דיברגנט חדש

Well-known member
הלוואי שהוא ידיר פמיניסטיות מלעזור להן כשהן יצטרכו

אפשר לגלות את זה ע"י תשאול קצר, כי הן סתומות ויפלו בפח שיטמנו להן בשאלות פשוטות

&nbsp
למען הסר ספק, בד"כ, למעט לאוייבי, אני לא מאחל דברים כאלה, אך הכפיות טובה כאן לפועלו ההתנדבותי של הרב שיוצא מגדר הרגיל בכדי לעזור לכל אחד, ללא הבדל של מגדר, עדתיות, או קירבה לדת.
בעצם, אני לא יודע, אם המינוח 'כפיות טובה' נכון, כי, כנראה, הן לא הזדקקו לו ורק מפריעות לאלו שכן הזדקקו ויזדקקו לו

beatman

Member
בהחלט אין הדרה

פני המדינה לצערי להשפעה הולכת וגוברת של האידיאולוגיה הפוסט מודרנית ההרסנית.
אין דבר כזה כלל "הדרת נשים", המצאה של הג'יהאד הפמיניסטי והטרלול הפוסט מודרני.

הטירלול הוא גדול מכפי שנדמה

יש היום פרוגרסיבים שמתנגדים לקביעת מין העובר וטוענים שיש לתת לילד להחליט עם הוא זכר או נקבה כשיגדל ועד אז להתייחס אליו כחסר מגדר.

דיברגנט חדש

Well-known member
בעקבות הסערה: הרב פירר מבטל את מופע ההתרמה והחליט

לבטל את מופע ההתרמה לאגודת "עזרה למרפא" על רקע הביקורת שספג על כך שלא הסכים שתהיה שירת נשים באירוע. שורת אומנים התנו את השתתפותם במופע בנוכחות זמרותרן.
&nbsp
הלוואי שהרב יפסיק לעזור לפמיניסטיות ואפשר לגלות את זה ע"י תשאול קצר, כי הן סתומות ויפלו בפח שיטמנו להן בשאלות פשוטות

trilliane

Well-known member
מנהל
יש הדרה וטוב שנאבקים בה. בדיוק קראתי ריאיון עם אורלי וילנאי

"לפני 20 שנה כשרק הייתי כתבת מתחילה בערוץ הראשון, הגעתי לראיין אותו עם מכנסיים והוא שלח אותי הביתה להחליף לחצאית כי הוא אמר שלא מתראיין לאישה עם מכנסיים. נסעתי הביתה והחלפתי לחצאית אך היום הוא כבר לא עושה את זה. היום הוא פתוח לכל צורה של לבוש שתגיע אליו. אני מספרת את זה להראות לכם שהוא יודע להשתנות ולהתאים את עצמו לרוח התקופה. לכן גם אותה הדרת נשים וחוסר היכולת לשמוע נשים לא הייתה צריכה להגיע ממנו. נורא עצוב לי שביטלו את האירוע אך זה כנראה מתבקש. לא מדירים נשים ב-2019. זה לא יכול לקרות".
https://www.maariv.co.il/culture/tv/Article-727745
&nbsp
ולמה זה קרה? האם מפני שהרב ישב וחשב? לא! מפני שהזמנים השתנו והקולות הליברליים למדו להיאבק על ערכי השוויון והחירות לפני שיהיה מאוחר מדי במקום להוריד את הראש ולהיכנע להקצנה הדתית הזוחלת. יש אפילו דתיים שמודים שהכוחות האלה מרסנים את ההקצנה במגזר ובלעדיהם המצב היה רק הולך ומחמיר.
&nbsp
לא צריך להתבייש בערכים נאותים ונאורים וודאי שלא להרגיש רע כשלא מוכנים לוותר עליהם. זה בדיוק מה שהופך אותם לערכים אמיתיים ולא לדגל ריק מתוכן שמנפנפים בו רק כשאופנתי ונוח.

דיברגנט חדש

Well-known member
מה כ"כ חשוב לאישה לשיר במקום שלא רוצים לשמוע אותה?

כל זמר רוצה שיאהבו אותו וירצו לשמוע אותו ולא לכפות את עצמו על מי שסולד ממנו, אז למה הנשים שונות?
&nbsp
לא סתם קיים הביטוי "ברומא, תתנהג כרומאי", כך שאם את באה לאירוע של דתיים, תתנהגי בהתאם!

trilliane

Well-known member
מנהל
איזו אישה רצתה לשיר במקום שלא רוצים לשמוע אותה?

דיברגנט חדש

Well-known member
הנשים שנעלבו שלא רוצים לתת להן לשיר באירוע ההתרמה לרב פיהרר

הרי לא מנעו מהן להגיע או אפילו לעלות לבמה לנאום, רק לא רצו שישירו

trilliane

Well-known member
מנהל
כבר הבנתי שלא התעמקת בכלום, אז למה לקשקש סתם?

שירי מימון לא ביקשה להופיע במופע וסורבה; היא רק מתחה ביקורת על הדרת הנשים בעולם המוזיקה במסגרת הדיון שהתעורר ברשתות החברתיות.
&nbsp
לא שמעתי על זמרות שביקשו להופיע ונאסר עליהן. כאמור, אם אתה ראית כאלה, אתה מוזמן לציין אותן כאן. כל הסיפור התחיל באומנים שהתבקשו להופיע במופע ואישרו, אבל אז גילו שהוא מדיר נשים והודיעו שאינם מעוניינים להופיע בו. היו אומנים שתמכו בקיום המופע והיו אחרים שמתחו ביקורת, ובסופו של דבר הרב בחר לבטל את האירוע.
&nbsp
אגב, למיטב הבנתי מלכתחילה אחרים ארגנו את המופע למען העמותה (שלו). במכתב ששלח למארגן הראשי כתב: "אבקשך שלא לקיים את מופע ההתרמה. מעולם לא התערבתי ולא עסקתי בארגון ערבי התרמה. האגודה זכתה לשרת עד היום יותר ממיליון אנשים. אני שואב כוחי מההלכה, אני גאה באורח חיי ודבק במשימת חיי: הצלת חיים ואהבת הזולה, השונה והאחר."
&nbsp
לגיטימי.

חחחחחח...על איזו הדרת נשים בעולם המוסיקה מדובר?

הרב פירר הוא עולם המוסיקה?
(היו שמועות שהוא רוצה להיות שופט בכוכב הבא
)
מופע התרמה פרטי זה עולם המוסיקה?
ענק, כנראה שלשירי יש מוח קטן בהתאמה לגובה שלה.

למעלה