כָּתות בישראל

RossieL

Active member
כָּתות בישראל

אתמול שודרה בערוץ 12 כתבת תחקיר של נסלי ברדה בנושא אחת הכתות היותר מסוכנות בישראל.
הכת של "המשיח".
מבלי להרבות במילים, מצרפת את הקישור לכתבה.
צפיה בה היא חובה.
תובנות, לאחר צפיה, ודיון, יתקבלו בברכה גדולה.

חיא2

New member
צפיתי בדילוגים, ויתרתי על קטעי הדרמה

צפיתי בעיקר בסיום הכתבה, בה היא נכנסת לדירה, ומסכמת את הכתבה.
כתות וגורואים יש בכל העולם ולא רק בישראל.
בישראל כיום הרבה יותר מסוכן הפלונטר הפוליטי וריסוק הדמוקרטיה ממעלליו של ארקדי, המשיח.
גם נאמני ביבי הם חברי כת שביבי הוא ,המשיח" שלה, מלך ישראל הם קוראים לו.

קלייטון.ש

Well-known member
עצוב מאד

יש נוכלים שמנצלים אנשים חלשים. המשפחות התערבו אבל במקרה של מוריה לא הצליחו להציל אותה. לא נותר אלא לקוות שהנוכל הזה ייענש ויעביר את שארית חייו בכלא.

קלייטון.ש

Well-known member
עוד כמה מילים אחרי מחשבה

בכתבה מושמעות תלונות נגד המשטרה שלא טיפלה בפניות המשפחה בזמן. אני לא כל כך מסכים, כי המשטרה צריכה לפעול במסגרת החוק, וכך למרבה הצער אנשים מבוגרים יכולים להיכנס מרצונם החופשי למצבים בהם מנצלים אותם. אין חוק נגד הקרבת עצמך לניצול. המשטרה גם לא יכולה לחקור כל מערכת יחסים אפילו יש מי שמראה שהיא פוגענית מבחינות מסויימות.
מצד שני עומדת התקשורת וחקירות מהסוג הזה הן התפקיד שלה. לכן קיימת עיתונות חוקרת. אז אכן התקשורת עשתה את תפקידה וכל הכבוד. חבל שלא קודם ואולי הבחורה היתה ניצלת, אבל זה המצב.
נקודה נוספת היא שהייתי נזהר עם המונח "כתות". ההגדרה של כתות היא רחבה למדי ויכולה לכלול קבוצות שאמנם נראות מבחוץ כמבוססות על ניצול ופגיעה, אבל בפנים האנשים בסה"כ מרוצים (גם אם פה ושם יש כאלה שלא). המקרה הזה לדעתי איננו "כת", כמו שיש כתות אחרות, אלא פשוט נוכל שמנצל אנשים חלשים, גם אם באמצעות טכניקות שמשמשות בכתות. הייתי מוסיף גם שלדעתי צריך להיות חלש במיוחד בשביל ליפול ברשתו של האיש המסויים הזה.

RossieL

Active member
המשטרה ושאר הרשויות

זו בדיוק הבעיה הגדולה.
שהמשטרה לא מתערבת והרשויות די מעלימות עין, כי מדובר באנשים מבוגרים.
הרי אם היו מטפלים בזמן, כל כך הרבה אסונות היו נמנעים.

לגבי ההגדרה- כת היא קבוצת אנשים, שאמונתם הדתית נפרדת לגמרי מהדתות הגדולות או הוותיקות יותר המבססת את אמונותיה ואת אורחות חייה על תורה רעיונית מסוימת ובהערצה הגובלת בפולחן המתמקדת לעיתים קרובות באדם מסוים, בכתביו וברעיונותיו, ולעיתים גם בחפצים הקשורים בו.

אז "המשיח" הוא בהחלט ראש כת מאד מסוכנת, וכן, מצטרפת לתקוותך שהנוכל הזה, העבריין, ייענש ויעביר את שארית חייו בכלא.

ולענין החולשה- ברור שמדובר בחולשה.
גם חזרה בתשובה, אגב, היא אקט שנובע מחולשה, מאכזבה גדולה מהחיים.
ככה זה, חולשה, אכזבה, דיכאון, מובילים אותך ישירות אל הזרועות של אלו שיקבלו אותך ויחבקו אותך ויאמרו לך שאתה עילוי וכל העולם לא רואה את זה ואז - ימחקו אותך ויהפכו אותך להיות כחומר ביד היוצר.

