הנהג הדורס מבן שמן שטן, בן עוולה, מאחל שיירקב בגיהנום

RossieL

Active member
איבחונים זולים

פשששש, איזו אבחנה, שלך ושל קודמתך, ובכלל בלי להכיר את הנפש הפועלת.
איזה מזל לעולם שאינכם אנשי מקצוע.

ובכל מקרה, לענין אשר לשמו אנחנו בשרשור הזה:
האחריות על בריאות וחיי הילדים הם על כתפי ההורים בלבד. בכל רגע נתון.
הדבר אומר, ראשית, חינוך נכון ושנית, להיות שם עבורם - תמיד!
לא להגיד: זה בסדר, לא יקרה כלום.
כי המציאות מוכיחה חזור והוכח שדברים קורים.

כאמור, ישנם אירועים שאינם בשליטתנו ונגד אלו נותר רק לקוות שלא יקרו, אבל טביעה בברכה של מלון או בברכה הביתית!, תאונות דרכים בכביש ביום כיפור, איבוד של ילד בתוך קהל רב, תינוק שנשכח ברכב, ואפילו תאונת דרכים בגלל בלמים שלא טופלו כראוי, אלו מסוג האירועים שאסור, אסור!!! שיקרו ואם קרו, האחריות כולה על כתפי ההורים.

את לא יכולה להיות שם תמיד! נקודה

מהרגע שהוא יוצא מהדלת והולך לבית ספר עד שהוא חזר הביתה את לא שם בשבילו.
החינוך יכול להיות מופלא והוא יחצה במעבר חציה כי ככה לימדת אותו ועדיין ידרס כי נהג לא עצר ואת לא תהיי שם ולא כי את הורה לא טוב אלא כי את בעבודה, או בבית מכינה צהריים.
והוא יכול לעמוד בכניסה לכיתה ומישהו בטעות יטרוק לו את הדלת על האצבע ואת לא תהיי שם בשבילו כי אמא נורמלית לא נמצאת עם הילד שלה בבית ספר.
והיא לא נמצאת איתו כשהוא הולך עם החברים שלו והיא לא איתו כשהוא בתנועת הנוער (אם היא מרשה לו ללכת לתנועת הנער ולא להיות איתה בבית כי מסוכן ששם בחוץ).
וכשילד הולך לעיסוקיו המון דברים יכולים לקרות לו גם אם החינוך בבית היה מושלם!
ביום כיפור כשיש מוסכמה חברתית שעל הכביש יש אופנעים ולא מכוניות זה לא חוסר אחריות הורית.
יש לשנות חקיקה, ביום כיפור או שלא נוסעים בכביש או שלא רוכבים בכביש.
ילדים+אופניים+רכבים+אופנועיים לא יכולים להתקיים על אותו כביש עם או בלי אחריות הורית לראיה הילד שנהרג בבן שמן נהרג כשאביו היה ליידו.

אספרסו2

New member

RossieL

Active member
כמה אפשר לחזור על אותו משפט?

"...ישנם אירועים שאינם בשליטתנו ונגד אלו נותר רק לקוות שלא יקרו..."
נדמה לי שאנו מסכימות על כך.
אבל יש מקרים שיכלו להימנע אם רק ההורים היו יותר עירנים וגילו יותר אחריות.

לא מסובך!

אספרסו2

New member
את חושבת שבגלל שאת מחזיקה כאן

את המושכות זה הופך אותך לצודקת.את רחוקה מזה.

RossieL

Active member
מה הקשר??

אתה לא "מחזיק כאן את המושכות" ועדין חושב שאתה צודק.
זכותך לחשוב, זכותי לחשוב אחרת.

חיא2

New member
קראתי את השרשור חבר יקר מאוד

נראה לי שאתה לרגע לא טוען אחרת מרוזיאל. פעם אחר פעם אתה מחזק דבריה, אבל טוען שהיא טוענת אחרת.
הדבר היחיד המטריד בשיחה/בויכוח/בדיון ביניכם שאתה מעביר את זה לפסים אישיים, וזה מפתיעני מאוד. אתה, וסלח לי שאני עובר לפסים אישיים, אדם חכם מאוד, מבין ענין ויודע היטב שפורום באינטרנט אינו בדיוק "היות רה"מ" או מוביל דעה או השד יודע מה?!
אם מותר לסכם -
אתה ורוזי טוענים ש:
  • הורים אחראים לילדיהם באופן מלא עד שהם בני 18.
  • על ההורים לדאוג שילדים ידעו את המותר/האסור, שיצליחו לתכנן צעדיהם בצורה מושכלת, שימנעו מפעולות מסוכנות וכו'
  • אין כלל ויכוח שאירועים שאינם בשליטת הורים, אינם אחריות-הורית באופן מוחלט. עם זאת, ישנה תמיד אחריות הורית.

אספרסו2

New member
טעות בקולמוסך ידידי המלומד

שהרי אני,מצדד באסכולה הגרמנית,שאין לסמוך על הסמכות ההורית במאת האחוזים וטובת הקטין ורווחתו הפיזית והנפשית נבחנת חדשות לבקרים על ידי המחוקק והרשות המבצעת.
ישנם הורים שאינם כשירים למרות שלא יודו בכך לקחת החלטות שיהיו לטובת הקטין ואז מופיעות זרועות התמנון של הרשויות שמסדרות את המתרחש להגנת הקטין.
וכך גם אם האבא הגנוב סבור שהוא ייסע לתאילנד והילד יסתובב ברחובות הכרך הגדול באמצע הלילה וירסק את גולגלתו כתוצאה מרכב חולף,הרשויות סבורות שמדובר במחדל הורי חמור שענישה בצידו.

חיא2

New member
כל עוד קולמוסי ולא אני, נרגעתי

דא עקא, ששוב אתה חוזר ומדגיש את טענת רוזי, ואני לא מבין איך אינך רואה ששניכם טוענים אותו הדבר -
הדבר היחיד שאתה טוען הוא - שעל רשויות המדינה לקבל אחריות על ההורים, שיפעלו כמו שצריך. לא ראיתי בשום מקום שרוזיאל טענה משהו שונה, מנוגד או בכלל התיחסה לרשויות.
אגב, גם בדבריך אתה, "זרועות התמנון" ישנה ביקורת עצומה על הממסד המתערב, גם כשלא צריך אותו.
אז מסכם מחדש, הפעם בתקווה שהמקלדת שלי לא תטעה

• אחריות הורית מקסימאלית על הילדים, תמיד
  • המדינה מגבה את ההורים ואת אחריותם ומתערבת רק כאשר ההורים מגלים חוסר אחריות וסמכות הורית, חידלון אישי או זוגי, הזנחה וכו'
ובא לציון גואל בשם דֶּדִי, וסוכת דוד לא נסגרה יותר בפני חרבו של מלך משיח, והתאחדה כנסת ישראל עם אדוני, וספירת מלכות עם כתר, והשלום הנצחי ירד לעולם, ותם בו כל חי.

אספרסו2

New member
היא מדגישה חזור ודגש בכחול או אדום זועק

שהאחריות היא על ההורים בלבד.
&nbsp
אין בדבריה שמץ לגבי מעורבות הרשויות ותפקידן במערכה.
אולי משום שבישראל אוזלת ידן זועקת וקורעת שערי שמיים?

חיא2

New member
וזה לא מה שכתבתי בסיכום האחרון שלי?

כלומר -
במקום לשאול אותה היכן הרשויות, פתחת ויכוח שאין בו דבר, כי הנחת הנחת מוצא, שלא טרחת לבדק אותה באמת, עם מי שאתה מתווכח אתה.

למעלה