אף אישה לא חסינה

RossieL

Active member
אף אישה לא חסינה

"המשטרה צריכה להחליט אם סדר העדיפויות שלה הוא לחקור את הסיגרים של ראש הממשלה או רצח נשים"
דוד אמסלם, שר התקשורת

ומה נעשה בפועל?

01.2019

הממשלה אישרה להגדיל את תקציב התוכנית לטיפול באלימות במשפחה ב-2019 מ-30 ל-50 מיליון שקלים. תקציב זה הוא חלק מ-250 מיליון השקלים שיועדו לטיפול בנושא בחמש השנים הקרובות, והוא יוקדש בעיקרו לטיפול בגברים אלימים.
ממשרד ראש הממשלה נמסר כי הכסף יועבר למשרד הרווחה באופן מיידי.
הועבר? .....

התוכנית אמורה לכלול את הרחבת המענה במרכזי יום לטיפול בגברים אלימים, הקמת שני מרכזי חירום והגנה רב-תחומיים לנפגעי אלימות במשפחה, פיתוח כלים והכשרות לאנשי מקצוע, הקמת מרכז מחקר ועוד.
הוקמו? פותחו? הוכשרו? ...

11.2018
הממשלה מבטיחה תוכנית חירום לאומית למיגור האלימות נגד נשים - אבל הקואליציה מצביעה פה אחד נגד הצעת החוק של האופוזיציה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית .
נתניהו, בביקור במעון לנשים מוכות: בטח, כי זו הצעה של האופוזיציה

עוד בנובמבר 2018

איש לא יודע היכן התקציב שהוקצב למימוש התוכנית לטיפול באלימות במשפחה.

ועוד בנובמבר

חל היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים, ובני הזוג נתניהו סיירו במקלט לנשים מוכות. במקום להודיע על תוספת תקציב, ניצל נתניהו את ההזדמנות כדי להודיע על הקמת ועדת שרים מיוחדת למאבק באלימות נגד נשים שהוא יעמוד בראשה. הבעיה היא שוועדה כזאת כבר פועלת, ובראשה עומד השר לביטחון פנים גלעד ארדן.

05.10.2019

12 נשים נרצחו מתחילת השנה

חיא2

New member
הכל "יחסי ציבור" אצל המטורללים מבלפור

בת זוגו של הקיר"ה קוראת לעובדת שלה "גוש של כלום", מתעמרת בעובדות כמו אין מחר.. אז את מצפה ממנו ליותר? הרי הוא עצמו הלבין פניה בציבור ללא בושה, מתעלם מבתו מנישואיו הראשונים, קרה לאחת "משעממת"..
אז פלא שאמסלם ושות' ככה קוראים את המציאות?

RossieL

Active member
רצח - זה לא מענין אותנו, זה משעמם אותנו

אני לא יכולה להמנע מהתחושה העצובה ש .... רצח זה לא מענין אותנו, זה משעמם אותנו.
ראה כמה צפו בהודעה ולאף אחד לא היה מה לכתוב, להגיב, להביע דעה.

מסתבר שהסיגרים וישראל היום הם בעלי המשקל.

ואם אלה פני החברה שלנו, בגילי המופלג כבר לא כל כך בוער לי להיות חלק מהחברה הזו. נהפוכו...

קלייטון.ש

Well-known member
עם כל הצער המציאות היא ששום דבר לא יעזור

כל הכספים והמאמץ שמשקיעים לא נוגע בכלל בבעיה, ולא יכול לגעת בבעיה.
כדי להמחיש נסתכל על 12 הנשים שנרצחו מתחילת השנה.
הכתבה ממנה לקחת את הכותרת: https://news.walla.co.il/item/3316606

מיכל סלע: "בני הזוג עבדו יחד כעובדים סוציאליים עם נוער בסיכון, ולכאורה, לרצח שלשום לא היו סימנים מקדימים." ללא סימנים מקדימים ועוד אצל זוג שנראה נורמטיבי אין מה לעשות.

אלמונית: אשה בת 60 נרצחה ע"י בנה המעורער ככל הנראה בנפשו. בית המשפט הורה לשלוח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. שוב, נגד חולי נפש אין מה לעשות מלבד אולי לכלוא את כל חולי הנפש במדינה.

ויויאן קמינסקי: נרצחה ע"י בנה. המשטרה הגיעה למקום בזמן שהבן ביצע את התקיפה, והמשיך במעשיו בעוד המשטרה מתדפקת על הדלת. מה היו עוזרים אמצעים מקדימים אם בפועל המשטרה מוזעקת ונמצאת במקום ולא מצליחה למנוע את הרצח?

