הסרט "מבצע יונתן" שזור בזכרונות ילדותי....כל כך הרבה

שחר 676

Well-known member
מנהל
הסרט "מבצע יונתן" שזור בזכרונות ילדותי....כל כך הרבה

פעמים ראיתי אותו , כל כך הרבה פעמים התרגשתי בראותי אותו , ידעתי לצטט על בוריו כל משפט ציוני מפיו של יהורם גאון אשר גילם את דמותו של יוני נתניהו ז"ל.

קלטת הוידאו {הנושנה והשחוקה} של הסרט עדיין מצויה בבית הורי.

היום בבוקר יצאתי עם רכבי לעמל יומי וברדיו הושמע שיר הנושא של הסרט דנן { "ארץ צבי" } וזכרונות ילדות הציפו אותי.

אז השיר הזה מוקדש לזכרו של הלוחם הגדול יוני נתניהו ושאר לוחמי העם היהודי אשר חרפו נפשם במבצע מזהיר זה.

https://youtu.be/K-Z0DOH25wU

יש לי חברה שגדלה באיראן והיא מספרת שהיו מקרינים את הסרט הזה

בתדירות מאוד גבוהה בכיכר המרכזית בטהרן עם קהל עצום של אלפי אנשים שהיו צופים בסרט הזה כל פעם מחדש בהתרגשות וברגע הזה בסרט שאומרים שיוני מת כל הקהל היה משמיע אנחת עצב.
היתה שם אז הערצה עצומה לישראל ולצה"ל.
הימים היפים לדבריה של לפני המהפכה והצורך שלהם לברוח משם.

שחר 676

Well-known member
מנהל
ואני הגבתי בדיוק כמו קהל יהודי טהרן אשר צפו

בסרט.

לא ידעתי שגם בתפוצות הסרט הזה עורר התרגשות כה גדולה.

הסרט בכיכובו של אחיו של יונתן מרגש לא פחות.

נדמה לי שזה צולם בחוף מוצצים.

https://www.youtube.com/watch?v=xosqWJXr11Y

שחר 676

Well-known member
מנהל
יש כמה סיבות לאי קיום הבטחתו בנושא זה....

1. מה חשבתם לעצמכם שמאלנים יקרים , שתקבלו פרס על 20 שנות רדיפה תקשורתית/משפטית / אישית ומשפחתית ?

לא יקירתי , רצון הבוחר חשוב הרבה יותר מגוש פוליטי של גזענים אשר "הלכה לו המדינה" בבבחירות שנת 77 ובשל כך הוא מנסה להתנקש בדמוקרטיה הישראלית באמצעות הטמנת "מוקשים" וניסיונות להדיח בדרכי בדרכי עקלתון ורמיה ראש ממשלה אשר העם קבע את זהותו.

2. מותר לפוליטיקאי לשנות את דעתו בנושאים זניחים כאלו ואחרים.

זה לא כמו יצחק רבין אשר הצהיר טרם בחירות 92 כי " לא יעלה על הדעת לרדת מרמת הגולן " ומיד לאחר היבחרו שכח את הבטחתו לבוחר והפך אותה ב 180 מעלות. וזה נושא מאד לא זניח.

ויקיפדיה :

" 13 יום לפני הבחירות לכנסת ה-13. שני אורחי הכבוד באירוע היו ראש הממשלה יצחק שמיר, ומועמד מפלגת העבודה לראשות הממשלה יצחק רבין. שני הדוברים התחייבו לשמור על הגולן בידי ישראל.יצחק רבין אמר בנאומו: "לא יעלה על הדעת שגם בשלום נרד מרמת הגולן. מי שיעלה על הדעת לרדת מרמת הגולן יפקיר את ביטחון ישראל". רבין תקף את ממשלת שמיר שאינה עושה די לחיזוק ההתיישבות בגולן, והבטיח שעם עלייתו לשלטון ממשלתו תגביר את השקעתה בגולן. בתקופת ממשלת רבין השנייה בניגוד להבטחתו, החל יצחק רבין לאחר הבחירות לשאת ולתת עם סוריה על נסיגה מהגולן. ועד יישובי הגולן פתח במאבק נגד הנסיגה."

רק שדברים כאלה לא מעניינים את הגברת רוזיאל , בדיוק כפי שהדיקטטורה במפלגותיהם של של לפיד וליברמן אינה מעניינת אותה , מה שאותה מעניין זה "הצהרת הנאמנות" של חברי הליכוד למנהיגם אשר נבחר באופן דמוקרטי לייצגם בבחירות הבאות.

3. מרגרט תאצ'ר שלטה בבריטניה הגדולה למעלה מ 11 שנה ברציפות , אנג'לה מרקל שולטת בגרמניה כבר 15 שנה.....והכל באופן דמוקרטי לחלוטין , בדיוק כמו בישראל.

4. נתניהו מאמין שאסור להפקיר את מדינת ישראל לשלטון שמאלי רופס בטחונית אשר הפך את המילה "שלום" לאובססיה חסרת קשר למציאות חיינו בשכונה הקשה בה אנו מתגוררים וזו כנראה סיבה נוספת לשינוי דעתו.

כולנו זוכרים את יישומו הקלוקל של הסכם אוסלו על ידי צמד הנאיבים :
יצחק "הסכם אוסלו" רבין ושמעון "מזרח תיכון חדש" פרס.​

למעלה