המלצה לטיול זריחה במצדה + החיזיון האור קולי

שחר 676

Well-known member
מנהל
המלצה לטיול זריחה במצדה + החיזיון האור קולי

החדש .

בשעה 11:00 בבוקר אנו נצא לבית מלון בירושלים עד יום חמישי בלילה , נצא לדרך ברגע בו הילדים יסיימו את החוגים -חבל להפסיד.
ובינתיים אספר לכם על טיול זריחה למצדה אותו ערכתי לפני כחודשיים.

נסענו בצהריים אל העיר הדרומית ערד , אל אכסניית אנ"א ושם שכרתי חדר משפחתי לארבעה עבור לילה אחד תמורת 400 שקלים בלבד. { אחלה חדר }
אכלנו צהריים במסעדה עממית חביבה בעיר ושבנו לחדרנו לנוח.

בשעה 19:00 שמנו פעמינו אל החיזיון האור קולי החדש אשר מוצג למרגלות הסוללה הרומאית , החיזיון הוחלף לפני כשנה והוא בהחלט מרהיב , בני הקטן בן התשע היה מרותק לחלוטין , גם אנחנו.

לאחר המייצג שבנו אל ערד , אכלנו ארוחת ערב קלילה ופרשנו לישון בכדי לקום בשעה 04:00 לפנות בוקר..... בשעה 05:00 כבר התייצבנו שוב למרגלות המצדה ועלינו אל הפסגה דרך הסוללה יחד עם תלמידי בה"ס אשר הגיעו למקום על ידי אוטובוסים רבים.
15 דקות של צעידה וכבר היינו בארמונו הצפוני של המלך הורדוס.

ושם , על פסגת המצדה , כשאנו מביטים על הזריחה המדהימה חידדתי לילדיי את החוויה באמצעות סיפורים נוספים על המרד אשר להם עדיין לא נחשפו , היה מדהים , מומלץ לכולם.

דרך אגב , היה מרגש לראות יהודים מתפללים שחרית על פסגת המצדה , אני וילדיי הצטרפנו אליהם לתפילה.

בשעה 08:30 ירדנו מן ההר והמשכנו את הטיול לאיזור באר שבע.

הטיול מומלץ לאללה , טיול של התחברות משפחתית וגם התחברות לעברנו ושורשינו כיהודים, ההנאה מובטחת , מילה של שחר.

שחר 676

Well-known member
מנהל
בשעה האחרונה אנו נמצאים בתערוכת צה"ל

אשר במתחם התחנה בירושלים.

סימולציות ממוחשבות של כיפת ברזל , יירוט טילים , סימולטור טיסה , סימולציית צניחה , הדמיית צוללת ....הילדים רצים מסימולציה לסימולציה ומאד נהנים.

שווה לאללה והכל בחינם , בהזמנה מראש.

Skotos

New member
שחר מתפלל שחרית בעלות השחר

כל הכבוד שאתה משקיע כל כך הרבה בחינוך הילדים
בסופו של דבר זו הדרך היחידה להנחיל ערכים ומשמעות לחיים לדור הבא
לא פוליטיקה, לא מפלגות, לא עמותות... כל זה באמת הבלים ותחליף גרוע למשפחה וקהילה - קהילה במובן הנכון, הבריא, הטוב של המילה... לא במובן המזוהם שלה.

הסיבה שעם ישראל דועך וסופו להיכחד זה רק התפוררות מבפנים של החברה, של המרקם הבריא השבטי של החיים
כן, כן, לאלף עזאזל, שבטי!
החיים פשוט התקלקלו. המערב קלקל והרס אותם. כל מי שהולך בעקבות הדמוקרטיה, בעקבות החולי של המערב - סופו דעיכה, מוות.

שחר 676

Well-known member
מנהל
חינוך זה החלק החשוב ביותר בעיני ואני משתדל

להעניק להם חינוך מאוזן ללא שום אלמנט קיצוני.

אני לא מוריש להם את שנאתי לשמאל הישראלי ואני בכלל לא מדבר איתם על פוליטיקה אך אני מקפיד ללמד אותם את היסטוריית הסכסוך היהודי מוסלמי במאה וחמישים השנים האחרונות וממחיש הפקת לקחים מתקופה זו וגם מתקופות הרבה יותר מוקדמות...

