ובענין הרב פירר, הצדיק עוד בחייו

חיא2

New member
ובענין הרב פירר, הצדיק עוד בחייו

[חוץ מהשם המזעזע המעלה זכרונות קשים מימים אחרים ]:

רויטל עמירן Revital Amiran

@revitalamiran
·
<time>Nov 5</time>

<svg><g><path></path></g></svg>

הבנתי שישי ריבו (זמר מדהים) סבל מאבנים בכליות והרב פירר סידר לו לעבור ניתוח במהירות, כך שיספיק להופעה. אז ראשית, נברך ברוך רופא חולים. ושנית, כאזרחית משלמת מיסים, מעניין לדעת אם התור שהוקדם היה ע"ח מישהו אחר, ובכלל איך המנגנון הזה פועל.

קלייטון.ש

Well-known member
טרחתי ומצאתי את הסיפור מפי הנערה

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/417226

פשוט הרב פירר עזר לחולה לבצע את הפעולות של מציאת מנתח, במקום שהוא יבצע בעצמו. כל מי שמבין איך מחפשים מנתח היה מגיע לאותן תוצאות. שאלת הכותבת "איך המנגנון הזה פועל" היא שאלה טובה מאד. יש מורכבות לעסק וצריך לדעת אותה. הרב פירר פשוט יודע ויכול לעזור. בלי ספק גם לכותבת.

דיברגנט חדש

Well-known member
"כל מי שמבין איך מחפשים מנתח היה מגיע לאותן תוצאות"?

מי מבין?
הקשרים שיש לו והידע שיש לו אי אפשר להשיג ע"י ד"ר גוגל בדיוק כפי שאני מאמין שאם תהיה חולה לא תלך לדר' גוגל, אלא לרופא.

אספרסו2

New member
נכון.על מנת להרכיב את חלקי הפאזל וליצור

תמונה מלאה צריך ידע רב תחומי והיכרות עם החלקים המתאימים שאין לכל אחד.

חיא2

New member
בקיצ' קוצ' - קשרים, קשרים

ובשביל שיזמר הזמר לגביר, יפעיל הגביר את הפרוטקציות שלו.

דיברגנט חדש

Well-known member
אכן בלי קשרים, הוא לא היה יכול לעשות את זה, אך בנוסף נדרש

ממנו ידע רב כאיש אשכולות בעל יכולת לימוד פנומונלית כאוטודידקט.

חיא2

New member
מה הקשר תגיד לי - אתה ממש מסרב לראות

את החיבור בין צריך לשיר אצלי בקרוב - הבה נקדם לו התור, כדי שיוכל לשיר אצלי?
מה זה קשור ליכולת הלמידה הפנומנלית שלו? לא באמת... אתה שם לב שכך אתה גם מנהל את כל השיחות שלך בענייני ה-ביבי? מסיט תמיד לפינות הלא רלוונטיות ולא עוסק בעיקר?
ואל תגיד לי - לא הבנתי, כי אתה מבין היטב.

דיברגנט חדש

Well-known member
דווקא, נראה לי, שאתה לא מבחין בין עיקר לתפל

השירה כאן היא התפל, בשביל לכבד את כבוד הרב על פועלו.
העיקר כאן זה העזרה שלו לכל אחד, ללא התייחסות למגדרו או לזיקתו לדת.
הרב בוחן את המקרה, לומד אותו ומפנה לרופא הכי טוב בתחום, הוא אף מדרג את הרופאים בהתאם לרמת מומחיותם למקרה המסוים של אותו פונה.
לעתים, אף מנצל את קשריו לעזור לקבל תור מהיר יותר בהתאם לדחיפות המקרה ולעתים גם בהתאם למפורסמותו של הפונה (כן, גם הרב אנושי וחוטא בכך).
&nbsp
נ.ב. למה גם כאן אתה דוחף את ביבי לדיון?

חיא2

New member
מה ענין שמיטה יכולת הלמידה של הרב

לעניינים אחרים?
למטה מתרחשת שיחה מוסרית ביני לבין אספרסו, בא לך להצטרף?
והקשר לביבי - ושוב כרגיל אתה מסיט את השאלה מהמוקד שלה לעבר הטפל והתפל - המוקד של ההערה היה לדרך בה אתה מתווכח, מגיב או מתייחס לשאלות ולהערות שלא נוח לך אתן. אתה פשוט מתעלם מהן לגמרי ומעביר לאיזה דבר קטן ולא חשוב, כמו בהערה הנוכחית.

