הדרת נשים- כן או לא?

דיברגנט חדש

Well-known member
השמאל, לרבות אתה, מנסים תמיד להציג אתכם כאשכנזים מלומדים ואת

הימין כמזרחיים שבאו מארצות ערב, פרימיטיבים חסרי השכלה.
&nbsp
האם אתה מסכים איתי שהפמיניזם קיים ברובו המוחלט אצל האשכנזים?
ברובו המוחלט, פמיניזם קיים לנשים בעלות השכלה או כאלו שחושבות שהן אינטלקטואליות, למרות שהן לא משכילות.
&nbsp
הקפיטליזם לא קשור לנשים ולא רואה בנשים כמיעוט ובצדק, כי יש יותר נשים בעולם מאשר גברים.
&nbsp
אכן, שר המשפטים הוא הומו מוצהר, אך אין שום בעיה בהומואים, כ"א שיעשה בחדר המיטות שלו מה שהוא רוצה והלוואי שההומואים השמאלנים היו מתנהגים כמותו ולא אלימים ופרובוקטיביים.

חיא2

New member
איזה שטויות - ברררר, ארז תדמור הגורו החדש שלך

בוודאי שאני לא מסכים אתך לגבי פמיניזם קיים ברובו אצל אשכנזים, כי אתה לא מכיר את תנועות הפמיניזם גם בארץ ובטח בעולם - מזמן לא שמעתי הבלים כאלה.
נשים בעלות השכלה קיימות בכל העדות, הצבעים והגוונים, בחיאת אללה מאיפה חירטטת את ההבלות הזו - לא מתאים לך, אבל ממש. אכזבת אותי עכשיו ברדידות של הטענה הזו.
הלאה -
השמאל מעולם, לפחות ככל שאני מכיר אותו, ובטח טוב ממך, לא "מנסה להציג את עצמו כאשכנזי מלומד". האם אתה דיברגנט אשכנזי מלומד, ובכל זאת, איזה ניק מצאת לך, שהחצי אשכנזי מלומד נאלץ לחטט באעינטרנט כדי לדעת מה זה.. אבל זה קטן. אני מבין שעמיר פרץ אשכנזי, בוודאי.
אבל הרמת לי להנחתה - אז בשבילך ממש נכתב הקטע הזה ב'הארץ':- ובניגוד להרגלי אני מעתיק את כולו לכאן - תלמד טוב טוב מה שכתוב בו, אחר כך אשמח מאוד לקרוא על השמאל "האשכנזי המשכיל" פמיניזם של "עשירות אשכנזיות" ושאר הבלי הדמגוגיה, גם האמריקקית בהחלט בענינים אלו:
אלון עידן - רשימה שחורה
הפרויקט האנטי־מרוקאי של ראש הממשלה
לאמיר אוחנה הוא נתן את חליפת שר המשפטים. אוחנה לבש את החליפה והנה, הוא שר משפטים. כעת שר המשפטים מכנס מסיבת עיתונאים בהולה. הוא יורה פצצות מצרר לעבר הפרקליטות. מגן על אדונו, משמש לו שכפ"צ. בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, מוחא לו כפיים: "טיפ לבכירי הליכוד שרוצים לכבוש את תפקיד היו"ר אחרי עידן נתניהו (יש עוד הרבה זמן לא לדאוג). תלמדו מאוחנה! ככה כובשים את הלב של מאות אלפי מתפקדי הליכוד".
יושב אדם בבית וצופה באוחנה. מבין שפתותיו הוא ממלמל: נו, וזה שר משפטים בישראל.
Yair Netanyahu [����]
✔@YairNetanyahu
טיפ לבכירי הליכוד שרוצים לכבוש את תפקיד היו״ר אחרי עידן נתניהו (יש עוד הרבה זמן לא לדאוג). תלמדו מ*אוחנה*! ככה כובשים את הלב של מאות אלפי מתפקדי הליכוד. קטע מוזר אה, שמעניין אותם צדק. @AmirOhana אתה פשוט תותח על!!!!! [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����] [����]
1,550
2:00 AM - Oct 30, 2019
Twitter Ads info and privacy
312 people are talking about this
••• לדוד אמסלם הוא נתן את חליפת שר התקשורת. אמסלם לבש את החליפה והנה, הוא שר התקשורת. כעת שר התקשורת מתראיין לתקשורת ואומר: "התקשורת חוטאת לתפקידה וכולם יודעים את זה. המצב הזה הוא סכנה לדמוקרטיה במדינת ישראל". במועד אחר הוא שוטח את הפנטזיה שלו: "הפנטזיה שלי זה שהבת שלי לא תתחתן עם עד מדינה".