הם כבר יודעים היטב מי היה המופתי של ירושלים ומה היה יחסו אל יהודי פלשתינה , הם יודעים על מלחמת העצמאות והגורמים לה , הם מבינים היטב שיש לכבד כל מוסלמי אך יחד עם זאת יש לחשוד בו ולהיזהר.... ובנושא זה אין אצלי שום פוליטיקלי קורקט שהרי אין בכך שום גזענות כלשהי אלא התנהגות בריאה ושפויה אשר מותאמת למציאות חיינו בארץ ישראל ואני אחטא לתפקידי כהורה אם אניח להם להיות מושפעים מהטהרנות והנאיביות השמאלנית אשר פשתה בארצנו.....זה עוד עלול לסכן את חייהם.

אני מלמד אותם להיות גאים בדת אבותיהם , במורשתם , בהיסטוריה המדהימה של בני עמם.

אצלי הם לא יסבלו משינאה עצמית , הם לא ילקו את עצמם בשל נקיפות מצפון פלצניות וצדקניות , אצלי הם יביטו למציאות בעיניים ויהיו אחראים לכל פעולותיהם שהרי "מי שלא טרח בערב שבת לא יאכל בשבת"...

אני לא מחנך בכיינים חלשי אופי , מפונקים וחסרי חכמת חיים !!!
אך מעבר לכך הם מקבלים ממני הכל , אין דבר שאני חוסך מהם.
אני דורש מהם אך אני מעניק הרבה מעבר למה שאני מקבל.

העם היהודי שרד את ההיסטוריה ושב לכור מחצבתו לאחר 2000 שנות גלות....הישג שאין לו אח ורע בתולדות האנושות כולה ואני מאמין שעמנו ישרוד לנצח.

אגב , אני לא אדם דתי , אני חילוני לחלוטין .

שחר 676

Well-known member
מנהל
הילדים בבריכת המלון ואני כותב לכם ממיטת

השיזוף המוצלת...חחח

שחר 676

Well-known member
מנהל
בדיוק עכשיו חזרנו מהחיזיון הלילי במגדל דוד

אשר מספר את סיפורה של ירושלים לאורך ההיסטוריה.

אשתי הייתה מהופנטת , אני והילדים הרבה פחות , החזיון במצדה היה הרבה יותר מרשים .

שחר 676

Well-known member
מנהל
היום בצהריים הגענו לשוק מחנה יהודה לטייל

ולאכול.

חשקה נפשי במסעדת תבשילים ביתיים והומלץ לי לפקוד מסעדה אשר שמה "עזורה" .

הגעתי למקום וכשסקרתי את התפריט הבנתי כי מנת בשר תעלה 55 שקלים ואם תרצה להוסיף למנה תוספת כגון אורז , תפו"א או צ'יפס תאלץ להוסיף עוד 20 שקלים, לכך תוסיף שתיה וטיפ והגעת למחיר ממוצע של כ 100 שקלים למנה !?!?

אני חיפשתי מסעדת פועלים נהדרת נוסח "גואטה" ביפו וקיבלתי מסעדה אשר מוכרת בדיוק את אותם תבשילים רק גובה כפול כסף.

מדובר במסעדה ענקית עם מקומות ישיבה רבים בתוך ומחוצה לה ולמרות זאת היא עמוסה לחלוטין , בקושי ניתן למצוא שולחן פנוי.

הבטתי בעמו ישראל אשר פקד בהמוניו את המקום ושאלתי את עצמי כיצד עם אשר טוען כי הוא נאנק תחת יוקר המחיה מרשה לעצמו לשלם מחיר כה מופקע על פאקינג מסעדת פועלים באמצע השוק ?

חשבתי לעצמי באותו הרגע.... "בשל עליה קלה במחירה של קופסת קוטג' מחורבנת יצאתם למחאה וכך אתם מתנהגים ? "

ומי אשם בכל ? ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא האשם הבלעדי שכן אם לא הוא המדינה תחלק לנו דירות בחינם , הבנקים ימחקו את חובותינו וגר זאב עם כבש ובא לציון גואל....חחחחח

כל כך כיף שאפשר להפיל את כל מגרעותינו על נתניהו והשאלה הנשאלת היא מה תעשו כשהוא יפרוש , האם אז תאשימו סוף סוף את עצמכם בגרעון הכלכלי אליו הבאתם את משפחותיכם ? האם נפשכם המעודנת תוכל לעמוד במעמסה ?

אולי למען בריאותכם הנפשית כדאי שתשאירו אותו בשלטון ? חחחח

אני מגדיר את עצמי כצרכן נבון וככזה לא היתה לי שום כוונה לשלם 400 שקל עבור ארוחת צהריים ביתית ולכן המרתי את מסעדת "היוקרה" במעורב ירושלמי נהדר + שתיה לכולם במחיר סביר של כמאתיים שקלים . (זה לא עניין של כסף , זה עניין של עיקרון)

עוד המתינה לנו ארוחת ערב מפוצצת במלון בו אנו מתארחים.