לילי פרג ופרחיה סרוסי: נרצחו בארגנטינה. אז אולי צריך להעביר תקציבים לשם.

אמינה יאסין, זינאב מחאמיד, נג'לאא אל-עמורי, דיאנה אבו קטיפן, סוזאן ותד, סיואר קבלאוי, איה מסראווה: מגזר ערבי, שכמובן הטרגדיה אותה טרגדיה והאחריות היא של המדינה היהודית, אבל מבחינה מעשית המחשבה שאפשר לשנות משהו אצלם, כאשר רצח על רקע כבוד המשפחה הוא מרכיב בתרבות שלהם, נראית לי לפחות לא סבירה.

שורה תחתונה שוב משתמשים בטרגדיות כדי לנגח את הממשלה שלמעשה היא חסרת אונים, וזאת מבחינה אובייקטיבית.

חיא2

New member
מעניין מה קורה בארצות ערב או במדינות

עם תרבות מוסלמית בענין כבוד המשפחה. לי לפחות אין שמץ של מושג, לא מפרסמים סטטיסטיקות, כלום.
אני יודע למשל, שבהודו אונס נשים, ילדות קורה בתדירות גבוהה מאוד [ לפחות לפי העיתונות ] והתרבות איננה מוסלמית. [ זו גם מראה לכל מעריצי התרבות ההודית ה"רוחנית" בעלת הגלגולים והריקודים. ]
מה באשר לתרבות היהודית-החרדית ששכחת ילדים במכוניות פושה בה? הטרדה מינית של ילדים במקוואות או בישיבות?
נראה לי, שהמדינה היהודית כאן צריכה לבער משורש [ לשרש ] התנהגויות מובנות בתרבות של עדותיה השונות. האם עדותיה השונות מוכנות לחשיפה ולפתיחות כלפי המשטרה?

ילדים יהודים נשכחים במכוניות כמו שילדים ערבים נדרסים ברוורס

את זה משום מה שכחת להזכיר כשהחלטת לנגח יהודים על טרגדיות מיותרות ואיומות שמתרחשות ללא זדון מול רצח על כבוד המשפחה שמתרחש בכוונה מלאה ובהרבה כבוד משפחתי חמולתי.

צביעות צביעות

אספרסו2

New member
ללא ענישה וכאן המחדל

מי ששכח ילד באוטו צריך להיענש במלוא חומרת הדין .

אין ויכוח, השאלה היא מה מטרת הענישה

כי אין אף הורה שרוצה לשכוח ילד באוטו.

אחרי שנשכחו ילדים באוטו היה צריך להורות על חובת התקנה בכל רכב שנוסעים בו ילדים אמצעי התרעה בדיוק כמו חובת חגירת חגורה או כיסא ביטחות.

אספרסו2

New member
מטרת הענישה להרתיע אחרים ולהעניש את העבריין בשם הקורבן.

לפני כמה חודשים בגרמניה,איזור פרנקפורט,יום קיץ חם ואבא שוכח את בנו הקטן בן שנתיים וקצת,בחדרו בקומה העליונה.האב יושב לו מכרסם ציפס ושותה לו בירה בעוד הפעוט מתייבש ללא נוזלים עד שגווע.
האב נענש במלוא חומרת הדין.

ההרתעה עובדת על מישהו שמתכנן לעשות פשע ואז אולי ירתע

לא נראה לי שיש איזה הורה שעונש מאסר יכול להרתיע אותו יותר מאשר המוות של הילד שלו ועדיין ילדים נשכחים. ולכן אני לא בטוחה שענישה תעזור למנוע את המקרה הבא, יותר חכם יהיה לחייב הורים באמצעים מצילי חיים באוטו בכדי למנוע את המקרה הבא.

אספרסו2

New member
לא מסכים איתך.צריך להעניש את ההורה הרוצח במלוא חומרת הדין.

ואז,ראי זה פלא,לא ישכחו ילדים בתדירות כזאת משל היו קלחי תירס.

מה שאתה אומר זה שהורים יותר מפחדים להגיע לכלא מאשר

ללוויה של הילד שלהם.
לא נראה לי.
איום המוות לא יכול להיות פחות מרתיע מאיום הכלא.
לדעתי מה שיפתור את הבעיה זה אמצעים טכנולוגים חובה, מי שלא יתקין גם אם לא יקרה אסון יצטרך לשלם מחיר

אספרסו2

New member
ההורה הוא רק נספח כאן

בית המשפט צריך לזעוק את זעקת הקורבן שחייו נגדעו.
תוגת ההורה אינה רלוונטית.