יושב אדם בבית וצופה באמסלם. מבין שפתותיו הוא ממלמל: והאיש הזה הוא שר בישראל.
••• למירי רגב הוא נתן את חליפת שרת התרבות. רגב לבשה את החליפה והנה, היא שרת התרבות. כעת שרת התרבות מתראיינת ל"ישראל היום" ומודיעה בגאון: "אני מירי סיבוני רגב מקרית גת, מעולם לא קראתי צ'כוב, לא הלכתי כמעט להצגות בילדותי". ובהמשך: "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו?" ובהמשך: "מי שיחליט מי יהיה ראש הממשלה זה הקדוש ברוך הוא".
יושב אדם בבית וצופה ברגב. מבין שפתותיו הוא ממלמל: זו שרת תרבות? זו חסרת תרבות!
••• אפשר להמשיך עוד ועוד. אפשר להזכיר את דוד ביטן ששימש יו"ר הקואליציה ("רצח רבין זה לא רצח פוליטי. הוא לא נעשה על ידי פוליטיקאים"); ואת מיקי זוהר ששימש יו"ר ועדת הכנסת ("לא נראה לי הגיוני שבדנ"א של יהודי יש טרור ורצח תינוקות. זה מתאים לאיסלאם").
אבל נדמה לי שהעיקרון זהה: יושב הישראלי הרגיל, הסביר, בבית מול הטלוויזיה, ומבין שפתותיו הוא ממלמל: בושה מה שנהיה מהמקום הזה.
••• אני מציע לקפוץ לרגע מעבר לגדר הפוליטיקלי קורקט ולטעון שמה שנגלה לנגד עינינו זה פשע שנאה של גזענות. שמה שעושה בנימין נתניהו בשנים האחרונות זה לנהל פרויקט הגחכה שיטתי שמכוון נגד המרוקאים. נתניהו מציב מרוקאים בחזית ההנהגה לא כדי לקדם אותם אלא כדי לשים אותם ללעג. כדי להנמיך אותם. כדי להסיג אותם לאחור.
הוא מציב במשרד התרבות אישה חסרת תרבות כדי לטעון שמרוקאים הם חסרי תרבות.
הוא מציב במשרד התקשורת אדם שמעלה על נס תקשורת של איומים והפחדות כדי לטעון שמרוקאים זה מאפיה.
הוא מציב במשרד המשפטים בובה שמדקלמת את מסריו כדי לטעון שמרוקאים לא יכולים לשמש בתפקיד שמצריך עמוד שדרה.
••• כדאי להביט על המהלך של נתניהו לא כתגובה בריאה ומוצדקת לגזענות המפא"יניקית של שנות ה–50 אלא דווקא כהליך משלים שלה. אם המפא"יניקים סירבו לתת למזרחים, בדגש על המרוקאים, מקום וכוח ונראות ונוכחות — במקומות עבודה, במשרדי ממשלה, באמצעי התקשורת, בתרבות, באקדמיה; הרי שנתניהו מנסה למחוק את הנוכחות של המרוקאים על ידי הצבת קריקטורות במוקדים אסטרטגיים. תחת כוונתו הגלויה לקדם ולתקן עוולות היסטוריים, הוא למעשה מבקש להדגים לישראלי את הנזק הפוטנציאלי: חוסר תרבות, שפת איומים, גיחוך, לעג, נרצעות.
זה מה שנתניהו באמת חושב עליהם. עד כדי כך הוא בז להם. עד כדי כך הוא מתגזען עליהם.
••• אני מציע לחזור לדבריה של שרה נתניהו, כפי שצוטטו מפי עורכי־דינו של מני נפתלי, במסגרת תביעה שהגיש לבית הדין האזורי לעבודה (מרץ 2014). "גב' נתניהו גערה בתובע והסבירה לו 'אנחנו אירופאים. אנחנו עדינים, לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים... אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל, אנחנו נראים שמנים'".
בתוך המילים הללו, בתוך הלעג הזה, בתוך ההתנשאות הזאת, בתוך האדנות הזאת — מונח הפרויקט האנטי־מרוקאי של ראש ממשלת ישראל בעשור האחרון.
••• במידה מסוימת בני גנץ עלה על במת ההיסטוריה הישראלית כדי להיפטר מ"המרוקאים של נתניהו". הנה יפה הבלורית והטוהר, הלבן, התרבותי, ארץ ישראל הישנה והטובה. חוסר הכריזמה שלו, חוסר הניסיון הפוליטי שלו — כל אלו הושלכו הצדה כדי "להציל את המדינה" מהבושה של רגב־אמסלם־ביטן־אוחנה־זוהר. ממש לעשות קונטרול Z על ה"חרפה" שנתניהו הביא על המדינה. לתהליך הזה לא קוראים התקדמות אלא נסיגה. חזרה לאחור. נתניהו פשוט וידא הריגה.
זהו עוד אחד מהפשעים הגדולים של האיש הזה. עוד פרק מסויט בפרויקט העל שלו — פירוק הישראליות.