קלייטון.ש

Well-known member
העניין עם הגדרת הכת שהיא לא מעידה על דבר שלילי דווקא

אנשים יכולים להקים קבוצה קטנה יחסית שנפרדת מכל קבוצה אחרת, ויכולים גם שיהיה להם מנהיג נערץ, ולהיות מאושרים. מנהיג נערץ לא חייב להיות מנהיג רע ונצלן. הוא יכול להיות איש טוב שמועיל למונהגים שלו.
אבל בהתייחסות המקובלת כתות נראות באור שלילי. זו ההתיחסות של הרוב שלא אוהב את החריגים.
במקרה של הנוכל הזה אני לא רואה פה כת. אני רואה סתם רמאי שהצליח לרמות כמה אנשים. הבעיה שהוא פגע באנשים שרימה באופן חמור ביותר, הכי חמור שיש. אנשים מתו וזה ממש רע. אם לא היו מתים אז אני לא בטוח שהיתה אפילו כתבה. גם המשטרה כשסוף סוף התערבה זה בגלל מקרי המוות ובגלל הסמים.

חיא2

New member
נכון, אבל במקרה דנן אתה יכול לראות את כוחה של השפה

איך היא מקבעת רת התודעה של הדובר, בשל משמעויות שהחברה מייצרת למלים השונות בהן היא משתמשת, ולכן חייבים לציין, כמוך - ישנן גם כתות טובות. למשל, חב"ד שהיא כת על פי כל כללי התפיסה של מושג -כת. היא נקראת כך מעצם בריאתה והפיכתה לזרם חברתי. היא כת טובה? רעה" מסוכנת? הברסלבערים - זו כת? כת טובה, הליכה לזונות באומן, הפרשת פסולת גוף בכל מקום שאפשר, חיבוקי עצים וריקודים דמויי "הארי קרישנה". ומה עם "הארי קרישנה" - גם0 זו כת? וכו' וכו'

נהורית1

New member
לא ראיתי את הכתבה רק מתוך הפרומואים.

אבל קראתי המון חומר על כיתות ועל אנשים שנסחפים אחרי הגורואים. אני חושבת שכמו שאסור למיסיונרים לפעול בישראל, ככה גם כיתות אסור להם לפעול. ובקטגוריית כיתות אני גם מצרפת רבנים למיניהם שמשדלים אנשים ללכת אחריהם באש ובמים ולתרום להם המון כסף מאנשים שבאמת אין להם, כמו הרב ברלנד למשל.

אני מסכימה איתך

אבל חייבים גם להבין שאדם מבוגר צריכה להיות לו אחריות על חייו.
למשל הנשים שהתחתנו לאורך השנים עם גואל רצון כשהן יודעות בדיוק מי הוא וכמה נשים יש לו.

trilliane

Well-known member
מנהל
למען האמת הריבוי של כת הוא כיתות... (כמו מס ומיסים)

trilliane

Well-known member
מנהל
הפוך, למעשה
הצורה "כיתות" היא היא הריבוי של "כת"

ובהמשך כשהמילה הרחיבה את משמעותה נגזרה ממנה (לאחור) הצורה "כיתה".

nik19864

New member
סיינטולוגיה

הכת הכי מסוכנת שממשיכה לפעול, והכל בגלל שהממשלה לא חזקה.
ממשלה חזקה כבר מזמן הייתה ממגרת את כל הכתות.
בשביל ממשלה חזקה, חובה לבטל את הדמוקרטיה.

הממשלה לא מצליחה לזרוק מכאן אלפי מסתננים מסוכנים

בגלל בתי המשפט, איך היא תלחם בכתות שבטח יזכו להגנה גם כן?

סליחה, התגובות של רובכם מקוממות אותי ומכאיבות לי

מלמדות גם על בורות וגם על התנשאות ושיפוטיות וגם על אדישות ואטימות.
יש לישראל בעיות חשובות יותר?
רק אנשים חלשים מגיעים לכתות?
המשיח הוא סתם נוכל ולא ראש כת?
אין מה לעשות, כל אדם מבוגר יש לו אחריות לחיים שלו?
חזרה בתשובה נובעת מחולשה?
על מה אתם מדברים?
הרי זה צרור של דעות קדומות.
מזמינה אתכם חהיכנס לאתר של המרכז לנפגעי כתות.
http://www.infokatot.com/
ובמיוחד להקשיב לריאיון הזה שבו מוסבר איך אדם נשבה לתוך כת.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=uLGSh0LE7yg&feature=emb_logo
אני ממש מזמינה אתכם לבדיקה מחודשת של השקפותיכם, דעותיכם ואמונותיכם.
בברכה

למעלה