או קי,אז זו פשוט ענישה לשם ענישה. זה לא ילמד איש דבר

כי אף הורה לא שוכח את הילד בכוונה באוטו וכשמשהו נעשה לא בכוונה אי אפשר למנוע אותו עם הרתעה.
ואני לא אומרת שאני לא מסכימה איתך לגבי העובדה שצריך להעניש.
אבל אם רוצים למנוע אסונות צריך לעשות מעשים
והדבר היחיד שימנע זה אמצעים טכנולגים שישנם והם קיימים ומשום מה זה לא עובר חקיקה.
לא מבינה למה.
לא במכוניות פרטיות ולא אצל נהגים שמסיעים ילדים, הכל פרוץ ובכל רגע נתון יכול להתרחש אסון והעולם שותק.

RossieL

Active member
חוקים, אחריות הורית ואחריות בכלל

את יודעת, מרגיז אותי שמנסים להעביר את האחריות ההורית לכל גורם אחר.
אני מנסה לדמיין לעצמי את אותו הורה בדיוק, אם היה שוכח את הטלפון הנייד ברכב.
כמה זמן היה לוקח לו לחזור בריצת אמוק?

חוק שיחייב התקנת אמצעי התראה על שיכחת ילדים או כל יצור חי אחר ברכב.
עד כמה שהחוק הזה מרגיז, רגשית ומוסרית, כי איזה הורה מסוגל לשכוח את הילד שלו ברכב [או את הכלב שלו?] עם ההצעה הזו אני דווקא בהחלט מסכימה, ולו רק בשל העובדה שזה חוק שעשוי להציל חיים.
והאם כל רכב יחוייב באמצעי כזה? או רק משנתון מסוים? [ע"ע מוביליי].
ולמה יצרניות הרכב לא מוכרות את הרכבים החדשים עם אמצעים מובנים ברכב [ע"ע מוביליי]?
אז... מי מבטיח שכל נהג אכן יגיע כדי להתקין אמצעי כזה?
ואת מי נאשים כשיהיה חוק ולא יכבדו אותו?
[לצערי, זו שאלה שאינה תלושה מהמציאות].

הרי כבר היום יש כל כך הרבה רעיונות יצירתיים כיצד למנוע מצב נורא של ילד שנשכח ברכב [לשים את התיק במושב האחורי, את הנייד במושב האחורי, נעלים ועוד כהנא וכהנא רעיונות] והפרסום ברדיו ובטלויזיה שלא מפסיק להתריע. ו....?

לגבי ענישה של הורים ששכחו את ילדם, כאן דעתי דווקא חלוקה עליך [כם].
סיום טרגי של אירוע כזה הוא טראומה לכל החיים ושום מאסר לא ישווה לידיעה שבמו ידיו הרג אב או הרגה אם את בנה/ בתה.
הרג מיותר ובטח ללא כל כוונה תחילה.
ועדין, נגדעו חיים.

לגבי נהגי הסעות הסיפור אחר ופה בהחלט צריך להחמיר בענישה.
מעבר לחיוב של חברת ההסעות בהתקנת עזרים, נהג שמסיע ילדים, יש לו אחריות כפולה ומכופלת לוודא שלא נשאר אף ילד ברכב שניה לפני שהרכב ננעל.
נהג שלא עושה כן, את העונש הכי גדול שקיים ומתיר החוק.
למה? כי זו העבודה שלו, זה התפקיד היחיד שלו - לקחת, להביא ולהחזיר את הילד בשלום מ ואל ביתו.

RossieL

Active member
עוד קצת על אחריות

ובמחשבה נוספת, האחריות, במקרה של רכב הסעות, היא לא רק על הנהג.
היא על עוד שני גורמים:
ההורים והגננת/ מטפלת/ מנהלת המוסד אליו הוסע הילד.

מה הבעיה להרים טלפון ולוודא שההסעה הגיעה והכל תקין?
מהנייד, זה שההורה לא שכח להוציא מהרכב.

מה הבעיה להרים טלפון להורים, במקרה והילד לא הגיע ולא נמסרה הודעה מוקדמת על אי הגעה, ולברר מה קרה?

אבל כולנו הרי יודעים שרובנו הכי טובים ב"האצלת סמכויות" ומי שמשלם את המחיר הכבד והנורא באמת הם אותם פעוטות שמושארים להיצלות ברכבים הלוהטים

למעלה