דיברגנט חדש

Well-known member
ייתכן שלא הבנתי אותך, כי התייחסת לקשריו של הרב והוספתי שזה

לא רק קשרים, אלא גם למידת המקרה לבוריו.
&nbsp
כמו כן, כתבתי שהרב הוא גם בן אנוש וכן הוא מפלה לטובת מפורסמים או מקורבים אליו ודואג להם לזירוז תור בעוד את אחרים, אם זה לא יהיה דחוף, הוא רק יפנה לרופא הכי מומחה בתחום ולא יעזור בקידום התור אליו.
&nbsp
הכל כאמור בהתנדבות מלאה, כך שזאת זכותו המלאה.

תפל חחחחחחח. הדגנראט המתחזה לאינטליגנט (שיודע 9 שפות חחחחחח)

לא יודע אפילו עברית. העיקר שהקוף קופץ לתקן ל י את העברית

דיברגנט חדש

Well-known member
גם פה את אתון שקופצת בראש? לא חבל, כאן עוד לא מכירים אותך?

רק כשתראו במי מדובר, בחצי גאונה המצטיינת במילוליות, מתגאה שלמדה (אפילו, לא סיימה) במגמה ספרותית בתיכון, אך עושה שגיאות של עילגת ושלא נדבר על הידע שלה ה"רב" במתמטיקה ובאנגלית.

אספרסו2

New member
זה לא רק

להתאים מקרה רפואי לרופא המתאים וזאת בכל העולם זה לא משהו שניתן לזלזל בו.

חיא2

New member
חו"ח, זה במדינה שבה לקבל תור

מהיום ל-מחר כמעט בלתי אפשרי, וצריך המון ויטמין P כדי שיקרה.
זוכר את הרב ההוא ש"כבש" קומה שלמה בבית החולים.. כמה ויטמין P או שלמונים שולשלו לקופת בית החולים?
זוכר כשתיירות המרפא הרווחית, גם אישית לרופא המטפל, הפכה לנטל, כי ישראלי "רגיל" לא זכה לטיפול כמו שצריך?
זו תרבות גלותית מובהקת, תרבות של קשרים שמאפיינת את העם היהודי בגולה וגם בישראל ללא הבדל עדתי, נהפוך הוא, זה גורם מאחד את כל עדות ישראל באשר הן.

אספרסו2

New member
עזוב בצד את המגבעת והפיאות

ממך אני מצפה לנתק את הדעות הקדומות ולהתייחס לגופו של עניין.
כל עזרה שמעניקה מזור לחולה קשה הזקוק לה היא מבורכת.

חיא2

New member
על חשבון מי? מי נדחה תורו בגלל הזמר שזימר/יזמר לרב?

רגע הוא/היא לא חשוב/ה?
אם היית אומר לי רה"מ, רמטכ"ל או אחד מאנשי הציבור שחיונית נוכחותם, לא הייתי מרים אפילו גבה, אבל כולה זמר, כולההההההההההה ז.מ.ר.
פאות ומגבעות באו בתור דוגמה בין עוד שתי דוגמות אחרות.. מעניין מדוע התיחסת דווקא לזה?

חיא2

New member
בשל האינטרס האישי של הרב שהזמר יזמר בהתרמה

רבש"ע, האינך רואה כאן פרוטקציה, כפי שקראו לזה פעם?
הלרגע לא חשב הרב שמישהו אחר יסבול בגלל ההתערבות שלו, והוא צדיק? ממש אחד מל"ו, לא פחות

זו שאלה מוסרית ממדרגה ראשונה, שבחברה מטריאליסטית, חובבת ייצוגים חיצוניים הלכה לה לאיבוד. זה/זו שאכל אותה בעוד יום יומיים כאבים כי דחו לו ת'תור, הוא לא נחשב. קוראים לאנשים האלה בארץ "שקופים".

חיא2

New member
? כלומר מקסימום, אולי, ימות אחד מכאבים

נסלח לצדיק, שגם טורח לפרסם צדיקותו בכל מקום [ מה נהייה ל- ל"ו צדיקים ולמתן בסתר ], כי הציל עשרות אחרים.
צר לי, זה עקום מכל בחינה שהיא.
האינטרס האישי של הרב - המופיע כמי שלא מבחין בין דם לדם - מראה שהוא בהחלט מבדיל בין דם לדם.
עזוב, אספרסו, לא מטובו ולא מעוקצו. משפחתי מסתדרת והסתדרה נהדר ללא עזרתו. באידיש אומרים: מויחל טויבעס

למעלה