דיברגנט חדש

Well-known member
את האמת, הוא מאוד משעשע, זה הצחיק אותי ובכל בדיחה יש מן האמת

אני גם חושב שמש' נתניהו לא מעריכים מזרחים ובמיוחד אשתו שרה, שחושבת שהיא אליטה ומורמת מהעם, כאשר היא בסה"כ דיילת שידעה עם מי להתחתן.

לגבי הפמיניזם, יש הבדל משמעותי בכמות ובדרישות בין הפמיניסטיות האשכנזיות לבין המזרחיות ובכדי שתסכים איתי, מצרף לך קישור לויקיפדיה ששם זה מוסבר בצורה מאוד יפה את ההבדלים.

חיא2

New member
ידעתי שאתה חכם, שנון וביקורתי יותר

מחלק מהדברים שאתה מעלה כאן, השד יודע למה, אבל כזכותי- כזכותך, כמובן.
אני מכיר את המאמר הגדול, כולל מאמרי ויכוחים אינסופיים ב'הארץ', הביקורת של הפמיניזם השחור באמריקה כנגד פמיניסטיות לבנות - אין לזה פסיק קשר, למרות כל ההסברים לשמאל
הפמיניזם האשכנזי, הוא פמיניזם בורגני, שמאלני? בקושי. האשכנזיות השמאלניות, כמו 4 אמהות, נשות מחסום - ווטש וכו' מעולם ולעולם ראו עצמן "נעלות" או אחרות על פמיניסטיות מזרחיות, והפמיניסטיות המזרחיות, אגב, יש להן בית נהדר, שמו הארץ, אם לא ידעת, אבל הן מזרחיות- רבש"ע. [ בדיון שלך כמובן אתה מתעלם מפמיניסטיות פלשתיניות, או ישראליות-פלשתיניות נוצריות ומוסלמיות, וגם ביניהן יש הבדל.. ] באמריקה זו עוד יותר מסובך, כי הפמיניזם הלבן שייך למפלגה של הנשיא, רפובליקנים, ויש להן דיסוננס קוגנטיבי ממדרגה ראשונה [ כן/לא הפלות; כן/לא ישו? ]
אם לא ציפת אתה ממש חייב לצפות במשפחת "ג'מסטון", שם הלא פמיניסטית תוקעת כדור בתחת של בעלה שבגד בה, .... זה אקט פמיניסטי ממדרגה ראשונה, לו תחשוב על זה.

