"בלי החילונים - אף חרדי לא ישרוד".

קלייטון.ש

Well-known member
אני מבין שאתה מעדיף דיקטטור שיפעל רק על פי דעתו שלו

אני לא יודע מי מועמד מתאים לתפקיד דיקטטור כזה בישראל, ובכל אופן לא סביר שיכול לקום פה איש כזה כל עוד הדמוקרטיה כאן מתקיימת.

dory38

New member
כמו שפעם אמרו, לגזור ולשמור

הבעיה בריבוי החרדים היא לא עצם זה שיהיו פחות חילונים, אלא שרוב מוסדות החינוך החרדי לא מוכוונות לאתגרים של המודרינזציה. מאחר ואני לא מאמין גדול בטיפולי המרה לחרדים לחילונות, צריך שהמדינה תדאג לפרויקטים של חינוך מודרני עבור כל בתי הספר וכל התלמידים מכל המגזרים. בלי פטור מעבודה, בלי פטור מלימודי ליבה, בלי פטור מגיוס לצבא או לשירות לאומי כלשהו. אגב, לא כל היהודים החילוניים ושומרי המסורת או הערבים מגיעים לגיל תעסוקה, כשהם מצוידים בכל הכלים הדרושים.

dory38

New member
סטטיסטית, החרדים מתרבים הכי הרבה בישראל

אצל הערבים יש ירידה, בגדול. אל תבואי אליי בטענות, לכי לנתונים של הלמ"ס ותראי את העובדות. לא המצאתי כלום או סילפתי, חלילה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אז מה דורי , מה חמור יותר בעיניי השמאלן

הצפונבוני ממדינת תל אביב , התרבות של ערבים או התרבות של יהודים חרדים ?

dory38

New member
בוקר טוב גם לך

בתשובה לשאלחך, אני מסתכל בעיניים של אזרח ישראלי מודאג ואני לא שמאלן. מה שחשוב בעיני, שיש כאן שבטים שהולכים ומתרחקים. על מנת לקרב אותם, יש לדאוג לשלבם במעגל התעסוקה והשירות הצבאי או הלאומי. האם אתה מעדיף שחרדים ירבצו באוהלה של תורה (לא כולם, זה מתחיל להתעורר) ושערבים יצטרפו לדאע"ש במקום להרגיש חלק מהמדינה? לא, אני מניח. על כן, יש לעשות הכל כדי שירגישו שייכים. המחסום הוא הפוליטיקאים, ערבים כחרדים, שחושבים ליצור חוק אחר ודנים את המצביעים שלהם לעוני ובערות. זו כבר בעיה של ביטחון לאומי, לא רק של נתוני הלמ"ס.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אין כאן שום שבטים ושום כלום......

יש כאן עם אשר מאוחד על ידי דת והיסטוריה משותפת.

לפני שאתה ישראלי אתה אמור להיות יהודי רק שאצלך זה בדיוק ההיפך !!!

אחד כמוך מודאג מהתרבות החרדים הרבה יותר מאשר הוא מודאג מהתרבות המוסלמים , אתה אשכרה מפחד מבני עמך היהודים (חרדים) הרבה יותר מאשר אתה מפחד מהאיסלאם וזאת למרות היסטוריית הטרור העקובה מדם שהייתה ועודנה מנת חלקם של בני עמך.

זו האינדוקטרינציה אשר אופפת את עולמו של כל שמאלן ממדינת תל אביב , זו מציאות עולמכם , זה העולם החד מימדי בו אתם חיים.

אתם מתנגדים לחוק הלאום תוך ידיעה ברורה שחוק זה אמור להוסיף עוד נדבך של בטחון לחזקתנו וזכותנו על ארץ אבותינו.

דורי יקירי , אתה שמאלן !!!
ומניתי רק חלק קטן מן הסיבות אשר עושות אותך כזה.

dory38

New member
בני הדודים שלי יותר ימניים ממך וחושבים כמוני

אני לא נגד שום מגזר, אלא נגד טפילות. אם אתה חושב שזה טוב, תחזור בתשובה (אלא אם חזרת) ותקים ישיבה. ולא שכחתי שאיחלת לי להתשאפז במוסד סגור, זה עדיין רשום בתודעה.

שחר 676

Well-known member
מנהל
בטוחני שאם תשאל את קרובי משפחתך

הימניים מי פחות גרוע עבור האינטרס הציוני - חרדים או ערבים ?.....
הם יבחרו בחרדים , אתה לעומת זאת תבחר בערבים !!!