Skotos

New member
אני מתעב את מחנה יהודה, תיעוב מר ורעיל

זה לא ייאמן מה נהיה מהמקום הזה. זה פשוט לא ירושלים.
אם היה ברומטר של פלצנות, הוא היה מודד שם רמות של פי שנים ממרכז ת"א.

על יוקר המחיה יש לי רק דבר אחד ויחיד לומר:
תן לי מדינה נטולת שמאלנים, פמיניסטיות ולהט"בים סוטי-מין מסריחים ומחליאים, ואני מוכן גם לשלם 500 שקל לארוחת צהרים ליחיד.
[וזה ממישהו שאוכל בחוץ כל יום]

חיא2

New member
כירושלמי לשעבר

שעשה שעות ארוכות בשוק בעזרה לאמו עם הסלים [ שנות ה- 60 ] ואח"כ בילה עם חלק מהירקנים והסבלים במקומות מסתור לעינוגי גוף [ שנות ה- 70 ] לא מטריד כהוא זה מה שעשו מהשוק.
בכלל ירושלים כעיר כלכך מלוכלכת ומסריחה, שלידה תל אביב מלכת הנקיון.

dory38

New member
לפחות אין להם את זיהום האוויר של גוש דן וחיפה

זה גם משהו.

שחר 676

Well-known member
מנהל
טוב , אז היום התעוררתי מוקדם , 07:00

בבוקר , שתיתי נס קפה וירדתי לאימון בחדר הכושר של המלון.
התקלחתי וירדנו לאכול ארוחת בוקר.

משם נסענו לעיר העתיקה לסיור מדהים וארוך על חומותיה.
אם אתם מגיעים לסיור במקום אל תחמיצו את "טיילת החומות" אשר נקודת המוצא שלה היא שער יפו או (מגדל דוד)

התחלנו את הסיור על טיילת החומות הצפונית וצעדנו דרך הרובע הנוצרי אל עבר הרובע המוסלמי במזרח ירושלים , שער שכם , מערת צדקיהו ושער הפרחים ( רק על החומות , לא ירדנו מטה ) ולאחר מכן חזרנו חזרה אל מגדל דוד ומיד המשכנו את "טיילת החומות הדרומית" דרך הרובע הארמני , שער ציון והרובע היהודי בואכה הר הבית והכותל המערבי.

באמת סיור מדהים , רציתי לבצע אותו בערב אך מפני שמזג האוויר היה נוח החלטתי שנעשה אותו בבוקר.

הפעם החלטנו לא לבקר בהר הבית ולכן ירדנו מן החומה ברובע היהודי בדרכנו אל "הקרדו" , עשינו שם סיור מהנה , התחברנו אל השוק וחצינו דרכו אל עבר חניון קרתא בשער יפו בדרך אל הרכב.

אכלנו צהריים בפיצריה אשר שכחתי את שמה וחזרנו למלון לנוח.

מיד נצא אל אחד המוזאונים הירושלמים הנודעים , הזמנו שם מקום עבור הילדים אשר אמורים לפתור כתב חידה מסוים בחסות המוזאון.
מדובר בפעילות מיוחדת לילדים אשר מבוצעת במקום ולי יהיה זמן לסייר במוזאון מבלי שהילדים יקדחו לי בראש.

ולאחר מכן נשוב למלון לארוחת ערב.

שחר 676

Well-known member
מנהל
סיום הטיול - אתמול בערב ביקרנו במוזאון

ארצות המקרא ופתרנו כתב חידה אשר שלח אותנו לחיפושים בכל רחבי המוזאון , היה מאד מעניין , דומה קצת לחדר בריחה.

היום אכלנו ארוחת בוקר במלון ושרצנו בבריכה עד 12:00 .
יצאנו מן המלון בשעה 13:00 בדרכנו אל "מוזאון ידידי ישראל" שם מוצגת "חווית מולטימדיה אינטראקטיבית" במגוון נושאים מעניינים.

אכלנו צהריים במסעדת בשרים בשם "עלמא" , אחלה אוכל , מחירים טובים , 50 שקלים למנת בשר נדיבה ביותר.

המשכנו לטייל באיזור רחוב יפו חזרנו עכשיו הביתה.

דרך אגב , המלון בו שהינו קרוי "גרנד קורט" - מלון לא רע בכלל.

למעלה