trilliane

Well-known member
מנהל
"חופש הדת" אינו עיקרון קדוש. יש עקרונות אחרים חשובים לא פחות

וזה לא קשור ל"אף זמרת לא תיפגע" (כלכלית, אני מניחה; מבחינה רגשית את לא יכולה לדבר בשם כל הזמרות) ולא קשור לפופוליזם. זה קשור לכך שאין סיבה להדיר נשים, נקודה. מי שלא רוצה להקשיב לנשים שרות, שלא יקשיב, עניין שלו; אבל אין סיבה שהציבור יסכים להדרת נשים, כי זו הסכמה זוחלת, וכשנותנים לגיטימציה לדבר שאינו לגיטימי (בעיני רבים, ואני ביניהם) אז היום זה "ראוי" ומחר זו כבר נורמה שקשה לשנות, וראינו את זה קורה.
&nbsp
גם מבחינה דתית, אגב, אין באמת סיבה להימנע משירת נשים, ולראיה, בתנ"ך, ספר הספרים שלנו, מתוארות כמה וכמה כאלה (המוכרות יותר הן שירת מרים ושירת דבורה) ואפילו נשים מחוללות(!) ואין שום תיאור של גברים סותמים את האוזניים ועוצמים את העיניים. להפך, יש לזה במה לגיטימית ומקום של כבוד בהיסטוריה היהודית. למרבה הצער היו גברים שהחליטו להקצין ולהדיר נשים, וגם כיום דתיים רבים מקבלים את ההקצנה הזאת, אבל לא כולם חייבים לקבל או לכבד אותה.
&nbsp
כלל האצבע שלי אומר שבכל מקום שיש הדרת נשים יש להחליף את המילה "נשים" ב"יהודים". אם עולה ניחוח אנטישמי, יש פה בעיה. למשל "אני לא מוכן שבערב יופיעו זמרים יהודים". איך היינו מגיבים? תוסיפי "בשם חופש הדת שלי", וסליחה, אבל זה לא משפר את המצב.
&nbsp
אין לזה קשר לאי-הכללתן של נשים בהרכב כזה או אחר. כל אומן הוא אדון לעצמו ויכול להחליט עם מי ואיך הוא רוצה להופיע, והקהל יכול להחליט אם מתאים לו לקנות ולהגיע. גם כאן, אגב, איש לא כפה על הרב לבטל את האירוע. אומנים ביטלו מאחר שיש להם, אויה, ערכים. כן כן, גם לחילונים יש ערכים (ואפילו רגשות), והם לא חייבים להתבטל מפני חופש הדת. גם מטרה נעלה ככל שתהיה לא חייבת לבוא על חשבון עקרונות חשובים אחרים, גם אם לא כולם מסכימים. מי שלא מפריע לו יופיע, מי שהפריע לו – לא, והרב בחר כפי שבחר. ככה זה בדמוקרטיה.

דיברגנט חדש

Well-known member
רגע, לכל הזכור לי, את טבעונית

נניח שעושים אירוע פרטי לכבודך עם אוכל טבעוני כשם שאת אוהבת ויבוא פלוני ויגיד, מה פתאום, למה למנוע בשר מאנשים ולהשאיר אותם רעבים, כי אוכל טבעוני לא משביע ולא ניתן לאכילה.
&nbsp
האם תיראי את זה בעין יפה, שמחרים לך את האירוע שלכבודך?

trilliane

Well-known member
מנהל
זכור לך לא נכון

ואני לא רואה בעיה באנשים שנמנעים מהגעה לאירוע או מהשתתפות בו כי הוא אינו לטעמם. זה באמת לא נעים (בד"כ לשני הצדדים) אבל זו זכותם המלאה.