שמאלני מדינת תל אביב אוהבים להטיף לדו קיום בין יהודים לערבים אך ההטפות מסתיימות ברגע בו זה מגיע לבני עמם החרדים...ואתה בדיוק כמוהם.

אגב , יש חרדים רבים אשר מפרנסים עצמם בכבוד.

יש לי ביקורת לא מעטה על החרדים אך איני שוכח ולו לרגע כי הם חולקים איתי היסטוריה ודת משותפת וגרועים ככל שיהיו הם עדיין פחות גרועים מן הערבים עבור האינטרס הציוני.....אך אתה שכחת זאת מזמן ואני מסופק אם אפילו ידעת.

טוב , זה השיח הנהוג בחנויות "הקפה ומאפה בחמישים שקלים" של מדינת צפון ת"א.

dory38

New member
בחיי לא בחרתי בערבים או בחרדים

רק במפלגות ציוניות. ציינתי והדגשתי, כי יש חרדים שעובדים ואף מצליחים ואני מחזיק להם אצבעות. אני יוצא כנגד הטפילים שלא עובדים, לא כי מישהו זה או אחר חרדי. אבל, אל תתן לעובדות להפריע לך.

שחר 676

Well-known member
מנהל
אני בטוח שמעולם לא בחרת במפלגה חרדית

או ערבית ומעולם לא טענתי זאת.
מה זה קשור בכלל לנושא עליו אנו מדברים ?
אני בסה"כ מדבר על תפיסותיך כאיש שמאל "נאור ומתקדם" אשר מתנגד לחוק הלאום בכל מאודו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
האינטרס הבסיסי של כל יהודי הגיוני הוא

שיהיה רוב יהודי כמה שיותר גדול בתוך ישראל.

ברור שאני מעדיף שהחרדים ילמדו לימודי ליבה , שיעבדו יותר לפרנסתם , שיעשו שירות מדינתי כזה או אחר וכן הלאה.....אך אם אדרש לבחור בין בני עמי היהודים לבין אלו הערבים , ברור לחלוטין באיזה צד אני אהיה נטוע.....שנאתך שלך (דורי) לבני עמך החרדים מאפילה על כל תחושה אחרת אותה אתה חש כלפי כל מיעוט ישראלי אחר.

תכחיש ככל שתרצה , לא יעזור לך.

dory38

New member
נכון, ושגם יהיו בני אדם

יהדות מאחדת, מקרבת, נלחמת בשעת הצורך מסכנות קיומיות, אבל לא מגרשת ילדים שנולדו כאן כמו משטרים אפלים באיטליה, פולין ודומיהם. ואפרופו פנאטיים, מה תגיד על בנט חברך הטוב,שהשווה את פרץ לחיזבאללה ואיראן בתגובה להצעותיו הכלכליות, למרות שהן רחוקות מלהיות מושלמות? זה בסדר, ככה מתייחסים ליריבים פוליטיים. כזכור, התנצלתי על אמירה דומה שייחסתי לנתניהו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
בנט התבטא כך....

"הסכנה הברורה, המידית והגדולה ביותר שבפניה עומדת ישראל היא לא אירן או החיזבאללה", כתב בנט בפייסבוק. "הסכנה הגדולה ביותר היא הפיכתה למדינה סוציאליסטית, מפגרת-מאחור תחת שר האוצר עמיר פרץ (או ניסנקורן ודומיהם) "

בקיצור , אין שום פסול בהתבטאות זו , וגם לא בהקשר לונצואלה שכן בנט מדבר בפירוש על מדיניותו הכלכלית של פרץ.

לפני שאתה חורץ דינו של אדם על סמך כותרות מניפולטיביות של כלי תקשורת כלשהו , אני מציע לך לקרוא את הציטוט המדויק של דבריו

זה אפילו לא דומה להתבטאויות הקיצוניות אשר יצאו מפיך שלך בעבר....ואשר טוב שהתנצלת עליהן.

אבל כתבת שיש בעיה בריבוי שלהם, אתה מבין מה כתבת?

אף אחד לא מתווכח עם קצב הריבוי שלהם או עם נתוני הלמ"ס.
רק עם העניין שאתה רואה בעיה בריבוי של בני אדם מסויימים ואם יש בעיה בריבוי שלהם אתה רומז שצריך לעזור את הריבוי הזה?
היית מעז לכתוב שיש בעיה עם ריבוי הערבים?

לא צריך להיות גאון בשביל הגיע למסקנה הזו

המיסים שלנו מממנים אותם.
הצבא שלנו מגן עליהם.
המדינה הציונית שהם לא מכירים בה היא החסות שלהם.

למעלה