דיברגנט חדש

Well-known member
אכן, יש כאלו שטוענים שדובר על גירסאות כיסוי לשיריו של ארצי

אם כך, אז בכלל מה הבעיה? כ"א יכול לעשות גרסאות כיסוי, אפילו מתמודדי ריאליטי השירה למיניהם.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, אין "טוענים", איש לא חולק על ה*עובדה* הזאת

ואכן אין "בעיה", אחרים יכלו להופיע והיו אומנים שלא ביטלו את הופעתם. המופע בוטל כי הרב בחר לבטל אותו. הוא הסביר את בחירתו במכתב, בדיוק הרגע ראיתי את גיא זוהר מדבר על כך בפינתו "מהצד השני". מניחה שעוד מעט יעלו את זה ליוטיוב, אצרף קישור.

trilliane

Well-known member
מנהל
אין, לכן הסכמתי שאף זמרת לא תיפגע כלכלית...

זה היה אירוע פרטי, האם מהיום והלאה כל אזרח יצטרך לדאוג

שבאירועים הפרטיים שלו (בר צווה,חתונה,בת מצווה וכו') יהיו אמנים מכל המגדרים?

בכל מקרה הפמניסטיות הצליחו לפגוע באנשים חולים,כבוד להן!!

trilliane

Well-known member
מנהל
אה, זה היה אירוע בר-המצווה של הרב? ואיי, סליחה, לא ידעתי

הוא פשוט נראה קצת מבוגר לגילו...

זה נחמד שאת יודעת להודות בטעות כשצריך ואכן זה נכון לא ניתן

להכריח אדם פרטי איך לעשות את האירועים שלו.
וכל מי שטוען שהאירוע הזה לא היה פרטי הוא כמובן אדם שקרן ואין על זה ויכוח כלל.
מצד שני פרוגרסיביות משופמות יודעות לתפעל את התקשורת הכנועה ואיומה שלנו ככה שההשפלה של האיש הזה (שללא ספק תרם לעולם הרבה יותר מכל אחת מהן שאינן תורמות למעשה דבר) תהיה מושלמת והוא יבטל את האירוע.
יפה להן על כך שסביר להניח כמה חיים של חולים יגדעו בגללן.
הן בטוח ישנו טוב בלילה על הניצחון הגדול שלהן על חולי הסרטן.
ניצחון הרואי ללא ספק.
יחי המשופמות

trilliane

Well-known member
מנהל
באיזו טעות "הודיתי"? מי הכריח אדם פרטי איך לעשות אירוע?

הנה מה שכתבתי ממש כאן מעל:
"כל אומן הוא אדון לעצמו ויכול להחליט עם מי ואיך הוא רוצה להופיע, והקהל יכול להחליט אם מתאים לו לקנות ולהגיע. גם כאן, אגב, איש לא כפה על הרב לבטל את האירוע. [...] מי שלא מפריע לו יופיע, מי שהפריע לו – לא, והרב בחר כפי שבחר. ככה זה בדמוקרטיה."

בקיצור, מי שישלם את המחיר אילו החולים ובא לציון גואל,ניצחון

של הפמינסטיות עם השפם

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, זו פשוט דמגוגיה לשמה. הרב הוא שבחר לבטל את האירוע, נקודה

איש לא הכריח אותו לעשות זאת ואיש לא אמר לו איך לגייס תרומות. במדינה דמוקרטית מותר למתוח ביקורת והוא יכול להסביר את בחירתו או לשנות את דרכיו (או כל בחירה אחרת, למשל לבטל את האירוע... אבל זו עדיין בחירה שלו). בלאו הכי קשה לטעון שערב של זמרים חילונים משירי שלמה ארצי הוא אירוע קהילתי בסגנון דתי או מיועד לקהל חרדי. אם אין לו בעיה לקבל כסף מחילונים לא צריכה להיות לו בעיה לקבל ביקורת.
&nbsp
עצוב כפליים לקרוא מאישה השמצות מכלילות וחסרות אחיזה במציאות כמו "פמיניסטיות עם שפם". את לא רק יורקת לבאר שאת שותה ממנה, את עושה זאת בצורה דוחה ואטומה במיוחד.

למעלה